23e Open International de Cappelle-la-Grande 2007

Classement final


Cl. Fla Tit NOM PRENOM Fed Elo Pts Dep2

1 GMI WANG YUE CHN 2644 7 2784
2 GMI MIROSHNICHENKO EVGENIJ UKR 2632 7 2753
3 GMI GASHIMOV VUGAR AZE 2658 7 2736
4 GMI ARUTINIAN DAVID GEO 2552 7 2688
5 GMI DROZDOVSKIJ YURI UKR 2562 7 2681
6 GMI YEMELIN VASILY RUS 2539 7 2616
7 GMI BOCHAROV DMITRY RUS 2602 6,5 2700
8 GMI GRIGORIANTS SERGEY RUS 2592 6,5 2669
9 MI PETROSIAN SUREN ARM 2391 6,5 2666
10 GMI LANDA KONSTANTIN RUS 2596 6,5 2664
11 MI WIRIG ANTHONY FRA 2433 6,5 2654
12 GMI POSTNY EVGENY ISR 2616 6,5 2651
13 GMI NI HUA CHN 2632 6,5 2648
14 GMI DVOIRYS SEMEN RUS 2534 6,5 2638
15 GMI BRODSKY MICHAIL UKR 2597 6,5 2632
16 MI MORANDA WOJCIECH POL 2468 6,5 2624
17 GMI CHERNYSHOV KONSTANTIN RUS 2556 6,5 2611
18 GMI KRYVORUCHKO YURIY UKR 2592 6,5 2611
19 GMI IONOV SERGEY RUS 2522 6,5 2610
20 GMI OLEKSIENKO MIKHAILO UKR 2541 6,5 2605
21 MI RODSHTEIN MAXIM ISR 2520 6,5 2604
22 MI MALETIN PAVEL RUS 2527 6,5 2602
23 GMI ROZENTALIS EDUARDAS LTU 2582 6,5 2601
24 GMI GAREEV TIMUR UZB 2551 6,5 2594
25 MI ORLOV ANDREY RUS 2447 6,5 2589
26 MI GASANOV ELDAR UKR 2477 6,5 2588
27 GMI SHNEIDER ALEKSANDR UKR 2532 6,5 2570
28 GMI KOVALEV ANDREI BLR 2533 6,5 2559
29 MI KRAVTSIV MARTYN UKR 2464 6,5 2545
30 MI DUMITRACHE DRAGOS ROM 2455 6,5 2539
31 MF WARAKOMSKI TOMASZ POL 2486 6,5 2516
32 MI DANIELIAN ELINA ARM 2426 6,5 2418
33 GMI FEDORCHUK SERGEY UKR 2601 6,5 2642
34 GMI BOBRAS PIOTR POL 2542 6 2635
35 GMI GOLOD VITALI ISR 2597 6 2629
36 MI VOVK ANDREY UKR 2487 6 2627
37 GMI SPRAGGETT KEVIN CAN 2633 6 2598
38 GMI GEORGIEV VLADIMIR MKD 2529 6 2586
39 MF HAMMER JON LUDVIG NOR 2360 6 2575
40 GMI RADULSKI JULIAN BUL 2475 6 2574
41 GMI BURMAKIN VLADIMIR RUS 2568 6 2567
42 MI GHARAMIAN TIGRAN FRA 2477 6 2565
43 GMI GAGUNASHVILI MERAB GEO 2611 6 2562
44 MI VOVK YURI UKR 2497 6 2560
45 GMI SUMETS ANDREY UKR 2533 6 2535
46 GMI GUTMAN GENNADI UKR 2490 6 2529
47 MI ABERGEL THAL FRA 2475 6 2520
48 GMI TIMOSHENKO GEORGY UKR 2563 6 2516
49 GMI AKESSON RALF SWE 2475 6 2514
50 GMI WANG HAO CHN 2619 6 2513
51 MI MARZOLO CYRIL FRA 2472 6 2509
52 MI NINOV NIKOLAI BUL 2506 6 2509
53 GMI ANDRIASIAN ZAVEN ARM 2508 6 2507
54 MI LANDENBERGUE CLAUDE SUI 2445 6 2506
55 GMI KHARITONOV ALEXANDR RUS 2503 6 2491
56 MI KRIVONOSOV OLEG LAT 2434 6 2491
57 MI LE ROUX JEAN-PIERRE FRA 2486 6 2484
58 MI GLADYSZEV OLEG RUS 2455 6 2483
59 MI OKHOTNIK VLADIMIR FRA 2486 6 2483
60 MI FIRMAN NAZAR UKR 2481 6 2474
61 GMI GRABARCZYK MIROSLAW POL 2461 6 2461
62 MI MANNION STEPHEN SCO 2337 6 2453
63 MF VAN DOOREN DIRK NED 2303 6 2443
64 GMI PETKEVICH JUSEFS LAT 2434 6 2424
65 GMI KLOVANS JANIS LAT 2448 6 2414
66 MI ZAWADZKI STANISLAW POL 2417 6 2398
67 MI TOMCZAK JACEK POL 2457 6 2390
68 GMI SHAW JOHN SCO 2440 6 2389
69 MF FELLER SEBASTIEN FRA 2431 6 2380
70 MI SANCHEZ JOSEPH PHI 2482 6 2367
71 GMI KHENKIN IGOR GER 2611 6 2533
72 CF ROTHUIS VINCENT NED 2413 6 2401
73 GMI GUREVICH VLADIMIR UKR 2445 6 2529
