19e Open International de Cappelle-la-Grande 2003

 

                Classement final

                 

Cl.      NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts  Dep2

1    GMI  BURMAKIN         VLADIMIR       RUS   2575  7    2700

2    GMI  ROZENTALIS       EDUARDAS       LTU   2585  7    2672

3    GMI  SCHLOSSER        PHILIPP        GER   2534  7    2668

4    GMI  ARESHCHENKO      ALEXANDER      UKR   2566  7    2657

5    MI   GELLER           JAKOV          RUS   2448  7    2635

6    MI   BOCHAROV         DMITRY         RUS   2524  7    2607

7    GMI  MIROSHNICHENKO   EVGENIJ        UKR   2538  7    2596

8    MI   NALBANDIAN       TIGRAN         ARM   2465  6,5  2647

9    GMI  CHERNYSHOV       KONSTANTIN     RUS   2561  6,5  2637

10   GMI  VYSOCHIN         SPARTAK        UKR   2554  6,5  2635

11   GMI  ZONTAKH          ANDREY         UKR   2508  6,5  2616

12   GMI  KENGIS           EDVINS         LAT   2578  6,5  2610

13   GMI  SHNEIDER         ALEKSANDR      UKR   2511  6,5  2608

14   GMI  VOROBIOV         EVGENY         RUS   2541  6,5  2594

15   CF   GAJEWSKI         GRZEGORZ       POL   2436  6,5  2591

16   GMI  KLOVANS          JANIS          LAT   2427  6,5  2589

17   GMI  ATALIK           SUAT           BIH   2581  6,5  2587

18   GMI  JARACZ           PAWEL          POL   2546  6,5  2578

19   CF   DELAUNAY         SEBASTIEN      NANT  2315  6,5  2577

20   GMI  LUTHER           THOMAS         GER   2575  6,5  2571

21   GMI  KUZMIN           GENNADI        UKR   2495  6,5  2569

22   GMI  IONOV            SERGEY         RUS   2531  6,5  2568

23   GMI  MINASIAN         ARTASHES       ARM   2557  6,5  2565

24   MI   BOBRAS           PIOTR          POL   2441  6,5  2554

25   GMI  KOVCHAN          ALEXANDER      UKR   2536  6,5  2548

26   GMI  ILJUSHIN         ALEXEI         RUS   2537  6,5  2547

27   CF   HEBERLA          BARTLOMIEJ     POL   2389  6,5  2523

28   GMI  TOTSKY           LEONID         RUS   2511  6,5  2523

29   GMI  NOGUEIRAS        JESUS          CUB   2528  6,5  2519

30   GMI  KVEINYS          ALOYZAS        LTU   2541  6,5  2518

31   GMI  GULIEV           SARHAN         AZE   2513  6,5  2516

32   GMI  MAKAROV          MARAT          RUS   2512  6,5  2510

33   MI   POTAPOV          ALEXANDER      RUS   2500  6,5  2500

34   GMI  ISKUSNYH         SERGEI         RUS   2496  6,5  2493

35   MI   SHIRAZI          KAMRAN         USA   2438  6,5  2492

36   MI   SPRENGER         JAN-MICHAEL    GER   2431  6,5  2492

37   GMI  LEGKY            NIKOLAY        UKR   2507  6,5  2473

38   GMI  SKRIPCHENKO      ALMIRA         CAIS  2501  6,5  2440

39   GMI  ELJANOV          PAVEL          UKR   2571  6,5  2674

40   CF   MISTA            ALEKSANDER     POL   2419  6    2632

41   GMI  TESKE            HENRIK         GER   2531  6    2579

42   MF   JAKUBOWSKI       KRZYSZTOF      POL   2473  6    2561

43   MI   BELOV            VLADIMIR       RUS   2540  6    2549

44   MI   JEDYNAK          RADOSLAW       POL   2432  6    2545

45   GMI  MCNAB            COLIN          SCO   2423  6    2537

46   GMI  SHOMOEV          ANTON          RUS   2541  6    2532

47   GMI  BRODSKY          MICHAIL        UKR   2550  6    2520

48   GMI  GRABARCZYK       MIROSLAW       POL   2506  6    2517

49   GMI  JANEV            EVGENI         BUL   2465  6    2510

50   MI   STANISZEWSKI     PIOTR          POL   2449  6    2508

51   GMI  TIMOSHENKO       GEORGY         UKR   2539  6    2507

52   GMI  HEBDEN           MARK           ENG   2515  6    2496

53   GMI  APICELLA         MANUEL         CLIC  2501  6    2484

54   MI   BAGHERI          AMIR           IRI   2431  6    2484

55   MI   BELLAICHE        ANTHONY        VAND  2427  6    2484

56   CF   MORAWIETZ        DIETER         GER   2374  6    2480

57   MI   FERCEC           NEDAD          CRO   2484  6    2472

58   GMI  MALAKHATKO       VADIM          UKR   2512  6    2467

59   CF   PETRIK           TOMAS          SVK   2393  6    2465

60   MI   MURDZIA          PIOTR          POL   2418  6    2461

61   MI   SERGEEV          VLADIMIR       UKR   2447  6    2454

62   GMI  HAUCHARD         ARNAUD         CAIS  2512  6    2448

63   GMI  PAVASOVIC        DUSKO          SLO   2573  6    2448

64   MI   HOLZKE           FRANK          GER   2479  6    2447

65   MI   STRYJECKI        MAREK          POL   2438  6    2445

66   GMI  MARCELIN         CYRIL          NOYO  2503  6    2436

67   CF   MESZAROS         MICHAL         SVK   2309  6    2429

68   MI   ROMANOV          OLEG           BLR   2407  6    2422

69   GMI  NAUMKIN          IGOR           RUS   2412  6    2421

70   MI   PALO             DAVOR          DEN   2484  6    2421

71   GMI  FOISOR           CRISTINA       ROM   2403  6    2418

72   MF   GRAFL            FLORIAN        GER   2343  6    2416

73   GMI  YANDEMIROV       VALERI         RUS   2469  6    2414

