17e Open International de Cappelle-la-Grande 2001

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    GMI   CHUCHELOV        VLADIMIR      BEL   2539  7,5   2736

2    GMI   GAUSEL           EINAR         NOR   2481  7,5   2728

3    GMI   FRESSINET        LAURENT       MPEC  2581  7     2705

4    GMI   SULSKIS          SARUNAS       LTU   2501  7     2686

5    GMI   IBRAGIMOV        ILDAR         RUS   2571  7     2677

6    GMI   SAVCHENKO        STANISLAV     UKR   2519  7     2659

7    GMI   MOISEENKO        ALEXANDER     UKR   2550  7     2657

8    GMI   NIELSEN          PETER HEINE   DEN   2585  7     2655

9    GMI   ARONIAN          LEVON         ARM   2522  7     2608

10   GMI   LUTHER           THOMAS        GER   2544  7     2605

11   MI    GRABARCZYK       MIROSLAW      POL   2495  7     2537

12   GMI   LANDA            KONSTANTIN    RUS   2610  6,5   2648

13   GMI   JARACZ           PAWEL         POL   2477  6,5   2636

14   MI    BELKHODJA        SLIM          USAM  2471  6,5   2635

15   MI    VAN DER WEIDE    KAREL         NED   2468  6,5   2618

16   GMI   GLEK             IGOR          GER   2556  6,5   2609

17   GMI   DEGRAEVE         JEAN-MARC     CAPG  2589  6,5   2606

18   GMI   MUREY            YAACOV        ISR   2528  6,5   2601

19   GMI   TUROV            MAXIM         RUS   2546  6,5   2590

20   GMI   KENGIS           EDVINS        LAT   2586  6,5   2587

21   GMI   KVEINYS          ALOYZAS       LTU   2530  6,5   2584

22   GMI   VAN DEN DOEL     ERIK          NED   2564  6,5   2584

23   MI    GALDUNTS         SERGEY        ARM   2510  6,5   2580

24   GMI   BURMAKIN         VLADIMIR      RUS   2493  6,5   2570

25   GMI   LALIC            BOGDAN        ENG   2536  6,5   2560

26   MI    SIMUTOWE         AMON          ZAM   2462  6,5   2557

27   MI    YU               SHAOTENG      CHN   2493  6,5   2556

28   GMI   BELIKOV          VLADIMIR      RUS   2502  6,5   2548

29   MI    FIRMAN           NAZAR         UKR   2476  6,5   2544

30   GMI   SPRAGGETT        KEVIN         CAN   2526  6,5   2535

31   MI    KULAOTS          KAIDO         EST   2513  6,5   2533

32   MI    GORMALLY         DANIEL        ENG   2492  6,5   2532

33   MI    VYSOCHIN         SPARTAK       UKR   2533  6,5   2532

34   GMI   KOGAN            ARTUR         ISR   2468  6,5   2531

35   GMI   MALAKHATKO       VADIM         UKR   2513  6,5   2531

36   GMI   SULAVA           NENAD         CRO   2526  6,5   2524

37   MI    NAIDITSCH        ARKADIJ       GER   2484  6,5   2518

38   GMI   KOMLJENOVIC      DAVOR         CRO   2512  6,5   2516

39   MI    KHAMRAKULOV      IBRAGIM       UZB   2416  6,5   2466

40   GMI   KEKELIDZE        MIKHAIL       GEO   2512  6,5   2456

41   GMI   GUREVICH         MIKHAIL       BEL   2694  6,5   2671

42   GMI   GOLDIN           ALEXANDER     ISR   2595  6     2600

43   CF    VISMARA          DANIELE       ITA   2231  6     2557

44   GMI   DVOIRYS          SEMEN         RUS   2568  6     2556

45   MF    DZIUBA           MARCIN        POL   2421  6     2554

46   GMI   PUSHKOV          NIKOLAI       RUS   2546  6     2547

47   GMI   KUZMIN           ALEXEY        RUS   2588  6     2545

48   MI    LIANG            CHONG         CHN   2581  6     2538

49   MI    LI               SHILONG       CHN   2474  6     2537

50   GMI   NEVEROV          VALERIY       UKR   2562  6     2535

51   MI    GAPRINDASHVILI   VALERIAN      GEO   2482  6     2534

52   GMI   AGDESTEIN        SIMEN         NOR   2591  6     2532

53   MI    SHAW             JOHN          SCO   2454  6     2528

54   MI    STANISZEWSKI     PIOTR         POL   2443  6     2525

55   MI    LOBZHANIDZE      DAVIT         GEO   2512  6     2522

56   GMI   SLOBODJAN        ROMAN         GER   2537  6     2521

57   GMI   KRUPPA           YURI          UKR   2572  6     2519

58   GMI   KUZMIN           GENNADI       UKR   2556  6     2511

59   MI    CYBOROWSKI       LUKASZ        POL   2437  6     2510

60   MI    VOLOKITIN        ANDREI        UKR   2469  6     2507

61   GMI   BERELOVICH       ALEKSANDAR    UKR   2519  6     2506

62   CF    SPRENGER         JAN-MICHAEL   GER   2326  6     2506

63   MI    ODEEV            HANDSZAR      TKM   2472  6     2498

64   MI    MATLAK           MAREK         POL   2476  6     2486

65   GMI   KALINITSCHEW     SERGEY        GER   2495  6     2485

66   GMI   WINANTS          LUC           BEL   2515  6     2481

67   MF    NOVKOVIC         MILAN         YUG   2406  6     2480

68   GMI   LOMINEISHVILI    MAIA          GEO   2425  6     2479

69   MI    BOUDRE           JEAN-PIERRE   AUXE  2355  6     2476

70   GMI   HAUCHARD         ARNAUD        MONA  2527  6     2475

71   GMI   SHNEIDER         ALEKSANDR     UKR   2516  6     2457

72   MI    URBAN            KLAUDIUSZ     POL   2434  6     2456

73   MI    MANNION          STEPHEN       SCO   2369  6     2443

74   GMI   KOZAKOV          MIKHAIL       UKR   2512  6     2442

75   GMI   APICELLA         MANUEL        CLIC  2518  6     2436

76   GMI   TIMOSHENKO       GEORGY        UKR   2537  6     2424

77   CF    DZHAKAEV         DZHAKAJ       RUS   2422  6     2416

78   MI    FOISOR           OVIDIU        ROM   2414  6     2414

79   MI    ROEDER           MATHIAS       GER   2455  6     2411

80   MI    GUNNARSSON       JON-VICTOR    ISL   2366  6     2410

81   CF    KRISTJANSSON     STEFAN        ISL   2371  6     2405

82   GMI   KLOVANS          JANIS         LAT   2495  6     2394

83   CF    KLYUNER          VYACHESLAV    UKR   2405  6     2389

84   CF    MARECHAL         ANDY          BEL   2314  6     2388

85   MI    JOBAVA           BAADUR        GEO   2518  6     2387

86   MI    SZELAG           MARCIN        POL   2403  6     2384

