Xe Open International de Cappelle-la-Grande 1994

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    MI    CHUCHELOV        VLADIMIR      RUS   2495  7     2680

2    GMI   MILES            ANTHONY       ENG   2590  7     2679

3    GMI   KUZMIN           GENNADI       UKR   2505  7     2665

4    GMI   HEBDEN           MARK          ENG   2530  7     2645

5    GMI   CSESHKOVSKY      VITALY        RUS   2515  6,5   2618

6    CF    DANIELIAN        OGANES        ARM   2445  6,5   2618

7    MI    EMMS             JOHN          ENG   2525  6,5   2605

8    GMI   PHOMINYH         ALEXANDR      RUS   2515  6,5   2601

9    GMI   SAKAEV           KONSTANTIN    RUS   2555  6,5   2600

10   GMI   PISKOV           YURY          RUS   2550  6,5   2595

11   GMI   CHERNIN          ALEXANDER     HUN   2630  6,5   2587

11   GMI   DVOIRYS          SEMEN         RUS   2550  6,5   2587

13   GMI   DONCHEV          DIMITAR       BUL   2480  6,5   2568

14   MI    PETKEVICH        JUSEFS        LAT   2445  6,5   2563

15   MI    TKACHIEV         VLADISLAV     KAZ   2510  6,5   2558

16   MI    HOWELL           JAMES         ENG   2495  6,5   2551

17   GMI   SZEKELY          PETER         HUN   2505  6,5   2547

18   MI    NINOV            KIRIL         BUL   2415  6,5   2538

19   MI    IKONNIKOV        VYACHESLAV    RUS   2515  6,5   2537

20   GMI   NAUMKIN          IGOR          RUS   2455  6,5   2518

21   GMI   ULIBIN           MIKHAIL       RUS   2515  6,5   2513

22   GMI   MITKOV           NIKOLA        YUG   2470  6,5   2480

23   GMI   MURREY           JACOB         FRA   2525  6,5   2467

24   GMI   KLINGER          JOSEF         AUT   2475  6,5   2447

25   MI    GUREVICH         VLADIMIR      UKR   2420  6     2590

26   MI    TODOROV          OGNJAN        BUL   2400  6     2582

27   GMI   TSEITLIN         MIKHAIL       RUS   2440  6     2574

28   MI    MAGOMEGOV        MAGARAM       TAJ   2450  6     2567

29   CF    HANSEN           MADS SMITH    DEN   2310  6     2560

30   MI    FROLOV           ARTUR         UKR   2525  6     2540

30   MI    RYTSHAGOV        MIKHAIL       EST   2470  6     2540

32   GMI   SAVCHENKO        STANISLAV     UKR   2540  6     2532

33   MI    VELIKHANLI       FIRUZA        AZE   2315  6     2523

34   MI    TIMOSHENKO       GEORGY        UKR   2520  6     2516

35   GMI   LANKA            ZIGURDS       LAT   2535  6     2512

36   GMI   MC NAB           COLIN         SCO   2460  6     2507

37   GMI   KVEINYS          ALOYZAS       LTU   2520  6     2502

38   MI    GDANSKI          JACEK         POL   2505  6     2492

39   CF    BERRY            STEPHEN       ENG   2320  6     2487

39   MI    JASNIKOWSKI      ZBIGNIEW      POL   2475  6     2487

41   MI    SHIPOV           SERGEI        RUS   2525  6     2480

42   GMI   KENGIS           EDVINS        LAT   2565  6     2479

43   GMI   SHNEIDER         ALEXANDR      UKR   2570  6     2478

44   GMI   MAKAROV          MARAT         RUS   2525  6     2477

45   MI    AVERKIN          OREST         RUS   2465  6     2466

45   GMI   KIROV            NINO          BUL   2470  6     2466

47   MI    SOKOLOV          ANDREI        LAT   2515  6     2452

48   MI    GODENA           MICHELE       ITA   2480  6     2447

49   MI    DOBROWOLSKY      LADISLAV      TCH   2400  6     2444

50   CF    IVLEV            VALENTIN      RUS   2320  6     2433

