22e Open International de Cappelle-la-Grande 2006

 

                Classement final                 

 

Cl.      NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts  Dep2

1    GMI  MOISEENKO        ALEXANDER     UKR   2657  7,5  2801

2    GMI  GASHIMOV         VUGAR         AZE   2625  7    2737

3    GMI  GOLOSHCHAPOV     ALEXANDER     UKR   2533  7    2732

4    GMI  AZAROV           SERGEI        BLR   2581  7    2717

5    GMI  DROZDOVSKIJ      YURI          UKR   2509  7    2714

6    GMI  GRIGORIANTS      SERGEY        RUS   2550  7    2712

7    GMI  SASIKIRAN        KRISHNAN      IND   2670  7    2695

8    GMI  BURMAKIN         VLADIMIR      RUS   2519  7    2670

9    MI   SZELAG           MARCIN        POL   2468  7    2582

10   MI   FIRMAN           NAZAR         UKR   2468  6,5  2683

11   GMI  YEVSEEV          DENIS         RUS   2557  6,5  2654

12   GMI  GUSEINOV         GADIR         AZE   2607  6,5  2647

13   GMI  BAKLAN           VLADIMIR      UKR   2601  6,5  2641

14   GMI  YAGUPOV          IGOR          RUS   2534  6,5  2636

15   GMI  RIAZANTSEV       ALEXANDER     RUS   2594  6,5  2621

16   GMI  KULAOTS          KAIDO         EST   2558  6,5  2606

17   GMI  OVETCHKIN        ROMAN         RUS   2539  6,5  2606

18   GMI  PSAKHIS          LEV           ISR   2534  6,5  2599

19   GMI  NIJBOER          FRISO         NED   2571  6,5  2596

20   GMI  GOLOD            VITALI        ISR   2577  6,5  2594

21   GMI  ANDREEV          EDUARD        UKR   2470  6,5  2590

22   GMI  SPRAGGETT        KEVIN         CAN   2581  6,5  2590

23   GMI  KVEINYS          ALOYZAS       LTU   2517  6,5  2589

24   MI   VAZQUEZ          RENIER        ESP   2513  6,5  2587

25   GMI  CHERNYSHOV       KONSTANTIN    RUS   2539  6,5  2585

26   GMI  IONOV            SERGEY        RUS   2527  6,5  2576

27   MI   KRYVORUCHKO      YURIY         UKR   2513  6,5  2575

28   GMI  HEBDEN           MARK          ENG   2514  6,5  2566

29   GMI  CIUKSYTE         DAGNE         LTU   2370  6,5  2565

30   MI   DEMBO            YELENA        GRE   2461  6,5  2564

31   GMI  NALBANDIAN       TIGRAN        ARM   2524  6,5  2541

32   GMI  ROZENTALIS       EDUARDAS      LTU   2582  6,5  2530

33   GMI  KOVCHAN          ALEXANDER     UKR   2513  6,5  2529

34   MI   DANIELIAN        ELINA         ARM   2423  6,5  2523

35   GMI  VAN DER WEIDE    KAREL         NED   2466  6,5  2470

36   GMI  VYSOCHIN         SPARTAK       UKR   2551  6    2627

37   GMI  SOROKIN          MAXIM         RUS   2560  6    2610

38   GMI  LUTHER           THOMAS        GER   2569  6    2602

39   GMI  YANDEMIROV       VALERI        RUS   2503  6    2598

40   GMI  VOROBIOV         EVGENY        RUS   2543  6    2594

41   GMI  KORNEEV          OLEG          RUS   2649  6    2593

42   GMI  BELIKOV          VLADIMIR      RUS   2528  6    2584

43   GMI  MALAKHATKO       VADIM         UKR   2556  6    2575

44   GMI  ROIZ             MICHAEL       ISR   2599  6    2572

45   GMI  LI               SHILONG       CHN   2543  6    2567

46   GMI  TUNIK            GENNADY       RUS   2469  6    2566

47   GMI  NOVIKOV          MAXIM         RUS   2518  6    2559

48   GMI  NEVEROV          VALERIY       UKR   2554  6    2556

49   GMI  ZAGREBELNY       SERGEY        UZB   2497  6    2554

50   GMI  ZUBAREV          ALEXANDER     UKR   2508  6    2552

51   GMI  OLEKSIENKO       MIKHAILO      UKR   2509  6    2551

52   MI   BENITAH          YOHAN         FRA   2398  6    2549

53   GMI  DELCHEV          ALEKSANDER    BUL   2661  6    2549

54   MI   RODSHTEIN        MAXIM         ISR   2467  6    2543

55   GMI  BYKHOVSKY        AVIGDOR       RUS   2464  6    2539

56   GMI  EPISHIN          VLADIMIR      RUS   2553  6    2539

57   GMI  SHNEIDER         ALEKSANDR     UKR   2529  6    2538

58   GMI  HASANGATIN       RAMIL         RUS   2460  6    2532

59   GMI  DEGRAEVE         JEAN-MARC     FRA   2553  6    2526

60   MI   LEON HOYOS       MANUEL        MEX   2428  6    2522

61   MI   GOZZOLI          YANNICK       FRA   2464  6    2513

62   GMI  ZAKHAREVICH      IGOR          RUS   2500  6    2511

63   GMI  JARACZ           PAWEL         POL   2486  6    2506

64   MI   OVOD             EVGENIJA      RUS   2366  6    2498

65   GMI  YEMELIN          VASILY        RUS   2523  6    2497

66   GMI  DANIELIAN        OGANES        ARM   2518  6    2489

67   GMI  BAGHERI          AMIR          FRA   2521  6    2486

68   GMI  ERENBURG         SERGEY        ISR   2573  6    2484

69   GMI  MOROZ            ALEXANDER     UKR   2506  6    2483

70   MI   SAKELSEK         TADEJ         SLO   2418  6    2481

71   GMI  KURNOSOV         IGOR          RUS   2517  6    2477

72   GMI  GUTMAN           GENNADI       UKR   2517  6    2474

73   MI   LANDENBERGUE     CLAUDE        SUI   2419  6    2472

74   MI   GHARAMIAN        TIGRAN        FRA   2425  6    2465

75   MI   SUMETS           ANDREY        UKR   2457  6    2465

