IIe Open International de Cappelle-la-Grande 1986

 

Classement final

 

Cl. NOM PRENOM Fed Elo Pts Dep1/Dep2

1 MI SMAGIN SERGEY URS 2500 6 25

2 GMI EINGORN VIATCHESLAV URS 2560 6 24,5

3 CF GALLAGHER JOSEPH ENG 2325 6 24

4 MI HEBDEN MARK ENG 2445 5,5 25,5

5 MI PYTEL KRZYSZTOF POL 2420 5,5 23

6 MI FLEAR GLENN ENG 2485 5,5 22,5

7 MF LAMORELLE YVES FRA 2215 5,5 20

8 MI IZETA FELIX ESP 2400 5 23,5

9 HRIVNAK VLADIMIR CSR 2190 5 23 /32,5

10 CF LORINCZ ISTVAN HUN 2330 5 23 /31,5

11 CF SZNAPIK KRZYSZTOF POL 2260 5 21,5

12 CF BERNEI ANDRAS HUN 2305 5 21 /29,5

13 MF JACOBS BYRON ENG 2295 5 21 /29,5

14 DEGRAEVE JEAN-MARC ABTG 2170 5 21 /27,5

15 SULEK WILIAM CSR 2180 5 20,5

16 CF LEROY CHRISTINE FRA 2015 5 20

17 SLAPAK ZDENO CSR 2160 5 18

18 DELAPORTE OLIVIER ABTG 2150 5 17

19 PRUDHOMME FRANCK CAPP 1930 4,5 23,5

20 BOUHALLEL RABAH LILL 2200 4,5 21,5/30,5

21 HAEZEBAERT PHILIPPE DUNK 1890 4,5 21,5/29,5

22 HARASTA VLADIMIR CSR 2190 4,5 20,5

23 PARANT FREDERIC AMIE 1890 4,5 19  /26,5

24 DUBOCAGE CLAUDE FOUR 1880 4,5 19 /26

25 SOTIAUX DANIEL DOUA 1820 4,5 19 /25

26 BELLER MARCEL CAPP 1730 4,5 16

27 NORMAN ROBERT ENG 1900 4 21

28 MANCINI MARIO CAPP 2060 4 20,5/28

29 THELLIEZ ALAIN DOUA 1830 4 20,5/27,5

30 ANDRIEUX PASCAL ARRA 1950 4 20 /28,5

31 DEILLER PASCAL LGLO 1910 4 20 /28,5

32 COPELAND RAYMOND ENG 1760 4 20 /28

33 MARQUIS AMBOISE ARRA 1850 4 19,5/27

34 DEBEHAIGNE BENOIT FOUR 1590 4 19,5/26

35 BOUCKAERT DIDIER CAPP N1800 4 19

36 BECKERS JUERGEN BEL 1747 4 18,5/26,5

37 COLLIN DENIS LILL 2020 4 18,5/25,5

38 COUCHE DIDIER CAPP 1800 4 18,5/24,5

39 GUILBERT JEAN-LOUIS BOUL 1840 4 18,5/24,5

40 DEHOUCK HERVE HAZE 1550 4 18  /26

41 DELAHAYE FREDERICK CAPP 1810 4 18 /25,5

42 REILLE JEAN-LOUIS LGLO 1630 4 17,5/24,5

43 BOULET DOMINIQUE LGLO 1910 4 17,5/23,5

44 LEURQUIN DIDIER FOUR 1720 4 17,5/23

45 CANEL MICHEL HEME 1680 4 17 /25

46 VAN MAELE RICHARD CALA 1640 4 17 /24,5

47 PETILLION DOUGLAS DUNK N1800 4 15,5

48 DUFOUR ODET DUNK 1900 4 15

49 RODRIGUES FREDERIC FOUR 1640 4 13,5

50 FEWTRELL CHRISTOPHER ENG 1720 3,5 22

51 MARQUIS PIERRE ARRA 1600 3,5 21,5

