IVe Open International de Cappelle-la-Grande 1988   

 

                Classement final                 

 

Cl.      NOM            PRENOM       Fed   Elo   Pts   Dep2

1   MI    OKHOTNIK        VLADIMIR     URS   2430  7,5   2641

2   MI    HECTOR          JONNY        SVE   2400  7     2481

3   MI    ALVAREZ         RAFAEL       ESP   2365  7     2457

4   MI    PODZIELNY       KARL-HEINZ   FRG   2435  7     2397

5   MI    NORWOOD         DAVID        ENG   2460  7     2395

6   MI    HODGSON         JULIAN       ENG   2480  6,5   2447

7   GMI   BAGUIROV        VLADIMIR     URS   2480  6,5   2381

8   MI    BELKHODJA       SLIM         FRA   2390  6,5   2322

9   MF    BERNEI          ANDRAS       HUN   2365  6,5   2191

10  MF    WHITELEY        ANDREW       ENG   2330  6     2453

11  MI    HAIK           ALDO         FRA   2370  6     2424

12  CF    PETRAN          PETER        CSR   2320  6     2383

13  MF    VOTRUBA         PAVEL        CSR   2345  6     2273

14  MF    JACOBS          BYRON        ENG   2320  6     2258

15  CF    KAPPLER         JEAN-MARIE   FRA   2275  6     2216

16        BERTHELOT       YANNICK      CANN  2200  6     2185

17       PRUDHOMME       FRANCK       DUNK  1990  6     2158

18        DENIS           LAURENT      RENN  2020  6     2139

19  CF    AC             MICHAL       CSR   2275  6     2099

20        BOUTRY          PATRICK      LILL  1930  6     2097

21        FADEL           MARIO        STDZ  2080  6     2083

22  GMI   MEDUNA          EDUARD       CSR   2505  5,5   2394

23  GMI   WESTERINEN      HEIKKI       FIN   2395  5,5   2319

24  CF    DEGRAEVE        JEAN-MARC    FRA   2310  5,5   2240

25        BEZSILKO        PHILIPPE     TOUG  2230  5,5   2197

26  MI    IZETA           FELIX        ESP   2330  5,5   2132

27  CF    HRIVNAK         VLADIMIR     CSR   2370  5,5   2130

28        MALAC           MIROSLAV     CSR   2140  5,5   2126

29        ASHBY           ALAN         ENG   2224  5,5   2110

30        LYNCH           DAVID        ENG   2072  5,5   2101

31        HAEZEBAERT      PHILIPPE     DUNK  2320  5,5   2069

32        MAC MICHAEL     RICHARD      ENG   2072  5,5   2015

33        ASTOLFI         FREDERIC     NANT  2350  5,5   2013

34        DEBAST          PATRICK      BEL   1985  5,5   1974

35  CF    CHABANON        JEAN-LUC     FRA   2215  5     2311

36  CF   BOUHALLEL       RABAH        FRA   2205  5     2247

37  CF    LUKEZ           FRANCO       SVE   2325  5     2174

38        COLLIN          DENIS        LILL  1990  5     2173

39        PICHON          JEAN-MARC    DOUA  2010  5     2084

40        COUCHE          DIDIER       CAPP  1980  5     2036

41  CF   MAYER           JEAN-MARC    FRA   2235  5     2016

42        EVERAERT        VINCENT      NEUF  1960  5     1983

43  CF    WINKLER         CAROLINE     FRA   2110  5     1976

44        PERRAMOND       HENRI-PIERRE  LILL  2010  5     1974

45        DEKNUYDT        CLAUDY       DUNK  1820  5     1970

46        BERTRAND        XAVIER       NEUF  2000  5     1968

47        GUILBERT        JEAN-LOUIS   BOUL  1900  5     1967

48        VRABEC          MILOS        CSR   2190  5     1964

49       BENOIT          JEAN-CLAUDE  LILL  1840  5     1943

50        RAMMAULT        MICHEL       LONG  1890  5     1916

51        COSTEDOAT       THIERRY      BAYO  1890  5     1916

52        LANDUYT         ERIC         CAPP  1890  5     1893

53        DUBOCAGE        CLAUDE       FOUR  1860  5     1851

54        BONNET          HERVE        GIFY  2050  5     1845

55        VAN MAELE       RICHARD      CALA  1750  5     1841

56        FRADET          JEAN-RENE    COND  1840  5     1790

57        HERAS           JEAN-CLAUDE  ABTG  1840  5     1750

58        ASTIER          PHILIPPE     VITR  1890  4,5   1995

59        MERCIER         JEAN-LOUP    NANT  1820  4,5   1942

60        AMRAM           ROGER        PCHA  1740  4,5   1925

61        DUPONCHEL       CLAUDE       CALA  1670  4,5   1908

62        MARCHYLLIE      BRUNO        CAPP  1830  4,5   1905

63        LUCO           ALAIN        GUIN  2000  4,5   1870

64        PLETINCKX       EDDY         BEL   1870  4,5   1859

65        DEHAME          DAVID        BOUL  1640  4,5   1858

66        CALIN           MIGUEL       COUR  1870  4,5   1847

67        LE TOUZEY       FABIEN       DUNK  N1780 4,5   1842

68        MARQUET         LAURENT      HAZE  1730  4,5   1836

