21e Open International de Cappelle-la-Grande 2005

 

                Classement final                 

 

Cl.      NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts  Dep2

1    MI   SHENGELIA        DAVID         GEO   2482  7,5  2707

2    GMI  BRODSKY          MICHAIL       UKR   2515  7,5  2685

3    GMI  BAGHERI          AMIR          IRI   2500  7    2697

4    MI   GORMALLY         DANIEL        ENG   2472  7    2671

5    MI   OLEKSIENKO       MIKHAILO      UKR   2469  7    2648

6    GMI  HEBDEN           MARK          ENG   2521  7    2635

7    MI   CZARNOTA         PAWEL         POL   2432  6,5  2637

8    GMI  KVEINYS          ALOYZAS       LTU   2518  6,5  2626

9    GMI  DELCHEV          ALEKSANDER    BUL   2597  6,5  2624

10   GMI  BURMAKIN         VLADIMIR      RUS   2554  6,5  2614

11   MI   BOBRAS           PIOTR         POL   2481  6,5  2613

12   MI   SOCKO            MONIKA        POL   2441  6,5  2610

13   GMI  BAKLAN           VLADIMIR      UKR   2578  6,5  2605

14   GMI  SPRAGGETT        KEVIN         CAN   2589  6,5  2603

15   GMI  STEFANSSON       HANNES        ISL   2561  6,5  2603

16   GMI  SHNEIDER         ALEKSANDR     UKR   2528  6,5  2597

17   MI   KRYVORUCHKO      YURIY         UKR   2474  6,5  2594

18   GMI  VYSOCHIN         SPARTAK       UKR   2579  6,5  2594

19   MI   RAETSKY          ALEXANDER     RUS   2459  6,5  2590

20   GMI  JARACZ           PAWEL         POL   2532  6,5  2584

21   GMI  PALAC            MLADEN        CRO   2575  6,5  2578

22   GMI  SOCKO            BARTOSZ       POL   2591  6,5  2567

23   MI   PREDOJEVIC       BORKI         BIH   2546  6,5  2563

24   GMI  FRIDMAN          DANIEL        LAT   2569  6,5  2561

25   MI   MILANOVIC        DANILO        SCG   2447  6,5  2560

26   GMI  VUCKOVIC         BOJAN         SCG   2525  6,5  2553

27   MI   SZELAG           MARCIN        POL   2474  6,5  2546

28   MI   WILLIAMS         SIMON KIM     ENG   2487  6,5  2543

29   GMI  SVETUSHKIN       DMITRY        MDA   2530  6,5  2540

30   GMI  LANDA            KONSTANTIN    RUS   2574  6,5  2539

31   MI   PALO             DAVOR         DEN   2541  6,5  2535

32   MI   GOULIEV          NAMIG         AZE   2514  6,5  2534

33   GMI  KOVCHAN          ALEXANDER     UKR   2485  6,5  2512

34   GMI  TIMOSHENKO       GEORGY        UKR   2546  6,5  2510

35   MI   VOVK             YURI          UKR   2420  6,5  2510

36   MF   RIFF             JEAN-NOEL     MULH  2435  6,5  2464

37   GMI  DE LA PAZ        FRANK         CUB   2466  6    2581

38   GMI  CYBOROWSKI       LUKASZ        POL   2564  6    2569

39   GMI  KAZHGALEYEV      MURTAS        KAZ   2613  6    2563

40   GMI  KLOVANS          JANIS         LAT   2477  6    2555

41   GMI  ZHANG            PENGXIANG     CHN   2560  6    2554

42   GMI  YEVSEEV          DENIS         RUS   2550  6    2552

43   MI   HEBERLA          BARTLOMIEJ    POL   2438  6    2551

44   GMI  KRUPPA           YURI          UKR   2553  6    2533

45   GMI  ANKA             EMIL          HUN   2437  6    2518

46   MF   KUZMICZ          KRYSTIAN      POL   2375  6    2504

47   GMI  ROZENTALIS       EDUARDAS      LTU   2584  6    2501

48   MI   DZIUBA           MARCIN        POL   2416  6    2498

49   MI   SHAW             JOHN          SCO   2445  6    2498

50   MI   GHARAMIAN        TIGRAN        LILL  2420  6    2487

51   MI   ZIMMERMAN        YURI          RUS   2363  6    2487

52   MI   SERET            JEAN-LUC      GIFY  2359  6    2486

53   MI   SIEBRECHT        SEBASTIAN     GER   2408  6    2485

54   MI   KASPAROV         SERGEY        BLR   2464  6    2482

55   GMI  MAGOMEDOV        MAGARAM       RUS   2575  6    2480

56   MI   WANG             RUI           CHN   2478  6    2472

57   GMI  ZELCIC           ROBERT        CRO   2514  6    2467

58   MI   DELEMARRE        JOP           NED   2427  6    2442

59   GMI  THORHALLSSON     THROSTUR      ISL   2455  6    2442

60   MI   ABERGEL          THAL          EVRY  2443  6    2439

61   MI   SKATCHKOV        PAVEL         RUS   2483  6    2434

62   GMI  PERUNOVIC        MILOS         SCG   2564  6    2428

63   MF   MORANDA          WOJCIECH      POL   2451  6    2413

64   MF   DRAOUI           NAJIB         MAR   2377  6    2412

65   GMI  YEMELIN          VASILY        RUS   2555  6    2407

66   GMI  MUZYCHUK         ANNA          SLO   2387  6    2402

67   CF   DENAYER          ERIC          BEL   2189  6    2375

68   MI   LIKAVSKY         TOMAS         SVK   2465  6    2375

69   GMI  POGORELOV        RUSLAN        UKR   2472  6    2348

70   GMI  ISKUSNYH         SERGEI        RUS   2459  5,5  2575

71   GMI  KUCZYNSKI        ROBERT        POL   2475  5,5  2530