51   MI    PEDZICH          DOMINIK       POL   2400  6     2430

52   MI    BEIKERT          GUNTHER       GER   2415  6     2429

53   MI    URBAN            KLAUDIUSZ     POL   2440  6     2415

54   GMI   RAUSIS           IGORS         LAT   2495  6     2400

55   CF    DOBROWOLSKI      PIOTR         POL   2320  6     2395

56   MI    NALBANDIAN       TIGRAN        ARM   2485  6     2387

57   MI    GAVRILOV         ALEXEI        RUS   2430  6     2357

58   MI    KHARKOVA         ELENA         RUS   2195  6     2281

59   CF    SZABO            ZSOLT         HUN   2305  6     2230

60   GMI   ARAKHAMIA        KETEVAN       GEO   2485  6     2480

61   CF    TONDIVAR         BABAK         IRI   2345  5,5   2478

62   MI    KAMINSKI         MARCIN        POL   2445  5,5   2468

63   MI    GORBATOW         ALEXEJ        RUS   2415  5,5   2458

64   MI    BABURIN          ALEKSANDAR    RUS   2520  5,5   2455

65   MF    CZEBE            ATTILA        HUN   2355  5,5   2445

66   GMI   VOISKA           MARGARET      BUL   2325  5,5   2441

67   CF    SCHLINDWEIN      ROLF          GER   2325  5,5   2437

68   MI    RASIK            VITEZSLAV     TCH   2425  5,5   2426

69   MI    LEVITT           JONATHAN      ENG   2445  5,5   2421

70   MF    ROVID            KALMAN        HUN   2350  5,5   2406

71   GMI   SOLOZHENKIN      EVGENIY       RUS   2525  5,5   2402

72   MI    GRABARCZYK       MIROSLAW      POL   2435  5,5   2392

73   CF    MARTIN           STEFAN        GER   2220  5,5   2375

74   MF    PEEK             MARCEL        NED   2300  5,5   2367

75   MI    PETRAN           PETER         SVK   2410  5,5   2365

76   MI    NEI              IIVO          EST   2405  5,5   2363

77   GMI   GHITESCU         THEODOR       ROM   2410  5,5   2361

78   MI    DABROWSKA        KRYSTYNA      POL   2300  5,5   2348

79   CF    BANIKAS          HRISTOS       GRE   2300  5,5   2346

80   MI    FRANZEN          JOSEF         SVK   2315  5,5   2336

81   MI    DUNNINGTON       ANGUS         ENG   2430  5,5   2324

82   MI    FROIS            ANTONIO       POR   2385  5,5   2322

82   CF    SHAW             JOHN          SCO   2290  5,5   2322

84   CF    SULEIMANOV       SALMAN        AZE   2350  5,5   2317

85   MI    KOVACEVIC        SLOBODAN      YUG   2400  5,5   2294

86   CF    MANCINI          MARIO         FRA   2305  5,5   2283

87   CF    ELSNESS          FRODE         NOR   2280  5,5   2282

87   MI    RADU             ELENA LUMINA  ROM   2310  5,5   2282

89         STEPANOV         VLADIMIR      RUS.  2250  5,5   2274

90   CF    DAUSCH           RENE          GER   2310  5,5   2273

91   CF    MOHANDESSI       SHAHIN        BEL   2305  5,5   2272

92   CF    MAREK            JIRI          TCH   2280  5,5   2269

93   CF    DUBIEL           JACEK         POL   2395  5,5   2265

94   CF    SPISAK           CZESLAW       POL   2230  5,5   2236

95   CF    WALL             TIM           ENG   2245  5,5   2224

96         ROYER            SYLVAIN       AUBE  2010  5,5   2212

97         LOIRET           STANISLAS     NOYA  2260  5,5   2196

98         MINNICAN         ALAN          SCO.  2035  5,5   2173

99   CF    JOURAVLJEV       ANATOLY       RUS   2285  5,5   2168

100  CF    FELLER           JOSEPH        LUX   2245  5,5   2154

101  GMI   LUKOV            VALENTIN      BUL   2380  5     2427

102  MI    DEGRAEVE         JEAN-MARC     FRA   2480  5     2425