76   MI   ESCOBAR FORERO   ALDER         COL   2425  6    2456

77   MI   KASPAROV         SERGEY        BLR   2491  6    2447

78   MI   KRIVONOSOV       OLEG          LAT   2431  6    2435

79   MI   FOISOR           SABINA-FRANC  ROM   2211  6    2434

80   CF   ZARAGATSKI       ILJA          GER   2400  6    2430

81   MF   KAPLAN           SASHA         ISR   2331  6    2376

82   GMI  BORGES MATEOS    JUAN          CUB   2449  6    2333

83   CF   DIMITROV         RADOSLAV      BUL   2133  6    2312

84   GMI  SULSKIS          SARUNAS       LTU   2504  5,5  2544

85   MI   SHAW             JOHN          SCO   2432  5,5  2541

86   GMI  MIROSHNICHENKO   EVGENIJ       UKR   2619  5,5  2539

87   MI   SEBAG            MARIE         FRA   2415  5,5  2539

88   MI   ZHIGALKO         ANDREY        BLR   2505  5,5  2538

89   MI   ZHIGALKO         SERGEI        BLR   2496  5,5  2538

90   CF   SPOELMAN         WOUTER        NED   2376  5,5  2514

91   MI   MOSER            EVA           AUT   2374  5,5  2508

92   CF   BITALZADEH       ALI           NED   2270  5,5  2507

93   GMI  SHENGELIA        DAVIT         GEO   2562  5,5  2501

94   MI   SENFF            MARTIN        GER   2471  5,5  2491

95   MI   KHMELNIKER       ILYA          ISR   2430  5,5  2483

96   MI   ZIMMERMAN        YURI          RUS   2379  5,5  2483

97   MI   ABERGEL          THAL          FRA   2426  5,5  2481

98   GMI  NARCISO DUBLAN   MARC          ESP   2525  5,5  2476

99   MI   ZINCHENKO        YAROSLAV      UKR   2501  5,5  2469

100  GMI  GDANSKI          JACEK         POL   2540  5,5  2464

101  CF   TOMCZAK          JACEK         POL   2357  5,5  2458

102  GMI  MELIA            SALOME        GEO   2390  5,5  2457

103  GMI  POPOV            VALERIJ       RUS   2592  5,5  2455

104  GMI  PAVLOVIC         MILOS         SCG   2494  5,5  2453

105  GMI  TOTSKY           LEONID        RUS   2496  5,5  2451

106  MI   VOVK             YURI          UKR   2414  5,5  2451

107  MI   RIFF             JEAN-NOEL     FRA   2444  5,5  2447

108  MI   RODRIGUEZ GUERR  ENRIQUE       ESP   2464  5,5  2446

109  MI   SZYMANSKI        MARCIN        POL   2409  5,5  2445

110  MI   LOPEZ MARTINEZ   JOSEP MANUEL  ESP   2518  5,5  2441

111  GMI  IVANOV           SERGEY        RUS   2541  5,5  2439

112  GMI  TIMOSHENKO       GEORGY        UKR   2560  5,5  2435

113  MI   JAKUBOWSKI       KRZYSZTOF     POL   2504  5,5  2432

114  GMI  PETKEVICH        JUSEFS        LAT   2433  5,5  2430

115  MI   SKATCHKOV        PAVEL         RUS   2454  5,5  2428

116  CF   STOPA            JACEK         POL   2464  5,5  2426

117  GMI  EVDOKIMOV        ALEXANDER A   RUS   2498  5,5  2425

118  MI   NINOV            NIKOLAI       BUL   2513  5,5  2425

119  MF   BRUNED           YVAIN         ESP   2301  5,5  2421

120  MI   STAROSTITS       ILMARS        LAT   2493  5,5  2420

121  GMI  MAKROPOULOU      MARINA        GRE   2284  5,5  2419

122  MI   MARHOLEV         DIMITAR       BUL   2427  5,5  2416

123  MI   KERNAZHITSKY     LEONID        UKR   2355  5,5  2409

124  MI   ROJAS            LUIS          CHI   2423  5,5  2407

125  MI   SHIRAZI          KAMRAN        USA   2389  5,5  2406

126  CF   WILLEMZE         JEROEN        NED   2398  5,5  2404

127  GMI  KONONENKO        TATIANA       UKR   2417  5,5  2402

128  CF   PRUIJSSERS       ROELAND       NED   2319  5,5  2402

129  GMI  SVETUSHKIN       DMITRY        MDA   2557  5,5  2402

130  MI   TISSIR           MOHAMED       MAR   2444  5,5  2401

131  MI   COLIN            VINCENT       FRA   2374  5,5  2400

132  GMI  ZILBERMAN        YAACOV        ISR   2463  5,5  2400

133  MI   WIRIG            ANTHONY       FRA   2410  5,5  2391

134  MI   PETKOV           VLADIMIR      BUL   2512  5,5  2388

135  GMI  CHATALBASHEV     BORIS         BUL   2494  5,5  2385

136  MI   CHETVERIK        MAXIM         RUS   2303  5,5  2384

137  MI   BERKOVICH        MARK          ISR   2392  5,5  2382

138  CF   PONKRATOV        PAVEL         RUS   2389  5,5  2380

139  MF   HOUSIEAUX        DAVID         FRA   2317  5,5  2379

140  MI   CLAVERIE         CHRISTOPHE    FRA   2326  5,5  2376

141  MI   BRINCK-CLAUSSEN  BJORN         DEN   2342  5,5  2375

142  MI   PEELEN           PIET          NED   2357  5,5  2367

143  MF   FELLER           SEBASTIEN     FRA   2301  5,5  2365

144  MI   GIFFARD          NICOLAS       FRA   2313  5,5  2364

145  MF   MORANDA          WOJCIECH      POL   2445  5,5  2362

146  MF   WOREK            JOANNA        POL   2278  5,5  2361

147  GMI  BRUSTMAN         AGNIESZKA     POL   2330  5,5  2360

148  MI   FOISOR           CRISTINA ADE  ROM   2402  5,5  2357

149  GMI  KLOVANS          JANIS         LAT   2440  5,5  2356

150  MI   SCHOEN           WOLFRAM       GER   2415  5,5  2356

151  GMI  HRABINSKA        MYROSLAVA     UKR   2225  5,5  2355

152  MF   DRAOUI           NAJIB         MAR   2369  5,5  2346

153  GMI  DE LA PAZ        FRANK         CUB   2445  5,5  2344

154       VAN DOOREN       DIRK          NED   2037  5,5  2344