72   GMI  MALAKHATKO       VADIM         UKR   2569  5,5  2530

73   MF   OLSZEWSKI        MICHAL        POL   2339  5,5  2498

74   GMI  CHERNYSHOV       KONSTANTIN    RUS   2556  5,5  2493

75   MI   GONZALEZ GARCIA  JOSE          MEX   2470  5,5  2479

76   GMI  NAUMKIN          IGOR          RUS   2422  5,5  2468

77   GMI  NIKITIN          ANDREY        RUS   2453  5,5  2464

78   MI   PAYEN            ARNAUD        GONF  2384  5,5  2456

79   MI   FOISOR           CRISTINA      ROM   2411  5,5  2455

80   GMI  DEGRAEVE         JEAN-MARC     EVRY  2569  5,5  2449

81   MI   TISSIR           MOHAMED       MAR   2426  5,5  2441

82   GMI  YRJOLA           JOUNI         FIN   2401  5,5  2435

83   GMI  FEDORCHUK        SERGEY        UKR   2570  5,5  2434

84   MF   FROEYMAN         HELMUT        BEL   2316  5,5  2422

85   MF   BRUNO            FABIO         ITA   2379  5,5  2421

86   GMI  SULAVA           NENAD         CRO   2470  5,5  2421

87   MI   JAKUBOWSKI       KRZYSZTOF     POL   2488  5,5  2412

88   GMI  PLACHETKA        JAN           SVK   2441  5,5  2411

89   GMI  BORSUK           ANGELA        ISR   2335  5,5  2406

90   CF   EDOUARD          ROMAIN        SAUT  2221  5,5  2405

91   MI   ALEXANDROVA      OLGA          UKR   2400  5,5  2402

92   GMI  TOTSKY           LEONID        RUS   2515  5,5  2398

93   GMI  DZHUMAEV         MARAT         UZB   2569  5,5  2396

94   MI   VAN DER STRICHT  GEERT         BEL   2425  5,5  2385

95   CF   ZARAGATSKI       ILJA          GER   2344  5,5  2385

96   GMI  MAKROPOULOU      MARINA        GRE   2237  5,5  2383

97   GMI  VUL              ARKADI EREME  RUS   2430  5,5  2382

98   MI   FROIS            ANTONIO       POR   2349  5,5  2381

99   GMI  SHCHEKACHEV      ANDREI        RUS   2559  5,5  2380

100  CF   HOUSIEAUX        DAVID         TOUI  2332  5,5  2372

101  MF   CALISTRI         TRISTAN       CRET  2335  5,5  2370

102  MI   PETRAN           PETER         SVK   2326  5,5  2361

103  CF   BRANDENBURG      DAAN          NED   2343  5,5  2358

104  GMI  SULSKIS          SARUNAS       LTU   2564  5,5  2358

105  MF   DI-CARO          CALOGERO      ITA   2397  5,5  2355

106  MF   RUCKSCHLOSS      KAROL         SVK   2293  5,5  2349

107  CF   BITALZADEH       ALI           NED   2292  5,5  2347

108  MI   AAGAARD          JACOB         DEN   2449  5,5  2343

109  CF   BENTIVEGNA       FRANCESCO     ITA   2203  5,5  2342

110  MF   SZOEN            DARIUSZ       POL   2465  5,5  2340

111  MF   PIOT             OLIVIER       ROSN  2226  5,5  2339

112  MI   LIBISZEWSKI      FABIEN        MONT  2415  5,5  2338

113  MF   AMIGUES          EMMANUEL      MARE  2349  5,5  2336

114  MI   LEITE            CATARINA      POR   2203  5,5  2334

115  MI   KERNAZHITSKY     LEONID        UKR   2377  5,5  2330

116  MI   COLIN            VINCENT       DEAU  2402  5,5  2323

117  MI   KAABI            MEJDI         TUN   2365  5,5  2323

118  CF   SMOLEN           JAN           SVK   2356  5,5  2323

119  MI   BERNARD          CHRISTOPHE    CEPO  2306  5,5  2316

120  MF   MARECHAL         ANDY          BEL   2258  5,5  2314

121  MF   RENDLE           THOMAS        ENG   2370  5,5  2302

122  MI   KADZIOLKA        BEATA         POL   2321  5,5  2299

123  MF   DIAS             PAULO         POR   2291  5,5  2293

124  GMI  PENG             ZHAOQIN       NED   2405  5,5  2289

125  CF   KOMORA           ANDREJ        SVK   2319  5,5  2288

126  MF   MICHALCZAK       THOMAS        GER   2376  5,5  2282

127  MF   SCHUURMAN        PETRA         NED   2290  5,5  2280

128  CF   LANNEAU          BERTRAND      BEL   2173  5,5  2269

129  CF   RAMON            DIDIER        LILL  2169  5,5  2269

130  MF   CZARNOTA         DOROTA        POL   2212  5,5  2248

131  GMI  DJINGAROVA       EMILIA        BUL   2292  5,5  2248

132  MF   BERRY            NEIL          SCO   2260  5,5  2245

133  MI   CHETVERIK        MAXIM         RUS   2314  5,5  2243

134  MI   BERGEZ           LUC           EVRY  2371  5,5  2241

135  CF   MAITESIAN        SERGEI        LETQ  2317  5,5  2240

136  MI   GRABINSKY        VLADIMIR      UKR   2315  5,5  2236

137  MF   LACROSSE         MARC          BEL   2288  5,5  2230

138  CF   BADOUAL          PATRICE       CORB  2056  5,5  2221

139  CF   HOUDART          DAVID         BEL   2228  5,5  2208

140  MI   MIRA             HELENE        AUT   2184  5,5  2190

141  CF   LEBURGUE         SYLVAIN       MULH  2192  5,5  2165

142  CF   COLLETTE         BENJAMIN      BEL   2194  5,5  2132

143  CF   SANO             TOMU          JPN   2068  5,5  2093

144  MF   PIRTTIMAKI       TIMO          FIN   2185  5,5  2082

145  GMI  GENOV            PETAR         BUL   2470  5,5  2484

