IIIe Open International de Cappelle-la-Grande 1987   

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    MI    KOSTEN           ANTHONY       ENG   2440    7    2565

2    GMI   VAISER           ANATOLY       URS   2505    7    2533

3    CF    HECTOR           JONNY         SVE   2420    7    2473

4    MI    HEBDEN           MARK          ENG   2435    6,5  2551

5    GMI   RAZUVAEV         YOURI         URS   2510    6,5  2410

6    CF    BERNEY           ANDRAS        HUN   2300    6,5  2335

7    MI    ERDELYI          TAMAS         HUN   2355    6,5  2267

8    MI    HODGSON          JULIAN        ENG   2520    6    2444

9    MI    FORGACS          GYULA         HUN   2345    6    2424

10   MI    IZETA            FELIX         ESP   2380    6    2395

11   MI    HRESC            VLADIMIR      JUG   2375    6    2340

12   MI    STOHL            IGOR          CSR   2465    6    2338

13   MI    GOMEZ            JUAN MARIO    ESP   2375    6    2282

14   CF    GALLAGHER        JOSEPH        ENG   2340    6    2236

15   CF    DEZAN            PIERRE        FRA   2245    6    2233

16   CF   DEGRAEVE         JEAN-MARC     FRA   2290    6    2210

17   CF    PETRAN           PETER         CSR   2270    6    2179

18         STURC            GUSTAV        CSR   2150    6    2134

19         LANDUYT          ERIC          CAPP  1870    6    1979

20   MF    JACOBS           BYRON         ENG   2335    5,5  2408

21   MI    SCHNEIDER        ATTILA        HUN   2445    5,5  2306

22   MI    GIFFARD          NICOLAS       FRA   2360    5,5  2181

23         PRIVARA          IGOR          CSR   2200    5,5  2160

24         STAWIARSKI       EDMOND        ARRA  2110    5,5  2138

25         GUILBERT         JEAN-LOUIS    BOUL  1840    5,5  1983

26         BERTRAND         XAVIER        NEUF  1860    5,5  1954

27         PRUDHOMME        FRANCK        DUNK  2020    5,5  1932

28         BOUTRY           PATRICK       LILL  1870    5,5  1878

29         THELLIEZ         ALAIN         DOUA  1880    5,5  1852

30         URBANIAK         PATRICK       LIEV  1880    5,5  1836

31   MF    WHITELEY         ANDREW        ENG   2390    5    2313

32         PICHON           MARC          DOUA  1990    5    2140

33         HAUCHARD         ARNAUD        LGNO  1990    5    2096

34         MANCINI          MARIO         CAPP  2080    5    2081

35   CF    LACROSSE         MARK          BEL   2270    5    2076

36         BONNET           HERVE         LGID  1710    5    2059

37         PARANT           FREDERIC      AMIE  2010    5    2019

38         LARGE            LAURENT       LGGU  2070    5    2002

39         BOUCKAERT        DIDIER        CAPP  1850    5    1999

40         MARCHYLLIE       BRUNO         CAPP  1860    5    1965

41         DEKNUYDT         CLAUDY        DUNK  1850    5    1937

42         THIERRY          PATRICE       LGNO  1850    5    1935

43         DEBAST           PATRICK       BEL   1848    5    1922

44         BOUDRENGHIEN     FRANCOIS      NEUF  1850    5    1913

45         HERAS            JEAN-CLAUDE   ABTG  1770    5    1896

46         BENER            ANNA          SVE   2045    5    1889

47         COUCHE           DIDIER        CAPP  1960    5    1863

48         PLETINCKX        EDDY          BEL   1867    5    1857

49        CATTEAU          YVES          LILL  1880    5    1852

50         DUBOCAGE         CLAUDE        FOUR  1900    5    1819

51         MARTIN           GILLES        LONG  1770    5    1770

52         HAEZEBAERT       PHILIPPE      DUNK  1920    4,5  2035

53         DEPYL            PASCAL        LGNO  2060    4,5  1979

54         GOLLAIN          MARC          LGID  2010    4,5  1959

55         BROAD            MICKAEL J     ENG   1696    4,5  1914

56         MARTIN           JEAN-LUC      BOUL  1860    4,5  1910

57         ANDRIES          GOMMAIRE      BEL   2073    4,5  1902