103  MI    DUMITRACHE       DRAGOS        ROM   2395  5     2419

104  MI    BERN             IVAR          NOR   2380  5     2412

105  MF    VAN GISBERGEN    STAN          NED   2365  5     2406

106  MF    KEMPINSKI        ROBERT        POL   2385  5     2366

107  CF    VELCHEVA         MARIA         BUL   2125  5     2364

108  MF    ORAL             THOMAS        TCH   2375  5     2362

109  MI    LUPU             MIRCEA SERGIU ROM   2430  5     2355

110  CF    SHNAIDER         DAVID         RUS   2300  5     2351

111  MF    FELSBERGER       ALFRED        AUT   2390  5     2350

111  MI    NEPEINA          MARIA         UKR   2210  5     2350

111  CF    UPTON            TIM           SCO   2265  5     2350

114  MI    SAKHATOVA        ELVIRA        KAZ   2290  5     2344

114  MI    WERNER           DIMO          GER   2375  5     2344

116  MF    JONKMAN          HARMEN        NED   2340  5     2332

117  MF    SALAUN           YANN          FRA   2270  5     2322

118  MF    BRYSON           DOUGLAS       SCO   2340  5     2320

119  MI    ETCHEGARAY       PATRICE       FRA   2395  5     2317

120  MF    MASTROKOUKOS     GEORGIOS      GRE   2385  5     2300

121  GMI   OSTOJIC          PREDRAG       YUG   2340  5     2294

122  MI    TSIGANOVA        MONIKA        EST   2285  5     2293

123  MI    MARKOTIC         GORDAN        CRO   2345  5     2290

124  GMI   RAUSE            OLITA         LAT   2355  5     2287

125  MF    MANDEL           ANDREAS       GER   2370  5     2254

126  MI    NEGULESCU        ADRIAN        ROM   2450  5     2245

127  MI    NASCIMENTO       ALEXANDRE     ANG   2210  5     2232

128  CF    ARASLANOV        FARID         RUS   2310  5     2230

129        IPPOLITO         MANUEL        MALF  2200  5     2226

130  CF    ZYGOURIS         HRISTOS       GRE   2245  5     2225

131  MF    VAN DER GRIENDT  JAN WILLEM    NED   2390  5     2219

132  CF    APPLEBERRY       MARTIN        USA   2355  5     2210

133  MI    SKRIPCHENKO      ALMIRA        MOL   2235  5     2207

134  MI    SAFRANSKA        ANDA          LAT   2345  5     2206

135  MI    RUBENE           ILZE          LAT   2255  5     2202

136        KLEPPE           JOHANNES      NOR.  1992  5     2201

137  CF    MAES             WIM           BEL   2245  5     2197

138  CF    BOBROWSKA        MONIKA        POL   2165  5     2189

138  CF    OEI              HWAY          NED   2255  5     2189

140  CF    DEPYL            PASCAL        FRA   2185  5     2181

141  CF    GERARD           NICOLAS       FRA   2160  5     2175

142  CF    RAYNER           FRANCIS       WLS   2285  5     2174

143  MF    ROTH             PETER         AUT   2290  5     2169

144  CF    ARCHANGELSKY     MIKHAIL       RUS   2270  5     2166

145  CF    PTACNIKOVA       LENKA         TCH   2240  5     2148

146        CATTEAU          BRUNO         LIEN  2110  5     2142

147        MARCHYLLIE       BRUNO         CAPP  2080  5     2134

148        THIERRY          PATRICE       MARO  1960  5     2130

149        LAURENT          HUGUES        ORLE  1960  5     2129

150        UMESH            SANTAOSH      SCO.  1950  5     2121

151  CF    GABORIT          JEAN-PIERRE   FRA   2315  5     2119

152        HOURIEZ          ALAIN         FERR  1730  5     2110

153        CHAPLIN          ERIK          ISSY  2160  5     2106

154        PRUDHOMME        FRANK         DUNK  2070  5     2099