146  GMI  GEORGIEV         KRUM          BUL   2456  5,5  2416

147  GMI  GUREVICH         MIKHAIL       BEL   2634  5,5  2576

148  GMI  GUREVICH         VLADIMIR      UKR   2445  5,5  2410

149  MF   SAIBOULATOV      DANIAL        BEL   2359  5    2431

150  CF   SPOELMAN         WOUTER        NED   2381  5    2414

151  GMI  MARCELIN         CYRIL         NOYO  2464  5    2397

152  MI   GIFFARD          NICOLAS       DRAN  2348  5    2391

153  MF   GOURLAY          IAIN          SCO   2304  5    2368

154  MI   BIELCZYK         JACEK         POL   2344  5    2365

155  CF   BRUNNER          NICOLAS       VAND  2288  5    2363

156  MF   GERARD           NICOLAS       SAUT  2329  5    2358

157  MF   DALY             COLM          WCF   2361  5    2346

158  CF   MONSIEUX         CYRIL         BELF  2189  5    2346

159  MF   SCETININ         ALEXANDER     RUS   2237  5    2346

160  MI   SHIRAZI          KAMRAN        USA   2416  5    2346

161  GMI  CIUKSYTE         DAGNE         LTU   2360  5    2345

162  CF   SPENCE           DAVID         ENG   2216  5    2345

163  MF   ABELN            MICHIEL       NED   2330  5    2336

164  CF   PALEOLOGU        VLADIMIR      SUI   2158  5    2334

165  CF   MONTAGARD        GUILLAUME     VITR  2178  5    2333

166  GMI  ZDEBSKAJA        NATALIA       UKR   2296  5    2332

167  MF   SIMON            OLIVIER       EVRY  2289  5    2328

168  CF   MONTHEARD        XAVIER        EVGC  2247  5    2327

169  MI   CHOMET           PASCAL        BCOL  2332  5    2324

170  MF   LAURENT          BRUNO         BEL   2348  5    2323

171  CF   BURG             TWAN          NED   2099  5    2317

172  CF   LE CORRE         BENJAMIN      CHRT  2150  5    2314

173  CF   MUHREN           WILLEM        NED   2246  5    2314

174  MF   HAUTOT           STEPHANE      BEL   2328  5    2312

175  CF   BRUNED           YVALIN        ESP   2331  5    2310

176  MI   FOISOR           OVIDIU        ROM   2381  5    2302

177  CF   THIRIET          BENOIT        VILB  2175  5    2302

178  CF   FELLER           SEBASTIEN     VAND  2191  5    2301

179  GMI  IGLA             BELLA         ISR   2271  5    2297

180  GMI  USHENINA         ANNA          UKR   2357  5    2297

181  CF   NAPOLI           NICOLO        ITA   2205  5    2287

182  CF   RAVOT            SYLVAIN       LYOL  2253  5    2287

183  MI   GROOTEN          HERMAN        NED   2390  5    2285

184  MF   MAJDAN           JOANNA        POL   2273  5    2280

185  MF   CIEZA            ARCADIO       PER   2242  5    2278

186  MI   VAN DER WEIDE    KAREL         NED   2490  5    2273

187  CF   GENTILLEAU       JEAN-PHILIPP  MNC   2258  5    2264

188  CF   DEBREE           ALAIN         OCTE  2109  5    2261

189  CF   SCHMITT          ANDRE         LILL  2296  5    2261

190  GMI  VOZOVIC          OKSANA        UKR   2301  5    2259

191  GMI  BRUSTMAN         AGNIESZKA     POL   2334  5    2257

192  CF   DANCOURT         JEAN-HUGUES   CAMB  2089  5    2252

193  CF   ARWATITAKIS      MICHAEL       AUT   2277  5    2250

194  CF   EMMENECKER       PHILIPPE      WINT  2163  5    2250

195  CF   CAMUS            BERENGER      CHMZ  2086  5    2247

196  CF   DELORT           FREDERIC      RIOM  2149  5    2241

197  MI   PERIC            SLAVISA       SCG   2230  5    2238

198  CF   MIDOUX           SEBASTIEN     GONF  2310  5    2237

199  MI   ADRIAN           CLAUDE        NANC  2305  5    2231

200  CF   CAPPON           JOHN          VAND  2186  5    2228

201  CF   BRIET            GUILLAUME     LILL  2143  5    2224

202  CF   ROGER            MEHDI         LILL  2219  5    2223

203  CF   MARUEJOLS        CLAUDE        AIXP  2024  5    2213

204  MF   CLERY            NICOLAS       NOYO  2327  5    2211

205  CF   ETHELONTIS       ALEXANDROS N  ENG   2156  5    2210

206  CF   MIELLET-BENSAN   YVES          CORB  2156  5    2206

207  CF   MEDGHOUL         SHERIF        MARO  2181  5    2204

208  CF   DIAZ             MICKAEL       VITR  2209  5    2196

209  CF   STRUGNELL        CARL          CEPO  2137  5    2186

210  MI   YAKIVCHIK        MYROSLAVA     UKR   2360  5    2186

211  CF   LOSKAMP          STEFAN        GER   2168  5    2184

212  CF   MUNSON           SHAUN D       ENG   2272  5    2183

213  CF   MONSIEUX         SEBASTIEN     BELF  2036  5    2181

214  GMI  GORESKUL         ALYONA        UKR   2355  5    2175

215  CF   BACON            NICOLAS       GONF  2180  5    2172

216  CF   CNOSSEN          WIEBE         NED   2188  5    2167

217  CF   BABA             MASAHIRO      JPN   2081  5    2166

218  CF   DUPONT           DANY          AMIE  2061  5    2164

219  CF   HEATON           ROB           ENG   2087  5    2159