155  MF   VAN BEEK         ALEXANDER     NED   2344  5,5  2342

156  CF   JESSEL           STEPHEN       IRL   2313  5,5  2337

157  MF   CIEZA            ARCADIO       PER   2257  5,5  2329

158  MI   SEEMAN           TARVO         EST   2422  5,5  2328

159  MF   PORAT            IDO           ISR   2340  5,5  2326

160  CF   VINSOT           ROBIN-GAEL    FRA   2123  5,5  2323

161  MF   DE JONG          JAN WILLEM    NED   2334  5,5  2318

162  GMI  RAETSKY          ALEXANDER     RUS   2431  5,5  2312

163  GMI  VOZOVIC          OKSANA        UKR   2326  5,5  2312

164  GMI  ZDEBSKAJA        NATALIA       UKR   2326  5,5  2303

165  MI   LAWSON           ERIC          CAN   2383  5,5  2291

166  GMI  RADULOV          IVAN          BUL   2359  5,5  2253

167  GMI  DJINGAROVA       EMILIA        BUL   2346  5,5  2251

168  MI   PANCZYK          KRZYSTOF      POL   2347  5,5  2247

169  CF   SIMAKOV          VLADISLAV     RUS   2202  5,5  2224

170  MF   BERTHELOT        YANNICK       FRA   2306  5,5  2166

171  CF   AZZOUZ           BELKHELFA     FRA   1799  5,5  2036

172  MI   MARZOLO          CYRIL         FRA   2393  5    2539

173  MI   TIRARD           HUGO          FRA   2447  5    2461

174  CF   WILLEMZE         THOMAS        NED   2392  5    2455

175  CF   BURG             TWAN          NED   2231  5    2419

176  MI   PORAT            SHI           ISR   2444  5    2418

177  MI   BELLIN           ROBERT        ENG   2373  5    2412

178  GMI  AKESSON          RALF          SWE   2494  5    2410

179  CF   MEDGHOUL         SHERIF        FRA   2238  5    2401

180  GMI  ROGULE           LAURA         LAT   2320  5    2398

181  MI   ZOZULIA          ANNA          UKR   2366  5    2394

182  MF   SIMON            OLIVIER       FRA   2330  5    2383

183  GMI  COSMA            ELENA LUMINA  ROM   2367  5    2382

184  MF   ONKOUD           ABDELAZIZ     MAR   2391  5    2381

185  GMI  TSEITLIN         MARK          ISR   2475  5    2377

186  MI   LIVSHITS         GABY          ISR   2393  5    2374

187  CF   AZAROVA          NADEZHDA      BLR   2251  5    2372

188  CF   VERNAY           CLOVIS        FRA   2226  5    2370

189  MI   FOISOR           OVIDIU DORU   ROM   2392  5    2355

190  MI   SEBENIK          MATEJ         SLO   2416  5    2353

191  CF   STRZEMIECKI      ZBIGNIEW      POL   2239  5    2350

192  MF   BANNINK          BERNARD       NED   2297  5    2342

193  CF   EDOUARD          ROMAIN        FRA   2365  5    2332

194  MI   BERNARD          CHRISTOPHE    FRA   2324  5    2328

195  MI   MUHREN           BIANCA        NED   2241  5    2325

196  GMI  LUKOV            VALENTIN      BUL   2430  5    2321

197  MF   HANSEN           TORBJORN RIN  NOR   2323  5    2317

198  CF   TAZBIR           MARCIN        POL   2382  5    2315

199  MF   MOGRANZINI       ROBERTO       ITA   2370  5    2311

200  MF   HOLE             OYSTEIN       NOR   2370  5    2306

201  MF   SZYMANSKA        MARIA         POL   2175  5    2303

202  MF   PETITCUNOT       PIERRE        FRA   2405  5    2301

203  MI   LANZANI          MARIO         ITA   2356  5    2300

204  GMI  CHABANON         JEAN-LUC      FRA   2411  5    2292

205  CF   CAFFENNE         PHILIPPE      FRA   2066  5    2290

206  CF   DENAYER          ERIC          BEL   2251  5    2289

207  MF   BENGHERABI       KHALIL        ALG   2165  5    2287

208  MI   GROOTEN          HERMAN        NED   2365  5    2286

209  MF   SAN EMETERIO CA  JOSE L        ESP   2398  5    2284

210  MF   VAN HOOLANDT     PATRICK       MNC   2174  5    2281

211  MI   ARDELEANU        ALIN          ROM   2443  5    2277

212  MF   MAZZILLI         PIERO         ITA   2332  5    2276

213  MI   ZAWADZKI         STANISLAW     POL   2404  5    2269

214  MI   CHULIVSKA        VITA          UKR   2279  5    2267

215  MI   COELHO           LUIS          BRA   2412  5    2267

216  MF   BERRY            NEIL          SCO   2289  5    2264

217  GMI  VUL              ARKADI EREME  RUS   2407  5    2263

218  CF   SCHLAWIN         MARLON        GER   2301  5    2262

219  MF   SCHMITT          ANDRE         FRA   2282  5    2262

220  MF   CROUAN           STEPHANE      FRA   2226  5    2259

221  MI   JAKOBSEN         OLE           DEN   2395  5    2259

222  CF   WANTIEZ          FABRICE       BEL   2255  5    2257

223  MF   DUBOIS           JEAN-MARIE    FRA   2269  5    2253

224  CF   PALEOLOGU        VLADIMIR      SUI   2161  5    2242

225  GMI  BORSUK           ANGELA        ISR   2345  5    2237

226  MI   FROIS            ANTONIO       POR   2381  5    2237

227  GMI  PENG             ZHAOQIN       NED   2407  5    2237

228  CF   DIMITROV         PAVEL         BUL   2242  5    2235

229  GMI  GORESKUL         ALYONA        UKR   2273  5    2230

230  CF   DECOSTER         FREDERIC      BEL   2145  5    2227

231  CF   EL FARIHI        MOHSINE       MAR   2135  5    2226

232  CF   ROBERTS          PAUL          SCO   2204  5    2215

