Ve Open International de Cappelle-la-Grande 1989    

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    GMI   RACHKOVSKI       NAHOUM        URS   2520  7     2572

2    MI    HEBDEN           MARK          ENG   2455  7     2527

3    MI    HABA             PETR          CSR   2480  6,5   2552

4    MI    TOMPA            JANOS         HUN   2395  6,5   2425

5    CF    PETRAN           PETER         CSR   2335  6,5   2324

6    GMI   GUEORGUIEV       KRUM          BLG   2485  6     2479

7    MI    DIMITROV         VLADIMIR      BLG   2420  6     2476

8    MI    OKHOTNIK         VLADIMIR      URS   2400  6     2461

9    MI    JADOUL           MICHEL        BEL   2395  6     2451

10   GMI   SPASSOV          LIUBEN        BLG   2375  6     2431

11   MI    LUCZAK           ANDRZEJ       POL   2315  6     2427

12   MI    JACOBS           BYRON         ENG   2350  6     2417

13   CF    DUNNINGTON       ANGUS         ENG   2280  6     2386

14   CF    MANCA            FREDERICO     ITA   2285  6     2372

15   MI    TIBENSKY         ROBERT        CSR   2395  6     2367

16   MF    PIGOTT           JOHN          ENG   2380  6     2300

17   CF    MACKOWIAK        MAREK         POL   2240  6     2297

18   CF    ZIELINSKI        MAREK         POL   2295  6     2295

19   MF    VOTRUBA          PAVEL         CSR   2355  6     2285

20   CF    LUKEZ            FRANCO        SVE   2330  6     2273

21   MF    BERNEI           ANDRAS        HUN   2395  6     2229

22   GMI   MIKHALTCHIHINE   ADRIAN        URS   2475  5,5   2386

23   MI    SERET            JEAN-LUC      FRA   2370  5,5   2355

24   MI    SZEKELY          PETER         HUN   2420  5,5   2349

25         FORSTER          MICHAEL       ENG   2112  5,5   2310

26   CF    BERTHELOT        YANNICK       FRA   2330  5,5   2287

27         MAC MICHAEL      RICHARD       ENG   2100  5,5   2261

28         VANDERWAEREN     SERGE         BEL   2287  5,5   2246

29   MI    LANE             GARY          ENG   2405  5,5   2236

30   MI    BOUDRE           JEAN-PIERRE   FRA   2380  5,5   2234

31   CF    DEGRAEVE         JEAN-MARC     FRA   2320  5,5   2214

32   MF    FINEGOLD         BENJAMIN      USA   2370  5,5   2196

33         HAEZEBAERT       PHILIPPE      DUNK  2110  5,5   2152

34   CF    ANGELOV          RUMEN         BLG   2220  5,5   2140

35   CF    HELGASON         REYNIR        SVE   2290  5,5   2112

36         DIMITROV         JIVKO         BLG   2255  5,5   2073

37   GMI   LECHTYNSKY       JIRI          CSR   2450  5     2358

38   MF    KINSMAN          ANDREW        ENG   2330  5     2350

39   MI    FEHER            GYULA         HUN   2410  5     2295

40   MI    WHITELEY         ANDREW        ENG   2350  5     2272

41         HARASTA          VLADIMIR      CSR   2200  5     2222

42   MF    GRINBERG         GILBERT       FRA   2300  5     2217

43   CF    HAUCHARD         ARNAUD        FRA   2315  5     2205

44   CF    TOZER            RICHARD       ENG   2305  5     2170

45         CAIROU           YANNICK       CHES  1990  5     2094

46         STURC            GUSTAV        CSR   2160  5     2091

47         SEKNADJE         JOSE          AUBE  1950  5     2079

48   MF    VEZZOSI          PAOLO         ITA   2340  5     2065

49         MARTIN           JEAN-LUC      BOUL  1950  5     2045

50   CF    MICHALET         GUY           FRA   2215  5     2039

51         MARCHYLLIE       BRUNO         CAPP  1940  5     2025

52         PICHON           JEAN-MARC     DOUA  2060  5     1999

53         COUCHE           DIDIER        CAPP  1990  5     1919

54         BOUTRY           PATRICK       LIEN  1920  5     1914

55         DEKNUYDT         CLAUDY        DUNK  1900  5     1748

56   MF    PRIE             ERIC          FRA   2335  4,5   2277

57         PRUDHOMME        FRANCK        DUNK  2100  4,5   2089

58         BONNET           HERVE         GIFY  1960  4,5   2070

59         BENOIT           JEAN-CLAUDE   LIEN  1860  4,5   2051

60         GARRIDO          DENIS         ASPO  2030  4,5   2025

61   CF    BENER            ANNA          SVE   2095  4,5   2023

62         BOUGEL           CLAUDE        LONG  1830  4,5   2011

63         BRUNEAU          LAURENT       PAUE  1850  4,5   1997

64         LYNCH            DAVID         ENG   2080  4,5   1991

65         CAWTE            PAUL          ENG   2040  4,5   1981

66         AMRAM            ROGER         CHES  1780  4,5   1973

67         MERCIER          JEAN-LOUP     NANT  1790  4,5   1967

68         DELAHAYE         FREDERIC      CAPP  1750  4,5   1963