74   MF   SANCHEZ          JOSEPH         PHI   2307  6    2389

75   MI   BURNETT          RONALD         USA   2436  6    2385

76   GMI  KISELEVA         NATALIA        UKR   2294  6    2362

77   MI   PETKEVICH        JUSEFS         LAT   2453  6    2352

78   MI   TRATAR           MARKO          SLO   2451  6    2334

79   CF   BJARNASON        OSKAR          ISL   2195  6    2309

80   GMI  GUREVICH         VLADIMIR       UKR   2432  6    2521

81   GMI  ASEEV            KONSTANTIN     RUS   2556  5,5  2528

82   CF   CZARNOTA         PAWEL          POL   2314  5,5  2507

83   MI   SHAW             JOHN           SCO   2470  5,5  2502

84   GMI  DANIELIAN        ELINA          ARM   2384  5,5  2500

85   GMI  FOMINYH          ALEXANDER      RUS   2551  5,5  2496

86   CF   GHARAMIAN        TIGRAN         ARM   2239  5,5  2496

87   CF   ZAWADZKI         STANISLAW      POL   2363  5,5  2487

88   CF   ABERGEL          THAL           EVRY  2365  5,5  2484

89   MF   COLLUTIIS        DUILIO         ITA   2325  5,5  2467

90   GMI  KOMLJENOVIC      DAVOR          CRO   2431  5,5  2465

91   GMI  HERNANDEZ        GILBERTO       MEX   2542  5,5  2458

92   MI   VAN DER WEIDE    KAREL          NED   2388  5,5  2452

93   MI   FROIS            ANTONIO        POR   2360  5,5  2443

94   GMI  JAKUBIEC         ARTUR          POL   2532  5,5  2437

95   MI   RAETSKY          ALEXANDER      RUS   2444  5,5  2437

96   GMI  LALIC            BOGDAN         ENG   2547  5,5  2435

97   GMI  RAUSIS           IGORS          BAN   2541  5,5  2433

98   GMI  BRUSTMAN         AGNIESZKA      POL   2357  5,5  2429

99   MI   COLOVIC          ALEKSANDAR     MKD   2385  5,5  2427

100  MI   TIMOFEEV         ARTYOM         RUS   2592  5,5  2427

101  GMI  TUROV            MAXIM          RUS   2525  5,5  2421

102  MI   PILGAARD         KIM            DEN   2437  5,5  2411

103  CF   MOLTCHANOV       ROMAN          DEAU  2380  5,5  2404

104  GMI  SKEMBRIS         SPYRIDON       GRE   2426  5,5  2397

105  MI   RAMIREZ          ALEJANDRO      CRC   2413  5,5  2390

106  MI   SKYTTE           RASMUS         DEN   2402  5,5  2387

107  MF   ZUFIC            MIROSLAV       CRO   2424  5,5  2381

108  GMI  PUSHKOV          NIKOLAI        RUS   2532  5,5  2380

109  MI   PRASAD           DEVAKI V       IND   2400  5,5  2375

110  MI   HOLMSTEN         ALEKSEI        FIN   2404  5,5  2372

111  MI   FOISOR           OVIDIU         ROM   2422  5,5  2369

112  MI   SEBAG            MARIE          CANN  2403  5,5  2364

113  MI   MOHANDESI        SHAHIN         IRI   2358  5,5  2360

114  MI   HUSARI           SATE           SYR   2335  5,5  2355

115  MI   DZIUBA           MARCIN         POL   2448  5,5  2344

116  MI   SAPIS            WITALIS        POL   2413  5,5  2341

117  CF   LEJARRE          LUDOVIC        BUXE  2216  5,5  2337

118  GMI  SULAVA           NENAD          CRO   2535  5,5  2334

119  CF   DAVID            VINCENT        BELF  2356  5,5  2328

120  MI   RICHARDS         HEATHER        ENG   2221  5,5  2327

121  GMI  KONONENKO        TATIANA        UKR   2373  5,5  2326

122  MF   CALISTRI         TRISTAN        CRET  2271  5,5  2323

123  CF   MORANDA          WOJCIECH       POL   2232  5,5  2320

124  CF   MONSIEUX         CYRIL          BELF  2080  5,5  2317

125  CF   ROYER            SYLVAIN        APSA  2269  5,5  2316

126  CF   PAKLEZA          ZBIGNIEW       POL   2411  5,5  2315

127  CF   DRAOUI           NAJIB          MAR   2278  5,5  2312

128  CF   POLARD           GAETAN         STRA  2184  5,5  2311

129  MI   REEFSCHLAEGER    HELMUT         GER   2315  5,5  2301

130  MF   CZARNOTA         DOROTA         POL   2191  5,5  2299

131  CF   HEEDT            THORSTEN DR    GER   2243  5,5  2299

132  CF   PLAYER           EDMUND C       ENG   2118  5,5  2288

133  MI   SERET            JEAN-LUC       GIFY  2306  5,5  2283

134  CF   ROBERTS          PAUL           SCO   2185  5,5  2279

135  MI   VOLODIN          VIKTOR         RUS   2269  5,5  2273

136  CF   ABELN            MICHIEL        NED   2270  5,5  2266

137  CF   ROUZAUD          PHILIPPE       CRET  2252  5,5  2262

138  CF   PREVOT           EMMANUEL       AVOI  2235  5,5  2261

139  MF   CIEZA            ARCADIO        PER   2221  5,5  2260

140       HUGUENIN         OLIVIER        LIEN  2020  5,5  2258

141  MI   BERNARD          CHRISTOPHE     CEPO  2340  5,5  2254

142  CF   FANTIN           LUDWIG         CLFR  2247  5,5  2250

143  CF   AC               MICHAL         SVK   2246  5,5  2245

144  CF   DURAO            PEDRO          POR   2049  5,5  2243

145  CF   ARANOVITCH       GREGORY        MALF  2212  5,5  2242

146  MI   SALMENSUU        OLLI           FIN   2432  5,5  2217

147  CF   BALCERAK         PHILIPP        GER   2202  5,5  2213

148  MF   VAN DOELAND      JULIUS         NED   2293  5,5  2181

149  CF   CHEVRIER         THOMAS         STGB  2140  5,5  2164