155        BERRY            NEIL          SCO.  1925  5     2098

156  MI    DUBOIS           MARTINE       FRA   2070  5     2092

157  LE    BOURHIS          DOMINIQUE     ROCH  2050  5     2060

158        LOHOU            STEPHANE      ROSN  2070  5     2056

159  CF    TOCCHIONI        DORIANO       ITA   2260  5     2046

160        GABRIELSEN       STIG          NOR.  2047  5     2009

161        MARTIN           JEAN-LUC      BOUL  1920  5     2008

162        STEVENS          CHRISTIAN     MAT8  1990  5     1956

163        PRUSINOWSKI      REGIS         STAN  1830  5     1937

164        DENAYER          ERIC          BEL.  2240  5     2204

165        PIACENTINI       CLAUDIO       BEL.  2173  5     2192

166  MI    ZIATDINOV        RASET         UZB   2450  5     2248

167  MI    ROEDER           MATTHIAS      GER   2435  4,5   2321

168  MI    LANE             GARY          ENG   2435  4,5   2282

169        RIZOUK           AIMEN         ALG.  2000  4,5   2251

170  CF    LOEBLER          HEIMO         AUT   2280  4,5   2249

171  CF    STROMER          ALEXANDER     GER   2245  4,5   2237

172  MI    CARLIER          BRUNO         NED   2355  4,5   2226

173  CF    CARUSO           AUGUSTO       ITA   2235  4,5   2217

174  CF    FABRIS           ALBERTO       ITA   2205  4,5   2212

175  CF    SAGALL           ROY           ENG   2155  4,5   2211

176  GMI   BRUSTMAN         AGNIESZKA     POL   2345  4,5   2206

177  CF    ASTOLFI          FREDERIC      FRA   2235  4,5   2183

178  CF    GUEDON           STEPHANE      FRA   2215  4,5   2177

179  MI    ROIZEN           NADEJDA       MOL   2280  4,5   2153

180  CF    WIANS            CAMILLE       LUX   2275  4,5   2148

181  MI    DURAO            JOAQUIM       POR   2215  4,5   2145

182  CF    HENRIS           LUC           BEL   2270  4,5   2130

183        PELLE            GUILLAUME     DIEP  2060  4,5   2128

184  MF    BERNEI           ANDRAS        HUN   2345  4,5   2124

185  CF    BLIZNIUK         OLGA          UKR   2045  4,5   2122

186        ADERITO          PEDRO         ANG.  2150  4,5   2121

187  CF    DUMITRACHE       SERBAN        ROM   2250  4,5   2119

188        HMILA            HICHEM        TUN.  2050  4,5   2113

189  CF    CATTONI          MANUEL        FRA   2135  4,5   2104

190        ARKI             MIKAIL        ISSY  2110  4,5   2094

191        ZIMMERMANN       RICHARD       LIEV  2029  4,5   2081

192        DUBE             DIMITRI       TOUR  2110  4,5   2080

193  CF    WYSS             VALTER        ITA   2285  4,5   2074

194        SALOMON          FRANCK        TREM  1860  4,5   2064

195        JENSEN           HENRIK        DEN.  2085  4,5   2059

196        CHARDIN          THIERRY       AUBE  1840  4,5   2053

197  MF    NICOARA-ETCHEGA  MALINA        FRA   2160  4,5   2051

198        SAHETCHIAN       ARMAND        AUBE  2140  4,5   2041

199        VALETTE          CHRISTIAN     ORLE  2010  4,5   2034

200        BESSAT           REMY          BETH  1970  4,5   2029

201  CF    SCETININ         ALEXANDER     RUS   2315  4,5   2027

202        MEERSSEMAN       ALAIN         ETOU  1960  4,5   2020

203        DELAHAYE         FREDERICK     CAPP  1930  4,5   1995

204        MAYERSFELD       JACQUES       MAT8  1880  4,5   1968

205        GHIRALDINI       JEAN-PAUL     AULB  1970  4,5   1959

206        DIMITROV         NOTU          BUL.  2070  4,5   1947