74 MI PRUESS DAVID USA 2416 5,5 2611
75 GMI VOROBIOV EVGENY RUS 2563 5,5 2569
76 MI CZAKON JAKUB POL 2485 5,5 2550
77 GMI MOROZ ALEXANDER UKR 2507 5,5 2545
78 MI ERDOS VIKTOR HUN 2518 5,5 2539
79 GMI LALIC BOGDAN CRO 2522 5,5 2536
80 GMI KRITZ LEONID GER 2597 5,5 2517
81 GMI MALAKHATKO VADIM BEL 2604 5,5 2513
82 GMI GAJEWSKI GRZEGORZ POL 2540 5,5 2511
83 MI MARHOLEV DIMITAR BUL 2351 5,5 2505
84 GMI PLACHETKA JAN SVK 2410 5,5 2504
85 GMI BALOGH CSABA HUN 2616 5,5 2502
86 GMI DANIELIAN OGANES ARM 2515 5,5 2502
87 GMI DZHUMAEV MARAT UZB 2526 5,5 2502
88 MI GOZZOLI YANNICK FRA 2453 5,5 2481
89 GMI DEGRAEVE JEAN-MARC FRA 2548 5,5 2477
90 GMI DGEBUADZE ALEXANDRE BEL 2504 5,5 2472
91 GMI CYBOROWSKI LUKASZ POL 2580 5,5 2471
92 MI BERKOVICH MARK ISR 2389 5,5 2467
93 GMI MAMEDOV NIDJAT AZE 2549 5,5 2467
94 MI ZINCHENKO YAROSLAV UKR 2507 5,5 2467
95 MI MATEO RAMON DOM 2417 5,5 2457
96 GMI HEBERLA BARTLOMIEJ POL 2557 5,5 2456
97 GMI YANDEMIROV VALERI RUS 2523 5,5 2455
98 MI PEREZ RODNEY CUB 2395 5,5 2450
99 MF STRZEMIECKI ZBIGNIEW POL 2310 5,5 2436
100 MI SZELAG MARCIN POL 2464 5,5 2432
101 GMI JEDYNAK RADOSLAW POL 2554 5,5 2426
102 GMI SHALNEV NICOLAI GER 2508 5,5 2411
103 GMI NALBANDIAN TIGRAN ARM 2523 5,5 2410
104 MI OVOD EVGENIJA RUS 2410 5,5 2407
105 GMI PUSHKOV NIKOLAI RUS 2522 5,5 2403
106 GMI DELGADO NEURIS CUB 2562 5,5 2399
107 MF ROSER KEVIN FRA 2400 5,5 2396
108 MI SHIRAZI KAMRAN FRA 2424 5,5 2395
109 GMI JARACZ PAWEL POL 2483 5,5 2390
110 MI KAABI MEJDI TUN 2344 5,5 2390
111 CF SORENSEN TORBEN MLT 2365 5,5 2390
112 MI PAYEN ARNAUD FRA 2381 5,5 2389
113 GMI TUNIK GENNADY RUS 2475 5,5 2383
114 CF HOUHOU OLIVIER FRA 2286 5,5 2379
115 GMI ZILBERMAN YAACOV ISR 2463 5,5 2379
116 MI STEINGRIMSSON HEDINN ISL 2482 5,5 2375
117 MI BRANDENBURG DAAN NED 2416 5,5 2369
118 MI FROIS ANTONIO POR 2366 5,5 2368
119 GMI SHANAVA KONSTANTINE GEO 2513 5,5 2366
120 CF SWINKELS ROBIN NED 2428 5,5 2363
121 MI FOISOR OVIDIU DORU ROM 2418 5,5 2360
122 MI SERET JEAN-LUC FRA 2378 5,5 2360
123 MI PHILIPPE CHRISTOPHE FRA 2364 5,5 2358
124 MI KLENBURG MIKHAIL UKR 2406 5,5 2356
125 MI SOLOMON KENNETH RSA 2320 5,5 2353
126 MI GIFFARD NICOLAS FRA 2379 5,5 2351
127 MF VOEKLER BERND GER 2369 5,5 2351
128 GMI GULIEV SARHAN AZE 2486 5,5 2348
129 MF LORSCHEID GERHARD GER 2285 5,5 2345
130 CF TRELLA THOMAS GER 2234 5,5 2343
131 MF SKALSKI MICHAL POL 2358 5,5 2330
132 GMI VOZOVIC OKSANA UKR 2323 5,5 2328
133 GMI KOCHETKOVA JULIA RUS 2332 5,5 2327
134 CF JEDRYCZKA KRYSTIAN POL 2326 5,5 2326
135 MI CHOMET PASCAL FRA 2352 5,5 2314
136 MI MOHANDESI SHAHIN IRI 2320 5,5 2312
137 MI SAIBOULATOV DANIAL BEL 2413 5,5 2309
138 MF KAPLAN SASHA ISR 2417 5,5 2306
139 CF BITALZADEH ALI NED 2400 5,5 2301
140 MI ZOZULIA ANNA BEL 2350 5,5 2294
141 CF DENAYER ERIC BEL 2276 5,5 2285
142 MI FOISOR CRISTINA ADE ROM 2399 5,5 2285
143 MI ARCHANGELSKY MIKHAIL RUS 2276 5,5 2272
144 GMI VUL ARKADI EREME RUS 2340 5,5 2267
145 CF FAYARD ALAIN FRA 2257 5,5 2248
146 CF ROBIN SAMY FRA 2311 5,5 2247