150       WILLENBORG       RALPH          GER   2069  5,5  2055

151  GMI  ZUBAREV          ALEXANDER      UKR   2501  5,5  2338

152  GMI  EFIMOV           IGOR           ITA   2480  5    2462

153  MI   UNGUREANU        EMIL           ROM   2302  5    2448

154  MI   KERNAZHITSKY     LEONID         UKR   2374  5    2442

155  MF   PIGOTT           JOHN           ENG   2382  5    2419

156  MI   SANDIPAN         CHANDA         IND   2464  5    2416

157  CF   GHANE            SHOJAAT        IRI   2405  5    2395

158  MI   ETCHEGARAY       PATRICE        CANN  2344  5    2378

159  CF   KUZMICZ          KRYSTIAN       POL   2333  5    2378

160  MI   CALOTESCU        CRISTINA       ROM   2334  5    2375

161  MI   HASANGATIN       RAMIL          RUS   2523  5    2362

162  MI   BALCERAK         JAKOV          GER   2411  5    2338

163  CF   DUDAS            JAN            SVK   2341  5    2337

164  MF   IONESCU          CRISTIAN       ROM   2243  5    2333

165  GMI  ROMANOVA         INNA           BLR   2251  5    2332

166  GMI  TE-LALLEMAND     ROZA           MONA  2283  5    2297

167  CF   MARTYN           RAFE           ENG   2187  5    2292

168  MF   KENNAUGH         CHARLES        ENG   2290  5    2291

169  GMI  HOUSKA           JOVANKA        ENG   2386  5    2290

170  MI   FERNANDO         DIOGO          POR   2423  5    2289

171  CF   BIJAOUI          MANUEL         CFPI  2197  5    2288

172  CF   SZYLAR           ERIC           PTTP  2091  5    2284

173  CF   IPPOLITO         MANUEL         MALF  2239  5    2281

174  CF   DE SOUSA         JOSE-CLAUDE    CAIS  2304  5    2276

175  CF   MEYNARD          THIBAULT       AVIG  2194  5    2274

176  GMI  BORSUK           ANGELA         ISR   2260  5    2266

177  CF   RIGOLOT          MATTHIEU       CAIS  1959  5    2257

178  CF   BARJ             JULIEN         BAIS  1992  5    2252

179  CF   BROOMFIELD       MATTHEW        ENG   2255  5    2252

180  MF   PINHEIRO         JOSE           POR   2321  5    2250

181  CF   HAREUX           HUBERT         CAPG  2246  5    2249

182  MF   TOULZAC          PIERRE-YVES    EVRY  2246  5    2248

183  CF   GREGOIRE         SYLVAIN        AVIG  2229  5    2239

184  CF   STOCK            MICHAEL        GER   2326  5    2238

185  MF   UPTON            TIMOTHY        SCO   2322  5    2232

186  CF   PEDERSEN         OYVIND         NOR   2054  5    2231

187  MF   SCETININ         ALEXANDER      RUS   2283  5    2231

188  CF   SIMON            OLIVIER        EVRY  2293  5    2230

189  MF   HENRIS           LUC            BEL   2319  5    2229

190  CF   GAUTIER          SERGE          STMD  2093  5    2224

191  CF   VAN HOOLANDT     PATRICK        MNC   2270  5    2224

192  CF   CAPITAINE        ADRIEN         YFFI  2155  5    2216

193  MI   PERIC            SLAVISA        YUG   2266  5    2213

194  CF   DEPOORTER        ENGUERRAN      NEUF  2095  5    2212

195  CF   SULEK            VILIAM         SVK   2165  5    2201

196  MF   MARCANTONI       HERVE          CERG  2284  5    2198

197  CF   BESSON           BASTIEN        GONF  2142  5    2197

198  CF   EMMENECKER       PHILIPPE       MULH  2203  5    2196

199  CF   PEREZ            FLAVIO         NICE  2137  5    2194

200  CF   LEFEBVRE         HERVE          GONF  2202  5    2191

201  MF   MARECHAL         ANDY           BEL   2242  5    2189

202  CF   BIANCHI          GUILLAUME      ARRA  2202  5    2187

203  CF   THIRIET          BENOIT         BOUB  2157  5    2182

204  CF   PRUDHOMME        FRANCK         BAEF  2128  5    2174

205  CF   LOSKAMP          STEFAN         GER   2119  5    2158

206  CF   TARIN            NICOLAS        LIMO  2132  5    2156

207  CF   KISONOVA         KATARINA       SVK   2172  5    2153

208  CF   MARCHYLLIE       BRUNO          CAPG  2162  5    2153

209  CF   HEBELKA          MILOS          SVK   2116  5    2143

210  CF   L'HENORET        THIERRY        BCOL  2122  5    2140

211  CF   DIAMOND          DANIEL J       ENG   2087  5    2138

212  CF   DUHAYON          YVES           BEL   2227  5    2137

213       TAKEMOTO         NAOKO          JPN   2100  5    2137

214  CF   FAURE            STEPHANE       LIEN  2114  5    2132

215  CF   SUEZ-PANAMA      GILLES         ARSE  2063  5    2132

216  CF   GUEZ             FABIEN         CRET  2129  5    2128

217  CF   BISSIERES        MATHIEU        AVIG  2113  5    2118

218  CF   CHOUQUET         ADRIEN         GONF  2107  5    2118

219  CF   BOURHALEB        MOUNEIM        MEAU  2160  5    2116

220  CF   LEBURGUE         SYLVAIN        MULH  2103  5    2111

221  GMI  ZATULOVSKAYA     TATIANA        ISR   2207  5    2094

222       CHARMETEAU       SVEN           GONF  2070  5    2093

223  CF   LAVAL            BRICE          REIM  2097  5    2093

224  CF   HEINZ            TIMOTHEE       BISC  2079  5    2091

225  CF   BASKEWITSCH      PIERRE         LUX   2150  5    2087