233  GMI  REPKOVA          EVA           SVK   2370  5    2213

234  MI   LUCH             MICHAL        POL   2368  5    2204

235  CF   VOVINKINA        NATALIA       ISR   2196  5    2202

236  CF   KIEFFER          CHRISTIAN     FRA   2183  5    2199

237  CF   FRICK            RENATO        LIE   2172  5    2197

238  CF   ANANCHENKO       IGOR          RUS   2260  5    2196

239  MI   SANCHEZ CASTILL  SARAI         VEN   2177  5    2193

240  CF   BJARNASON        OSKAR         ISL   2255  5    2185

241  CF   BROSSARD         ARMEL         FRA   2196  5    2182

242  CF   REDON            BRUNO         FRA   2187  5    2178

243  CF   NAVARRETE DELGA  SERGIO        ESP   2219  5    2170

244  CF   FOISOR           MIHAELA-VERO  ROM   1973  5    2165

245  MI   SARAKAUSKIENE    ZIVILE        LTU   2178  5    2140

246  CF   ZAKAR            DORA          HUN   2059  5    2134

247  CF   KIENITZ          ANDRE         GER   2185  5    2133

248  CF   KONIECZNY        SEBASTIEN     FRA   2113  5    2130

249  CF   DROGOU           GERARD        FRA   2169  5    2128

250  MI   CZAECZINE        ANNE          GER   2201  5    2121

251  CF   CLARAC           JEAN-MARIE    FRA   2081  5    2118

252  CF   WOLBERS          JOHAN         NED   2043  5    2112

253  CF   BAUWE            PASCAL        BEL   2034  5    2097

254  CF   MOTTAIS          FRANCOIS      FRA   2022  5    2018

255  MF   ALOMA VIDAL      ROBERT        ESP   2264  4,5  2437

256  GMI  BRODSKY          MICHAIL       UKR   2581  4,5  2404

257  CF   MONSIEUX         CYRIL         FRA   2286  4,5  2345

258  CF   POLARD           GAETAN        FRA   2173  4,5  2333

259  CF   VAN DER HEIJDEN  ANTON         NED   2219  4,5  2315

260  MF   KOZAK            MAGDALENA     POL   2203  4,5  2310

261  CF   KULAKOV          VIACHESLAV    RUS   2237  4,5  2299

262  GMI  RADULSKI         JULIAN        BUL   2515  4,5  2296

263  CF   DEPYL            PASCAL        FRA   2201  4,5  2292

264  MI   PERIC            SLAVISA       SCG   2284  4,5  2287

265  MF   PRZEZDZIECKA     MARTA         POL   2202  4,5  2283

266  MI   SARAKAUSKAS      GEDIMINAS     LTU   2453  4,5  2279

267  CF   BRUNED           BORIS         ESP   2228  4,5  2274

268  MF   MUNSCHI          SERGE         FRA   2310  4,5  2274

269  MI   FIERRO BAQUERO   MARTHA L      ECU   2273  4,5  2265

270  CF   FOWLER           SIMON         ENG   2202  4,5  2263

271  CF   MIEDEMA          ROI           NED   2201  4,5  2252

272  CF   MINET            STEVE         FRA   2149  4,5  2250

273  MF   UPTON            TIMOTHY       SCO   2248  4,5  2249

274  CF   YACOB            FRANCOIS      FRA   2163  4,5  2248

275  MI   DURAO            JOAQUIM       POR   2197  4,5  2243

276  CF   SANTOS           ANTONIO P     POR   2262  4,5  2241

277  MI   MANNION          STEPHEN       SCO   2340  4,5  2239

278  CF   ZHANG            TONY          NED   2163  4,5  2231

279  CF   BABA             MASAHIRO      JPN   2133  4,5  2223

280  CF   VAROQUIER        ROMAIN        FRA   1965  4,5  2223

281  MF   VOGEL            JAAP          NED   2251  4,5  2222

282  MI   GRABINSKY        VLADIMIR      UKR   2293  4,5  2221

283  CF   PLATEL           ALEXANDRE     FRA   2176  4,5  2211

284  CF   ROGER            MEHDI         FRA   2198  4,5  2197

285  MF   BAKIN            ALEXANDER     RUS   2299  4,5  2190

286  CF   STURC            GUSTAV        SVK   2103  4,5  2190

287  CF   GUILBERT         JEAN-LOUIS    FRA   2047  4,5  2185

288  CF   LAFAURIE         PIERRE        FRA   2151  4,5  2183

289  MF   THIELSCH         NORMAN        GER   2338  4,5  2182

290  CF   NOORDHOEK        HENK          NED   2098  4,5  2179

291  CF   NORINKEVICIUTE   RASA          LTU   2073  4,5  2172

292  CF   TRANCHANT        SEBASTIEN     FRA   2210  4,5  2171

293  CF   BROEKMAN         WILLEM        NED   2128  4,5  2170

294  CF   MARCHYLLIE       BRUNO         FRA   2178  4,5  2170

295  CF   ASTOLFI          FREDERIC      FRA   2211  4,5  2168

296  MF   PORAT            DAVID         ISR   2196  4,5  2167

297  MF   RUDOLPH          JOHANNES      GER   2314  4,5  2166

298  CF   SAATDJIAN        THOMAS        FRA   2164  4,5  2165

299  MF   SCETININ         ALEXANDER     RUS   2253  4,5  2162

300  CF   DELORT           FREDERIC      FRA   2178  4,5  2161

301  CF   LASSAN           CHRISTIAN     GER   2070  4,5  2160

302  CF   BOCK             FRANCIS       FRA   2087  4,5  2147

303  CF   HAREUX           HUBERT        FRA   2235  4,5  2144

304  CF   SLAPAK           ZDENEK        SVK   2149  4,5  2139

305  CF   GROS             PATRICK       FRA   2039  4,5  2120

306  CF   GARRIGUES        BERTRAND      FRA   2042  4,5  2118

307  CF   USACHYI          VLADIMIR      UKR   2216  4,5  2118

308  CF   MAES             THOMAS        BEL   2190  4,5  2113

309  CF   RUDOLPH          ANNA          GER   2229  4,5  2112

310  MF   MANCINI          MARIO         FRA   2261  4,5  2110