69        FREEL           FABRICE      LONG  1760  4,5   1823

70        MARTIN          GILLES       LONG  1760  4,5   1804

71        NAUDIN          YVAN         NEUF  1690  4,5   1801

72        ALLENTIN        ERIC         CAPP  1830  4,5   1788

73        OGNARD          PHILIPPE     CALA  1820  4,5   1750

74        CARTIGNY        PATRICK      CAPP  N1780 4,5   1706

75        CARPENTIER      CLAUDE       AULN  1770  4,5   1679

76        DELAHAYE        FREDERICK    CAPP  1750  4,5   1676

77        FACON           CHRISTOPHE   ABTG  N1780 4,5   1673

78        BELLER          MARCEL       CAPP  1630  4,5   1649

79        BERDEN          TERESA       BEL   1699  4,5   1631

80        SENECHAL        VINCENT      CAPP  N1780 4,5   1550

81  CF    BENER           ANNA         SVE   2055  4     2185

82        DEGREMONT       PATRICK      FOUR  1660  4     1915

83        BENAISSAOUI     MOHAMED      NEUF  1600  4     1837

84        BONNE           THIERRY      CAPP  1600  4     1780

85        VANDERVORST     MARC         AULN  1740  4     1757

86        CHENEAU         PATRICK      SABL  1740  4     1757

87        BERNARD         JEAN-YVES    NANT  1730  4     1750

88        CULLERON        FRANCK       GONF  1650  4     1750

89        CASIER          DENIS        CAPP  1570  4     1747

90        DELAHAYE        WILHEM       BOUL  1530  4     1696

91        BRILLIARD       FREDERIC     BOUL  1190  4     1693

92        VANLEYNSEELE    PATRICK      DOUV  1590  4     1687

93        ATAMIAN         CLAUDE       MERS  1710  4     1684

94        DELOBEL         ALAIN        CAPP  1750  4     1644

95        HOUDINET        MARCEL       BOUL  1510  4     1634

96        GHEERAERT       CHRISTIAN    DUNK  1730  4     1627

97        MARCHYLLIE      ISABELLE     CAPP  1520  4     1612

98        DONDAINE        JEROME       CAPP  1400  4     1611

99        FLIES           MICHEL       BEL   1541  4     1597

100       FOREST          BERNARD      NICE  1620  4     1588

101       BOUGEL          CLAUDE       LONG  1770  4     1585

102       COPELAND        RAYMOND      ENG   1752  4     1510

103       MORELLE         FRANCOIS     BOUL  N1630 4     1492

104       FLAHAUT         DAVID        BOUL  N1630 4     1477

105       RENAUD          RENE         ARCA  1560  3,5   1737

106       LASKA           MICHEL       LILL  1550  3,5   1717

107       VANDYSTADT      ARNAUD       ARME  1630  3,5   1711

108       CAPPON          ALDO         CAPP  1620  3,5   1649

109       DAMMAN          HUGUES       BOUL  1370  3,5   1572

110       BULTEL          BRUNO        NANT  1610  3,5   1544

111       HENON           JOHNNY       CALA  1360  3,5   1540

112       CASIER          FABRICE      CAPP  1500  3,5   1533

113       FEVER           GERALD       CAPP  1460  3,5   1509

114       GANTY           MARC         CAPP  N1520 3,5   1454

115       TAVERNIER       CHRISTINE    LILL  N1520 3,5   1448

116       CAPPON          JOHN         CAPP  N1520 3,5   1446

117       HERMET          ERIC         VALE  N1520 3,5   1445

118       LOURDEL         VERONIQUE    BOUL  N1520 3,5   1366

119       GUIRAUD         THERESE      LILL  1490  3     1571

120       FLAHAUT         REGIS        BOUL  1390  3     1485

121       GOUVART         ALAIN        CAPP  1400  3     1437

122       LECLERC         STEPHANE     CAPP  N1390 3     1394

123       LECLUSE         CLAUDE       BETH  N1390 3     1382

124       VERVLIET        FREDERIC     STPM  N1390 3     1366

125       AUBERT          MANUEL       CAPP  N1390 3     1364

126       FEUCHEROLLES    SYLVAIN      ABTG  N1390 3     1361

127       VERVLIET        HERVE        STPM  N1390 3     1351

128       GALOPPA         LUDOVIC      CAPP  1290  3     1327

129       MAGNIER         OLIVIER      BOUL  N1390 3     1326

130      BARSUKOV        FABIEN       STPM  N1390 3     1325

131       GALOPPA         VALERIE      CAPP  1590  2,5   1382

132       DEFRAYE         CEDRIC       CAPP  N1370 2,5   1372

133       RENAUD          SIMONE       ARCA  1160  2,5   1347

134       BECUWE          MICKAEL      ABTG  N1370 2,5   1318

135       GOUVART         CATHERINE    CAPP  N1370 2,5   1302

136       GALOPPA         HELENE       CAPP  N1330 1,5   1133

137       LECLERC         CARINE       CAPP  N1330 1,5   1104

138       PARANT          FREDERIC     AMIE  2000  1     1750