226  CF   DUFOUR           OLIVIER        CHEC  2116  5    2086

227  MF   JIMENEZ          JUAN LEON      CRC   2191  5    2084

228       DESSENNE         FRANCOIS       LIEN  2060  5    2078

229  CF   BAUWE            PASCAL         BEL   2052  5    2069

230  CF   SIDHOUM          JACKY          CAPG  2150  5    2066

231  CF   BRUNED           YVAIN          ESP   2130  5    2064

232  CF   GIRARD           ERIC           MALF  2134  5    2054

233  CF   SZCZEPKOWSKA     KARINA         POL   2094  5    2052

234  CF   TUPET            GUILLAUME      FOUR  2098  5    2049

235  CF   THOS             JACQUES        PTTP  2025  5    2042

236       CHAPDELAINE      ROMAIN         TOUS  2090  5    2026

237       HOUCK            GAUTIER        CAPG  1910  5    2022

238  CF   LANDRE           TRISTAN        CLIC  1992  5    2016

239       VANDERVORST      JEAN-MARC      AULN  1990  5    2016

240       WERY             BENOIT         BEL   1901  5    2010

241  CF   ROMBALDONI       DENIS          ITA   2055  5    2006

242  CF   MANET            ERIC           ARRA  2091  5    2003

243  CF   BRUNED           BORIS          ESP   2046  5    2002

244       SOUANE           XAVIER         LEER  1790  5    1893

245       BLOT             PHILIPPE       SYNT  1670  5    1806

246  CF   BUYTAERT         KRISTOF        BEL   2118  5    2268

247  MI   PAYEN            ARNAUD         GONF  2359  4,5  2316

248  CF   AVELINE          PHILIPPE       ISSY  2158  4,5  2311

249  CF   TOURNIER         MATHIEU        NICE  2119  4,5  2264

250  CF   ROGER            MEHDI          LIEN  2213  4,5  2257

251  CF   COLIN            VINCENT        DEAU  2344  4,5  2244

252  CF   JENSEN           JAKOB BJERRE   DEN   2169  4,5  2239

253  GMI  TRABERT          BETTINA        GER   2310  4,5  2228

254  CF   NETZER           JEAN           BISC  2215  4,5  2226

255  CF   GRILL            MARC           BISC  2143  4,5  2223

256  CF   HOUHOU           OLIVIER        ISSY  2257  4,5  2223

257  GMI  AGABABEAN        NAIRA          MDA   2319  4,5  2216

258  CF   DENAYER          ERIC           BEL   2155  4,5  2209

259  CF   WOODWARD         TIMOTHY DM     ENG   2185  4,5  2207

260  CF   MIRAOUI          KARIM          NANT  2066  4,5  2201

261  CF   STEENBEKKERS     FRANCK         NED   2198  4,5  2198

262       HENNIPMAN        RENE           NED   2009  4,5  2194

263  MI   DERGATSCHOVA-DA  ANNA           RUS   2250  4,5  2191

264  CF   LEBEL            PATRICK        MNC   2173  4,5  2188

265  CF   RAPINEL          FRANCK         CHAL  2201  4,5  2177

266       FRANC            EMMANUEL       BEL   2122  4,5  2176

267  CF   BOGNER           SEBASTIAN      GER   2046  4,5  2168

268  CF   DELORT           FREDERIC       RIOM  2110  4,5  2164

269  CF   VILPOUX          JEREMIE        CHAL  2124  4,5  2157

270  CF   YACOB            FRANCOIS       CEPO  2203  4,5  2155

271       TAKEMOTO         HIROSHI        JPN   2250  4,5  2145

272  CF   JANOTTA          PATRICK        AVIG  2134  4,5  2140

273  CF   LAGUNES          JEAN-RENAUD    BRDE  2082  4,5  2140

274  CF   JOSSIEN          REMY           CAPG  2181  4,5  2136

275  CF   RODE             ANTHONY        EVRY  2047  4,5  2135

276  CF   JULIAN           STEPHANE       CHAL  2144  4,5  2129

277  CF   GROZ             JACKY          EVRY  2123  4,5  2128

278  CF   MATSENKO         SERGEI         RUS   2096  4,5  2128

279       GOUVART          STEPHANE       CAPG  1930  4,5  2121

280  CF   MARTINEZ         JEAN-PHILIPP   NANT  2033  4,5  2115

281  CF   SOUEVAMANIEN     PASCAL         MALF  2149  4,5  2114

282  CF   GEFFROY          LAURENT        NANT  2251  4,5  2106

283  CF   SWIERCZ          KEVIN          ROBQ  2025  4,5  2104

284       LEGRAND          PATRICK        HERL  1880  4,5  2099

285       ROUZE            XAVIER         HENB  2210  4,5  2097

286  CF   PLATEL           ALEXANDRE      CAPG  2136  4,5  2084

287  CF   COUCHE           DIDIER         CAPG  2131  4,5  2082

288  CF   LEVERS           THIERRY        AULN  2040  4,5  2076

289  CF   HAGESAETHER      TORILL         NOR   2033  4,5  2072

290  CF   GARRIGUES        GILLES         DUNK  2094  4,5  2067

291  CF   MOES             WALDEMAR       NED   2022  4,5  2066

292  CF   BOURSIER         JULIEN         NICE  2065  4,5  2065

293  CF   CHANELLE         NOE            AUBO  2088  4,5  2062

294       MONSIEUX         SEBASTIEN      BELF  2070  4,5  2060

295  CF   CAMUS            BERENGER       CHBM  2065  4,5  2059

296  CF   MEDGHOUL         SHERIF         MARO  2130  4,5  2057

297  CF   BACON            NICOLAS        GONF  2076  4,5  2055

298       ROUQUET          RONAN          GONF  1910  4,5  2055

299  CF   SPENCE           DAVID          ENG   2179  4,5  2047

300       DEMANET          LUC            BEL   1845  4,5  2043

301       HELIN            MIKAEL         SWE   1890  4,5  2039

302  CF   LE PAPE          VALERY         CRET  2205  4,5  2036

