IXe Open International de Cappelle-la-Grande 1993

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    MI    SOLOZHENKIN      EVGENIY        RUS   2480  7,5  2693

2    MI    GOFSHTEIN        LEONID         ISR   2560  7    2681

3    CF    DANELIAN         OGANES         ARM   2440  7    2639

4    GMI   RAUSIS           IGORS          LAT   2560  7    2634

5    MI    KAMINSKI         MARCIN         POL   2395  7    2624

6    MI    CHUCHELOV        VLADIMIR       RUS   2500  7    2587

7    GMI   GELLER           EFIM           RUS   2515  7    2580

8    GMI   YAKOVICH         YURI           RUS   2510  7    2569

9    MI    GDANSKI          JACEK          POL   2480  7    2541

10   MI    MITKOV           NIKOLA         YUG   2505  6,5  2586

11   GMI   SHNEIDER         ALEXANDR       UKR   2540  6,5  2580

12   GMI   TIMOSHCHENKO     GENNADI        RUS   2525  6,5  2576

13   MI    KISHNEV          SERGEI         RUS   2510  6,5  2542

14   MF    ZVJAGINSEV       VADIM          RUS   2445  6,5  2536

15   GMI   VAISER           ANATOLY        FRA   2570  6,5  2525

16   MI    THORHALLSSON     THROSTUR       ISD   2430  6,5  2513

17   MI    SADLER           MATTHEW        ENG   2540  6,5  2501

18   MI    LUCE             SEBASTIEN      FRA   2360  6,5  2496

19   MI    FOGARASI         TIBOR          HUN   2395  6,5  2487

20   MI    SCHLOSSER        MICHAEL        AUT   2390  6,5  2427

21   MF    REINDERMAN       DIMITRI        NED   2415  6,5  2424

22   MI    RYTSHAGOV        MIKHAIL        EST   2435  6    2573

23   MI    EMMS             JOHN           ENG   2450  6    2552

24   MI    ARKELL           KEITH          ENG   2450  6    2541

25   GMI   HEBDEN           MARK           ENG   2520  6    2537

26   MI    KALLAI           GABOR          HUN   2450  6    2522

27   MI    BABURIN          ALEKSANDAR     RUS   2550  6    2516

28   MI    FAULAND          ALEXANDER      AUT   2420  6    2506

29   MI    LANE             GARRY          ENG   2420  6    2504

30   MI    ISTRATESCU       ANDREI         ROM   2470  6    2498

31   MI    URBAN            KLAUDIUSZ      POL   2450  6    2495

32   GMI   MURREY           JACOB          FRA   2530  6    2493

33   MI    STEFANSSON       HANNES         ISD   2495  6    2488

34   MI    NEI              IIVO           EST   2395  6    2472

35   GMI   PETURSSON        MARGEIR        ISD   2560  6    2461

36   MI    TISDALL          JONATHAN       NOR   2425  6    2451

37   MI    MARKOTIC         GORDAN         CRO   2405  6    2448

38   MI    ATLAS            VALERY         LIE   2470  6    2446

39   MI    JASNIKOWSKI      ZBIGNIEW       POL   2460  6    2442

40   MI    GUREVICH         VLADIMIR       UKR   2425  6    2436

41   MI    OKHOTNIK         VLADIMIR       UKR   2400  6    2431

42   CF    ROWSON           JONATHAN       SCO   2290  6    2421

43   CF    IVANOV           ALEXEY         RUS   2505  6    2417

44   MI    BYKHOVSKY        AVIGDOR        RUS   2520  6    2413

45   GMI   KUZMIN           GENNADI        UKR   2525  6    2406

46   MI    WERNER           DIMO           GER   2375  6    2406

47   MI    BUS              MARIUSZ        POL   2380  6    2401

48   GMI   BRUSTMAN         AGNIESZKA      POL   2300  6    2400

49   GMI   MAKARYCHEV       SERGEY         RUS   2545  6    2399

50   MI    DUER             ARNE           AUT   2390  6    2397

51   MI    GALEGO           LUIS           POR   2390  6    2393