87   MI    ELIET            NICOLAS       GONF  2398  6     2357

88   MI    ARNOLD           LOTHAR        GER   2431  6     2336

89   MF    HARDARSON        ROBERT        ISL   2272  6     2333

90   MI    SALMENSUU        OLLI          FIN   2439  6     2326

91   CF    MIDOUX           SEBASTIEN     VITR  2252  6     2290

92   CF    PHILIPPE         CHRISTOPHE    NANC  2356  6     2278

93   CF    SCETININ         ALEXANDER     RUS   2302  6     2250

94   CF    MEVEL            ALBERIC       OLLA  2261  6     2223

95   MI    CACHO REIGADAS   SERGIO        ESP   2450  6     2442

96   GMI   SALTAEV          MIHAIL        UZB   2511  5,5   2511

97   GMI   SCHLOSSER        PHILIPP       GER   2511  5,5   2497

98   MF    MUELLER          MATTHIAS      GER   2378  5,5   2496

99   GMI   POLULJAHOV       ALEKSANDR     RUS   2525  5,5   2493

100  GMI   NAUMKIN          IGOR          RUS   2446  5,5   2491

101  MI    MARZOLO          CYRIL         MULH  2378  5,5   2485

102  MI    STRYJECKI        MAREK         POL   2445  5,5   2484

103  GMI   NIKCEVIC         NEBOJSA       YUG   2473  5,5   2481

104  MI    FONTAINE         ROBERT        CANN  2451  5,5   2479

105  MI    BUNZMANN         DIMITRIJ      GER   2505  5,5   2477

106  GMI   KACHEISHVILI     GIORGI        GEO   2556  5,5   2465

107  CF    MIROVSHCHIKOV    SERGEY        RUS   2351  5,5   2462

108  MI    SIEBRECHT        SEBASTIAN     GER   2386  5,5   2459

109  GMI   DGEBUADZE        ALEXANDRE     BEL   2550  5,5   2448

110  MF    JAKUBOWSKI       KRZYSZTOF     POL   2339  5,5   2444

111  MI    KLIMOV           SERGEY        RUS   2438  5,5   2441

112  MI    BERGEZ           LUC           EVRY  2426  5,5   2436

113  GMI   MC NAB           COLIN         SCO   2403  5,5   2434

114  CF    THORFINNSSON     BRAGI         ISL   2292  5,5   2434

115  MI    RAETSKY          ALEXANDER     RUS   2445  5,5   2432

116  CF    WOJTASZEK        RADOSLAW      POL   2252  5,5   2427

117  GMI   GRABUZOVA        TATIANA       RUS   2375  5,5   2425

118  GMI   HEBDEN           MARK          ENG   2552  5,5   2424

119  MI    ROMANOV          OLEG          BLR   2385  5,5   2424

120  MI    RIZOUK           AIMEN         ALG   2373  5,5   2417

121  MI    SENFF            MARTIN        GER   2443  5,5   2412

122  GMI   FOISOR           CRISTINA      ROM   2428  5,5   2409

123  CF    PHILIPOWSKI      ROBERT        GER   2255  5,5   2407

124  MF    BERTHOLEE        ROB           NED   2340  5,5   2404

125  MI    HOLMSTEN         ALEKSEI       FIN   2435  5,5   2401

126  CF    HANSEN           TORBJORN      NOR   2178  5,5   2397

127  MI    SHIRAZI          KAMRAN        USA   2402  5,5   2391

128  GMI   STJAZHKINA       OLGA          RUS   2342  5,5   2391

129  MI    KOERHOLZ         LUDGER        GER   2409  5,5   2389

130  GMI   AKESSON          RALF          SWE   2457  5,5   2388

131  MI    COLLAS           DIDIER        LODA  2400  5,5   2388

132  MF    VANDERSTRICHT    GEERT         BEL   2427  5,5   2385

133  GMI   SKEMBRIS         SPYRIDON      GRE   2450  5,5   2384

134  MI    WELLING          GERARD        NED   2385  5,5   2382

135  MF    MOHANDESI        SHAHIN        IRI   2291  5,5   2376

136  GMI   DANIELIAN        ELINA         ARM   2369  5,5   2374

137  GMI   SZEKELY          PETER         HUN   2429  5,5   2374

138  CF    GOBERMAN         BORIS         RUS   2305  5,5   2369

139  MF    SAUCEY           MICHEL        LIMO  2341  5,5   2365

140  CF    BERKVENS         JOOST         NED   2383  5,5   2364

141  MF    WERNER           CLEMENS       GER   2347  5,5   2361

142  MI    KERNAZHITSKY     LEONID        UKR   2367  5,5   2360

143  GMI   OLAFSSON         HELGI         ISL   2473  5,5   2358

144  CF    DAVID            VINCENT       ROCF  2233  5,5   2354

145  GMI   LELCHUK          ZOJA          GER   2411  5,5   2352

146  CF    VALLET           MARC          LIEN  2247  5,5   2350

147  CF    HEBERLA          BARTLOMIEJ    POL   2364  5,5   2344

148  CF    NEZAR            MUSTAPHA      NANC  2292  5,5   2340

149  CF    HUSARI           SATE          SYR   2350  5,5   2334

150  GMI   VELIKHANLI       FIRUZA        AZE   2318  5,5   2330

151  CF    SCHUURMAN        PETRA         NED   2193  5,5   2328

152  MF    PINHEIRO         JOSE          POR   2309  5,5   2327

153  MF    LACROSSE         MARC          BEL   2275  5,5   2324

154  CF    LEER-SALVESEN    BJARTE        NOR   2283  5,5   2320

155  MI    AL SAYED         MOHAMAD       QAT   2304  5,5   2318

156  GMI   DE VREUGT        DENNIS        NED   2452  5,5   2313

157  CF    BAE              TORSTEIN      NOR   2279  5,5   2308

158  MI    SOULEIDIS        GEORGIOS      GRE   2390  5,5   2304

159  MF    PALLISER         RICHARD       ENG   2282  5,5   2301

160  CF    BOUHALLEL        RABAH         LIEN  2308  5,5   2299

161  GMI   MELAMED          TATIANA       UKR   2292  5,5   2299

162  CF    MANCINI          MARIO         LIEN  2276  5,5   2298

163  CF    YACOB            FRANCOIS      PONT  2257  5,5   2297

164  CF    ROUZAUD          PHILIPPE      CRET  2218  5,5   2296

165  MI    MARCELIN         CYRIL         NOYO  2424  5,5   2291

166  CF    ORTMANN          DAVID         GER   2227  5,5   2289

167  GMI   ZOZULIA          ANNA          UKR   2358  5,5   2289

168  CF    ABHAU            JOCHEN        GER   2282  5,5   2276

169  GMI   FATALIBEKOVA     ELENA         RUS   2284  5,5   2270

170  GMI   SANTO-ROMAN      MARC          MPEC  2416  5,5   2270

171  CF    KJARTANSSON      DAVID         ISL   2250  5,5   2266

172  GMI   ALEXANDROVA      OLGA          UKR   2425  5,5   2265

173  CF    RENAZE           LUC           NANC  2293  5,5   2245

174  CF    TOMA             KATARZYNA     POL   2101  5,5   2245