303  CF   HAGESAETHER      ARNE           NOR   2097  4,5  2024

304  CF   FORGET           CYRIL          EVRY  2030  4,5  2023

305  MI   DUBOIS           MARTINE        NIAL  2022  4,5  2015

306       AUBERT           BERNARD        BEL   1921  4,5  2003

307  CF   STRAUB           PETER          GER   2112  4,5  2003

308  CF   BIELKA           SAMUEL         REIM  2155  4,5  2002

309  CF   HADET            EMMANUEL       EVRY  2116  4,5  2001

310  CF   MARCINIAK        MARCEL         LIEV  2068  4,5  2000

311  CF   OUDOT            JEAN-BAPTIST   REIM  2062  4,5  1999

312       PREVOT           RODOLPHE       BOUR  1900  4,5  1999

313  CF   WARKENTIN        JURGEN         NEUF  2091  4,5  1999

314  CF   LELONG           ERIC           OCTE  2093  4,5  1992

315  CF   ANGERMUENDE      DIRK           GER   2015  4,5  1990

316  CF   MANNE            JEAN-LUC       BEL   2037  4,5  1964

317  CF   HAVERKAMP        KLAUS          GER   2045  4,5  1963

318  CF   BILLOT           DANIEL         PTTP  2016  4,5  1952

319  CF   LUCIO            GEORGES        LAMO  2068  4,5  1952

320       SCORIELS         MICHAEL        BEL   1942  4,5  1950

321  CF   DELERME          RAYMOND        RUEI  2066  4,5  1942

322       GRIFFON          OLIVIER        NEUF  1950  4,5  1942

323       DESUROSNE        STEPHANE       CAPG  1630  4,5  1930

324       COLANDREA        SAUVEUR        PUYR  1800  4,5  1929

325  CF   MEDGHOUL         ABDEL          MARO  2036  4,5  1920

326       FRISON           STEPHANE       STGB  1760  4,5  1911

327  CF   LOMBART          PHILIPPE       BEL   2046  4,5  1907

328       VAROQUIER        ROMAIN         REIM  1820  4,5  1907

329       DEBRAUWERE       STEVEN         BEL   1918  4,5  1906

330  CF   SWIERCZ          SANDRA         CAPG  1959  4,5  1906

331  CF   VEKEMANS         DENIS          LIEN  2018  4,5  1904

332       ERNST            DAVID          CHEC  1980  4,5  1883

333       LEMOINE          THOMAS         NOIG  1940  4,5  1883

334       COUPEY           OLIVIER        CAEN  1870  4,5  1881

335       LECHEVALIER      SVEN           GONF  1910  4,5  1873

336  CF   MAC VICAR        JOHN           ENG   2085  4,5  1869

337       PRZYMUSINSKI     NICOLAS        HORN  1580  4,5  1868

338       DOJIC            MIROSLAV       MEAU  1700  4,5  1860

339       WALLERAND        KONRAD         MARQ  1980  4,5  1854

340       BINOIS           RUDY           NGLR  1620  4,5  1850

341       AMRAM            ROGER          ISSY  1890  4,5  1845

342       VANHAMME         PATRICK        BEL   1760  4,5  1842

343       PIERRON          CHRISTOPHE     LEER  1930  4,5  1835

344  CF   TRUONG           HUBERT         MALA  2054  4,5  1833

345       LONNOY           REMI           PRVL  1710  4,5  1823

346       FACON            ALBERT         BAEF  1890  4,5  1814

347       TARAYRE          PASCAL         TOUF  1870  4,5  1800

348       MASSOT           MANUEL         NGLR  1970  4,5  1785

349       BOURJOL          DANIEL         MIMI  1770  4,5  1766

350       METIVIER         RICHARD        PCSM  1780  4,5  1763

351       DELRIEU          ALAIN          CERG  1600  4,5  1664

352  CF   SHARP            THOMAS M       ENG   2079  4,5  1990

353  GMI  MUREY            JACOB          ISR   2486  4,5  2551

354  CF   HARASTA          VLADIMIR       SVK   2199  4    2210

355  CF   PIOT             OLIVIER        ROSN  2228  4    2189

356  MI   BRYSON           DOUGLAS        SCO   2389  4    2186

357  GMI  CIUKSYTE         DAGNE          LTU   2317  4    2164

358  MF   FRUTEAU          SABINE         LIVR  2115  4    2139

359  CF   WERNER           YVAN           BEL   2139  4    2115

360  CF   LAFAURIE         PIERRE         JEEN  2076  4    2086

361       MIDDELHOVEN      HUIB           NED   1868  4    2078

362       BAUDSON          CHARLES        CANN  1840  4    2075

363       CHESNEL          ROGER          CHRT  2090  4    2066

364  CF   FOISOR           SABINA         ROM   2022  4    2065

365  CF   CHALMETON        GUILLAUME      BIHO  2019  4    2057

366       LUI              ERIC           BEL   1890  4    2040

367  CF   PERRIN           MARC           EVRY  2058  4    2037

368  CF   DESLE            REGIS          BELF  2154  4    2021

369  CF   MATSENKO         ELENA          RUS   2028  4    2009

370  CF   SOBRY            SEBASTIEN      TGCA  2040  4    1993

371  CF   LANDUYT          ERIC           CAPG  2229  4    1989

372       BAGUANT          ASHLEY         CAUD  2010  4    1985

373  CF   MAUPIN           VALERIE        STJC  1992  4    1982

374       DEKNUYDT         CLAUDY         DUNK  1990  4    1981

375  CF   DELMONT          JEAN-ROBERT    CHBM  2016  4    1978

376  CF   BELLARDI         MICHEL         ISSY  2062  4    1977

377       VAN STEENKISTE   VINCENT        BEL   1991  4    1977

378       LOUIS            ANDRE          CHMZ  1940  4    1972