52 MARCHYLLIE BRUNO CAPP 1680 3,5 19

53 LANDUYT ERIC CAPP N1690 3,5 18,5/26,5

54 PLOUVIEZ ERIC LIEV 1620 3,5 18,5/24,5

55 DELEPLANQUE ALAIN HEME 1550 3,5 18

56 ALLENTIN ERIC CAPP 1590 3,5 17

57 PEREZ SERGE DUNK 2050 3,5 16,5

58 BOULET FREDERIC HAZE 1680 3,5 16 /23

59 SHILLING ROBERT-CLARK ENG 1768 3,5 16 /22,5

60 DUPONT JEAN-PIERRE CALA N1690 3,5 15,5

61 MARQUET LAURENT HAZE 1660 3,5 15

62 DELOBEL ALAIN CAPP 1780 3 19 /27

63 HERAS JEAN-CLAUDE ABTG 1710 3 19 /26

64 ATAMIAN CLAUDE EULT 1710 3 18,5

65 CAUDRON PHILIPPE ARRA 1650 3 17,5

66 RENAUD RENE LGGU 1560 3 17 /23,5

67 LEGRAND PATRICK ARRA N1690 3 17 /23

68 MARTIN GILLES LONG 1770 3 16,5

69 GRYSELEYN CHRISTOPHE DUNK N1690 3 16

70 LEEMANS ROLAND BEL 1839 3 15,5/22,5

71 KECK ERIC BETH 1610 3 15,5/22,5

72 FLIES MICHEL BEL 1800 3 15

73 MORA ERIC LILL 1670 3 14,5/22

74 FOREST BERNARD LGPR 1590 3 14,5/20

75 CASIER DENIS CAPP N1690 3 13,5

76 RAMMAULT MICHEL LONG 1740 3 13,5

77 HENON JOHNNY CALA N1690 3 13

78 KOVACS MARIKA DUNK N1690 3 11

79 VIDAL FREDERIC BOUL N1690 3 10,5

80 DEKNUYDT CLAUDY DUNK 1860 2,5 19

81 BOURGEOIS PHILIPPE BOUL N1660 2,5 18,5

82 SOJKA BERNARD COUR 1710 2,5 17

83 DEHOUCK REGIS HAZE 1540 2,5 16

84 DEGREMONT PHILIPPE FOUR 1540 2,5 15,5/22

85 AMZALLAG IGAL BOUL N1660 2,5 15,5/22

86 BECUWE CHRISTIAN CAPP N1660 2,5 15,5/21

87 GHEERAERT CHRISTIAN CAPP N1660 2,5 15,5/21

88 WOJCIK CHRISTOPHE DUNK N1660 2,5 14

89 VASSEUR PHILIPPE BOUL N1660 2,5 12

90 BONTANT FREDERIC BOUL N1460 2 17

91 BOUDIGNON SERGE LGID 1440 2 16,5/23

92 DEGREMONT PATRICK FOUR 1500 2 16,5/22

93 CAPPON ALDO CAPP 1390 2 15 /22,5

94 BOUTIN VANESSA BOUL N1460 2 15 /19,5

95 GAILLARD BRUNO BOUL N1460 2 14

96 BOUTIN SANDRINE BOUL N1460 2 13,5

97 KUC HENRI BETH 1510 2 12,5

98 FLAHAUT REGIS BOUL N1460 2 11,5/16

99 DELAHAYE WILHEM BOUL N1460 2 11,5/15,5

100 LEMEE SIMONE LGGU 1290 1,5 13,5

101 MARCHYLLIE ISABELLE CAPP N1290 1,5 1

102 CASIER FABRICE CAPP N1120 1 16

103 DRUAERT PATRICK DUNK N1120 1 13

104 GALOPPA LUDOVIC CAPP N1120 1 12

105 MOMPONTET ERIC DOUA N1120 1 11

106 OUSTELAND VINCENT CAPP N1000 0 -