69         CATTEAU          BRUNO         LIEN  1900  4,5   1958

70         MICHEL           JACQUES       SILL  1900  4,5   1919

71         CADERON          MICHEL        ARGE  2120  4,5   1895

72         MAC VICAR        JOHN          SCO   1752  4,5   1892

73         LANDUYT          ERIC          CAPP  1890  4,5   1889

74         DELOBEL          ALAIN         CAPP  1730  4,5   1882

75         BELLER           MARCEL        CAPP  1620  4,5   1842

76         MARTIN           GILLES        LONG  1720  4,5   1744

77         VANLEYNSEELE     PATRICK       DOUV  1690  4,5   1707

78         CAPPON           JOHN          CAPP  1380  4,5   1610

79         GARCIA           PIERRE        DUNK  N1580 4,5   1584

80         CASIER           DENIS         CAPP  1530  4,5   1540

81         FRADET           JEAN-RENE     SILL  1790  4     2004

82         BEN MOUSSA       RACHID        TUN   1875  4     1969

83         BAKTACH          MOHAMED       TUN   1850  4     1954

84         MARQUET          LAURENT       HAZE  1800  4     1931

85         NYMAN            JOHN          ENG   1680  4     1885

86         PLETINCKX        EDDY          BEL   1900  4     1825

87         BONNE            THIERRY       CAPP  1810  4     1808

88         CAPPON           ALDO          CAPP  1670  4     1803

89         EUDES            FABRICE       BAIL  N1760 4     1764

90         VERON            CYPRIEN       LCCO  1670  4     1758

91         FLAHAUT          REGIS         BOUL  1500  4     1747

92         CARPENTIER       CLAUDE        AULN  1690  4     1742

93         VANNELLE         GUY           LONG  1780  4     1741

94         VAN MAELE        RICHARD       CALA  1740  4     1740

95         HERAS            JEAN-CLAUDE   MAT8  1820  4     1736

96         VANDYSTADT       ARNAUD        MAT8  1660  4     1732

97         MATHE            AURELIEN      DOUA  1680  4     1715

98         RAMMAULT         MICHEL        LONG  1840  4     1708

99         PONTIEUX         PIERRE        DUNK  1710  4     1695

100        PACCOU           JEAN          HAZE  N1700 4     1674

101        BONTANT          FREDERIC      BOUL  1680  4     1650

102        LE TOUZEY        FABIEN        DUNK  1750  4     1641

103        LAHAYE           OLIVIER       BAIL  N1620 4     1623

104        FLAHAUT          DAVID         BOUL  1540  4     1617

105        OUDOIRE          FREDERIC      BAIL  N1480 4     1526

106        ATAMIAN          CLAUDE        MERS  1660  3,5   1801

107        DESSENNE         FRANCOIS      LIEN  1740  3,5   1746

108        CROENNE          OLIVIER       DOUA  N1720 3,5   1612

109        CARTIGNY         PATRICK       CAPP  1590  3,5   1574

110        LAMBLAIN         NICOLAS       WATT  N1460 3,5   1567

111        WALLARD          JEAN          BAIL  N1400 3,5   1532

112        FLIES            MICHEL        BEL   1641  3,5   1438

113        DONDAINE         JEROME        CAPP  1440  3,5   1406

114        FEUCHEROLLES     SYLVAIN       MAT8  1160  3,5   1332

115        GOUVART          ALAIN         CAPP  1360  3,5   1314

116        CASIER           FABRICE       CAPP  1490  3     1678

117        DELHAIZE         PASCAL        HEME  N1600 3     1646

118        LASKA            MICHEL        LIEN  1720  3     1642

119        HENON            JOHNNY        CALA  1510  3     1580

120        HERMET           ERIC          TRIT  N1500 3     1507

121        GUIRAUD          THERESE       LIEN  1440  3     1505

122        MARCHYLLIE       ISABELLE      CAPP  1510  3     1500

123        LEGRAND          EMMANUEL      LONG  N1440 3     1482

124        BECUWE           MICKAEL       MAT8  N1300 3     1424

125        LIEVENS          FABRICE       CAPP  N1420 3     1399

126        KHENNACHE        AKLI          LIEN  N1260 3     1237

127        AUBOEUF          ANTOINE       DOUA  1970  2,5   1781

128        WALLART          ADRIEN        BAIL  N1500 2,5   1404

129        GOUVART          CATHERINE     CAPP  1330  2,5   1247

130        MOENECLAEY       VINCENT       CAPP  N1080 2,5   1012

131        SIENKO           JEAN-PIERRE   MEUD  N1620 2     1611

132        ALMUDI           RICHARD       BOUL  1120  2     1107

133        AUBERT           MANUEL        CAPP  N1000 2     1092

134        PERRAMOND        HENRI-PIERRE  LIEN  2030  1     1823

135        GHEERAERT        CHRISTIAN     DUNK  1730  1     1554

136  CF    RAIANO           ANDREA        ITA   2240  0,5   2395

137        ROUNEAU          MARC          CALA  1710  0     0