207        LEGRAND          PATRICK       LILL  1870  4,5   1945

208        COTONNEC         ANTOINE       GONE  1810  4,5   1943

209        DELOBEL          BERNARD       LONG  1920  4,5   1940

210        CAPPON           JOHN          CAPP  1850  4,5   1931

211        DERVAUX          CHRISTIAN     ETOU  1980  4,5   1910

212        DWEIK            ISMAEL        PAL.  2000  4,5   1904

213        DEKNUYDT         CLAUDY        DUNK  1980  4,5   1889

214        RINGOIR          GUY           BEL.  1893  4,5   1886

215        BOUALAGUI        ALI           TUN.  2000  4,5   1882

216        HAMIDA           OUAHID        FOUR  1850  4,5   1848

217        SOUPIZON         REMI          TOUR  1690  4,5   1846

218        KONIECZNY        SEBASTIEN     AUCH  1750  4,5   1801

219        DELMOTTE         GILLES        MAT8  1880  4,5   1783

220        COCHARD          XAVIER        BOUL  1670  4,5   1770

221        BERING           ANDERS        DEN.  1775  4,5   1768

222        MAURE            PHILIPPE      LAMB  1790  4,5   1766

223        CARREAU          PASCAL        BELF  1820  4,5   1560

224        GOUVART          ALAIN         CAPP  1280  4,5   1448

225  GMI   VAISSER          ANATOLI       FRA   2575  4,5   2436

226  CF    DETTER           PETER         AUT   2205  4,5   2243

227        JOAO             CAETANO       ANG.  2150  4,5   2194

228  MI    WHITELEY         ANDREW        ENG   2305  4,5   2180

229  CF    FONTAINE         ROBERT        FRA   2150  4,5   2089

230        ROMANELLI        ROBERT        BEL.  2155  4,5   2061

231  MF    DUBOIS           JEAN-MARIE    FRA   2290  4     2200

232        CATTEAU          YVES          LIEN  2010  4     2146

233  CF    STOCEK           JIRI          TCH   2305  4     2124

234        LOUIS            JEAN-PHILIPPE CHAS  1930  4     2087

235        EGRETEAU         ERIC          ROCH  1930  4     2085

236        YARD             MARIO         DUNK  1900  4     2084

237        MICHAUD          PASCAL        AVOI  2010  4     2075

238        MEDJAHED         MOHAMED       LIEN  1990  4     2063

239        BIRENS           ERIC-ANDRE    NICE  2040  4     2053

240        ZAKARI           ABDELHADI     AECE  1920  4     2048

241  MI    TE               ROZA          RUS   2280  4     2032

242        HANSEN           HENRIK        DEN.  2045  4     2026

243  MI    LUPU             SMARANDA      ROM   2135  4     2023

244  CF    CZAJKA           ZBIGNIEW      POL   2205  4     2011

245        COUCHE           DIDIER        CAPP  1940  4     1994

246        LAKHDARI         MOHAMED       ALG.  2000  4     1973

247        SIMON            LAURENT       MALF  1920  4     1950

248  CF    PEREZ            SERGE         FRA   2245  4     1948

248        STURC            GUSTAV        SVK.  2174  4     1948

250        ALLENTIN         ERIC          CAPP  1910  4     1946

251        MINET            STEVE         BCOL  1730  4     1944

252        HOYER            HANS-GERD     BRIG  2020  4     1938

252        JOAO             FRANCISCO     ANG.  2000  4     1938

254        GUILBERT         JEAN-LOUIS    BOUL  1910  4     1930

255        MARIETTE         CHRISTIAN     MARO  1930  4     1916

256        CHAPU            LAURENT       DIEP  1950  4     1906

257        BELLARDI         MICHEL        BOUR  1860  4     1893

258        GARRETT          YURI          ITA.  1753  4     1893