147 MF LERCH PATRICE FRA 2290 5,5 2225
148 CF IWASAKI YUDAI JPN 2141 5,5 2223
149 CF LEBEL PATRICK MNC 2165 5,5 2222
150 MF SCHUURMAN PETRA NED 2275 5,5 2222
151 CF KANAREK MARCEL POL 2237 5,5 2221
152 MF MONSIEUX CYRIL FRA 2294 5,5 2219
153 CF MEDGHOUL SHERIF FRA 2254 5,5 2161
154 MF LACROSSE MARC BEL 2294 5,5 2266
155 MF COSSIN SEBASTIEN FRA 2413 5 2508
156 GMI SOKOLOV ANDREI FRA 2585 5 2502
157 GMI REPKOVA EVA SVK 2328 5 2493
158 GMI NAUMKIN IGOR RUS 2510 5 2489
159 MI FRIEDEL JOSHUA USA 2466 5 2456
160 GMI HASANGATIN RAMIL RUS 2481 5 2433
161 MI SARAVANAN VENKATACHALA IND 2374 5 2425
162 MI CHULIVSKA VITA UKR 2208 5 2420
163 MF BUCHAL STEPHAN GER 2393 5 2405
164 MF BOBULA MATEUSZ POL 2359 5 2395
165 MI BOGNER SEBASTIAN GER 2331 5 2395
166 MI SMERDON DAVID AUS 2460 5 2395
167 MI ZUDE ERIK GER 2411 5 2383
168 MI ROJAS LUIS CHI 2414 5 2379
169 GMI KOSTIUK TATIANA UKR 2224 5 2376
170 GMI TOTSKY LEONID RUS 2498 5 2375
171 CF JEANNE MICKAEL FRA 2159 5 2367
172 MI BRINCK-CLAUSSEN BJORN DEN 2346 5 2362
173 MF SANDU MIHAELA ROM 2207 5 2362
174 MI SAGAFOS MAGNE NOR 2427 5 2356
175 MI LAURENT BRUNO BEL 2397 5 2349
176 MF MAZZILLI PIERO ITA 2281 5 2345
177 MF BERRY NEIL SCO 2300 5 2335
178 MF DUBOIS JEAN-MARIE FRA 2242 5 2334
179 CF GENZLING ALAIN FRA 2197 5 2332
180 MF VERNAY CLOVIS FRA 2341 5 2326
181 GMI APICELLA MANUEL FRA 2534 5 2325
182 MF VAN HOOLANDT PATRICK MNC 2257 5 2318
183 CF RENAZE LUC FRA 2346 5 2315
184 CF BARON TAL ISR 2240 5 2312
185 CF LEFEBVRE HERVE FRA 2226 5 2309
186 GMI ZDEBSKAJA NATALIA UKR 2291 5 2307
187 MF AGUETTAZ MAXIME FRA 2345 5 2306
188 MI CZARNOTA DOROTA POL 2231 5 2301
189 CF RAZNIKOV DANNY ISR 2099 5 2297
190 MI GRABINSKY VLADIMIR UKR 2281 5 2295
191 CF POPILSKI GIL ISR 2193 5 2289
192 MI SIMON OLIVIER FRA 2383 5 2285
193 MI RUDOLF ANNA HUN 2279 5 2282
194 CF MIEDEMA ROI NED 2235 5 2277
195 MI MATRAS AGNIESZKA POL 2228 5 2271
196 MF JURCIK MARTIN SVK 2303 5 2268
197 CF VAN WEERSEL ARLETTE NED 2165 5 2268
198 MF WEEKS MANUEL AUS 2229 5 2265
199 GMI MAKROPOULOU MARINA GRE 2268 5 2261
200 MF BENTIVEGNA FRANCESCO ITA 2287 5 2258
201 CF RINGOIR TANGUY BEL 2200 5 2243
202 MI FOISOR SABINA-FRANC ROM 2342 5 2240
203 CF LAPORTE DAMIEN FRA 2174 5 2239
204 CF BIJAOUI MANUEL FRA 2396 5 2238
205 GMI BORSUK ANGELA ISR 2314 5 2237
206 CF BAUDUIN ETIENNE BEL 2285 5 2233
207 CF CHARMETEAU SVEN FRA 2161 5 2233
208 MI GROOTEN HERMAN NED 2387 5 2232
209 MF RUCKSCHLOSS KAROL SVK 2281 5 2228
210 MF PETERSON ERIC SVK 2302 5 2225
211 CF TOUBALE TAREK FRA 2095 5 2222
212 CF MANDON FABRICE FRA 2162 5 2221
213 MF JESSEL STEPHEN IRL 2343 5 2217
214 CF MITCHELL MARTIN SCO 2161 5 2214
215 MI KOSTIUKOVA LIUBOV UKR 2317 5 2212
216 CF LAVABRE FABIEN FRA 2175 5 2210
217 CF BIANCHI GUILLAUME FRA 2153 5 2204
218 GMI HRABINSKA MYROSLAVA UKR 2294 5 2200
219 CF DAELS MARC BEL 2201 5 2198
220 CF ARMSTRONG MALCOLM ENG 2104 5 2193
221 CF MARCHYLLIE BRUNO FRA 2180 5 2190
222 GMI ROGULE LAURA LAT 2329 5 2190
223 MI TOMA KATARZYNA POL 2240 5 2177