52   MI    PETKEVICH        JUSEFS         LAT   2450  6    2393

53   MI    CARLIER          BRUNO          NED   2355  6    2389

54   MI    DUMITRACHE       DRAGOS         ROM   2385  6    2389

55   MF    ROVID            KALMAN         HUN   2325  6    2347

56   CF    VAN DE MORTEL    JAN            NED   2295  6    2337

57   CF    WEGERER          FRED           AUT   2235  6    2329

58   CF    SOCKO            BARTOSZ        POL   2240  6    2280

59   CF    KLARENBEEK       MARK           NED   2375  5,5  2508

60   MI    DEGRAEVE         JEAN-MARC      FRA   2455  5,5  2498

61   MI    BRESTIAN         EGON           AUT   2450  5,5  2447

62   GMI   MC NAB           COLIN          SCO   2490  5,5  2433

63   CF    MURDZIA          PIOTR          POL   2365  5,5  2432

64   GMI   NAUMKIN          IGOR           RUS   2460  5,5  2421

65   CF    CZEBE            ATTILA         HUN   2270  5,5  2418

66   MF    KLARENBEEK       HANST          NED   2415  5,5  2414

67   MF    CERISIER         PHILIPPE       FRA   2285  5,5  2396

68   MI    PETRAN           PETER          TCH   2440  5,5  2388

69   MI    NEGULESCU        ADRIAN         ROM   2425  5,5  2384

70   GMI   ARAKHAMIA        KETEVAN        GEO   2440  5,5  2382

71   MI    CROUCH           COLIN          ENG   2415  5,5  2370

72   MI    WINANTS          LUC            BEL   2520  5,5  2363

73   MF    GRETARSSON       HELGI ASS      ISD   2370  5,5  2357

74   MI    SAFRANSKA        ANDA           LAT   2240  5,5  2337

75   CF    GISLASON         GUDMUNDUR      ISD   2265  5,5  2326

76   GMI   ARKELL           SUSAN          ENG   2335  5,5  2319

77   MI    SEITAJ           ILIR           ALB   2425  5,5  2317

78   GMI   VOISKA           MARGARITA      BUL   2305  5,5  2313

79   MF    SCHMALTZ         ROLAND         GER   2390  5,5  2298

80   MI    WHITELEY         ANDREW         ENG   2325  5,5  2298

81   CF    COLLAS           DIDIER         FRA   2250  5,5  2293

82   CF    DALY             COLM           IRL   2275  5,5  2289

83   CF    JOURAVLEV        ANATOLY        RUS   2300  5,5  2288

84   CF    DOCHEV           DIMITAR        BUL   2295  5,5  2287

85   MI    PICHLER          JUERGEN        GER   2425  5,5  2283

86   CF    KEMPINSKI        ROBERT         POL   2340  5,5  2273

87   CF    KRASCHL          JOERG          AUT   2225  5,5  2273

88   MI    TODOROV          OGNJAN         BUL   2370  5,5  2271

89   MF    GRETARSSON       ANDRI ASS      ISD   2310  5,5  2252

90   CF    MATHE            AURELIEN       FRA   2240  5,5  2243

91   CF    ZADRIMA          ALDO           ALB   2255  5,5  2242

92   CF    DOHR             ALEXANDRE      AUT   2195  5,5  2240

93   CF    BOUHALLEL        RABAH          FRA   2245  5,5  2226

94   MF    BJORNSSON        TOMAS          ISD   2295  5,5  2217

95   MI    RADU             ELENA LUMINI   ROM   2230  5,5  2213

96   CF    WIANS            CAMILLE        LUX   2265  5,5  2204

97   MF    SULA             ZEGIR          ALB   2350  5,5  2194

98         LECLUYSE         DOMINIQUE      BEL.  2245  5,5  2192

99   CF    THUESEN          MOGENS         DEN   2275  5,5  2191

100  CF    GARABEDIAN       VAHAKN         FRA   2215  5,5  2185

101  CF    KEOGH            EAMON          IRL   2215  5,5  2172

102        ROUNEAU          MARC           CALA  1980  5,5  2131

103        FRAGE            MAHDIA         LBA.  2000  5,5  2101