311  CF   ELBARUNI         MOHAMED       LBA   2047  4,5  2101

312  CF   KOJIMA           SHINYA        JPN   2073  4,5  2100

313  CF   PEKAR            KAROL         SVK   2163  4,5  2100

314       TEN HERTOG       HUGO          NED   1867  4,5  2094

315  CF   DE LAGONTRIE     JEAN          FRA   1988  4,5  2093

316  CF   BECUWE           OLIVIER       FRA   2066  4,5  2085

317  CF   WILLENBORG       RALPH         GER   2084  4,5  2085

318  CF   LOSEKOOT         PASCAL        NED   2023  4,5  2083

319  CF   ROLLAND          BENJAMIN      FRA   2076  4,5  2078

320  CF   MOULAY           MEHDI         ALG   2083  4,5  2066

321  CF   VANDERVORST      JEAN-MARC     FRA   2092  4,5  2062

322  CF   SANO             TOMU          JPN   2123  4,5  2056

323  CF   BIER             ARMIN         GER   2104  4,5  2042

324  CF   TROUVILLE        REMI          FRA   2036  4,5  2040

325  CF   SZYLAR           ERIC          FRA   2120  4,5  2038

326       MEURS            TOM           NED   1803  4,5  2037

327  MF   DOTAN            VALERIA       ISR   2042  4,5  2032

328  CF   HEPPELL          IAN           ENG   2160  4,5  2032

329  CF   PRZYMUSINSKI     NICOLAS       FRA   1993  4,5  2030

330       LAGACHE          GUILLAUME     BETH  1980  4,5  2021

331  CF   ENGELEN          JOHAN         NED   1989  4,5  2017

332  CF   MAUPOINT         SEBASTIEN     FRA   2003  4,5  2016

333  CF   MEDGHOUL         ABDEL         FRA   1986  4,5  2015

334  CF   KULAGO           ALEXANDER     RUS   2114  4,5  2001

335  CF   ALLENTIN         ERIC          FRA   2038  4,5  1998

336  CF   BLEZEL           ERIC          FRA   1886  4,5  1993

337  CF   BRY              STEPHANE      FRA   2083  4,5  1990

338  CF   TOUZE            JEAN-PAUL     FRA   2108  4,5  1984

339  CF   DEKNUYDT         CLAUDY        FRA   2034  4,5  1964

340  CF   BELLARDI         MICHEL        FRA   2037  4,5  1961

341       ROUSSEL          VALENTIN      BOUL  1760  4,5  1955

342  CF   OGER             CLAUDE        FRA   2015  4,5  1954

343  CF   LUI              ERIC          BEL   2040  4,5  1945

344  CF   TACHIKART        YASSIN        FRA   2052  4,5  1939

345  CF   AINE             OLIVIER       FRA   1955  4,5  1928

346  MI   LEBEL-ARIAS      JULIA         MNC   1979  4,5  1899

347       REYNIERS         PIETER        BEL   1625  4,5  1875

348       CECHETTO         LEA           BELF  1740  4,5  1858

349       LAMBERT          VINCENT       BRBG  1660  4,5  1852

350  CF   BUCHER           GRANT         ENG   1740  4,5  1848

351  CF   LEDOUX           ALAIN         CEPO  2073  4,5  1829

352       PARYS            QUENTIN       BEL   1559  4,5  1801

353       FOURCART         MARC          BLAG  1700  4,5  1763

354  CF   PAPAKONSTANTINO  SPYRIDON      GRE   2145  4,5  2192

355  MI   RUDOLF           ANNA          HUN   2202  4    2224

356  CF   DUCHATEAU        THOMAS        FRA   2120  4    2223

357  CF   GARDON           ERMANNO       ITA   2158  4    2215

358  CF   MEVEL            ALBERIC       FRA   2296  4    2211

359  CF   DANCOURT         JEAN-HUGUES   FRA   2193  4    2199

360  MF   PIOT             OLIVIER       FRA   2245  4    2159

361  CF   RINGOIR          TANGUY        BEL   2018  4    2153

362  CF   CAPPON           JOHN          FRA   2190  4    2150

363  CF   GOUANELLE        FRANCK        FRA   2137  4    2139

364  CF   GENTILLEAU       JEAN-PHILIPP  MNC   2262  4    2123

365  CF   ALMOND           RICHARD       ENG   2073  4    2121

366  CF   THERKILDSEN      THOMAS        FRA   2289  4    2121

367  CF   SOBRY            SEBASTIEN     FRA   2112  4    2109

368  CF   LEBEL            PATRICK       MNC   2152  4    2106

369  MF   PINTOR           ARIANA        POR   2061  4    2104

370  CF   MATAIGNE         JEAN-MICHEL   FRA   1924  4    2098

371       TOUBALE          TAREK         TBEP  2220  4    2096

372  CF   L'HENORET        THIERRY       FRA   2154  4    2085

373  CF   MONSIEUX         SEBASTIEN     FRA   2061  4    2084

374       SCHUT            HAN           NED   2123  4    2079

375  CF   GARRIGUES        GILLES        FRA   2129  4    2076

376  CF   GULLER           ANDRAS        LIE   2084  4    2063

377  CF   COUCHE           DIDIER        FRA   2109  4    2061

378  CF   MANET            ERIC          FRA   2036  4    2061

379  CF   MARUEJOLS        CLAUDE        FRA   2043  4    2058

380  GMI  LALLEMAND        ROZA          FRA   2279  4    2057

381  CF   VEKEMANS         DENIS         FRA   2031  4    2055

382  CF   IWASAKI          YUDAI         JPN   2089  4    2052

383  CF   MARCINIAK        MARCEL        FRA   2096  4    2052

384       OOTES            LARS          NED   1917  4    2048

385  CF   KLEIJN           CHRISTOV      NED   2094  4    2044

386  CF   LE GALLO         FREDERIC      FRA   1996  4    2035

387       DEGRAVE          GEOFFREY      BEL   2010  4    2033

388  CF   CZAJKA           ZBIGNIEW      POL   2127  4    2031

389  CF   HAVERKAMP        KLAUS         GER   2021  4    2030