379       JOUGLET          FABIAN         ARRA  2000  4    1971

380       GAILLARD         BRUNO          BOUL  1880  4    1965

381  CF   FOURCART         MAXENCE        BLAG  1940  4    1960

382       BENOIT           JEAN-CHRISTO   CHBM  2060  4    1955

383       RATSAVONG        MOUKDA         LEER  1860  4    1955

384  CF   HAEZEBAERT       PHILIPPE       CAPG  2028  4    1950

385       BARNIER          CHRISTOPHE     REIM  1870  4    1949

386  CF   FLINOIS          PATRICE        BOUL  2042  4    1942

387       LEGRAND          PASCAL         STCY  2010  4    1939

388       MAILLEUX         GUY            BEL   1850  4    1934

389  CF   GUILBERT         JEAN-LOUIS     BOUL  2118  4    1931

390  CF   TOUZE            JEAN-PAUL      BELF  2135  4    1930

391       FAGEOT           JULIEN         AUBO  1920  4    1928

392  CF   KOITKA           JOHAN          BETH  2060  4    1927

393  CF   NOREK            ARNAUD         BAIS  1976  4    1923

394       FREIALDENHOVEN   MANFRED        GER   1857  4    1921

395  CF   LAVERGNE         HENRI-JEAN     PCSM  2033  4    1913

396  CF   TROUVILLE        REMI           LIEN  2084  4    1903

397       DOMBROWSKY       MICHAEL        GER   2066  4    1897

398  CF   ZERMICHE         CHERIF         CANN  2047  4    1897

399  CF   DELAHAYE         FREDERICK      CAPG  2019  4    1894

400  CF   CHARDIN          THIERRY        TREM  2061  4    1892

401  CF   URBANIAK         PATRICK        HENB  2084  4    1890

402      PELERIN          MARTIN         LONG  1850  4    1883

403       MESTDAGH         FRANCK         FOUR  1870  4    1878

404       CREPIN           JIMMY          LONG  1770  4    1875

405  CF   GROS             PATRICK        AVOI  2045  4    1866

406       BANERJEE         NIKI           LIEN  1720  4    1865

407       MILLET-LACOMBE   PIERRE-JEAN    CHRT  1930  4    1864

408       DECELLIER        PATRICK        BEL   1893  4    1863

409       POTAUX           OLIVIER        STCY  1880  4    1848

410       FOURCART         MARC           BLAG  1880  4    1847

411       BOUGEL           CLAUDE         LONG  1770  4    1846

412  CF   BRIET            GUILLAUME      LIEN  2138  4    1846

413       RINGELSTEIN      GABRIELE       GER   1792  4    1844

414  CF   COTONNEC         ANTOINE        ASNI  2119  4    1839

415       BEHAGUE          FRANCOIS       ANSE  1640  4    1837

416       PERROT           PIERRE         CLFR  1890  4    1834

417       DUVAUX           PIERRICK       BORA  1740  4    1828

418       FOURNIER         FREDERIC       SENL  1780  4    1828

419       SCHULZE          MARIO          GER   1723  4    1827

420       DEBUSSCHERE      HELMUTH        BEL   1824  4    1822

421       BURGHWOUT        PETRUS         CANN  1790  4    1821

422       MILBOR           NICOLAS        CAPG  1730  4    1820

423  CF   BELENFANT        ERIC           CHEC  2006  4    1817

424       CHANELLE         PATRICK        AUBO  1880  4    1817

425       CHEVRY           PHILIPPE       BEL   1829  4    1817

426       DUPONT           JEAN-PIERRE    ANSE  1830  4    1816

427       LAMBERT          VINCENT        BRBG  1730  4    1814

428       FOISOR           VERONICA       ROM   1690  4    1798

429       HOLLAND          CHRISTOPHE     LONG  1610  4    1774

430       DIAZ             JEAN           TOUN  1870  4    1773

431       RUELLE           PHILIPPE       PTTP  1830  4    1771

432       SERGENT          FRANCOIS       BOUL  1760  4    1769

433       ERARD            AMEDEE         NANT  1820  4    1763

434       DHAUSSY          ADRIEN         CHBM  1760  4    1758

435       DEKEL            YAN            VERN  1620  4    1752

436       VERSAILLES       MARC           BEL   1682  4    1740

437       GUIDOUX          FABRICE        BNPA  1830  4    1724

438       VEKEMANS         PAUL           SENL  1680  4    1713

439       TURQUET          CHRISTOPHE     CAPG  1570  4    1706

440       O'TOOLE          GEORGE         ENG   1500  4    1690

441       RINGELSTEIN      PETER          GER   1600  4    1658

442       CATALA           GUILLAUME      ORSA  N1640 4    1638

443       FOX              PIERRE         BEL   1691  4    1613

444  CF   CAPPON           JOHN           CAPG  2193  4    2117

445  CF   ISRAEL           GREGORY        TGCA  2086  4    2098

446       ALLENTIN         ERIC           CAPG  1960  4    2096

447  CF   OTTAVI           MARCO          ITA   2030  4    1989

448       SCHREFHEERE      ANTHYME        CAPG  1410  4    1715

449       MORIUCHI         TOSHIYUKI      JPN   2247  4    2346

450       SAINTE-MARIE     LAURENT        ROSN  1860  3,5  2052

451  GMI  SHEREMETIEVA     MARINA         MDA   2298  3,5  2033

452       CHATARD          PATRICE        BOUR  1840  3,5  2018

453       MAJCHER          BERNARD        NEUF  1850  3,5  2012

454       ALARD            PIERRE         BORA  1860  3,5  1975