104        CATTEAU          YVES           LIEN  1940  5,5  2073

105  CF    PETRAKI          MARIA          GRE   2045  5,5  2072

106  MI    RAUSE            OLITA          LAT   2210  5,5  2070

107        DELOBEL          BERNARD        LONG  1820  5,5  2044

108  GMI   ADGESTEIN        SIMEN          NOR   2630  5    2453

109  CF    KARPATCHEV       ALEKSANDER     RUS   2505  5    2405

110  CF    ALAWIEH          AMINE          FRA   2310  5    2403

111  MI    GRIGOROV         JORDAN         BUL   2380  5    2379

112  MI    MANCA            FEDERICO       ITA   2365  5    2371

113  MF    BERNARD          CHRISTOPHE     FRA   2365  5    2351

114  GMI   GHITESCU         THEODOR        ROM   2420  5    2326

115        MC CAMON         BOYD           SCO.  2160  5    2315

116  GMI   LUKOV            VALENTIN       BUL   2410  5    2294

117  CF    HANSEN           MADS SMITH     DEN   2305  5    2292

118        FELECAN          FLORIN         ROM.  2350  5    2289

119  CF    KRIVONOSOV       OLEG           LAT   2430  5    2265

120  MI    HUTTERS          TOMAS          DEN   2445  5    2259

121  CF    STOINEV          METODI         BUL   2390  5    2257

122  MF    VEZZOSI          PAOLO          ITA   2305  5    2244

123  CF    HENRIS           LUC            BEL   2270  5    2242

124        DUMITRACHE       SERBAN         ROM.  2220  5    2237

125  MI    LUPU             MIRCEA         ROM   2435  5    2237

126  CF    SAFIANOVSKIY     MARK           UKR   2295  5    2232

127        FELLER           JOSEPH         LUX.  2200  5    2231

128        CHAPLIN          ERIK           ISSY  2130  5    2229

129  MI    TSIGANOVA        MONIKA         EST   2275  5    2226

130        CLAVERIE         CHRISTOPHE     MARN  2120  5    2224

131  CF    APPLEBERRY       MARTIN         USA   2370  5    2208

132  CF    GRANT            JONATHAN       SCO   2270  5    2201

133        DETTER           PETER          AUT.  2131  5    2200

134  CF    MAKARYCHEVA      MARINA         RUS   2140  5    2199

135        GABORIT          JEAN-PIERRE    TOUR  2110  5    2179

136        PREVOT           EMMANUEL       ROSN  2060  5    2177

137  MI    CHEKHOVA KOSTIN  TATIANA        RUS   2265  5    2175

138        PARR             ERIK           NOR.  2036  5    2167

139  CF    PICCARDA         LAURENT        FRA   2215  5    2159

140        GOURMELEN        MICHEL         NANT  1920  5    2158

141  CF    SOULEIDIS        GEORGIOS       GER   2305  5    2158

142        ANDERSEN         OLE            DEN.  2100  5    2143

143  MF    FRUTEAU          SABINE         FRA   2185  5    2138

144        BIANCHI          GUILLAUME      CAPG  2140  5    2125

145  CF    DELMONT          JEAN-ROBERT    FRA   2175  5    2100

146        CATTONI          MANUEL         AVOI  2010  5    2092

147  CF    MICHALET         GUY            FRA   2275  5    2088

148        BENOIT           JEAN-CLAUDE    LIEN  2010  5    2086

149  CF    NORDAHL          HELGE          NOR   2240  5    2086

150  MI    DABROWSKA        KRYSTYNA       POL   2240  5    2081

151  MI    LUPU             SMARANDA       ROM   2175  5    2081

152  CF    UNGURE           LIGA           LAT   2145  5    2080

153        JOSSIEN          ARNAUD         MOLI  1880  5    2073

154        WALTON           JONATHAN       ENG.  2072  5    2073

155        LEFEVER          DIMITRI        BEL.  2063  5    2046