175  CF    FARGERE          FRANCOIS      CHAL  2131  5,5   2243

176  CF    KRYSZTOFIAK      MARCIN        POL   2304  5,5   2235

177  CF    HAMM             STEFAN        GER   2247  5,5   2222

178  CF    DUQUESNOY        JEAN-PHILIPP  AVIG  2244  5,5   2205

179  CF    MINNICAN         ALAN          SCO   2171  5,5   2205

180  CF    LEBURGUE         SYLVAIN       TOUI  2088  5,5   2177

181  CF    KVISVIK          BREDE         NOR   2131  5,5   2165

182  CF    TAYEB            DJIMID        MALF  2124  5,5   2021

183  CF    AABERG           ANTON         SWE   2300  5     2445

184  CF    MUSALOV          RUSLAN        RUS   2282  5     2413

185  GMI   BOUAZIZ          SLIM          TUN   2367  5     2401

186  GMI   PENG             ZHAOQIN       NED   2393  5     2400

187  CF    MARKOS           JAN           SVK   2419  5     2399

188  MI    ORR              MARK          IRL   2315  5     2395

189  MI    GROOTEN          HERMAN        NED   2372  5     2383

190  CF    MAINKA           GREGOR        GER   2348  5     2382

191  MF    VAN DOELAND      JULIUS        NED   2290  5     2382

192  GMI   PAEHTZ           THOMAS        GER   2449  5     2377

193  CF    FERNANDO         DIOGO         POR   2404  5     2373

194  MI    FROIS            ANTONIO       POR   2349  5     2366

195  CF    LAURENT          BRUNO         BEL   2231  5     2365

196  CF    WISNEWSKI        CHRISTOPH     GER   2328  5     2364

197  GMI   ATALIK           SUAT          BIH   2543  5     2358

198  CF    KUZNETSOVA       ELENA V.      RUS   2153  5     2358

199  CF    KARR             JEAN-PHIL.    NOYO  2383  5     2355

200  CF    DUPPEL           MATTHIAS      GER   2444  5     2345

201  GMI   DUBINKA          INNA          UKR   2274  5     2340

202  CF    VAVRAK           PETER         SVK   2319  5     2339

203  GMI   KADIMOVA         ILAHA         AZE   2374  5     2336

204  CF    HINDERMANN       FELIX         SUI   2206  5     2325

205  CF    GAJEWSKI         GRZEGORZ      POL   2352  5     2317

206  MF    MASSEREY         YVAN          SUI   2349  5     2313

207  MI    VALLIN           GUILLAUME     GONF  2396  5     2313

208  GMI   KLINOVA          MASHA         ISR   2328  5     2312

209  MF    DUBOIS           JEAN-MARIE    MARO  2294  5     2308

210  CF    PIOT             OLIVIER       LIVR  2277  5     2306

211  CF    SZOEN            DARIUSZ       POL   2152  5     2304

212  CF    CZARNOTA         PAWEL         POL   2153  5     2303

213  CF    GERVASIO         RICARDO-CES.  BRA   2342  5     2303

214  GMI   SEDINA           ELENA         UKR   2393  5     2303

215  MI    KAABI            MEJDI         TUN   2380  5     2301

216  GMI   AGABABEAN        NAIRA         MDA   2333  5     2298

217  GMI   TRABERT          BETTINA       GER   2278  5     2298

218  CF    THORFINNSSON     BJORN         ISL   2154  5     2297

219  MF    LORSCHEID        GERHARD       GER   2323  5     2284

220  CF    BJARNASON        OSKAR         ISL   2163  5     2281

221  MI    PAYEN            ARNAUD        VILP  2342  5     2280

222  CF    CIEZA            ARCADIO       PER   2326  5     2276

223  GMI   SHUMIAKINA       TATIANA       RUS   2376  5     2276

224  CF    JANZ             FRERIK        GER   2347  5     2271

225  CF    CHAPLIN          ERIK          MPEC  2177  5     2270

226  CF    HANLEY           CRAIG         ENG   2276  5     2261

227  MF    UPTON            TIMOTHY       SCO   2297  5     2261

228  MI    PAEHTZ           ELISABETH     GER   2358  5     2257

229  CF    PELLE            GUILLAUME     ARRA  2276  5     2247

230  CF    WALLART          ADRIEN        LETQ  2207  5     2247

231        SAIBOULATOV      DANIAL        BEL   N2240 5     2244

232  MI    PERIC            SLAVISA       YUG   2288  5     2240

233  MI    FRANZEN          JOZEF         SVK   2310  5     2239

234  CF    SALUS            STEPHANE      AVIG  2255  5     2239

235  CF    ROYER            SYLVAIN       MEAB  2239  5     2232

236  MF    GORSHKOVA        IRINA         BEL   2131  5     2230

237  CF    VINK             NICO          NED   2335  5     2229

238  MF    TOULZAC          PIERRE-YVES   MULH  2256  5     2223

239  MF    HENRIS           LUC           BEL   2262  5     2221

240  CF    THERKILDSEN      THOMAS        LETQ  2130  5     2221

241  CF    WOREK            JOANNA        POL   2132  5     2218

242  CF    MUHREN           WILLEM        NED   2160  5     2216

243  CF    BIANCHI          GUILLAUME     ARRA  2205  5     2215

244        MUHREN           BIANCA        NED   1984  5     2213

245        JONGSMA          DAAN          NED   2107  5     2201

246  CF    WOOLLEY          JOS           ENG   2047  5     2201

247  CF    BOUTON           CHRISTOPHE    CH15  2173  5     2199

248  CF    OSINOVSKY        STEPAN        RUS   2171  5     2196

249  CF    HADET            EMMANUEL      SAVO  2144  5     2181

250  CF    PALEOLOGU        VLADIMIR      SUI   2074  5     2181

251  MI    DURAO            JOAQUIM       POR   2116  5     2180

252  CF    COSTELLO         COLIN         ENG   2057  5     2175

253  CF    CASTAIGNET       LAURENT       VESI  2165  5     2174

254  CF    SANGLAN          PHILIPPE      EVRY  2228  5     2163

255  CF    MARCHYLLIE       BRUNO         CAPG  2182  5     2148

256  CF    STURC            GUSTAV        SVK   2145  5     2147

257  CF    JULIAN           STEPHANE      FONT  2166  5     2140

258  CF    BONNET           EDOUARD       MULH  2154  5     2131

259  CF    KJARTANSSON      GUDMUNDUR     ISL   2106  5     2117

260  CF    GIRARD           ERIC          MALF  2153  5     2106

261  CF    MACKENZIE        COLIN         IRL   2187  5     2103

262  CF    FEJZOVSKI        ENVER         AGEN  2156  5     2102