220  CF   LAFAURIE         PIERRE        JEEN  2106  5    2157

221  CF   SUEZ-PANAMA      GILLES        ROBE  2062  5    2149

222  CF   ROUSSEL          CYRIL         BOUL  1958  5    2142

223  CF   LEFEBVRE         HERVE         GONF  2222  5    2138

224  CF   VALETTE          CHRISTIAN     AVOI  2128  5    2133

225  CF   MYRSTAD          ODD MAGNUS    NOR   2140  5    2126

226       LOUIS            ANDRE         CHMZ  2080  5    2119

227  CF   PARANT           FREDERIC      AMIE  2118  5    2102

228  CF   MANET            ERIC          ARRA  2075  5    2094

229       MICELI           GAETAN        BEL   1834  5    2042

230       FOUQUET          ALAIN         CHRT  2020  5    2018

231  CF   CLARAC           JEAN-MARIE    ROSN  2088  5    1973

232       PARMAR           AMISHA        ENG   1624  5    1915

233  GMI  VELIKOV          PETAR         BUL   2430  5    2436

234  CF   MULLIGAN         STEPHEN       ENG   2157  5    2273

235  CF   GINGUENE         IGOR          MALI  2115  5    2134

236  GMI  WANG             YU            CHN   2390  4,5  2408

237  CF   ROUZAUD          PHILIPPE      CRET  2248  4,5  2256

238  CF   OUDOT            JEAN-BAPTIST  REIM  2142  4,5  2241

239  MI   ZOZULIA          ANNA          UKR   2411  4,5  2232

240  CF   LEBEL            PATRICK       MNC   2151  4,5  2229

241  MF   VAN HOOLANDT     PATRICK       MNC   2238  4,5  2228

242  CF   BRUNED           BORIS         ESP   2168  4,5  2226

243  CF   DUHAYON          YVES          BEL   2233  4,5  2215

244  MF   SPIELMANN        ALAIN         NANC  2249  4,5  2213

245  CF   COHEN            AURELIEN      PNAO  2155  4,5  2212

246  CF   POLARD           GAETAN        GRAF  2168  4,5  2209

247  CF   SZYLAR           ERIC          CAPG  2103  4,5  2199

248  MF   JANAHI           ZEYAAD        BRN   2171  4,5  2196

249  CF   FOISOR           SABINA        ROM   2229  4,5  2195

250  CF   JEANNE           MICKAEL       MARO  2160  4,5  2185

251  CF   LAURENT          JULIEN G.     GIEN  2252  4,5  2184

252  CF   L'HENORET        THIERRY       BCOL  2164  4,5  2177

253  CF   MANDON           FABRICE       GONF  2157  4,5  2173

254  CF   ISRAEL           GREGORY       TGCA  2149  4,5  2170

255  CF   UHODA            PHILIPPE      BEL   2162  4,5  2164

256  CF   SOBRY            SEBASTIEN     TGCA  2094  4,5  2161

257  MF   NORDSTROM        FELIX         SWE   2205  4,5  2154

258  CF   PREVOT           EMMANUEL      AVOI  2229  4,5  2153

259  MI   MAISURADZE       NINO          GEO   2266  4,5  2139

260  CF   LAGUNES          JEAN-RENAUD   BXEC  2130  4,5  2135

261  MI   DURAO            JOAQUIM       POR   2138  4,5  2134

262  CF   PLATEL           ALEXANDRE     CAPG  2148  4,5  2125

263  CF   VAN WEERSEL      ARLETTE       NED   2174  4,5  2125

264  CF   MEDGHOUL         ABDEL         MARO  1962  4,5  2121

265       STEVENS          CHRISTIAN     LEER  2020  4,5  2116

266  CF   DESLE            REGIS         BELF  2146  4,5  2112

267  CF   GAMBEE           KEVIN         HERL  2146  4,5  2111

268  CF   VAN ASSELDONK    PAUL          NED   2057  4,5  2110

269  CF   HARASTA          VLADIMIR      SVK   2155  4,5  2105

270  CF   VINSOT           ROBIN-GAEL    CREI  2077  4,5  2100

271  CF   BALAGUE CANADEL  JORDI         ESP   2049  4,5  2099

272  CF   DEHESDIN         WILFRIED      AMIE  2124  4,5  2099

273  CF   WILLENBORG       RALPH         GER   2178  4,5  2082

274  CF   HOFFER           TRISTAN       VAND  1933  4,5  2078

275  CF   ABOUAN           STEPHANE      FRAN  2102  4,5  2073

276  CF   ROSET            CHRISTOPHE    MACO  2093  4,5  2073

277  CF   LOMBART          PHILIPPE      BEL   2031  4,5  2070

278  CF   BESSAT           REMY          BETH  1993  4,5  2067

279  CF   SOULAGES         LAURENT       CRET  2131  4,5  2067

280  CF   ANGERMUENDE      DIRK          GER   2035  4,5  2060

281  CF   GROZ             JACKY         EVRY  2081  4,5  2055

282  CF   CAFFENNE         PHILIPPE      LYOL  2064  4,5  2053

283  CF   HAWIA            THIERRY       BEL   2076  4,5  2053

284  CF   URBANIAK         PATRICK       HENB  2081  4,5  2047

285  CF   TRUONG           HUBERT        MALA  1961  4,5  2046

286  CF   DE LAGONTRIE     JEAN          CHSN  2010  4,5  2044

287  CF   SEYMOUR          TIMOTHY P     ENG   2053  4,5  2039

288  CF   TARDIF           OLIVIER       ISSY  1976  4,5  2039

289  CF   VEKEMANS         DENIS         LILL  2018  4,5  2039

290  CF   PERMAN           TORVALD       FIN   2097  4,5  2038

291  CF   BANOS-ROBLES     THIERRY       GIEN  2073  4,5  2037

292  CF   WINTERGERST      JOHANNES      GER   2058  4,5  2031

293  CF   CRICHTON         MARTIN        IRL   1998  4,5  2027