156  CF    MC EWAN          KEN            SCO   2135  5    2037

157        LAURENT          HUGUES         BOUR  2030  5    2031

158        HOURIEZ          ALAIN          FERR  2020  5    2027

159  CF    COSTELLO         COLIN          ENG   2245  5    2020

160        BERRY            NEIL           SCO.  1885  5    2016

161        WANTIEZ          FABRICE        BEL.  2098  5    2008

162        PRIMEL           DOMINIQUE      ISSY  2010  5    2005

163        STEVENS          CHRISTIAN      TGM8  2010  5    2000

164        MAUQUOI          RUDI           LUX.  2055  5    1984

165        GERVAIS          VICTOR         HAVR  1910  5    1963

166  CF    ASTOLFI-PEREZ    ENEIDA         FRA   2060  5    1960

167        MAPELLE          JACQUES        SAVT  1920  5    1956

168        LORIETTE         PIERRE         BOUL  1950  5    1945

169        GERARD           NICOLAS        ERDR  2010  5    1941

170        BALLARIN         CHRISTOPHE     MDMS  1960  5    1913

171        BESSAT           REMY           MOLI  1920  5    1886

172        DIGIROLAMO       BRUNO          LIEN  1890  5    1879

173        BEN KHALED       WALID          TUN.  2000  5    1859

174        HAMIDA           OUAHID         FOUR  1580  5    1820

175  CF    GUEDON           STEPHANE       FRA   2220  4,5  2187

176        PEREZ            SERGE          FOUR  2130  4,5  2178

177  CF    FARRELL          NEIL           SCO   2155  4,5  2176

178  CF    FERRETTI         FOLCO          ITA   2260  4,5  2160

179        PETKOV           PETKO          BUL.  2200  4,5  2160

180  CF    OSMAN            MIHAI          FRA   2280  4,5  2143

181        ROYER            SYLVAIN        AUBE  2050  4,5  2131

182        BIRNBAUM         DETLEV         FRAN  2070  4,5  2114

183  CF    LACROSSE         MARC           BEL   2250  4,5  2106

184  MI    FROIS            ANTONIO        POR   2380  4,5  2094

185  CF    CIMRA            JOZEF          TCH   2300  4,5  2089

186        HAOUARI          AMOR           TUN.  2000  4,5  2078

187        PRUDHOMME        FRANCK         COUR  2070  4,5  2076

188        SULEK            VILIAM         TCH.  2331  4,5  2076

189        BAURY            GHISLAIN       CLIC  1990  4,5  2070

190        BIANCHI          ANDREA         ITA.  2140  4,5  2056

191        DEGRAEVE         JEAN-PIERRE    TGM8  2010  4,5  2039

192        GUILBERT         JEAN-LOUIS     BOUL  1960  4,5  2033

193        STURC            GUSTAV         TCH.  2162  4,5  2022

194  MI    DUBOIS           MARTINE        FRA   2075  4,5  2010

195        GAIGNIERRE       GILLES         BOGN  1940  4,5  1995

196        DELAHAYE         FREDERIC       CAPG  1900  4,5  1989

197        GAILLARD         BRUNO          BOUL  1750  4,5  1988

198        BRIGNON          CHRISTOPHE     CHAR  1830  4,5  1982

199        DESSENNE         FRANCOIS       LIEN  1920  4,5  1978

200        GILBERT          CHRISTOPHE     GORG  1990  4,5  1968

201        DELOBEL          ALAIN          CAPG  1830  4,5  1958

202        VANDENBUSSCHE    JOHAN          BEL.  2068  4,5  1953

203        TSCHURL          MARTIN         AUT.  1960  4,5  1949

204        LHOUSSENE        CEDRIC         VALE  1800  4,5  1939

205        MALICET          MATHIEU        BMCH  1900  4,5  1926

206        BOUTRY           PATRICK        LIEN  2010  4,5  1911

207        DERVAUX          CHRISTIAN      ETOU  2040  4,5  1911