224 CF BRIQUET JEAN-PIERRE FRA 2043 5 2162
225 CF PREVOT EMMANUEL FRA 2159 5 2161
226 CF METZGER CLEMENT FRA 2160 5 2160
227 CF GUEZENNEC FRANCK FRA 2137 5 2146
228 CF NOREK ARNAUD FRA 1996 5 2145
229 CF DELORT FREDERIC FRA 2196 5 2143
230 CF ROUSSEL CYRIL FRA 2121 5 2135
231 CF MALEKI NICOLAS FRA 2116 5 2129
232 CF GUILBERT JEAN-LOUIS FRA 2043 5 2128
233 CF GUEZ FABIEN FRA 2082 5 2122
234 CF KULAGO ALEXANDER RUS 2087 5 2113
235 CF DELABRE TONY FRA 2072 5 2101
236 CF SANO TOMU JPN 2127 5 2100
237 MF SCETININ ALEXANDER RUS 2234 5 2098
238 CF CHARDIN THIERRY FRA 2082 5 2095
239 CF LE PAPE VALERY FRA 2024 5 2095
240 CF LALAU ALEXANDRE FRA 2089 5 2094
241 CF FRANC EMMANUEL BEL 2092 5 2089
242 CF GOSSET ARNAUD FRA 2122 5 2088
243 CF GUIDEZ THOMAS FRA 1903 5 2088
244 CF GOUANELLE FRANCK FRA 2153 5 2086
245 CF BANGNOI ALEXANDRE FRA 2084 5 2085
246 CF BIER ARMIN GER 2105 5 2083
247 CF LEBURGUE SYLVAIN FRA 2188 5 2067
248 CF SKINKE KATRINA LAT 2132 5 2063
249 CF MARCINIAK MARCEL FRA 2075 5 2056
250 WIESNER FRANK GER 1891 5 2056
251 CF NEMCOVA KATERINA CZE 2147 5 2044
252 CF VANDERVORST JEAN-MARC FRA 2079 5 2042
253 CF BOSSONI MARIO ITA 1964 5 2039
254 MF KOOSHANI MAHBUBOOLLAH AFG 2115 5 2012
255 CF EFROIMSKI MARSEL ISR 1771 5 2004
256 CF PIJPERS ARTHUR NED 1788 5 2000
257 CF SCHUT LISA NED 1968 5 1986
258 CF GARRIGUES GILLES FRA 2118 5 1983
259 CHERNYSHOVA NATALIA RUS 1800 5 1980
260 GMI GOLOSHCHAPOV ALEXANDER UKR 2555 5 2494
261 MF PIOT OLIVIER FRA 2251 5 2235
262 CF BACON NICOLAS FRA 2206 4,5 2341
263 MF MEINHARDT MAXIMILIAN GER 2369 4,5 2335
264 CF LESZCZYNSKI KRZYSTOF POL 2151 4,5 2320
265 MF CORSO SERGIO ITA 2303 4,5 2294
266 CF HAMPERL FRED GCI 2038 4,5 2281
267 CF DECOSTER FREDERIC BEL 2168 4,5 2272
268 CF NABATY TAMIR ISR 2424 4,5 2272
269 CF PLATEL ALEXANDRE FRA 2194 4,5 2242
270 CF PACHER MILAN SVK 2234 4,5 2236
271 CF CAPPON JOHN FRA 2224 4,5 2221
272 MI BERNARD CHRISTOPHE FRA 2340 4,5 2215
273 CF PIAT JEROME FRA 2160 4,5 2210
274 CF MEURS TOM NED 1972 4,5 2204
275 GMI SMOKINA KAROLINA MDA 2203 4,5 2199
276 MF CIEZA ARCADIO PER 2303 4,5 2198
277 GMI DOLUHANOVA EVGENIYA UKR 2195 4,5 2196
278 CF DEGREMONT PATRICK FRA 1939 4,5 2186
279 MI PERIC SLAVISA SRB 2306 4,5 2179
280 CF SUEZ-PANAMA GILLES FRA 2118 4,5 2179
281 CF ANIBAR AHMED MAR 2185 4,5 2175
282 CF TEN HERTOG HUGO NED 2087 4,5 2173
283 CF VAN KAMPEN ROBIN NED 2064 4,5 2161
284 CF ARSENAULT NICOLAS CAN 2112 4,5 2157
285 CF RUE PASCAL FRA 2158 4,5 2156
286 CF MONSIEUX SEBASTIEN FRA 2080 4,5 2154
287 CF LADRAT MATTHIEU FRA 2197 4,5 2145
288 CF RIHOUAY CLEMENT FRA 2192 4,5 2145
289 MF ASEFI ZAHEERUDDEEN AFG 2176 4,5 2144
290 CF INOUE SHO JPN 1999 4,5 2142
291 CF BRY STEPHANE FRA 2079 4,5 2140
292 CF THIRIET BENOIT FRA 2158 4,5 2140
293 CF KHONGHALOOS GALEH BEL 2148 4,5 2130
294 CF BABA MASAHIRO JPN 2202 4,5 2127
295 CF DEFRANCE LAURENT FRA 2165 4,5 2124
296 CF LARAND MANUEL FRA 2097 4,5 2123
297 CF LANDUYT ERIC FRA 2120 4,5 2120
298 CF WARAKOMSKA ANNA POL 2077 4,5 2117