294       TACHIKART        YASSIN        BELF  2010  4,5  2027

295  CF   RIQUIER          LAURENT       AMIE  2068  4,5  2025

296  CF   RICROQUE         JEAN-PIERRE   CEPO  2023  4,5  2010

297  CF   LE PAPE          VALERY        CRET  2039  4,5  2006

298  CF   WARKENTIN        JURGEN        NEUF  2023  4,5  2000

299  CF   AINE             OLIVIER       STAN  1775  4,5  1999

300  CF   FONSECA          LUC           LETQ  2072  4,5  1997

301  CF   DESINTE          DAVID         BEL   2005  4,5  1986

302       ALLENTIN         ERIC          CAPG  1980  4,5  1983

303  CF   ROUQUET          RONAN         GONF  2055  4,5  1981

304  CF   WILSON           ALEXANDRA     SUI   2072  4,5  1978

305  CF   TOUZE            JEAN-PAUL     BELF  2129  4,5  1975

306  CF   VAN LANKVELD     WIL           NED   2034  4,5  1969

307  CF   FOURNIER         SYLVAIN       BIHO  1950  4,5  1968

308  CF   GOUVART          STEPHANE      CAPG  2036  4,5  1966

309  CF   WOLBERS          JOHAN         NED   2026  4,5  1955

310       VAN DIJK         HENDRIK       BAIS  1990  4,5  1950

311       MCCARTHY         NIAMI         ENG   1792  4,5  1944

312  CF   VAILLANT         STEPHANE      ORLE  2065  4,5  1940

313  CF   BAUWE            PASCAL        BEL   2035  4,5  1926

314  CF   COTONNEC         ANTOINE       ASNI  2066  4,5  1926

315       SELMI            OMAR          TUN   1699  4,5  1923

316  CF   FREIALDENHOVEN   MANFRED       GER   1988  4,5  1917

317  CF   FOURCART         MAXENCE       BLAG  2011  4,5  1903

318       MENNEVEUX        JEROME        BAIS  1780  4,5  1885

319       MEUNIER          SAMUEL        RILL  1990  4,5  1877

320  CF   LE GALLO         FREDERIC      SAUT  1975  4,5  1867

321       DUCHARDT         ALEXANDRE     BELF  1990  4,5  1866

322  CF   DELMONT          JEAN-ROBERT   CHMZ  2029  4,5  1858

323       SCHLECK          VICTOR        BEL   1537  4,5  1844

324       CATALA           GUILLAUME     ORSA  1540  4,5  1718

325  GMI  KARLOVICH        ANASTAZIA     UKR   2160  4,5  2249

326  GMI  RADULOV          IVAN          BUL   2340  4,5  2242

327  MF   BOUHALLEL        RABAH         LILL  2337  4,5  2236

328  CF   DEKNUYDT         CLAUDY        DUNK  2030  4,5  2094

329  CF   MARCINIAK        MARCEL        LIEV  2088  4,5  2058

330  CF   VAUTRELLE        PHILIPPE      LILL  2030  4,5  2051

331  MF   GILBERT          JESSIE        ENG   2149  4,5  2044

332       BOCK             FRANCIS       SENL  1980  4,5  2010

333  CF   HOURIEZ          CLEMENT       VAND  2078  4,5  2006

334  MI   MARTSYNOVSKAYA   MARINA        CLIC  2157  4,5  2230

335  GMI  BATYROV          SAPAR         TKM   2430  4,5  2195

336  CF   FILLON           DAMIEN        PCSM  2158  4,5  2107

337  CF   GOLDSZTEJN       GILDAS        PNAO  2359  4    2223

338  CF   NGUYEN-HUU       HOANG         EVRY  2043  4    2116

339       VAN EIJNDHOVEN   PIET          NED   2018  4    2115

340  CF   GUEZ             FABIEN        CRET  2177  4    2104

341  CF   CROENNE          OLIVIER       DOUA  2040  4    2102

342  CF   GUILBERT         JEAN-LOUIS    BOUL  2055  4    2097

343  CF   HOUCK            GAUTIER       CAPG  2026  4    2091

344  CF   COUNET           JEAN-MICHEL   BEL   2066  4    2090

345  CF   LALANDE          JEAN-LOUIS    HYER  2056  4    2079

346  CF   CHESNEL          ROGER         CHRT  2052  4    2072

347  CF   LANDUYT          ERIC          CAPG  2122  4    2071

348  CF   FERRO            MARIO         ITA   2213  4    2063

349  CF   GORSE            GERARD        MULH  2040  4    2062

350  CF   BIER             ARMIN         GER   2090  4    2047

351  CF   GAFFE            YOANN         GONF  2030  4    2046

352       MOULAY           MEHDI KADDOU  ALG   1986  4    2046

353  CF   GARRIGUES        GILLES        DUNK  2143  4    2034

354  CF   FLAMENT          FREDERIC      LETQ  2129  4    2026

355  MI   DUBOIS           MARTINE       NIAL  2019  4    2017

356  CF   MAUPOINT         SEBASTIEN     SENL  2070  4    2015

357       ASSOUN           JOHAN         PCSM  1980  4    2007

358       CARDON           DAMIEN        CAMB  1930  4    2007

359  CF   BORTOT           OLIVIER       ROSN  2066  4    2004

360  CF   FRASER           JOE           ENG   1908  4    1999

361  CF   CHARMETEAU       SVEN          GONF  2026  4    1996

362  CF   FOISOR           VERONICA      ROM   1938  4    1992

363  CF   VIGNERON         FREDERIC      ELBE  2042  4    1990

364       SURMONT          YVES          BEL   2045  4    1987

365  CF   HAVERKAMP        KLAUS         GER   2045  4    1981

366  CF   VILLETTE         HERVE         BOUL  2034  4    1978

367  CF   DUBUISSON        THOMAS        CHMZ  1907  4    1977