263  CF    VAN DEN BERSSEL  JEROEN        NED   2138  5     2101

264        BRIQUET          JEAN-PIERRE   TOUR  1960  5     2100

265  CF    GOSSET           ARNAUD        NOYO  2062  5     2094

266        BOLT             GRAHAM        ENG   1928  5     2091

267  CF    GUEZ             FABIEN        CRET  2126  5     2089

268  CF    ASTENGO          CORRADO       ITA   2128  5     2077

269        FLINOIS          PATRICE       BOUL  1840  5     2075

270  CF    MAGAR            JOHANNES      GER   2123  5     2066

271  CF    FISCHER          DANIEL        GER   2132  5     2064

272  CF    HAMELINK         DESIREE       NED   2112  5     2060

273  CF    GAUTIER          SERGE         PPTT  2118  5     2053

274  CF    DEPYL            PASCAL        GONF  2172  5     2038

275  CF    LEFEBVRE         HERVE         GONF  2173  5     2028

276        PLATEL           ALEXANDRE     CAPG  2120  5     2027

277  CF    NEMETY           LASZLO        LVDU  2120  5     2026

278  CF    HALLDORSSON      HALLDOR       ISL   2109  5     2008

279  CF    VAILLANT         STEPHANE      ORLE  2105  5     1979

280        MEUNIER          SAMUEL        CHAL  1660  5     1941

281  GMH   VREEKEN          CORRY         NED   2105  5     1920

282  CF    MELLEM           NIKOLAS-AXEL  NOR   2123  5     1890

283        BRIXHE           ABEL          AULN  1750  5     1867

284  MI    JONKMAN          HARMEN        NED   2388  4,5   2460

285  MI    MANIK            MIKULAS       SVK   2385  4,5   2392

286  MF    ABOLIANIN        ARTHUR        BEL   2373  4,5   2376

287  CF    FIERZ            MARTIN        SUI   2203  4,5   2297

288  CF    MIELLET-BENSAN   YVES          CORB  2213  4,5   2294

289  CF    MULLER           ANNE          MULH  2208  4,5   2287

290  MI    MATRAS           AGNIESZKA     POL   2235  4,5   2280

291  MI    TISSIR           MOHAMED       MAR   2371  4,5   2270

292  CF    VILPOUX          JEREMIE       CMEA  2104  4,5   2265

293  MI    WOHL             ALEKSANDAR    AUS   2441  4,5   2262

294  CF    SPIELMANN        ALAIN         NANC  2294  4,5   2260

295  CF    AC               MICHAL        SVK   2210  4,5   2259

296  CF    DRAOUI           NAJIB         MAR   2293  4,5   2257

297  CF    GUIDARELLI       LAURENT       ORAN  2297  4,5   2242

298  CF    SEEL             CHRISTIAN     GER   2232  4,5   2237

299  GMI   ALEKSIEVA        SILVIA        BUL   2364  4,5   2226

300  CF    HOUSIEAUX        DAVID         AMIE  2284  4,5   2224

301  CF    VAN DE BERKMOR.  THEO          NED   2288  4,5   2218

302  CF    HAREUX           HUBERT        CAPG  2211  4,5   2216

303  CF    WYSS             THOMAS        SUI   2192  4,5   2212

304  CF    CHEVRIER         THOMAS        AUXE  2158  4,5   2209

305  CF    LARGE            LAURENT       LEVE  2209  4,5   2206

306  CF    FERNANDEZ        RANGEL-ALEJA  MEX   2218  4,5   2205

307        GUYARD           RODOLPHE      OLLA  2250  4,5   2205

308  CF    VUILLEUMIER      ALEX          SUI   2116  4,5   2203

309  CF    MEDGHOUL         SHERIF        MARO  2122  4,5   2198

310  CF    SIMON            OLIVIER       CERG  2227  4,5   2196

311  CF    DEPOORTER        ENGUERRAN     NEUF  2016  4,5   2194

312  CF    VAN HEIRZEELE    DANIEL        BEL   2223  4,5   2189

313  CF    CERTEK           PAVEL         SVK   2282  4,5   2183

314  CF    KOCH             HANS-JUERGEN  GER   2189  4,5   2181

315  CF    GENTILLEAU       JEAN-PHIL.    MNC   2185  4,5   2178

316  CF    CAPPON           JOHN          CAPG  2188  4,5   2175

317  CF    BOILLON          VINCENT       CHBM  2089  4,5   2174

318  CF    JOCHENS          ARNE          GER   2155  4,5   2171

319  CF    ASTOLFI          FREDERIC      CAPG  2255  4,5   2169

320        KARLSSON         BJORN-IVAR    ISL   1890  4,5   2166

321  CF    ESCHMANN         PATRICK       SUI   2177  4,5   2163

322        LUTZ             OLIVIER       GER   1870  4,5   2163

323        COTONNEC         ANTOINE       BUTT  1970  4,5   2157

324  CF    GAMBACK          BJORN         SWE   2172  4,5   2157

325  CF    PACI             CEDRIC        NANC  2213  4,5   2156

326  CF    ABELN            MICHIEL       NED   2248  4,5   2152

327  CF    LOMBART          PHILIPPE      BEL   2119  4,5   2151

328  GMI   MAMEDOVA         RENA          UZB   2353  4,5   2150

329  CF    CARTON           CAMILLE       NOYO  2234  4,5   2149

330        DE LA TORRE      IGOR          MPEC  2070  4,5   2149

331  GMI   KOZLOVSKAYA      VALENTINA     RUS   2221  4,5   2148

332        JOHANNESSON      INGVAR        ISL   1935  4,5   2142

333  CF    ISRAEL           GREGORY       TGCA  2021  4,5   2140

334  CF    BERT             JEROME        CREO  2091  4,5   2138

335  CF    LEIGNEL          NICOLAS       FOUW  2133  4,5   2133

336  CF    COUSIGNE         FREDERIC      BORE  2203  4,5   2129

337  CF    MICHIELS         BART          BEL   2100  4,5   2124

338  MF    MICHALCZAK       THOMAS        GER   2283  4,5   2123

339  CF    EMAMI            MADJID        GER   2153  4,5   2117

340  CF    GRAVAGNA         PIERRE        AUBA  2045  4,5   2113

341  CF    RODE             ANTHONY       CERG  2091  4,5   2113

342  CF    ANDERSEN         LARS-EVEN     NOR   2188  4,5   2108

343        KAPAROV          DANIAL        RUS   2176  4,5   2108

344  MF    DELAI            PAULA         BRA   2089  4,5   2106

345  CF    COUCHE           DIDIER        CAPG  2080  4,5   2093

346  CF    MUNTADAS         ALAN          IRL   2057  4,5   2093

347  CF    IPPOLITO         MANUEL        MALF  2303  4,5   2092

348  CF    EISENBEISER      AMADEUS       GER   2210  4,5   2091

349  CF    LUCAS            JEAN          DUNK  2085  4,5   2091

350  CF    GUILBERT         JEAN-LOUIS    BOUL  2087  4,5   2090