390  CF   MARCHADOUR       EMILIE        FRA   2037  4    2029

391  CF   MICELI           GAETAN        BEL   2032  4    2028

392  CF   SUEZ-PANAMA      GILLES        FRA   2079  4    2028

393  CF   DECELLIER        PATRICK       BEL   1955  4    2027

394  CF   ANGERMUENDE      DIRK          GER   2031  4    2026

395  CF   AC               MICHAL        SVK   2242  4    2020

396  CF   CHARDIN          THIERRY       FRA   2072  4    2010

397  CF   PEURTON          FREDERIC      FRA   2009  4    2008

398  CF   MORAIS           VITOR         POR   2059  4    1996

399  CF   DINEV            DIMITER       BEL   1921  4    1994

400       LETELLIER        FABRICE       DONV  1950  4    1989

401       VAN KAMPEN       ROBIN         NED   1857  4    1987

402  CF   DIAS             ALVARO        VEN   2245  4    1984

403       VERHAEGHE        JEAN-FREDERI  CAPG  1700  4    1980

404       BURG             BRENT         NED   1973  4    1977

405  CF   BESSAT           REMY          FRA   1975  4    1976

406       LERAT            AURELIEN      GIEN  1810  4    1965

407  CF   STILMANT         THIERRY       BEL   2041  4    1965

408  CF   CASTLE           KENNETH       ENG   1967  4    1964

409  CF   COTONNEC         ANTOINE       FRA   2040  4    1964

410  CF   FOURCART         MAXENCE       FRA   2020  4    1956

411       BOUGEL           CLAUDE        LONG  1950  4    1950

412  CF   RINGOIR          GUY           BEL   1957  4    1948

413  CF   DESANLIS         ANNE-SOPHIE   FRA   1869  4    1934

414  CF   LEVERS           THIERRY       FRA   1954  4    1934

415  MF   COIMBRA          MARGARIDA     POR   2083  4    1927

416  CF   CASIER           REMI          FRA   1824  4    1925

417  CF   DELARUELLE       CHRISTIAN     FRA   1996  4    1922

418       FERYN            ALEXANDRE     CAPG  2010  4    1922

419  CF   VAILLANT         STEPHANE      FRA   2042  4    1916

420  CF   FRISON           STEPHANE      FRA   1848  4    1911

421       BAYLISS          LYALL         ENG   1680  4    1907

422  CF   TRUWANT          PIETER        BEL   1898  4    1902

423  CF   KOHI             CAMILLA       NAOP  1872  4    1900

424  CF   BRUNED           VIANNEY       ESP   1963  4    1891

425  CF   TRUONG           HUBERT        FRA   1940  4    1880

426  MF   MARCHADOUR       CLAIRE        FRA   2079  4    1879

427  CF   REUTIMANN        HANS PETER    SUI   1823  4    1879

428  CF   AMRAM            ROGER         FRA   1871  4    1876

429  CF   FREIALDENHOVEN   MANFRED       GER   1980  4    1866

430       FERYN            BENJAMIN      CAPG  1730  4    1843

431       GERMOND          THIERRY       EVRY  1970  4    1833

432  CF   SAATDJIAN        STEPHANE      FRA   1912  4    1829

433       GOZILLON         MATTHIEU      REIM  1830  4    1819

434       BRUNEEL          MARC          LETO  1710  4    1816

435  CF   BILLON           OLIVIER       FRA   2027  4    1815

436       SAINGIER         CHRISTOPHE    STQU  1800  4    1814

437  CF   DIVINE           ARMAND        FRA   1798  4    1812

438       GUTTRIDGE        DAVID         ENG   1576  4    1808

439       SOBECKI          DAMIEN        LILA  1670  4    1803

440       LEVEQUE          FRANCK        FDRP  1980  4    1795

441       MUHREN           YVETTE        NED   1624  4    1777

442  CF   LERAT            FLORENT       FRA   1859  4    1769

443       FORBES           GARRY         GCI   1660  4    1747

444  CF   VERSAILLES       MARC          BEL   1911  4    1744

445  CF   KATZAHIAN        MICHEL        FRA   1638  4    1732

446       CHARLIER         LAURENT       BEL   1740  4    1710

447       PAUCHET          JACQUES       CAPG  1470  4    1703

448  CF   LEVERS           CHRISTELLE    FRA   1794  4    1701

449       SCHUT            LISA          NED   1540  4    1697

450       HOUCK            VERONIQUE     CAPG  1560  4    1677

451  CF   LASSERRE         MARC          FRA   1631  4    1663

452       CUMMING          RHYS          ENG   1384  4    1661

453  CF   STRUGNELL        CARL          FRA   2164  4    2175

454       SCHENKEVELD      DANIEL        NED   2040  4    2046

455  CF   DUMONT           ANDRE         BEL   2066  4    2024

456  CF   PREVOT           EMMANUEL      FRA   2230  4    2016

457       YARUR            DANIEL        CHI   1844  4    1829

458  CF   CASIER           FABRICE       FRA   1928  4    1957

459  MI   MAISURADZE       NINO          GEO   2213  3,5  2107

460  CF   MARVILLE         GREGOIRE      BEL   1925  3,5  2066

461       MATHEWS          CESAR         PAN   N2060 3,5  2061

462  CF   MAILLARD         JULIEN        FRA   1923  3,5  2020

463  CF   SCHUT            DONNA         NED   1937  3,5  2009

464  CF   DEGREMONT        PATRICK       FRA   1955  3,5  1996

465  CF   HIAS             LUDOVIC       BEL   1935  3,5  1994

466  CF   MANNE            JEAN-LUC      BEL   1964  3,5  1973

467       STIPS            FELIX FABIAN  ITA   1818  3,5  1951