368  CF   LEVERS           THIERRY       AULN  1930  4    1974

369  CF   BELLARDI         MICHEL        ISSY  2053  4    1973

370       TRIDANT          THIERRY       ELBE  1940  4    1972

371  CF   LABARTHE         ARNAUD        ROBE  2055  4    1970

372  CF   COUCHE           DIDIER        CAPG  2102  4    1959

373       MOUSAIN          ANTOINE       WATT  2020  4    1957

374       GREGORIO CABALL  SANTIAGO      BEL   2035  4    1955

375       ROMAIN           EMELINE       BLAG  1970  4    1950

376  GMI  ZATULOVSKAYA     TATIANA       ISR   2143  4    1946

377  CF   MAJCHER          BERNARD       NIEP  1969  4    1942

378  CF   LUCAS            JEAN          DUNK  1973  4    1934

379  CF   AUBERT           BERNARD       BEL   1977  4    1933

380       MASSOT           MANUEL        NOGE  1770  4    1930

381       MALLET           DENIS         ANSE  1900  4    1925

382  CF   THOS             JACQUES       LESN  2025  4    1919

383       BLEZEL           ERIC          LONG  1800  4    1917

384  CF   GAUTIER          SERGE         STMD  2126  4    1912

385  CF   DELAHAYE         FREDERIC      CAPG  1985  4    1909

386  CF   PAUWELS          RUDI          BEL   1993  4    1900

387  CF   TROUVILLE        REMI          LILL  2056  4    1900

388  CF   MESTDAGH         FRANCK        FOUR  1919  4    1899

389  CF   HIAS             LUDOVIC       BEL   1980  4    1896

390       SPERZEL          BERND         SUI   1934  4    1895

391       SERRA            YANNICK       LILA  1990  4    1882

392       BAETEN           OLIVIER       BEL   1854  4    1879

393  CF   ROMANELLI        ROBERT        BEL   2024  4    1875

394  CF   ZERMICHE         CHERIF        CANN  1952  4    1868

395       BOUGEL           CLAUDE        LONG  1770  4    1857

396       LUCIFORA         NICOLAS       LUX   1893  4    1855

397  CF   VEKEMANS         PAUL          SENL  1870  4    1850

398       ROBION           JEAN-CLAUDE   ARM8  1740  4    1848

399  CF   DEMEESTERE       LAURENT       PROV  1984  4    1847

400  CF   MANNE            JEAN-LUC      BEL   2009  4    1842

401  CF   LECHEVALIER      SVEN          GONF  1928  4    1841

402       VERSAILLES       MARC          BEL   1739  4    1839

403  CF   RABIER           JEAN          SURE  2011  4    1837

404  CF   MARTIN           THIERRY       FDRP  1925  4    1834

405       DIVINE           ARMAND        CLFD  1850  4    1833

406  CF   RAULT            ADRIEN        VAND  1845  4    1831

407  CF   EQUEY            DANIEL        SAIN  1910  4    1826

408       GROSSE           MANFRED       AUT   1937  4    1825

409       VERHAEGHE        JEAN-FREDERI  CAPG  1660  4    1807

410       SANCHEZ CARDOSO  MIGUEL        POR   1686  4    1803

411  CF   COLANDREA        SAUVEUR       PUYR  1856  4    1797

412  CF   FOX              PIERRE        BEL   1858  4    1789

413  MI   LEBEL-ARIAS      JULIA         MNC   2010  4    1784

414       CECHETTO         LEA           BELF  1760  4    1773

415       DELFOSSE         JEAN-MICHEL   BEL   1559  4    1769

416       BLOT             PHILIPPE      SYNT  1780  4    1765

417       ROCCHIA          ALAIN         ANSE  1730  4    1764

418       HANSET           MARC          BEL   1716  4    1763

419       BLANCHE          PHILIPPE      BCOL  1660  4    1756

420       BERNAERT         JEREMIE       LILA  1740  4    1750

421       FISCHER          MARC          BEL   1833  4    1740

422  CF   SILVA            JOAQUIM CORR  POR   1810  4    1740

423       BLONDE           XAVIER        CAPG  1700  4    1739

424  CF   GUILLOT          ALAIN         VESI  1988  4    1733

425       DHAUSSY          ZELIE         CHMZ  1500  4    1717

426       LEFEBVRE         RICHARD       DIEP  1760  4    1704

427       BRUNO            RICARDO       BEL   1488  4    1696

428       LONNOY           SIMON         PROV  1650  4    1689

429       PARFETT          GERALD        ENG   1440  4    1677

430       SCHREFHEERE      ANTHIME       CAPG  1590  4    1676

431  CF   WARKENTIN        SABINE        NEUF  1827  4    1665

432       WATTIEZ          NICOLAS       ANSE  1520  4    1658

433       GOBEAUT          BENJAMIN      GIEN  1750  4    1639

434      DEFURNE          MAXIME        SYNT  1480  4    1626

435       WICKART          THOMAS        BRBG  1730  4    1593

436       SAUVAGE          THIERRY       BOUL  N1500 4    1498

437  CF   BOUDIER          ERIC          AMIE  1926  4    2005

438  MI   MOHANDESI        SHAHIN        IRI   2332  4    2306

439  CF   TUCKER           ANDREW        ENG   1903  3,5  2094

440       TAKAHASHI        REIJI         JPN   1890  3,5  2075

441  CF   HADET            EMMANUEL      EVRY  2040  3,5  1963