299 CF ZAK URI ISR 2134 4,5 2113
300 CF CLARAC JEAN-MARIE FRA 2129 4,5 2102
301 CF HOURIEZ CLEMENT FRA 2157 4,5 2102
302 CF L'HENORET THIERRY FRA 2110 4,5 2102
303 DAUCHY STEPHANE FRA 2060 4,5 2100
304 CF MALEKI MANUEL FRA 2134 4,5 2099
305 CF REYNIERS PIETER BEL 1936 4,5 2093
306 CF TOUZE JEAN-PAUL FRA 2074 4,5 2084
307 CF DEMANGHON JONATHAN FRA 2218 4,5 2081
308 CF BECUWE OLIVIER FRA 2031 4,5 2074
309 CF COUCHE DIDIER FRA 2111 4,5 2073
310 CF GRIJALVA RICHARD USA 2046 4,5 2070
311 CF LY ANH DAO FRA 2127 4,5 2068
312 CF GULLER ANDRAS LIE 2077 4,5 2065
313 CF DUBUISSON THOMAS FRA 2019 4,5 2060
314 AUDENAERT BART BEL 1802 4,5 2054
315 CF LE GALLO FREDERIC FRA 2006 4,5 2051
316 CF FOURCART MAXENCE FRA 2014 4,5 2049
317 CF CZAJKA ZBIGNIEW POL 2108 4,5 2045
318 CF BRIGATI ALESSANDRO ITA 2111 4,5 2033
319 CF RYAN MARTIN FRA 2024 4,5 2032
320 MF STEIL-ANTONI FIONA LUX 2073 4,5 2030
321 CF LOCHTE THOMAS GER 2221 4,5 2027
322 CF TACHIKART YASSIN FRA 2084 4,5 2026
323 CF HAVERKAMP KLAUS GER 2037 4,5 2022
324 CF TRENS YOHAN FRA 2045 4,5 2019
325 CF ROUMEGOUS CHRISTOPHE FRA 2019 4,5 2011
326 CF MANET ERIC FRA 1957 4,5 2002
327 CF OGER CLAUDE FRA 2005 4,5 1991
328 MI DURAO JOAQUIM POR 2167 4,5 1990
329 CF PIENABARCA NICOLA ITA 2066 4,5 1990
330 CF RINGOIR GUY BEL 1949 4,5 1989
331 PETIT RODRIGUE FRA 2070 4,5 1988
332 CF SOBRY SEBASTIEN FRA 2108 4,5 1984
333 MF PINTOR ARIANA POR 2077 4,5 1977
334 CF SOULAGES LAURENT FRA 2117 4,5 1977
335 MI LEBEL-ARIAS JULIA MNC 1989 4,5 1975
336 CF MARUEJOLS CLAUDE FRA 2014 4,5 1975
337 CF PALEOLOGU VLADIMIR SUI 2168 4,5 1974
338 CF BABO MIGUEL POR 1955 4,5 1953
339 CF LOMBART PHILIPPE BEL 2083 4,5 1951
340 CF MARVILLE GREGOIRE BEL 2020 4,5 1942
341 CF VERSAILLES MARC BEL 1894 4,5 1916
342 CF HOLLAND CHRISTOPHE FRA 1755 4,5 1904
343 CF FREIALDENHOVEN MANFRED GER 1976 4,5 1902
344 CF RICROQUE JEAN-PIERRE FRA 2019 4,5 1898
345 CF LEPOT SIMON FRA 1927 4,5 1887
346 CF GOBEAUT BENJAMIN FRA 1700 4,5 1871
347 CM BROOKFIELD TOBY GCI 1646 4,5 1870
348 CF PIRON JEAN-MARIE BEL 1576 4,5 1824
349 MULLER ANTON ENG 1464 4,5 1796
350 LEBON KEVIN FRA 1800 4,5 1792
351 DE VETTOR MAITE BEL 1636 4,5 1791
352 VOINAS MARIOS GRE 1515 4,5 1772
353 DESCAMPS SERGE FRA 1440 4,5 1677
354 MF ABELN MICHIEL NED 2393 4,5 2320
355 MF BENGHERABI KHALIL ALG 2186 4,5 2187
356 CF HOURIEZ ALAIN FRA 2049 4 2185
357 CF ROGER MEHDI FRA 2223 4 2176
358 CF MAUPOINT SEBASTIEN FRA 1999 4 2173
359 BOK BENJAMIN NED 1945 4 2164
360 FOUNE ANDRE FRA 2180 4 2149
361 CF GROS PATRICK FRA 2038 4 2142
362 CF TRUWANT PIETER BEL 1916 4 2141
363 KLEIN DAVID NED 1971 4 2132
364 CF MORAIS VITOR POR 2058 4 2132
365 CF DEGEMBE PIERRE BEL 2076 4 2123
366 CF HIAS LUDOVIC BEL 1932 4 2095
367 CF NAPOLI NICOLO ITA 2261 4 2094
368 CF CLEMENT PAUL FRA 2037 4 2092
369 MF COIMBRA MARGARIDA POR 2061 4 2092
370 CF LALANDE JEAN-LOUIS FRA 2081 4 2083
371 CF MATAIGNE JEAN-MICHEL FRA 1975 4 2073
372 CF SONDERMANN JOHANNES GER 2154 4 2064
373 CF AUDIN THIERRY BEL 1990 4 2055
