Ie Open International de Cappelle-la-Grande 1985

 

                Classement final             

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo    Pts

1    CF    HANASZ           WALDEMAR      POL   2260    6,5

2    MI    FRANZEN          JOZEF         CSR   2355    5,5

3    CF    PRIVARA          IGOR          CSR   2265    5,5

4          MALAC            MIROSLAV      CSR   2140    5,5

5          STURC            GUSTAV        CSR   2145    5 

6          MANCINI          MARIO         CAPP  1840    5 

7          DEGRAEVE         JEAN-MARC     ABTG  2140    5 

8          PRUDHOMME        FRANCK        CAPP  1820    5 

9          COLLIN           DENIS         LILL  1940    5 

10         DELFORGE         GUY           BEL   2023    5 

11         BERTRAND         XAVIER        NEUF  1650    5 

12   MI    BRUSTMAN         AGNIESZKA     POL   2175    5 

13         HARASTA          VLADIMIR      CSR   2185    5 

14   CF    LAMORELLE        YVES          FRA   2215    4,5

15         MAJCHER          BERNARD       LILL  1720    4,5

16         VAN STEENIS      JOOST         NLD   2100    4,5

17         ROQUES           MARCEL        LGPR  1860    4,5

18         DEKNUYDT         CLAUDY        DUNK  1760    4,5

19         BOUCKAERT        DIDIER        CAPP  N1780   4 

20         BOULET           DOMINIQUE     LGLO  1800    4 

21         BOULET           FREDERIC      HAZE  1590    4 

22         GUILBERT         JEAN-LOUIS    BOUL  1760    4 

23         HOURIEZ          ERIC          LILL  N1900   4 

24         MARTIN           GILLES        LONG  1730    4 

25         NIELEN           MARCEL        NLD   2100    4 

26         RAMMAULT         MICHEL        LONG  1790    4 

27         DELAHAYE         FREDERIC      CAPP  1770    4 

28         DELAPORTE        OLIVIER       ABTG  1710    4 

29         EECKHOUT         JEAN-LOUIS    BETH  1800    4 

30         GUIRAUD          THERESE       ABTG  1480    3,5

31         LOPEZ            GERARD        LGID  1840    3,5

32         VAN MAELE        RICHARD       CALA  ?       3,5

33         MARQUIS          PIERRE        ARRA  1520    3,5

34         PARANT           FREDERIC      AMIE  1770    3,5

35         PONTIEUX         PIERRE        DUNK  1800    3,5

36         RODRIGUES        FREDERIC      FOUR  1620    3,5

37         SORKOVSKI        JAN           CSR   2100    3,5

38         DUFOUR           ODET          DUNK  1890    3,5

39         DUPONCHEL        CLAUDE        CALA  1550    3,5

40         BOUDRENGHIEN     FRANCOIS      NEUF  N1650   3 

41         CAUDRON          PHILIPPE      ARRA  1610    3 

42         LEURQUIN         DIDIER        FOUR  1640    3 

43         MARCHYLLIE       BRUNO         CAPP  1620    3 

44         MARQUET          LAURENT       HAZE  N1650   3 

45         TURPAUD          LAURENT       LGCV  ?       3 

46         VANNELLE         JEAN-MARC     LONG  ?       3 

47         MAYERSFELD       JACQUES       ABTG  1760    3 

48         COUCHE           DIDIER        CAPP  1690    3 

49         DUPONT           JEAN-PIERRE   CALA  N1650   3 

50         FLIES            MICHEL        BEL   N1650   3 

51         FOREST           BERNARD       LGCA  1590    3 

52         BAILLEUL         BERNARD       HAZE  1640    2,5

53         BELLER           MARCEL        CAPP  1650    2,5

54         VERIN            LAURENT       VALE  ?       2,5

55         MORA             ERIC          LILL  N1640   2,5

56         PRUDHOMME        RENAUD        CAPP  N1640   2,5

57         ALLENTIN         ERIC          CAPP  1330    2 

58         ANDRES           FREDERIC      WASQ  N1380   2 

59         BARBOSA DE CAST. CLAUDE        DUNK  N1380   2 

60         CAPPON           ALDO          CAPP  N1380   2 

61         KRAUSE           VINCENT       VALE  N1380   2 

62         DUMORTIER        FREDDY        ABTG  1430    2 

63         CASIER           FABRICE       CAPP  N       1,5

64         KUC              HENRI         BETH  1450    1,5

65         PILLEMENT        RAYMOND       LGBR  1480    1,5

66         FRANCKOWIAK      REMI          BOUL  N       1,5

67         VASSEUR          PHILIPPE      BOUL  ?       1 

68         VANTHUYNE        STEPHANE      DUNK  ?       0,5