455       PRIOUX           PASCAL         RETH  1940  3,5  1974

456  CF   MENNA            IVAN           STJC  2016  3,5  1965

457       TRIDANT          THIERRY        ELBE  2120  3,5  1920

458       BIER             ARMIN          GER   1851  3,5  1917

459  CF   FOURNIER         SYLVAIN        BIHO  2014  3,5  1906

460       BENMENNI         BOUBEKEUR      RUEI  1810  3,5  1895

461       DANGER           STEPHANE       BOUL  1830  3,5  1893

462       RUMEAU           JEAN-MICHEL    TREM  2060  3,5  1891

463       ATIENZA          HILARIO        BEL   1773  3,5  1883

464       CROENNE          OLIVIER        DOUA  2110  3,5  1877

465       DUBUISSON        THOMAS         CHBM  1800  3,5  1873

466       MACHENSKI        JEROME         HENB  2050  3,5  1865

467       ASMAI            ALI            CERG  1800  3,5  1851

468  CF   WARKENTIN        SABINE         NEUF  1879  3,5  1844

469       DESANLIS         ANNE-SOPHIE    REIM  1800  3,5  1836

470       DESINTE          DAVID          BEL   1786  3,5  1832

471       BERNARD          MICHAEL        DUNK  1880  3,5  1831

472       EQUEY            DANIEL         SAIN  1760  3,5  1826

473       POIGNANT         JACQUES        APSA  1860  3,5  1815

474      LE DORTZ         ANTHONY        LIMB  1930  3,5  1801

475       SINQUIN          MARC           LEER  1780  3,5  1795

476  CF   LUCAS            JEAN           DUNK  2031  3,5  1791

477       DEBACKER         FRANCOIS-XAV   BETH  1780  3,5  1788

478       COMBRAY          PIERRE         AUBO  1670  3,5  1781

479       GRALL            GWENOLE        CANO  1910  3,5  1777

480       DELANNOY         FREDERIC       HORN  1580  3,5  1774

481       DARRAS           MICHEL         STJC  1720  3,5  1772

482       LOCATELLI        VINCENT        CAPG  1650  3,5  1759

483       ALLARD           SOPHIE         HENB  1680  3,5  1756

484       AMIARD           JEAN-CLAUDE    MALF  1780  3,5  1746

485       MARTIN           GILLES         LONG  1650  3,5  1736

486       GANTY            MARC           CAPG  1740  3,5  1735

487       LEROY            PATRICK        LETQ  1720  3,5  1730

488       BLONDE           XAVIER         CAPG  1640  3,5  1727

489       DEMEESTERE       LAURENT        PRVL  1820  3,5  1727

490       MONY             MAXIME         BEAO  1550  3,5  1726

491       LORANS           PHILIPPE       CFPI  1670  3,5  1720

492       DE BOER          ARTON          NED   1735  3,5  1718

493  CF   VIGNERON         FREDERIC       ELBE  2085  3,5  1717

494       LAGACHE          YVES           RUEI  1620  3,5  1716

495       SLOTALA          RICHARD        CAPG  1710  3,5  1710

496       LAMERANT         HENRI          MAT8  1530  3,5  1708

497       CASIER           FABRICE        CAPG  1690  3,5  1707

498       HELFFERICH       ERIC           BEAO  1840  3,5  1704

499       MAUPIN           GERVAIS        STJC  1760  3,5  1703

500       BRIXHE           ABEL           AULN  1740  3,5  1694

501       VANDERSTRAETEN   DOMINIQUE      NEUF  1700  3,5  1681

502       RALIJAONA        RADO           LEER  N1680 3,5  1676

503       WALLART          FRANCOIS       BAEF  1770  3,5  1667

504       PETENATI         AMANDINE       TGCA  1760  3,5  1663

505       PERRET           BRUNO          HEME  1600  3,5  1641

506       LECOINTE         JEAN-YVES      LIEN  1390  3,5  1640

507       VERHAEGHE        JEAN-FREDER.   CAPG  1760  3,5  1619

508       HUBA             MARK           ENG   1488  3,5  1617

509       MARSYLLE         CHRISTIAN      CAPG  1490  3,5  1615

510       BENOIT           ALEXANDRE      CHBM  1610  3,5  1607

511       CHARBONNEL       ERIC           MALF  1670  3,5  1594

512       BOUVEUR          GERARD         MAT8  1690  3,5  1591

513       LESCIEUX         MATTHIEU       TOUR  1730  3,5  1569

514       LECOEUR          BORIS          MARO  1640  3,5  1556

515       MARCHANDISE      CHARLES        BAEF  1480  3,5  1514

516       ASSOUN           JOHANN         PCSM  1220  3,5  1413

517       PAESSCHESOONE    STEFAN         BEL   1854  3,5  1885

518  CF   BOZINOVIC        BOBAN          YUG   2143  3,5  2113

519       GUIDEZ           THOMAS         BETH  1810  3    1972

520       BIJAOUI          DENIS          CFPI  1800  3    1862

521       LACASSAGNE       JEAN           APSA  1920  3    1856

522       LE BRET          LUDOVIC        GDQU  1860  3    1845

523       ARBAU            ERIC           SCOP  1870  3    1749

524       JEAN             LUDOVIC        CEPO  1740  3    1738

525       FACHE            JEAN-LOUIS     LAMO  1900  3    1726

526       CHARLIER         LAURENT        BEL   1781  3    1722

527       BARDIN           CHRISTIAN      BAGX  1760  3    1718

528       QUIDEAU          PATRICE        BORA  1810  3    1707

529       VAN NUVEL        JEAN-MICHEL    GUJA  1700  3    1707

530       STOCK            LARA           CRO   2067  3    1692