374 CF STEFFENSEN STEFAN DEN 2051 4 2048
375 CF BOCK FRANCIS FRA 2090 4 2042
376 CF MEDGHOUL ABDEL FRA 1978 4 2038
377 CF MINNICAN ALAN SCO 2117 4 2037
378 CF MANNE JEAN-LUC BEL 1952 4 2029
379 CF LECHEVALIER SVEN FRA 1911 4 2027
380 CF STURC GUSTAV SVK 2164 4 2026
381 VAN VLIET DENNIS BEL 2036 4 2023
382 MI SHALNEVA OLGA UKR 2254 4 2019
383 CF VAILLANT STEPHANE FRA 2048 4 2018
384 CF VELLA DUNCAN MLT 2056 4 2001
385 CF WILLENBORG RALPH GER 2074 4 1995
386 CF ZAKOSCIELNA KINGA POL 2054 4 1992
387 CF BESSAT REMY FRA 2030 4 1977
388 CF LEVERS THIERRY FRA 1937 4 1976
389 CF COTONNEC ANTOINE FRA 2018 4 1973
390 CF BLEZEL ERIC FRA 1903 4 1969
391 CF MARANTIDIS PANAGIOTIS GRE 1902 4 1969
392 CF VERHAEGHE PHILIP BEL 2040 4 1966
393 CF WLOGALSKI OLIVIER BEL 2016 4 1965
394 CF BLACHON PASCAL FRA 2056 4 1952
395 CF GIBSON JOHN FRA 1925 4 1951
396 CF FOISOR MIHAELA-VERO ROM 1973 4 1949
397 CF ALLENTIN ERIC FRA 2030 4 1945
398 BARBAUT MICHEL FRA 2050 4 1945
399 CF ACQUART ALEXIS FRA 1945 4 1940
400 GMI ZATULOVSKAYA TATIANA ISR 2104 4 1940
401 CF DEKNUYDT CLAUDY FRA 2034 4 1937
402 CF STAS ARNOULD FRA 2006 4 1915
403 CF LEDOUX ALAIN FRA 1985 4 1914
404 CF MICELI GAETAN BEL 2063 4 1911
405 CF BORTOT OLIVIER FRA 2021 4 1909
406 CHRISTENSEN VERNER DEN 1800 4 1905
407 DENIVET AXEL BEL 1832 4 1905
408 MARTIN LAURENCE FRA 1770 4 1904
409 CF ARCHAMBAULT SERGE CAN 2011 4 1902
410 MI GREEFF MELISSA RSA 1930 4 1902
411 CF ZERBIB CLAUDE FRA 1985 4 1895
412 EYMARD NICOLAS FRA 1870 4 1890
413 CF ALLOUARD MARC FRA 1933 4 1885
414 FRANEK JAN FRA 1800 4 1885
415 CF CASIER REMI FRA 1865 4 1882
416 CF TRUONG HUBERT FRA 1931 4 1878
417 CF POLETTI FAUSTO ITA 2046 4 1872
418 CF FERYN ALEXANDRE FRA 1858 4 1870
419 DJADI FOUAD FRA 1790 4 1867
420 CF GERMOND THIERRY FRA 1613 4 1855
421 CF BLONDE XAVIER FRA 1750 4 1840
422 CF DELARUELLE CHRISTIAN FRA 1976 4 1836
423 CF DEBUSSCHERE HELMUT BEL 1917 4 1830
424 CF VALLET MICHEL FRA 1981 4 1828
425 VARINELLI SARA ITA 1694 4 1824
426 CF SWIERCZ SONIA FRA 1737 4 1821
427 HELFFERICH ERIK FRA 1780 4 1820
428 CF POISSEROUX BENOIT FRA 1883 4 1815
429 CF AMRAM ROGER FRA 1835 4 1797
430 CHEVALIER BERNARD FRA 1910 4 1797
431 CF ROHART MAXIME FRA 1848 4 1795
432 VINCKIER DELPHINE FRA 1630 4 1794
433 PLOQUIN FRANCOIS FRA 1930 4 1792
434 LONGUEVILLE THOMAS FRA 1670 4 1790
435 BLOT PHILIPPE FRA 1850 4 1786
436 GANTY MARC FRA 1780 4 1782
437 BRANDENBURG LUCIA NED 1612 4 1780
438 CF FOURCART MARC FRA 1775 4 1775
439 CF BARDIN CHRISTIAN FRA 1852 4 1761
440 OPRANDI WILLIAM FRA 1550 4 1744
441 CF BIJAOUI DENIS FRA 1839 4 1741
442 ROCCHIA ALAIN FRA 1800 4 1735
443 NORMANDIN FRANCIS FRA 1700 4 1708
444 GUYOT JEAN-JACQUES FRA 1590 4 1705
445 BENKHELIL IDRIS FRA 1570 4 1702
446 LEROY PATRICK FRA 1770 4 1701
447 CF DELFOSSE JEAN-MICHEL BEL 1834 4 1692
448 CF RIGOLOT LUCIE FRA 1659 4 1692
449 EECKHOUT JEAN-LOUIS FRA 1720 4 1631
450 TULOUP LOUIS FRA N1680 4 1585
451 CF GUILLOT ALAIN FRA 1809 4 1582
452 CF PRZYMUSINSKI NICOLAS FRA 2049 4 2174