468  CF   GIRAUD           THIERRY       FRA   1979  3,5  1944

469  CF   LUCAS            JEAN          FRA   1963  3,5  1932

470  CF   LANDUYT          ERIC          FRA   2129  3,5  1924

471       BATTEAU          VALERIE       TGCA  1870  3,5  1907

472       DUCHARDT         ALEXANDRE     BELF  1960  3,5  1901

473       ALVIN            LEO           LILA  1820  3,5  1900

474  CF   BAETEN           OLIVIER       BEL   1992  3,5  1894

475  CF   AUBERT           BERNARD       BEL   1958  3,5  1888

476  CF   WALLART          FRANCOIS      FRA   1872  3,5  1885

477  CF   TWITCHELL        DAVID J       ENG   2039  3,5  1884

478       LERAT            PAUL-PASCAL   GIEN  1930  3,5  1883

479  CF   FLANDRE          XAVIER        FRA   1954  3,5  1880

480  CF   ROHART           MAXIME        FRA   1846  3,5  1869

481  CF   VAN DIJK         HENDRIK       FRA   1959  3,5  1863

482  CF   GOUVART          STEPHANE      FRA   2001  3,5  1861

483  CF   LONNOY           REMI          FRA   2036  3,5  1859

484       CARDON           DAMIEN        CAMB  1950  3,5  1856

485       CANO MEDRANO     JOSE MANUEL   ESP   1823  3,5  1854

486  CF   DEMEESTERE       LAURENT       FRA   1963  3,5  1854

487  CF   MARTIN           THIERRY       FRA   1938  3,5  1852

488  CF   FLINOIS          PATRICE       FRA   1954  3,5  1843

489       CEPISUL          DESIRE        LEFC  1810  3,5  1840

490       RIMESTAD         ARILD         FAI   1866  3,5  1837

491  CF   MARCHAIS         AURELIE       FRA   1767  3,5  1835

492  CF   BIJAOUI          DENIS         FRA   1866  3,5  1832

493       FAYON            ALEXANDRE     PERC  1770  3,5  1832

494       BLONDE           XAVIER        CAPG  1850  3,5  1821

495  CF   CHATARD          PATRICE       FRA   1965  3,5  1809

496  CF   GAILLARD         BRUNO         FRA   1905  3,5  1793

497  CF   BARNIER          CHRISTOPHE    FRA   1971  3,5  1785

498       PERSYN           YVON          CAPG  N1800 3,5  1784

499       KEARSLEY         RAYMOND       ENG   1608  3,5  1770

500  CF   PLUS             JEROME        FRA   1819  3,5  1768

501  CF   GUILLOT          ALAIN         FRA   1910  3,5  1766

502  CF   CHOCHOY          PATRICK       FRA   1892  3,5  1759

503       BLOT             PHILIPPE      SYNT  1750  3,5  1758

504       TURQUET          CHRISTOPHE    CAPG  1740  3,5  1754

505       GOBEAUT          BENJAMIN      GIEN  1700  3,5  1742

506  CF   ROBION           JEAN-CLAUDE   FRA   1964  3,5  1736

507       DEPRET           FRANCOIS      CAPG  1680  3,5  1735

508  CF   GRALL            GWENOLE       FRA   1904  3,5  1735

509       BEUKEMA          STEFAN        NED   1566  3,5  1727

510       DELFOSSE         JEAN-MICHEL   BEL   1576  3,5  1719

511       COLLINS          ALAN          ENG   1528  3,5  1703

512       RUTTEN           DAVID         NED   1727  3,5  1694

513  CF   LOUIS            ANDRE         FRA   1930  3,5  1688

514       KULPA            JEROME        GONF  2000  3,5  1663

515       GOBEAUT          CLAUDINE      GIEN  1520  3,5  1651

516       EECKHOUT         JEAN-LOUIS    STOM  1700  3,5  1639

517       MONY             MAXIME        BEAO  1670  3,5  1639

518       DEBRUYNE         FRANCOIS      SYNT  1430  3,5  1610

519       SWIERCZ          SONIA         ARRA  1790  3,5  1584

520  CF   SILVA            JOAQUIM CORR  POR   1713  3,5  1558

521       SIAUVE           JULIEN        LETO  1620  3,5  1548

522       WADOUX           RUDY          BRBG  1470  3,5  1543

523       DESEINE          PHILIPPE      VIRY  1740  3,5  1535

524       DECLERCK         KEVIN         CAPG  1580  3,5  1525

525       PICAVET          JEAN-FRANCOI  LEPO  1490  3,5  1458

526       SAUVAGE          THIERRY       BOUL  1360  3,5  1455

527       HOUCK            JOSE          CAPG  1210  3,5  1410

528       DEPOERS          JEAN          CAPG  1250  3,5  1396

529  CF   COUNET           JEAN-MICHEL   BEL   2042  3,5  1945

530       BRUTIN           JESSY         HEME  1900  3,5  1834

531  CF   THOS             JACQUES       FRA   2015  3,5  1829

532  CF   JEGO             ERIC          FRA   1917  3    1903

533  CF   DESINTE          DAVID         BEL   1979  3    1846

534  CF   HOLLAND          CHRISTOPHE    FRA   1782  3    1779

535  CF   GIBSON           JOHN          FRA   1951  3    1754

536       LONNOY           SIMON         PROV  1750  3    1750

537       MARTINACHE       PASCAL        ANSE  N1740 3    1740

538       LERAY            JEAN-CLAUDE   VINC  1640  3    1721

539       MOUSSAY          JONATHAN      BOUL  1660  3    1702

540       ROCCHIA          ALAIN         ANSE  1730  3    1697

541       CATALA           GUILLAUME     MUND  1650  3    1694

542       SAATDJIAN        ESTEBAN       NANC  1630  3    1673

543       LECOEUR          BORIS         MARO  1750  3    1672

544  CF   EQUEY            DANIEL        FRA   1812  3    1652

545       BLONDEL          FRANCIS       VEND  1580  3    1643