208        ROCH             THIERRY        TOUL  1720  4,5  1910

209        NYMAN            JOHN           ENG.  1752  4,5  1894

210        BURGNIES         STEPHANE       VASQ  1600  4,5  1889

211        VANNELLE         JEAN-MARC      LONG  1880  4,5  1887

212        STEC             ANDREJ         TCH.  1977  4,5  1880

213        DE LAGONTRIE     JEAN           CHSN  1950  4,5  1867

214        LEGRAND          PATRICK        LIEC  1800  4,5  1861

215        MAURE            JEAN-CHRISTO   LAMB  1690  4,5  1849

216        ZAKARI           ABDELHADI      AECE  1620  4,5  1849

217        BARAS            DAVID          CALA  N1880 4,5  1834

218        GAILLARD         PIERRE         MONK  1680  4,5  1831

219        DUBOCAGE         CLAUDE         FOUR  1780  4,5  1790

220        BELLARDI         MICHEL         BOUR  1780  4,5  1782

221        VERVIAL          FRANCK         FOUR  1870  4,5  1774

222        MICHALOWSKI      LAURENT        AUCH  1570  4,5  1749

223        MAYERSFELD       JACQUES        TGM8  1860  4,5  1747

224        VILLETTE         HERVE          BOUL  1560  4,5  1714

225        THIERY           CHRISTOPHE     FERR  1590  4,5  1677

226        HUGUENIN         OLIVIER        LIEN  1860  4,5  1674

227        MAAZOUN          MEHDI          BOUL  1530  4,5  1672

228        TOMLINSON        SAM            ENG.  1912  4,5  1659

229        SALON            PASCAL         CAPG  N1760 4,5  1641

230        GARRIGUES        BERTRAND       DUNK  1540  4,5  1579

231  MI    LENDWAI          REINHARD       AUT   2410  4    2468

232        DEKNUYDT         CLAUDY         DUNK  2010  4    1996

233        MORVAN           GABRIEL        CERG  1760  4    1972

234        DEMOULIN         JOACHIM        BEL.  1806  4    1970

235        FAGNON           LAURENT        APSA  2030  4    1966

236        MULLER           VERONIQUE      BISC  1750  4    1953

237        BIRENS           ERIC-ANDRE     NIEN  2070  4    1952

238        COUCHE           DIDIER         CAPG  2090  4    1949

239        SCHNEIDER        DANIEL         AVOI  1810  4    1936

240        LEBLIC           MATHIEU        MARO  1690  4    1931

241        CHAPU            LAURENT        DIEP  1830  4    1925

242        SALOMON          FRANCK         TREM  1880  4    1923

243        MASCLE           JEAN-GUY       ZPTD  1970  4    1910

244        LOUIS            JEAN-PHILIPP   CHAS  1760  4    1902

245        YARD             MARIO          DUNK  1930  4    1900

246        LIEVENS          FABRICE        CAPG  1680  4    1890

247        DONRAULT         PATRICK        CHAL  2030  4    1889

248  CF    MULLER           ANNE           FRA   2025  4    1888

249        CAMUS            ALAIN          LIEC  1750  4    1878

250        ALLENTIN         ERIC           CAPG  1970  4    1857

251        MAGNIE           MOISE          FOUR  1770  4    1857

252        DAOUAS           NACEUR         TUN.  1720  4    1856

253        LECLERC          LOUIS          CHAI  1900  4    1855

254        CHEROY           VINCENT        VRCH  1820  4    1848

255        ZANINETTI        LAURENT        TREM  1860  4    1845

256        MESTDAGH         FRANCK         FOUR  1810  4    1843

257        PACCOU           JEAN           HAZE  1710  4    1843

258        MINET            STEVE          BCOL  1640  4    1839

259        SINQUIN          MARC           ETOU  1630  4    1838