351  CF    CHALMETON        GUILLAUME     ELBE  2079  4,5   2089

352  CF    SAADA            JULIEN        ROCF  2079  4,5   2086

353  CF    LI               LI            SUI   2181  4,5   2084

354  CF    KONIECZNY        SEBASTIEN     AUCH  2069  4,5   2082

355  CF    ROGER            MEHDI         LIEN  2197  4,5   2081

356  CF    GIRARD           JEAN-PIERRE   FOSM  2090  4,5   2078

357  CF    GROS             PATRICK       AVOI  2065  4,5   2077

358  CF    SONDORS          PETERIS       GER   2116  4,5   2068

359  CF    SHEPHERD         MICHAEL       SCO   2071  4,5   2067

360  CF    STERK            MICHEL        NOR   2037  4,5   2065

361        WORTEL           MEIKE         NED   1933  4,5   2063

362        SOBRY            SEBASTIEN     TGCA  2070  4,5   2060

363        BRANGER          VINCENT       OLLA  2030  4,5   2059

364  CF    DELMONT          JEAN-ROBERT   CHBM  2012  4,5   2056

365        HUYCK            JOHAN         BEL   2019  4,5   2053

366  CF    SZYLAR           ERIC          PTTP  2136  4,5   2052

367  CF    MAITESIAN        SERGEI        ARM   2153  4,5   2051

368  CF    POLUSHKINA       SVETLANA      GER   2160  4,5   2051

369        MEDGHOUL         ABDEL         MARO  2060  4,5   2049

370  CF    GAUDIN           ERIC          OLLA  2050  4,5   2048

371        GARZON           YOANN         REPB  2010  4,5   2047

372  CF    MARCEL           PATRICK       DIGN  2088  4,5   2043

373        MAUQUOI          RUDI          LUX   2092  4,5   2042

374  CF    BADOUAL          PATRICE       CORB  2030  4,5   2036

375        DONNENFELD       PATRICE       MARO  2090  4,5   2035

376  CF    CHAPU            LAURENT       AUCH  2075  4,5   2028

377  CF    FILLON           DAMIEN        PTTP  2141  4,5   2023

378  CF    LEVERS           THIERRY       AULN  2010  4,5   2023

379        FOURNIER         SYLVAIN       BIHO  1900  4,5   2021

380  CF    LE DU            MICHEL        QUIM  2067  4,5   2017

381        DUMONT           ANDRE         BEL   2087  4,5   2008

382        GAILLARD         BRUNO         BOUL  2080  4,5   2008

383  CF    GINGUENE         IGOR          RENN  2054  4,5   2006

384  CF    BOULET           DOMINIQUE     LIEN  2082  4,5   1995

385  CF    WOLBERS          JOHAN         NED   2040  4,5   1995

386        STRAND           KJETIL        NOR   1938  4,5   1994

387  CF    STINIS           STEVEN        BEL   2055  4,5   1991

388        MAGHRABI         YVAN          BORA  2170  4,5   1988

389  CF    KJARTANSSON      OLAFUR        ISL   2091  4,5   1987

390        MOYA             CLOVIS        ROCF  2040  4,5   1986

391        LANDUYT          ERIC          CAPG  2000  4,5   1981

392        BRUNET           DAVID         BEL   1797  4,5   1926

393        GUETTE           GREGORY       CAMB  1720  4,5   1911

394        BARDOUX          THIERRY       RETH  2070  4,5   1896

395        HOUDART          DAVID         BEL   1968  4,5   1890

396        AARSTAD          TRON-CHRISTI  NOR   1667  4,5   1876

397        CHAMI            MALIK         GAGN  1750  4,5   1872

398  CF    THETIS           JIMMY         NICE  2101  4,5   1871

399        VOLLMER          ANSGAR        GER   1634  4,5   1865

400        HOUCK            GAUTIER       CAPG  1670  4,5   1860

401        LUND             FRODE-RYAN    NOR   1518  4,5   1843

402        PARFETT          GERALD        ENG   1528  4,5   1825

403        AUQUE            AURELIEN      GAPE  1650  4,5   1811

404        FLORES           RICHARD       NOR   1382  4,5   1708

405        SERGENT          FRANCOIS      BOUL  1560  4,5   1707

406        VERHAEGHE        JEAN-FREDER.  CAPG  1700  4,5   1646

407  GMI   KISELEVA         NATALIA       UKR   2282  4,5   2401

408  GMI   TE-LALLEMAND     ROZA          MONA  2291  4,5   2326

409  CF    SUEZ-PANAMA      GILLES        LERE  2067  4,5   2014

410  CF    GASIOR           JEROME        CHAL  2123  4,5   2080

411  CF    AVELINE          PHILIPPE      ISSY  2128  4     2204

412  CF    DUBOIS           LOIC          LIVR  2245  4     2194

413  MI    ROUMEGOUS        MARINA        MEAB  2234  4     2182

414        BRIET            GUILLAUME     LIEN  1930  4     2166

415  CF    DAUBENFELD       GILLES        LUX   2105  4     2156

416  CF    CLARAC           JEAN-MARIE    ROSN  2105  4     2148

417  CF    CALISTRI         TRISTAN       CRET  2277  4     2146

418  CF    STRAUB           PETER         GER   2068  4     2123

419  CF    RAMON            DIDIER        LIEN  2177  4     2114

420        MARCINIAK        MARCEL        LIEV  2070  4     2109

421  CF    FLAMENT          FRANCOIS      LETQ  2067  4     2100

422  CF    CHARDIN          THIERRY       TREM  2088  4     2099

423        HOWELL           DAVID         ENG   1984  4     2098

424  CF    BECKER           MARTIN        DEN   2145  4     2097

425  CF    ANDRE            DAMIEN        BEL   2083  4     2096

426  CF    LACASSAGNE       JEAN          BGLR  2043  4     2094

427  CF    BERGES           DANIEL        SAUT  2142  4     2089

428        FREITAS          FERNANDO      TGCA  1830  4     2078

429        CARLIER          GUILLAUME     TGCA  1800  4     2077

430        DERISBOURG       DENIS         AMIE  2050  4     2070

431  CF    LADRAT           MATTHIEU      ROCF  2059  4     2069

432  CF    LAPEYRE          PIERRE        MIMI  2084  4     2065

433  CF    FAURE            STEPHANE      LIEN  2220  4     2062

434  CF    ARNGRIMSSON      DAGUR         ISL   2081  4     2058

435        DAUBENFELD       NICO          LUX   1980  4     2041

436        FOISOR           SABINA        GREN  1900  4     2039

437        DINEV            DIMITER       BEL   1932  4     2031

438        MANNE            JEAN-LUC      BEL   1861  4     2026