531       ABABSA           TUFEK          MARO  1830  3    1672

532       WEINGARTEN       ARNULF         GER   1830  3    1672

533       CHAINAY          GERARD         AUBV  1590  3    1662

534       FLANDRE          XAVIER         BELY  1720  3    1657

535       DELMOTTE         ERIC           ANSE  1500  3    1654

536       LEQUIEN          FRANK          BOUL  1590  3    1647

537       KATZAHIAN        MICHEL         OLLA  1660  3    1644

538       GUYON            CINDY          CHBM  1760  3    1640

539       ABDI             HOUCINE        CHRT  1620  3    1632

540       FERRY            AMELIE         GONF  1650  3    1615

541       PRUVOST          ALAIN          DUNK  1580  3    1611

542       LEFEBVRE         SERGE          ANSE  1600  3    1583

543       BARRATAULT       BRUNO          BOUR  1700  3    1579

544       GRIFFE           DELPHINE       CHAL  1720  3    1571

545       SWIERCZ          SONIA          ROBQ  1470  3    1570

546       BONNARD          YANN           LEVE  1440  3    1565

547       LE GALL          ERIC           PCSM  1800  3    1558

548       VAAST            JEAN           MEAU  1660  3    1545

549       MALLET           DENIS          ANSE  N1520 3    1520

550       LEMOINE          JEAN-PIERRE    HEME  1590  3    1481

551       LEROY            MAXIME         LETQ  1370  3    1465

552       BAESJOU          NATHALIE       RUEI  1570  3    1464

553       MONNET           JEAN-PAUL      LIEN  1570  3    1456

554       PICAVET          JEAN-FRANCOI   CAPG  N1400 3    1443

555       PARFETT          GERALD         ENG   1504  3    1440

556       VITSE            VIRGINIE       STJC  1420  3    1439

557       FERYN            ALEXANDRE      CAPG  1540  3    1429

558       MEDGHOUL         LAZARE         MARO  1600  3    1388

559       ROYER            MICHEL         TREM  1300  3    1342

560       PLATEL           ANGE           CAPG  1460  3    1338

561       PETENATI         EMMANUEL       TGCA  1380  3    1330

562       VANRECHEM        PASCAL         CAPG  1190  3    1201

563       BOUDIER          ERIC           AMIE  1840  3    1949

564       SCHREFHEERE      JEAN-YVES      CAPG  N1400 3    1438

565  MF   KERSTEN          UWE            GER   2357  3    2179

566       ROLLIER          ERIC           PCSM  1640  2,5  1659

567       BEAUSSART        ALEXANDRE      BRBG  1580  2,5  1583

568       BRUNED           VIANNEY        ESP   1610  2,5  1580

569       ARTISIEN         CHRISTIAN      BEL   1574  2,5  1565

570       VASSEUR          ANTHONY        ANSE  1460  2,5  1561

571       LANIEZ           JULIEN         CAPG  1520  2,5  1550

572       PAUCHET          JACQUES        CAPG  1640  2,5  1525

573       MONY             DIDIER         BEAO  1480  2,5  1513

574       LEDAY            MARC           AMIE  1400  2,5  1486

575       FOUCQUE          PATRICE        CAPG  1520  2,5  1471

576       HOUCK            VERONIQUE      CAPG  1480  2,5  1447

577       MAILLARD         SEBASTIEN      CAPG  1760  2,5  1446

578       FLANDRE          JEAN-PIERRE    BELY  1460  2,5  1445

579       DYBOFF           VIRGINIE       BOUL  1360  2,5  1404

580       DEFURNE          MAXIME         SYNT  N1440 2,5  1395

581       BAILLIE          ANDRE          BRBG  1320  2,5  1382

582       VALOIS           MAGALI         ECHI  1250  2,5  1328

583       ZIGEROVA         PETRA          CZE   1599  2,5  1296

584  CF   HOUDART          DAVID          BEL   2144  2,5  2060

585  GMI  EFIMENKO         ZAHAR          UKR   2590  2,5  2392

586      HEBRARD          JEAN-MARC      BELY  1340  2    1350

587       DEPOERS          JEAN           CAPG  1330  2    1344

588       LONNOY           SIMON          PRVL  1200  2    1308

589       DHAUSSY          ZELIE          CHBM  1370  2    1300

590       MARTIN           PIERRE-ELIO    AMIE  N1280 2    1271

591       MARQUIS          CAMILLE        CAPG  1270  2    1186

592       MARQUIS          MAURINE        CAPG  N1120 2    1185

593       GADEYNE          RORY           CAPG  N1100 2    1009

594       LEVERS           JIMMY          AULN  1010  2    998

595       OLIVIER          KATHELYNE      CAPG  1010  2    942

596       CHOCHOY          PATRICK        APSA  1810  2    1619

597       DEBERGUES        JULIEN         CAPG  N1240 2    1263

598       DESMIDT          EDOUARD        CAPG  N1220 2    1226

599       JUQUOIS          JACKY          OLLA  1680  2    1562

600  MI   ROCHA            SERGIO         POR   2369  2    2327

601       FERYN            BENJAMIN       CAPG  1500  1,5  1291

602       LEFEBVRE         CHARLINE       CAPG  1010  1,5  862

603       DUPONT           ARTHUR         BAIS  1440  1,5  1359

604       DYBOFF           ALEXANDRE      BOUL  1010  1    800

605       LANDUYT          AMELIE         CAPG  N1040 1    1031

606  CF   VAN HEIRZEELE    DANIEL         BEL   2231  1    2189