260        DANCOURT         JEAN-HUGUES    CAMB  1780  4    1835

261        CARPENTIER       CLAUDE         AULN  1620  4    1817

262        GARRIGUES        GILLES         DUNK  1920  4    1811

263        KONIECZNY        SEBASTIEN      AUCH  1760  4    1807

264        HERAS            JEAN-CLAUDE    TGM8  1660  4    1803

265        BODLET           FREDERIC       MOLI  1620  4    1800

266        LACOUR           SERGE          REIM  1660  4    1799

267        SOBRY            SEBASTIEN      VASQ  1670  4    1780

268        DUPONCHEL        CLAUDE         CALA  1870  4    1779

269        BRUYHOOGHE       STEFAAN        BEL.  1697  4    1777

270        COTONNEC         ANTOINE        GONN  1840  4    1768

271        MARCHYLLIE       ISABELLE       CAPG  1710  4    1741

272        MARTIN           GILLES         LONG  1780  4    1738

273        HAMUDA           MOHAMED HABI   LBA.  1900  4    1733

274        DELMOTTE         GILLES         TGM8  1570  4    1731

275        BOUGEL           CLAUDE         LONG  1740  4    1728

276        SEIBT            PETER          AIXP  1750  4    1724

277        DELGRANGE        JOFFREY        VALE  1690  4    1723

278        HUTIN            FREDERIC       BOUL  1720  4    1721

279        ROULIN           JEAN-PAUL      CH15  1700  4    1712

280        COURTIN          CHRISTOPHE     ETOU  1650  4    1698

281        CHEVALIER        BERNARD        CALA  1600  4    1693

282        HAREUX           HUBERT         DUNK  N1660 4    1693

283        NORMAN           ROBERT         ENG.  1720  4    1691

284        ANGONESE         LAURENT        CHAR  1770  4    1689

285        BOUDIER          ERIC           AMIE  1590  4    1681

286        THOMAS           PHILIPPE       PART  1680  4    1675

287        LANGUE           MAXIME         BOUL  1600  4    1667

288        AMRAM            ROGER          MEUD  1770  4    1666

289        WARKENTIN        SABINE         ETOU  1830  4    1665

290        DE FRANCE        LAURENT        BMCH  1650  4    1661

291        AVRON            DAVID          VASQ  1500  4    1656

292        DEVOS            HERVE          TRNF  1750  4    1655

293        ATAMIAN          CLAUDE         MERS  1640  4    1654

294        CHATARD          PATRICE        BOUR  1670  4    1654

295        DUQUESNE         BASTIEN        BOUL  1570  4    1649

296        CASIER           FABRICE        CAPG  1650  4    1648

297        DAUCHY           STEPHANE       BAEF  N1660 4    1645

298        CAPPON           JOHN           CAPG  1810  4    1642

299        DHIEUX           FRANCKY        TROY  1810  4    1642

300        FERUCCI          FERRUCIO       ITA.  1654  4    1641

301        BELLER           MARCEL         BAEF  1710  4    1639

302        JANAS            SYLVAIN        BASX  1540  4    1635

303        MARCHAL          PHILIPPE       MITR  N1640 4    1632

304        PIRET            JEAN-JACQUES   VALE  1490  4    1626

305        MAAZOUN          KARIM          BOUL  1410  4    1611

306        TROTIN           ARNAUD         FOUR  1490  4    1580

307        FACON            ALBERT         BAEF  1500  4    1576

308        BALIQUE          PHILIPPE       CHAL  N1540 4    1568

309        ATIG             AMEUR          ALG.  1700  4    1544

310        DELGORGE         ERIC           FACH  N1580 4    1541

311        CROOKS           RONALD         ENG.  1568  4    1514