439        GARRIGUES        GILLES        DUNK  1930  4     2025

440  CF    LE BOURHIS       DOMINIQUE     BIHO  2091  4     2023

441        LANGE            SONJE         GER   1850  4     2011

442        GORSE            GERARD        MULH  1910  4     2004

443  CF    CARTIGNY         PATRICK       CAPG  2007  4     2002

444        VAN WEERSEL      ARLETTE       NED   1878  4     1998

445  CF    HAVERKAMP        KLAUS         GER   2072  4     1994

446        CAMUS            BERANGER      CHBM  1810  4     1991

447        POLONI           PIERRE-MARIE  AUXE  1970  4     1989

448  MI    DUBOIS           MARTINE       NIAL  2029  4     1982

449  CF    TRUONG           HUBERT        MALA  2027  4     1980

450        MENNA            IVAN          SJEC  1920  4     1978

451        AUQUE            BERNARD       GAPE  1870  4     1975

452        GREGOIRE         THIERRY       TGCA  1960  4     1972

453        WALLART          JEAN          LETQ  1870  4     1960

454        CHIZELLE         BERNARD       GUEU  1890  4     1959

455  CF    WEBER            KLAUS         GER   2183  4     1952

456        DEKNUYDT         CLAUDY        DUNK  1940  4     1951

457  CF    DELAHAYE         FREDERIC      CAPG  2094  4     1947

458        COZETTE          MICKAEL       AMIE  1860  4     1944

459        PRIMEL           DOMINIQUE     AIGR  2020  4     1942

460        MOLLET           GREGORY       CAMB  1830  4     1941

461        TCHANG-TIEN-LIN  CHRISTOPHE    TGCA  1920  4     1941

462  CF    SILVERT          ALEXANDRE     NOYO  2002  4     1940

463        COULON           GUILLAUME     TGCA  1810  4     1938

464  CF    VALGARDSSON      GUDJON HEIDA  ISL   2114  4     1933

465        DALLET           DIDIER        CHJA  2000  4     1932

466        FORGET           CYRIL         EVRY  1870  4     1932

467        BATTEAU          VALERIE       LETQ  1780  4     1927

468        FERRANT          CHRISTOPHE    DIEP  1840  4     1926

469        HASCHER          NICOLAS       AUBO  2010  4     1926

470        WOLFANGEL        CLAUDE        NOYO  1830  4     1913

471        NGUYEN           HUNG          NEVE  1960  4     1907

472        BORTOT           OLIVIER       ROSN  1970  4     1906

473  CF    DI GIROLAMO      BRUNO         LIEN  2091  4     1904

474  CF    ELLIA            JEROME        LISI  2115  4     1903

475        BOUGEL           CLAUDE        LONG  1920  4     1894

476        HAPKE            RALF          GER   1699  4     1894

477        BOURJOL          DANIEL        MIMI  1690  4     1887

478        CHEVALIER        CHRISTIAN     GAPE  1940  4     1885

479  CF    KLAUS            DANIEL        GER   2050  4     1885

480        DELCHAMBRE       PASCAL        TGCA  1850  4     1876

481        GAFTARNIK        OLIVIER       TREM  1860  4     1876

482  CF    LE GOFF          GUY           QUIM  2072  4     1873

483        VERWAERDE        ROMUALD       STAN  1680  4     1870

484        ANTON            JOSE          FOSM  1890  4     1858

485  CF    HOURIEZ          ALAIN         AULN  2064  4     1858

486        DIVOIRE          YANNICK       BOUL  1820  4     1850

487  CF    MARUEJOLS        CLAUDE        AIXP  2069  4     1846

488        RODRIGUEZ        JEAN-PIERRE   VLBN  1950  4     1845

489        ANGONESE         LAURENT       GUIC  1990  4     1840

490        ANGERMUNDE       DIRK          GER   1996  4     1826

491        KIEFER           CHRISTIAN     TGCA  2030  4     1825

492        HECQUET          JEAN-MARIE    LARO  1740  4     1818

493  CF    ROCQ             CHRISTIAN     ROCF  2126  4     1818

494        SVENSEN          TARJEI        NOR   1933  4     1818

495        SPOHN            DOMINIQUE     MALF  1740  4     1817

496        CANOVAS          ERIC          OLLA  1880  4     1814

497        DEBACKER         FRANCOIS-XAV  AUCH  1820  4     1811

498        YATSENKO         NATALIA       RUS   1785  4     1811

499        VERSTRAET        NICOLAS       SYNT  1680  4     1806

500        DE LANGE         HANS J.G.     NED   N1780 4     1788

501        THORKELSSON      SIGURJON      ISL   1760  4     1786

502        VAN RUN          RIEKE         NED   1680  4     1781

503        HOLLAND          CHRISTOPHE    LONG  1630  4     1722

504        EQUEY            DANIEL        SAIN  1720  4     1703

505        DEHON            CHRISTOPHE    FEIG  1640  4     1702

506        LOISEAU          JOHANN        AULN  1540  4     1671

507        GANTY            MARC          CAPG  1700  4     1640

508        MONY             MAXIME        BEAO  1440  4     1624

509        HANLEY           JAMES         ENG   1552  4     1616

510        ABDI             HOUCINE       CHRT  1550  4     1577

511        VINCENT          JEAN-CHRIST.  CORB  1630  4     1550

512  GMI   GAPONENKO        INNA          UKR   2383  4     2230

513  CF    TOUZE            JEAN-PAUL     BELF  2166  4     1983

514        RIGOLOT          MATTHIEU      BOGN  1830  4     1898

515        LESCIEUX         MATTHIEU      BOUL  1650  4     1669

516        GROSSE           MANFRED       AUT   1836  3,5   2037

517        MANET            ERIC          ARRA  1990  3,5   2009

518        VREEKEN          PIET          NED   1840  3,5   1995

519  CF    BELLARDI         MICHEL        CH15  2184  3,5   1985

520  CF    KIRSCH           ALAIN         ENGH  2019  3,5   1973

521        POIGNANT         JACQUES       APSA  1860  3,5   1972

522        KOITKA           JOHAN         AUCH  1910  3,5   1968

523        LABORDE          ERIC          PTAM  1990  3,5   1967

524  CF    COSTA            JOAO          POR   2019  3,5   1965

525        HELIN            MIKAEL        SWE   1825  3,5   1963

526        VILLETTE         HERVE         BOUL  2010  3,5   1963