58         ALLENTIN         ERIC          CAPP  1700    4,5  1885

59         CARPENTIER       CLAUDE        AULN  1760    4,5  1827

60         VAN MAELE        RICHARD       CALA  1740    4,5  1817

61         ATAMIAN          CLAUDE        EULT  1680    4,5  1801

62         DELOBEL          ALAIN         CAPP  1720    4,5  1770

63         COLLIN           DENIS         LILL  2050    4,5  1752

64         CAUDRON          PHILIPPE      ARRA  1630    4,5  1730

65         BOULET           FREDERIC      HAZE  1680    4,5  1680

66         MARCHYLLIE       ISABELLE      CAPP  N1820   4,5  1648

67         MARQUIS          PIERRE        ARRA  1660    4,5  1630

68   CF  LORINCZ          ISTVAN        HUN   2335    4    2098

69         RODRIGUES        FREDERIC      FOUR  1680    4    1906

70         RAMMAULT         MICHEL        LONG  1760    4    1900

71         METAYER          ALAIN         LGID  1850    4    1897

72         LEBLOND          VINCENT       BOUL  1630    4    1759

73         FLIES            MICHEL        BEL   1528    4    1733

74         DUPONT           JEAN-PIERRE   CALA  1690    4    1727

75         VANLEYNSEELE     PATRICK       DOUV  1560    4    1696

76         GHEERAERT        CHRISTIAN     DUNK  1610    4    1695

77         FOREST           BERNARD       LGCH  1640    4    1693

78         MARQUET          LAURENT       HAZE  1670    4    1686

79         DEHAME           DAVID         BOUL  1620    4    1686

80         DEGREMONT        PHILIPPE      FOUR  1500    4    1657

81         GUIRAUD          THERESE       ABTG  1520    4    1617

82         BONTANT          FREDERIC      BOUL  1370    4    1613

83         CASIER           DENIS         CAPP  1380    4    1612

84         CAPPON           JOHN          CAPP  N1650   4    1575

85         FRANCKOWIAK      REMI          BOUL  1660    4    1572

86         FONTAINE         MICKAEL       BOUL  N1650   4    1540

87         DUCOURTHIAL      BERTRAND      EULT  N1650   4    1504

88         BOUTIN           VANESSA       BOUL  1520    3,5  1650

89         BELLER           MARCEL        CAPP  1660    3,5  1649

90         BOUTIN           SANDRINE      BOUL  1600    3,5  1647

91         FLINOIS          PATRICE       BOUL  1610    3,5  1628

92         CAPPON           ALDO          CAPP  1480    3,5  1626

93         CASIER           FABRICE       CAPP  1320    3,5  1550

94         HENON            JOHNNY        CALA  1300    3,5  1540

95         FEVER            GERALD        CAPP  N1500   3,5  1453

96         RINN             PIERRE        LGAL  N1450   3    1681

97         DEGREMONT        PATRICK       FOUR  1560    3    1649

98         ROUNEAU          MARC          CALA  N1450   3    1584

99         GEAY             PHILIPPE      LISC  1670    3    1559

100        D’ESTE           GUILLAUME     CAPP  N1450   3    1520

101        PRUVOST          EMMANUEL      CAPP  N1450   3    1448

102        DORLANCOURT      MICKAEL       CAPP  N1450   3    1438

103        GOUVART          ALAIN         CAPP  N1450   3    1433

104        GALOPPA          VALERIE       CAPP  N1450   3    1429

105        DONDAINE         JEROME        CAPP  N1450   3    1411

106        LECLERC          STEPHANE      CAPP  N1450   3    1357

107        GALOPPA          LUDOVIC       CAPP  N1450   3    1349

108        DEROUET          CHRISTOPHE    LGNO  N1400   2,5  1422

109        DAMMAN           HUGUES        BOUL  1550    2,5  1417

110        BOMMEL           FABRICE       CAPP  N1350   2    1370

111        DEFRAYE          CEDRIC        CAPP  N1350   2    1340

112        ALLOO            LAURENCE      CAPP  N1350   2    1221

113        BRILLARD         FREDERIC      BOUL  N1300   1,5  1296

114        OUSTELAND        VINCENT       CAPP  N1250   1    1196

115        BILLET           JEAN          LILL  N1150   0    0