312        ACS              GYORGY         HUN.  1700  4    1506

313        LEFEBVRE         SERGE          CALA  1260  4    1444

314        COURTHAUDON      LUCIEN         BOUR  1390  4    1437

315        GOUVART          STEPHANE       CAPG  1180  4    1347

316        REGNIER          LAURENT        BOUL  1180  4    1335

317        MAPELLE          SYLVIE         SAVT  1200  4    1297

318        LAFARGE          JEAN-MARC      DRAV  2060  3,5  1970

319        DESCHLER         FABRICE        STRA  2040  3,5  1962

320        CATTEAU          BRUNO          LIEN  2110  3,5  1921

321        DAMMAN           HUGUES         BOUL  1720  3,5  1903

322        BEN NEDINA       JAMEL EDDIN    TUN.  1900  3,5  1859

323        LEVERS           THIERRY        AULN  1920  3,5  1838

324        FREEL            FABRICE        LONG  1900  3,5  1827

325        TARDIF           OLIVIER        ISSY  1840  3,5  1799

326        MORELLE          LUDOVIC        BASX  1810  3,5  1795

327        PARISSE          DENIS          MDMS  1680  3,5  1743

328        COCHARD          XAVIER         BOUL  1580  3,5  1742

329        VANLEYNSEELE     PATRICK        DOFM  1690  3,5  1732

330        COPELAND         RAYMOND        ENG.  1760  3,5  1722

331        ERVYNCK          JEROEN         BEL.  1848  3,5  1699

332        KOITKA           JOHAN          HENB  1720  3,5  1696

333        VERHAEGHE        JEAN-FREDERI   CAPG  N1640 3,5  1696

334        PAUTROT          STEPHANE       SURE  1660  3,5  1690

335        HAMEAU           MANUEL         LIEN  N1600 3,5  1631

336        BAUDUIN          CHRISTELLE     FOUR  1600  3,5  1622

337        VANNELLE         GUY            LONG  1640  3,5  1619

338        GRIMA            ERIC           AULB  1520  3,5  1613

339        DI MARCO         CHRISTOPHE     TGM8  1470  3,5  1558

340        FOVET            SEBASTIEN      LONG  N1540 3,5  1550

341        GALOPPA          LUDOVIC        CAPG  1560  3,5  1543

342        DEJONGH          ALEXANDRE      BASX  1720  3,5  1526

343        DEFLESSCHOUWER   EMMANUEL       VASQ  N1680 3,5  1483

344        FLIES            MICHEL         BEL.  1660  3,5  1450

345        BARA             MAURICE PERE   BOUL  N1340 3,5  1436

346        HUBA             MARK           ENG.  1496  3,5  1405

347        KUSZEK           REMI           BOUL  1470  3,5  1396

348        FILLON           DAMIEN         APSA  2110  3    1893

349        POTDEVIN         MICKAEL        TGM8  1590  3    1639

350        BYACHE           REGIS          CAPG  1690  3    1630

351        FEUCHEROLLES     SYLVAIN        TGM8  1700  3    1616

352        LOCATELLI        VINCENT        CAPG  N1620 3    1581

353        PAUWELS          RUDI           BEL.  1964  3    1571

354        DUQUENOY         PATRICE        CALA  1500  3    1535

355        BOULINGUEZ       JEAN-MARC      EMME  1520  3    1531

356        JOSSIEN          REMY           MOLI  1490  3    1507

357        FRUTEAU          PIERRE-MARC    STOU  1520  3    1495

358        PROTIN           STEPHANE       HERL  N1520 3    1474

359        NICOLLE          FRANCOIS       AMIE  1520  3    1465

360        GANTY            MARC           CAPG  1530  3    1453

361        ALLOUARD         MARC           FERR  1280  3    1437

362        BOUZIDI          ABDEL HAMID    TUN.  N1320 3    1425

363        DEHON            CHRISTOPHE     FEIG  N1440 3    1417

364        DELAPORTE        MARCEL         CAPG  1480  3    1404