453 CF LAGRAIN JAN BEL 2023 4 2160
454 CM STEENBEKKERS FRANCK NED 2239 4 2131
455 ROCHE LAURENT FRA 1870 4 1863
456 MI WOREK JOANNA POL 2310 3,5 2146
457 CF BASSOLET GABIN FRA 1914 3,5 2016
458 CF MESTDAGH FRANCK FRA 1924 3,5 1991
459 CF MENNEVEUX JEROME FRA 1933 3,5 1969
460 CF DUGET JEAN-CLAUDE FRA 1891 3,5 1963
461 CF ASSOUN JOHAN FRA 2047 3,5 1955
462 CF DELBECQ JEANNOT FRA 2017 3,5 1946
463 CF FLANDRE XAVIER FRA 1920 3,5 1915
464 CF DECELLIER PATRICK BEL 1984 3,5 1905
465 CF MARTE SEBASTIEN BEL 1921 3,5 1892
466 CF AUBRY FABIEN FRA 1892 3,5 1870
467 CF DE LAGONTRIE JEAN FRA 1948 3,5 1868
468 CF VERHAEGHE JEAN-FREDERI FRA 1927 3,5 1868
469 CF PLUG ARJAN NED 1996 3,5 1855
470 CF VAN DIJK HENDRIK FRA 1949 3,5 1840
471 CF MAILLARD JULIEN FRA 1920 3,5 1815
472 CF RUTTEN DAVID NED 1920 3,5 1815
473 TURQUET CHRISTOPHE FRA 1760 3,5 1808
474 CF AOUIZERATE ROBERT FRA 1977 3,5 1806
475 DANIEL ANTOINE FRA 1640 3,5 1800
476 DEVULDER PIERRE FRA 1740 3,5 1798
477 CF DEVEQUE GUILLAUME FRA 1888 3,5 1795
478 CF HERVO FREDERIC FRA 1956 3,5 1780
479 CF FAYON ALEXANDRE FRA 1662 3,5 1779
480 CF MUENDLE KURT LIE 1998 3,5 1773
481 CF MASSOT MANUEL FRA 1989 3,5 1768
482 CF LOUIS ANDRE FRA 1890 3,5 1764
483 RACHENNE ROMAIN FRA 1710 3,5 1753
484 CF BOUGEL CLAUDE FRA 1888 3,5 1752
485 JIMENEZ MARTIN FRA 1630 3,5 1752
486 VINCKIER JULIEN FRA 1730 3,5 1751
487 CF ROBION JEAN-CLAUDE FRA 1839 3,5 1741
488 TIRMARCHE CHRISTOPHE FRA 1500 3,5 1741
489 CF DELANNOY FREDERIC FRA 1892 3,5 1737
490 BENKHELIL RYANE FRA 1720 3,5 1733
491 CF CEPISUL DESIRE FRA 1831 3,5 1726
492 CF FRISON STEPHANE FRA 1879 3,5 1719
493 BONNAL LOUIS FRA 1690 3,5 1708
494 REAL THIBAULT BEL 1661 3,5 1707
495 LEROY BAPTISTE FRA 1630 3,5 1704
496 CF LERAY JEAN-CLAUDE FRA 1679 3,5 1697
497 MANET ANTHONY FRA 1490 3,5 1697
498 CF LEVERS CHRISTELLE FRA 1774 3,5 1695
499 BORDAS LAURENT FRA 1590 3,5 1684
500 PARFETT GERALD ENG 1496 3,5 1655
501 FOUCQUE PATRICE FRA 1540 3,5 1653
502 CF SCHREFHEERE ANTHIME FRA 1729 3,5 1651
503 RODINGER PETER GER 1430 3,5 1650
504 WOYAVE PASCAL BEL 1411 3,5 1641
505 SERGENT FRANCOIS FRA 1670 3,5 1634
506 VERSWEYVELD SEBASTIEN BEL 1471 3,5 1626
507 BOURGEOIS LUDOVIC FRA 1630 3,5 1609
508 CF LEMARCHAND MATTHIEU FRA 1776 3,5 1607
509 MONY MAXIME FRA 1620 3,5 1604
510 DECLERCK KEVIN FRA 1600 3,5 1602
511 BEAUSSART ALEXANDRE FRA 1710 3,5 1568
512 DEBOULLE PATRICK BEL 1456 3,5 1562
513 CF LAMBERT VINCENT FRA 1829 3,5 1529
514 KROG-JENSEN WERNER DEN 1537 3,5 1527
515 CF GRALL GWENOLE FRA 1851 3,5 1517
516 BOITEL MARC-ANTOINE FRA 1400 3,5 1501
517 BAIN-THOUVEREZ AURELIEN FRA 1390 3,5 1437
518 PAUCHET JACQUES FRA 1620 3,5 1404
519 CF ROUSSELET CHRISTOPHE FRA 1979 3,5 1839
520 CF BOURJOL DANIEL FRA 1813 3,5 1686
521 CF ROLLAND BENJAMIN FRA 2076 3,5 1993
522 DUPREY FRANCOIS-XAV FRA 1700 3,5 1856
523 CF CASIER FABRICE FRA 1872 3,5 1911
524 CF SCHLUPP OLIVIER FRA 2187 3 1921
525 CF PERRIEN FRANCIS FRA 1912 3 1839
526 CF LAFOLIE ARNAUD FRA 1929 3 1832