442       TRUWANT          PIETER        BEL   1819  3,5  1930

443  CF   BRUNED           VIANNEY       ESP   1933  3,5  1929

444  CF   DECELLIER        PATRICK       BEL   1914  3,5  1923

445       MARTINICO        ERIC          GIEN  1830  3,5  1919

446       VASOJEVIC        MARCO         GIEN  1890  3,5  1918

447       CLAPHAM          MICHAEL       ENG   1808  3,5  1905

448       FLANDRE          XAVIER        BELL  1860  3,5  1898

449       BERNARD          MICHAEL       CAPG  1960  3,5  1892

450  CF   GAILLARD         BRUNO         BOUL  1959  3,5  1891

451       LORELLO          ALTIO         STCH  1870  3,5  1877

452  CF   KLEIN            PATRICK       APSA  1955  3,5  1875

453  CF   BREJA            STANISLAV     SVK   2131  3,5  1858

454       JOLI             LAURENT       SURE  1910  3,5  1847

455       MAILLARD         JULIEN        OLLA  1930  3,5  1843

456       LABBE            GEORGES       RIOM  1870  3,5  1832

457  CF   FERRY            JUSTINE       GONF  1879  3,5  1829

458  CF   AMRAM            ROGER         ISSY  1920  3,5  1808

459       VEGA FALCON      VLADIMIR      CUB   1999  3,5  1807

460       MILBOR           NICOLAS       CAPG  1780  3,5  1795

461  CF   CHARLES          GERALD        EPTH  1914  3,5  1790

462  CF   DINEV            DIMITER       BEL   1915  3,5  1784

463       VALKS            HENNY         NED   1617  3,5  1778

464       FRISON           STEPHANE      STGB  1820  3,5  1775

465       GUYON            CINDY         CHMZ  1830  3,5  1775

466  CF   HOLLAND          CHRISTOPHE    LONG  1787  3,5  1774

467       AGRUSTI          GAETAN        CORB  1770  3,5  1773

468       BOUCQ            ROMAIN        FOUR  1940  3,5  1773

469  CF   ALLOUARD         MARC          CAPG  1945  3,5  1767

470       EECKHOUT         JEAN-LOUIS    CAPG  1760  3,5  1747

471       CLERQUIN         CONSTANT      BEL   1662  3,5  1740

472  CF   LEVESQUE         THOMAS        GDQV  2032  3,5  1740

473       CHARLIER         LAURENT       BEL   1678  3,5  1735

474       LAMBERT          VINCENT       BOUR  1760  3,5  1723

475       PLUS             JEROME        CLIC  1780  3,5  1719

476       MUNIER           GERMAIN       CHMZ  1580  3,5  1713

477       BAUDRY           ALAIN         SURE  1620  3,5  1711

478       CEPISUL          DESIRE        LEFR  1740  3,5  1707

479       BARRATAULT       BRUNO         BOUR  1630  3,5  1701

480       ROHART           MAXIME        BOUL  1690  3,5  1701

481       FERYN            ALEXANDRE     CAPG  1660  3,5  1699

482       BIJAOUI          DENIS         CFPI  1750  3,5  1676

483       SIAUVE           JULIEN        LETQ  1510  3,5  1666

484       DUMENIL          JEAN-FRANCOI  MOUY  1710  3,5  1659

485       THILAGANATHAN    JESSICA       ENG   1392  3,5  1653

486       LAMBERT          RENE          ARM8  1660  3,5  1648

487       BONNAL           LOUIS         CEPO  1690  3,5  1637

488       DEPRET           FRANCOIS      CAPG  N1640 3,5  1637

489       LEMOINE          JEAN-PIERRE   HEME  1690  3,5  1636

490       LAMERANT         HENRI         ARM8  1500  3,5  1629

491       KRISTINSSON      MAGNUS        ISL   1430  3,5  1604

492       SWIERCZ          SONIA         LETQ  1590  3,5  1603

493       BORDET           JACKY         SENS  1470  3,5  1583

494       DESWARTE         SANDY         CAPG  N1580 3,5  1582

495       LEVERS           CHRISTELLE    AULN  1570  3,5  1581

496       LERAY            JEAN-CLAUDE   NICE  1710  3,5  1579

497       FOUCQUE          PATRICE       CAPG  1510  3,5  1532

498       BOUVEUR          GERARD        ARM8  1560  3,5  1506

499  CF   DURY             RENAUD        ISLE  1781  3,5  1756

500       FERYN            BENJAMIN      CAPG  1540  3,5  1642

501  CF   SYMOENS          DAVID         MOUY  1906  3,5  1766

502       GARDIN           EDOUARD       LILA  1800  3    1807

503       MARTIN           GILLES        LONG  1650  3    1754

504       HELFFERICH       ERIK          CEPO  1790  3    1734

505       GUYON            JEAN-PAUL     CHMZ  1690  3    1720

506       LANIEZ           JULIEN        CAPG  1650  3    1717

507       POISSEROUX       BENOIT        BLAG  1890  3    1709

508       DELMOTTE         ERIC          ANSE  1600  3    1706

509       TISSIER          MARTIN        LILA  1610  3    1701

510       KATZAHIAN        MICHEL        OLLA  1710  3    1699

511       CAZZARO          DORIAN        CHMZ  1800  3    1691

512       VASSEUR          ANTHONY       ANSE  1650  3    1690

513       GODART           FRANCOIS      BEL   1589  3    1689

514  CF   CHATARD          PATRICE       BOUR  1981  3    1649

515  CF   IMBERT           GERARD        VINC  1674  3    1647