546       PARFETT          GERALD        ENG   1504  3    1640

547       BEAUDIOT         ALAIN         BLAG  1720  3    1600

548       MARCHANDISE      CHARLES       NIEP  1520  3    1596

549       MONY             DIDIER        BEAO  1480  3    1578

550       FLANDRE          JEAN-PIERRE   ABBE  1570  3    1569

551       DUROT            EDWIGE        CAPG  1500  3    1568

552  CF   CREPIN           JOHNNY        FRA   1726  3    1563

553       BENKIRANE        AMINE         REIM  1550  3    1557

554       VETU             FREDERIC      STOM  1480  3    1498

555       FOUCQUE          PATRICE       CAPG  1550  3    1493

556       MARCAULT         ALAIN         OLLA  1400  3    1485

557       REAL             THIBAULT      LIEN  1430  3    1475

558       MEDGHOUL         LAZARE        MARO  1520  3    1470

559       LJUBOVCI         FAZLI         NGLR  1320  3    1463

560       CANARIO          JONATHAN      TRCA  1300  3    1436

561       KRAJEWSKI        ERIC          CHAM  1430  3    1436

562       BAILLIE          ANDRE         BRBG  1270  3    1409

563       ALMUDI           RICHARD       BOUL  1420  3    1403

564       ROULE            ALEXANDRE     CMTR  1370  3    1402

565       PLATEL           ANGE          CAPG  1460  3    1394

566       MEDGHOUL         BILAL         MARO  1500  3    1361

567       DEHON            MARC          CAPG  N1220 3    1356

568       DECLERK          MICKAEL       SYNT  N1280 3    1281

569       OPRANDI          PHILIPPE      ANSE  1320  3    1273

570       WADOUX           PIERRE        BRBG  1330  3    1263

571       KNOCKAERT        LAURENT       BOUL  1060  3    1135

572  MI   DWORAKOWSKA      JOANNA        POL   2370  3    2172

573  CF   PETITCUNOT       PHILIPPE      FRA   2121  3    1989

574  MF   SCHUURMAN        PETRA         NED   2234  3    2408

575       SCHREFHEERE      ANTHIME       CAPG  1610  2,5  1683

576       JAVAUDIN         ARNAUD        LIEV  N1660 2,5  1671

577  CF   VEKEMANS         PAUL          FRA   1865  2,5  1647

578       DANIEL           ANTOINE       LETO  1610  2,5  1608

579       LAMBERT          RENE          MAT8  1650  2,5  1584

580       BAILLY           ALPHONSE      DUNK  1500  2,5  1568

581       COUSIN           PIERRE        STOM  N1560 2,5  1566

582       OCQUET           JULIEN        CAPG  N1540 2,5  1554

583       ISHIZUKA         MIRAI         JPN   1499  2,5  1536

584       MARSYLLE         CHRISTIAN     CAPG  1500  2,5  1502

585       GARLOPEAU        BRIGITTE      SENS  1420  2,5  1472

586       BORDET           JACKY         SENS  1580  2,5  1471

587       GROUX            LIONEL        VEND  1450  2,5  1415

588       TURQUET          BRUNO         CAPG  1420  2,5  1393

589       COUTREEL         MICHEL        BOUL  1260  2,5  1384

590       LEVERS           JIMMY         AULN  1320  2,5  1333

591       DELANNOY         THOMAS        BOLL  1270  2,5  1322

592       DESCROIX         CLAIRE        VINC  1420  2,5  1310

593       HAVET            MAXIME        BRBG  N1260 2,5  1307

594       BOURGAIN         LOUIS         BOUL  1300  2,5  1272

595       PITTINI          FRANCOIS      BOUL  N1240 2,5  1265

596       BEVIERE          HERVE         CAPG  1140  2,5  1225

597       LANDUYT          THOMAS        CAPG  1180  2,5  1197

598       LEVERS           TOMMY         AULN  1090  2,5  1173

599       GANTY            MARC          SYNT  1820  2,5  1804

600       RENAUD           FRANCOIS      STAN  1330  2,5  1312

601  MF   PETERSON         ERIC          SVK   2295  2,5  2237

602  MF   JANAHI           ZEYAAD        BRN   2158  2,5  2068

603       WEIDMAN          MARK          ENG   1900  2,5  1618

604       RAGAD            SAMIR         CAPG  N1400 2    1342

605       TULOUP           LOUIS         BEAO  N1400 2    1335

606       GHEERAERT        SIMON         SYNT  1320  2    1269

607       ROYER            MICHEL        TREM  1320  2    1228

608       DOYEN            SYLVIE        BRBG  N1160 2    1215

609       OLIVIER          KATHELYNE     CAPG  1080  2    1166

610       COUTREEL         FRANCOIS      BOUL  1140  2    999

611  CF   POURRAHNAMA      AMIR          FRA   2002  2    1794

612       OURRAG           WILLIAM       GIEN  1840  2    1725

613  CF   FILLON           DAMIEN        FRA   2182  2    2021

614       RZESKI           MARC          BEAO  1250  1,5  1133

615  CF   MARZOLF          BRUNO         FRA   2263  1,5  1952

616       FAES             FRANCOIS-XAV  CAPG  N1060 1    1000

617       BARBARE          CELINE        BAPA  1070  1    864

618       LERAT            YVETTE        GIEN  1710  1    1176

619       FRANEK           JAN           LIEV  1750  1    0

620  GMI  ANDERSSON        ULF           SWE   2562  0,5  0

621       BRUYELLE         NADINE        BEAO  N1000 0    844

622       BOUVEUR          GUILLAUME     MAT8  1810  0    0

623       FRANEK-MIHOUT    JAN           LIEV  1420  0    0

624       LASVE            WILFRIED      CAPG  N1499 0    0