365        MOINE            JEAN-YVES      NICE  N1340 3    1404

366        ACCADEBLED       DAVID          FOUR  N1220 3    1374

367        VANEXEN          PATRICK        AUCH  N1380 3    1340

368        DEVOS            MARC           BAIL  1330  3    1339

369        OBER             PASCAL         FOUR  1380  3    1334

370        GOUVART          ALAIN          CAPG  1240  3    1308

371        HAMIDA           MONGI          FOUR  1310  3    1304

372        MAGNIE           JEAN-CLAUDE    FOUR  1290  3    1303

373        BRIOUL           GUILLAUME      TGM8  N1260 3    1300

374        DECLERCK         NICOLAS        BAEF  N1080 3    1285

375        GRUBER           JULIEN         BOUL  1230  3    1273

376        MALLEWAEY        GUILLAUME      CAPG  1140  3    1259

377        BRY              STEPHANE       CAPG  N1360 3    1256

378        GOBY             PASCAL         AULN  1220  3    1237

379        DARQUES          OLIVIER        LONG  N1199 3    1236

380        CLAEYMAN         MICKAEL        BOUL  N1120 3    1235

381        LEFEVRE          HELENE         FOUR  1230  3    1233

382        LEFEBVRE         JEROME         CALA  N1200 3    1165

383        FOSETTE          YANN           BOUL  1130  3    1117

384        BLONDEL          AUDREY         CAPG  1040  3    1083

385        BLONDEL          GAETAN         CAPG  1010  3    1006

386        WALLON           VINCENT        CALA  1570  2,5  1773

387        AKLY             BELKHEIR       ALG.  1800  2,5  1524

388        PARFETT          GERALD         ENG.  1464  2,5  1506

389        SARVARI          ZOLTAN         HUN.  1600  2,5  1432

390        KUHAJDA          BOHUMIL        TCH.  1600  2,5  1388

391        ALLAYS           CHRISTIAN      CAPG  1450  2,5  1368

392        DUTHOIT          OLIVIER        TGM8  1300  2,5  1362

393        ROYER            MICHEL         MITR  N1360 2,5  1343

394        VERMERSCH        DAVID          CAPG  N1360 2,5  1328

395        BARA             MAURICE-FILS   BOUL  1300  2,5  1306

396        ADMONT           LAURENT        BOUL  N1340 2,5  1241

397        CARLIER          GUILLAUME      TGM8  1170  2,5  1222

398        COULON           GLADYS         TGM8  1270  2,5  1170

399        LEFEBVRE         HERVE          CAPG  N1200 2,5  1149

400        DEHAUDT          REJAN          BAEF  N1099 2,5  1103

401        LECOESTER        MATTHIEU       CAPG  N1100 2,5  1081

402        TERRIER          LIEVIN         BAEF  N1000 2,5  1081

403  CF    ZURMELY          FRANK          FRA   2290  2    2052

404        MAURE            PHILIPPE       AMIE  1810  2    1755

405        NYULASZ          VIKTOR         HUN.  1500  2    1230

406        DECLERCK         DAMIEN         BAEF  N1160 2    1201

407        TEMPLEUR         CECILE         CAPG  N1140 2    1048

408        DELEFORGE        DORINE         BOUL  N1040 2    1001

409        MARETTE-BRAR     CECILE         BOUL  N1020 2    1000

410        MINET            TEDDY          CREI  1080  2    1000

411        BLONDEL          CYRIL          CAPG  N1100 1,5  1119

412        DUFLOU           ANDRE          GARD  1420  1    1102

413        DELEFORGE        ISABELLE       BOUL  N1000 1    1000

414        LEGARS           YVES           CAPG  N1499 1    0

415        MERAND           FRANCOIS       NANT  1620  0    0

416        PELLE            GUILLAUME      FOUR  2000  0    0