516  CF   GRALL            GWENOLE       CANO  1926  3    1642

517       GODARD           JEAN-DOMINIQ  CHMZ  1600  3    1635

518       MALLET           STEEVE        ANSE  1470  3    1631

519       GOY              WILFRIED      ELBE  1510  3    1628

520       QUENUM           COMLAN        PCSM  1730  3    1619

521       BANOS-ROBLES     ROMAIN        GIEN  1520  3    1612

522       FLANDRE          JEAN-PIERRE   BELL  1640  3    1597

523       GODARD           ADRIEN        CHMZ  1760  3    1592

524       DUFLOU           ANDRE         STAN  1590  3    1585

525       PRUVOST          ALAIN         DUNK  1570  3    1536

526       GUYOT            JEAN-JACQUES  BOUL  1540  3    1535

527       HOUCK            VERONIQUE     CAPG  1520  3    1527

528       LASSERRE         MARC          BAPA  1320  3    1514

529       HORNEBORG        GUNTER        PORN  1540  3    1495

530       DANIEL           ANTOINE       LETQ  1500  3    1476

531       DEBRUYNE         FRANCOIS      SYNT  1360  3    1471

532       PLATEL           ANGE          CAPG  1440  3    1455

533       DEHON            MARC          CAPG  N1440 3    1443

534       SCREVE           GUILLAUME     LETQ  1430  3    1427

535       VETU             FREDERIC      LONG  N1320 3    1426

536       WADOUX           PIERRE        BRBG  1360  3    1424

537       ROYER            MICHEL        TREM  1280  3    1364

538       BAILLIE          ANDRE         BRBG  1320  3    1310

539       FONTENAY         EMMANUEL      BAEF  N1220 3    1269

540       DELANNOY         THOMAS        BOLL  1200  3    1254

541       ROLLIER          ERIC          PCSM  1990  3    1846

542       NICOLLE          FRANCOIS      AMIE  1660  3    1676

543       DEBERGUES        JULIEN        CAPG  1290  3    1387

544  CF   FERKINGSTAD      SJUR          NOR   2230  3    2144

545       GALLET           ANTOINE       LILL  1830  3    1830

546       FOURCART         MARC          BLAG  1750  3    1674

547       CHOCHOY          PATRICK       APSA  1670  3    1560

548       ABDI             HOUCINE       CHRT  1850  2,5  1752

549       TURQUET          CHRISTOPHE    CAPG  1800  2,5  1680

550       BLONDEL          FRANCIS       VEND  1630  2,5  1606

551       GAFFE            MARION        GONF  1580  2,5  1567

552       MONTAGNE         JEAN-CLAUDE   BEL   1463  2,5  1535

553       GOBEAUT          CLAUDINE      GIEN  1470  2,5  1514

554       DUROT            EDWIGE        CAPG  1530  2,5  1495

555       TURQUET          BRUNO         CAPG  N1580 2,5  1494

556       WADOUX           RUDY          BRBG  1520  2,5  1488

557       PAUCHET          JACQUES       CAPG  1480  2,5  1487

558       GAC              JEAN-LUC      RENN  1510  2,5  1463

559       GARLOPEAU        BRIGITTE      SENS  1370  2,5  1382

560       OPRANDI          PHILIPPE      ANSE  N1440 2,5  1378

561       CUVELIER         ROMAIN        CHMZ  N1200 2,5  1367

562       DEPOERS          JEAN          CAPG  1270  2,5  1341

563       JAISWAL          RAPHAEL       LILL  1380  2,5  1328

564       BOURGAIN         LOUIS         BOUL  1340  2,5  1326

565       LEVERS           JIMMY         AULN  1290  2,5  1303

566       MEDGHOUL         BILAL         MARO  1290  2,5  1262

567  CF   VERHAEGHE        PHILIP        BEL   2065  2,5  1835

568       CASIER           REMI          GUEU  1660  2,5  1486

569       MARSYLLE         CHRISTIAN     CAPG  1480  2    1393

570       ALMUDI           RICHARD       BOUL  1520  2    1358

571       VANRECHEM        PASCAL        CAPG  1200  2    1318

572       VALCKE           JEAN-PIERRE   BOUL  N1320 2    1265

573       BEVIERE          HERVE         BAEF  N1220 2    1217

574       PARMAR           JYOTI         ENG   1104  2    1163

575       GUYON            FLORINE       CHMZ  1390  2    1109

576       DENAES DUFLOU    MARIE-THERES  STAN  1090  2    1061

577       GANTY            MARC          SYNT  1790  2    1659

578       GUIDOUX          FABRICE       BNPA  1830  2    1667

579       MEVEL            JOSEPH        OLLA  1180  1,5  1140

580       LANDUYT          THOMAS        CAPG  N1120 1,5  1120

581       GHEERAERT        SIMON         SYNT  1110  1,5  1111

582       COLLETTE         CHRISTIAN     BEL   1599  1,5  1094

583  CF   CASIER           FABRICE       CAPG  1965  1,5  1970

584       OLIVIER          KATHELYNE     CAPG  1040  1    856

585  CF   KVASHYNA         TETYANA       APSA  1907  1    1557

586       BAILLY           ALPHONSE      DUNK  1490  1    0

587  CF   SCHWERTECK       MICHAEL       GER   2155  0,5  0

588       KIRALY           JEAN-LOUIS    CAPG  N1399 0    0

589  CF   CRAPIS           FREDERIC      CORB  2024  0    0