527 FRIJLING JEROEN NED 1763 3 1769
528 CF FERYN BENJAMIN FRA 1853 3 1742
529 BOURGEOIS FLORIAN FRA 1690 3 1738
530 CF RABOUAN JEAN-FRANCOI FRA 1969 3 1726
531 AUGUIN FLORIAN FRA 1660 3 1710
532 CF KATZAHIAN MICHEL FRA 1658 3 1698
533 CF BUTORA FRANTISEK SVK 1663 3 1695
534 JAVAUDIN ARNAUD FRA 1560 3 1683
535 MONY DIDIER FRA 1540 3 1676
536 CF VEKEMANS PAUL FRA 1853 3 1670
537 BLONDEL FRANCIS FRA 1590 3 1666
538 RIVART BENJAMIN FRA 1700 3 1658
539 HEUDT VINCENT BEL 1611 3 1645
540 COLOMBEL FREDERIC FRA N1620 3 1643
541 CF LAMBERT RENE FRA 1752 3 1630
542 CF LECOEUR BORIS FRA 1734 3 1619
543 DESEINE PHILIPPE FRA 1700 3 1618
544 HOUCK VERONIQUE FRA 1610 3 1614
545 LEFEBVRE SERGE FRA 1660 3 1610
546 LJUBOVCI FAZLI FRA 1540 3 1604
547 MARTINACHE PASCAL FRA N1520 3 1577
548 ALMUDI RICHARD FRA 1390 3 1576
549 BENKHELIL SARRA FRA 1480 3 1563
550 PLATEL ANGE FRA 1480 3 1559
551 CF KAMAL MUSTAFA AFG 1543 3 1554
552 GAC JEAN-LUC FRA 1530 3 1552
553 SAUVAGE THIERRY FRA 1400 3 1512
554 GREGOIRE MICHELE FRA 1500 3 1508
555 JOSSIEN JEAN FRA 1490 3 1506
556 LEGRAND JEAN-PIERRE FRA 1430 3 1502
557 ANKI LENNY FRA 1480 3 1472
558 LAPORTE MARTINE FRA 1620 3 1470
559 ROULE ALEXANDRE FRA 1600 3 1455
560 DELVAR MATTHIEU FRA 1320 3 1449
561 MARSYLLE CHRISTIAN FRA 1580 3 1444
562 CF SILVA JOAQUIM CORR POR 1692 3 1439
563 BRUCKERT XAVIER FRA N1440 3 1432
564 PERSYN YVON FRA 1800 3 1429
565 OPRANDI PHILIPPE FRA 1320 3 1400
566 GAUBERT VIRGINIE FRA N1360 3 1378
567 MERLEN LUDOVIC FRA 1210 3 1299
568 PAUWELS ANTOINE FRA N1380 3 1292
569 CF ROELS FREDERIK BEL 1918 3 1940
570 RATO ANTONIO POR 1728 3 1565
571 MILLIKAN ERLEND USA 1709 3 1795
572 DUROT EDWIGE FRA 1560 2,5 1611
573 DUFLOU ANDRE FRA 1650 2,5 1587
574 DESWARTE SANDY FRA N1580 2,5 1575
575 CF GOBEAUT CLAUDINE FRA 1565 2,5 1551
576 LEMOINE JEAN-PIERRE FRA 1660 2,5 1544
577 VALOIS MAGALI FRA 1440 2,5 1508
578 BARTHELEMY ARNAUD FRA 1370 2,5 1504
579 DEBRUYNE FRANCOIS FRA 1510 2,5 1494
580 BAILLIE ANDRE FRA 1400 2,5 1485
581 SCHES ROBERT FRA N1480 2,5 1480
582 RAGAD SAMIR FRA N1520 2,5 1473
583 TURQUET BRUNO FRA 1370 2,5 1459
584 LEROY MAXIME FRA 1360 2,5 1405
585 SCHREFHEERE JEAN-YVES FRA 1280 2,5 1313
586 HOUCK JOSE FRA 1320 2,5 1279
587 DEPOERS JEAN FRA 1390 2,5 1265
588 SAUVAGE KEVIN FRA N1280 2,5 1248
589 DOYEN SYLVIE FRA 1220 2,5 1245
590 VANRECHEM PASCAL FRA 1230 2,5 1230
591 MARCAULT ALAIN FRA 1430 2 1281
592 ROYER MICHEL FRA 1330 2 1249
593 DE CRAENE EVELYN BEL N1180 2 1234
594 PINCET FLEURINE FRA 1260 2 1216
595 LEVERS JIMMY FRA 1280 2 1193
596 RZESKI MARC FRA 1250 2 1169
597 LEVERS TOMMY FRA 1140 2 1156
598 CASTIEN FRA FRA 1070 2 1136
599 BOURGAIN LOUIS FRA 1290 2 1105
600 PITTINI FRANCOIS FRA N1000 2 1037
601 HAVET MAXIME FRA 1310 2 1301
602 GAVERIAUX ANTHONY FRA 1290 2 1292
603 CF BORIN FABIO ITA 2158 2 2072
604 DUMANCIC AURORE FRA 1060 1,5 1035
605 LOPEZ RAPHAEL FRA N1060 1 1084
606 PINEL DANIEL FRA N1000 1 994
607 DENAES DUFLOU MARIE-THERES FRA 1110 1 906
608 ACCARY THIERRY FRA 1600 1 1372