527        ZERBIB           CLAUDE        TGCA  1890  3,5   1961

528        RUYTHOORENS      NICOLAS       STAN  1940  3,5   1946

529        DESSIGNY         EMMANUEL      NOYO  1850  3,5   1940

530        GUILBAUD         BERTRAND      CHBM  1790  3,5   1940

531        TRITAR           KAMEL         TUN   1900  3,5   1940

532        GEREST           YVES          VIEN  1830  3,5   1935

533        NOREK            ARNAUD        BASX  1840  3,5   1927

534        BEKKER-JENSEN    ANDERS        DEN   1812  3,5   1924

535        DECELLIER        PATRICK       BEL   1854  3,5   1921

536        BENSDORP         LAURA         NED   1831  3,5   1918

537        WOLFANGEL        FLORENCE      NOYO  1870  3,5   1909

538        CHAPEAU          MARIANNE      FEIG  1930  3,5   1908

539        NESTL            MARC          GER   1806  3,5   1908

540        CHEMALI          LAHCENE       BETH  1950  3,5   1888

541        GOUVART          STEPHANE      CAPG  1970  3,5   1878

542        YATSENKO         VITALY        RUS   1941  3,5   1878

543  CF    HAEZEBAERT       PHILIPPE      CAPG  2049  3,5   1876

544        EGELAND          MARTHE        NOR   N1880 3,5   1875

545  GMI   ZATULOVSKAYA     TATIANA       RUS   2216  3,5   1875

546        BENSDORP         MARLIES       NED   1938  3,5   1873

547        DERIAN           EMMANUEL      REPB  1870  3,5   1868

548  CF    DUFOUR           OLIVIER       CHEC  2129  3,5   1859

549        GAIGNIERE        GILLES        PSLZ  1940  3,5   1857

550        KUZMIN           VLADIMIR      RUS   1910  3,5   1854

551        THIERY           CHRISTOPHE    FEIG  2030  3,5   1852

552        PREVOT           RODOLPHE      BOUR  1900  3,5   1849

553        POTAUX           OLIVIER       ORLE  1930  3,5   1847

554        ALLOUARD         MARC          CAPG  1850  3,5   1841

555        DHAUSSY          ADRIEN        CHBM  2000  3,5   1840

556  CF    HERSVIK          ANITA         NOR   2007  3,5   1838

557        BERGSSON         STEFAN        ISL   1795  3,5   1827

558        LUCIO            GEORGES       LAMO  2000  3,5   1827

559        OUDOT            BERTRAND      BESA  1810  3,5   1821

560        PERZ             JEAN-PIERRE   HERL  1810  3,5   1816

561        AMRAM            ROGER         ISSY  1840  3,5   1807

562        RUSSO            BRUNO         BEL   1753  3,5   1798

563        MARTINICO        ERIC          GIEN  1770  3,5   1795

564        PALMIERI         BRUNO         CHLR  1800  3,5   1795

565  CF    RUIN             GILLES        ARCU  2044  3,5   1795

566        GOUYET           GEOFFROY      ISSY  1940  3,5   1794

567        LE PAPE          VALERY        CRET  1820  3,5   1789

568        VAN WEERSEL      BIRGITTA      NED   1603  3,5   1783

569        BECQUART         JULIEN        BEL   1965  3,5   1772

570        FACHE            JEAN-LOUIS    LAMO  1780  3,5   1772

571        TARAYRE          PASCAL        TOUS  1780  3,5   1768

572  CF    MAC VICAR        JOHN          ENG   2101  3,5   1766

573        GREGO            PIERRE        RENE  1880  3,5   1764

574        PELERIN          MARTIN        LONG  1790  3,5   1761

575        CHATARD          PATRICE       BOUR  1960  3,5   1760

576        AUSCHKALNIS      RAINHARDT     GER   N1760 3,5   1757

577        YGORRA           PAUL-FRANCOI  NANC  1740  3,5   1757

578        WARKENTIN        SABINE        TGCA  1730  3,5   1754

579        CARDON           DAMIEN        CAMB  1680  3,5   1753

580        CHANELLE         PATRICK       STAV  1790  3,5   1746

581        DUQUENOY         PATRICE       ANSE  1780  3,5   1744

582        ARENTZ           ROALD         NOR   1682  3,5   1743

583        JUSTUM           SEBASTIEN     LIEN  1710  3,5   1728

584        SAHLI            PASCAL        BORA  1620  3,5   1713

585        RINGELSTEIN      PETER         GER   1630  3,5   1710

586        AUBRY            FABIEN        CLIC  1780  3,5   1702

587        BESNUS           EMMANUEL      STRP  1790  3,5   1684

588        SAINTE-MARIE     LAURENT       ROSN  1820  3,5   1683

589        NORGUET          CHARLES       DIEP  N1680 3,5   1676

590        HREINSSON        BIRKIR        ISL   1565  3,5   1664

591        KATZAHIAN        MICHEL        OLLA  1660  3,5   1664

592        MATUSZEWSKI      DAVID         SYNT  1640  3,5   1658

593        TOMAC            JACK          AUS   1560  3,5   1643

594        HUBA             MARK          ENG   1416  3,5   1620

595        LOPUSHANSKY      ARTHUR        UKR   N1620 3,5   1619

596        ABOU             ELODIE        VIEN  1430  3,5   1559

597        BAESJOU          NATHALIE      RUEI  1430  3,5   1512

598        MARCEL           THIMOTEE      DIGN  1370  3,5   1504

599        HANSEN           LINDA         NOR   1300  3,5   1501

600        HAUGSRUD         HAKON         NOR   1246  3,5   1483

601  GMI   DRAZIC           SINISA        YUG   2490  3,5   2177

602  CF    THOMAS           OLIVIER       AMIE  2162  3,5   2093

603  CF    TARDIF           OLIVIER       ISSY  2145  3,5   1919

604        AMIARD           JEAN-CLAUDE   MALF  1800  3,5   1760

605  GMI   NATAF            IGOR-ALEX.    CLIC  2552  3,5   2378

606  CF    EISENBEISER      KARLHEINZ     GER   2213  3     2003

607  CF    SCHLEFING        HEINZ         GER   2097  3     1941

608        DEMAN            STEFAAN       BEL   2204  3     1938

609        FISCHER          MARC          MULH  2020  3     1934

610        PINCON           STEPHANE      CHBM  1920  3     1875

611        LE BRET          LUDOVIC       VINC  1890  3     1788

612        LEVACIC          MELISSA       CANN  1890  3     1788

613        JONGSMA          KEES          NED   1845  3     1781

614        GRALL            GWENOLE       CANO  1760  3     1774

615        LOMBARDINI       GIULIO        ITA   1782  3     1746

616        FOURNIER         CAROLE        MPEE  1820  3     1735

617        CONNAT           LUDOVIC       NEUF  1870  3     1733

618        HELFFERICH       ERIC          BESO  N1740 3     1731

619        LEROY            PATRICK       LETQ  1710  3     1712

620        MARTIN           GILLES        LONG  1720  3     1685

621        DARRAS           MICHEL        STJC  1750  3     1657

622        SERRUYS          HENRI         BEL   1782  3     1649

623        DORLET           NICOLAS       TGCA  1730  3     1643

624        BARDIN           CHRISTIAN     VILP  1790  3     1637

625        LEQUENNE         MARCEL-ALAIN  TGCA  1740  3     1635

626        COMBRAY          PIERRE        STAV  1670  3     1608

627        AGNERAY          FREDERIC      ANSE  1480  3     1600

628        MICHEL           ALAIN         COTV  1550  3     1596

629        ROCCHIA          ALAIN         ANSE  1780  3     1582

630        WACZECKA         JEROME        BOGN  1660  3     1565

631        BLOT             PHILIPPE      SYNT  1610  3     1562

632        TABARONI         SERGE         BORE  1610  3     1558

633        BOUSSELY         JACK          MALF  1580  3     1534

634        CREPIN           JOHNNY        LONG  1560  3     1522

635        HOUCK            VERONIQUE     CAPG  1510  3     1512

636        MARSYLLE         CHRISTIAN     CAPG  1510  3     1504

637        DI BELLA         THOMAS        LYSE  1480  3     1498

638        CREPIN           JIMMY         LONG  1510  3     1493

639        BARRATAULT       BRUNO         BOUR  1560  3     1471

640        DAVID-ANDRE      ROBERT        TOEA  1510  3     1436

641        MAYEUX           JOSE          ANSE  1400  3     1421

642        FOUCQUE          PATRICE       CAPG  1300  3     1420

643        DELELIGNE        LAURENT       CAPG  1470  3     1406

644        GUIRET           JEAN-FRANCOI  LIEN  N1460 3     1404

645        OKER             BERTIL        GER   1230  3     1395

646        LANIEZ           JULIEN        CAPG  N1240 3     1376

647        PRUVOST          ALAIN         DUNK  1490  3     1361

648        CARPENTIER       CLAUDE        AULN  1410  3     1346

649        PLATEL           ANGE          CAPG  1360  3     1340

650        JOIN             MATHIEU       DIEP  1400  3     1333

651        VASSEUR          REMI          BOUL  1150  3     1278

652        BAILLIE          ANDRE         BOUR  1080  3     1163

653  CF    WANTIEZ          FABRICE       BEL   2245  3     2077

654        CANNIZZARO       LEONARD       BOUL  1730  3     1808

655        SMUK             MARIUS        LIEV  1900  3     2035

656        RAFFENEAU        FREDERIC      CHRT  1850  2,5   1737

657        RINGELSTEIN      GABRIELE      GER   1830  2,5   1683

658        LANDRE           TRISTRAN      AUXE  2000  2,5   1627

659        BAUDE            CHRISTIAN     STAN  1890  2,5   1588

660        BEHAGUE          FRANCOIS      ANSE  1620  2,5   1573

661        PAUCHET          JACQUES       CAPG  1500  2,5   1540

662        GREMY            PAUL          COJA  1620  2,5   1534

663        LECLUSE          CLAUDE        NEUF  1520  2,5   1523

664        LAC              THIERRY       CORB  1470  2,5   1505

665        FOISOR           VERONICA      GREN  1420  2,5   1503

666        MALY OF WALY     ALAIN         NEUF  1370  2,5   1467

667        MONY             DIDIER        BEAO  1470  2,5   1433

668        TIEBOT           JEAN-MARC     NICE  1330  2,5   1422

669        DELMOTTE         ERIC          ANSE  N1400 2,5   1400

670        BOURGAIN         LOUIS         BOUL  1330  2,5   1398

671        DAUZOU           GUILLAUME     DIEP  1340  2,5   1366

672        GAIGNEBET        CHARLES       PERT  1440  2,5   1302

673        MEVEL            JOSEPH        OLLA  1240  2,5   1277

674        WOLFANGEL        JOCELYNE      NOYO  1370  2,5   1251

675        PATINIER         QUENTIN       SYNT  N1120 2,5   1223

676        MAILLARD         SEBASTIEN     CAPG  1360  2     1297

677        DEPOERS          JEAN          CAPG  N1200 2     1293

678        VASSEUR          ANTHONY       ANSE  1200  2     1290

679        DEBRUYNE         FRANCOIS      SYNT  1260  2     1279

680        DHIEUX           MAXIME        BOUL  N1280 2     1257

681        KOSMALA          THIBAUT       CAPG  N1240 2     1248

682        RZESKI           MARC          BEAO  1160  2     1189

683        ROYER            MICHEL        TREM  1240  2     1157

684        SAUCEY           CAPUCINE      LIMO  1140  2     1122

685        MOISSET          MATTHIEU      CAPG  N1000 2     1029

686        FONTAINE         NATHALIE      SYNT  N1160 2     1027

687        DUROT            EDWIGE        CAPG  1140  2     982

688  CF    GAMBEE           KEVIN         TGCA  2217  2     1988

689        FONSECA          LUC           LETQ  1910  2     2057

690        LEDAY            MARC          CAPG  N1200 1,5   1195

691        MOLL             RUDY          CAPG  N1040 1,5   1047

692        CHATON           MARIE-CLAUDE  AUXE  1020  1,5   1038

693        MEDGHOUL         LAZARE        MARO  N1000 1,5   800

694        RENARD           STEPHANE      CAUD  1940  1,5   1812

695        STILMANT         THIERRY       BEL   1810  1,5   1971

696  CF    OLAUSSON         CLAES-GORAN   SWE   2253  1,5   2178

697  MI    TIRARD           HUGO          HAVR  2408  1,5   2101

698        LIGER            JEREMY        BETH  2230  1     1895

699        LALAU            ALEXANDRE     FOUR  2040  0,5   1714

700        VAUTRELLE        PHILIPPE      LIEN  2030  0,5   1509

701        SREBOT           MARIO         GER   1246  0     1183

702        FIOLET           LOIC          LETO  1390  0     0