259        NASHASHIBI       RAED          PAL.  2000  4     1883

260        VUILLEMOT        MARC          AULB  1790  4     1866

261        HERAS            JEAN-CLAUDE   MAT8  1680  4     1839

262        CARPENTIER       CLAUDE        AULN  1700  4     1813

263        MARTIN           GILLES        LONG  1830  4     1801

264        PAUTROT          STEPHANE      PUTE  1760  4     1795

265        EQUEY            DANIEL        SAIN  1710  4     1787

266        CARPENTIER       PIERRE        VASQ  1710  4     1778

267        IMBERT           GERARD        VINC  1800  4     1770

268        BAILLARGEANT     JEROME        AVOI  1630  4     1759

269        BRIGNON          CHRISTOPHE    AECH  1840  4     1757

270        MARCHYLLIE       ISABELLE      CAPP  1710  4     1749

271        FEUCHEROLLES     SYLVAIN       MAT8  1750  4     1747

272        DELOBEL          ALAIN         CAPP  1850  4     1734

273        DUPONCHEL        CLAUDE        CALA  1810  4     1718

274        MOZGAWA          PATRICK       TRIT  1730  4     1702

274        SINQUIN          MARC          ETOU  1710  4     1702

276        GARRIGUES        GILLES        DUNK  1880  4     1701

277        MUNK             LUBOMIR       SVK.  1997  4     1698

278        AMRAM            ROGER         MEUD  1780  4     1689

279        DABROWSKI        WALDEMAR      ETOU  1660  4     1665

280        ATAMIAN          CLAUDE        MERS  1670  4     1660

281        THIBAULT         MICKAEL       BOUL  1620  4     1658

282        MARCHAL          PHILIPPE      MITR  1570  4     1649

283        FERRANT          CHRISTOPHE    DIEP  1510  4     1641

283        MAPELLE          SYLVIE        ROUE  1570  4     1641

285        FOREST           BERNARD       LETO  1560  4     1640

286        BIHARI           PASCAL        MALF  1590  4     1637

287        LEROY            DIDIER        LIVG  1680  4     1634

288        GANTY            MARC          CAPP  1520  4     1629

289        LANGUE           MAXIME        BOUL  1570  4     1614

290        THERKILDSEN      THOMAS        ETOU  1450  4     1606

291        MAAZOUN          KARIM         BOUL  1510  4     1594

292        ROYER            MICHEL        MITR  1400  4     1541

293        VAN DEN BOSCH    PHILIPPE      TRIT  1480  4     1507

294        BALATONI         RICHARD       ENG.  1584  4     1491

295        VARINIAC         EMMANUEL      BETH  1530  4     1490

296        BARA             MAURICE-FILS  BOUL  1380  4     1489

297        DELAPORTE        MARCEL        CAPP  1480  4     1427

298        BRY              STEPHANE      BAIL  N1200 4     1346

299        BOUSLAMA         ABDELJELIL    TUN.  2000  4     1960

300        HAREUX           HUBERT        DUNK  1710  4     1842

301  CF    ANDRIASIAN       ARMINE        ARM   2065  3,5   2029

302        ROUNEAU          MARC          BOUL  2080  3,5   1931

303  CF    GARABEDIAN       VAHAKN        FRA   2175  3,5   1913

304        NYMAN            JOHN          ENG.  1800  3,5   1889

305        HUTIN            FREDERIC      BOUL  1780  3,5   1866

306        GAILLARD         BRUNO         BOUL  1810  3,5   1855

307        AVRON            DAVID         LIEN  1690  3,5   1829

308        ZERBIB           CLAUDE        VASQ  1820  3,5   1817

309        LEBURGUE         SYLVAIN       FERR  1680  3,5   1811

310        MICHALOWSKY      LAURENT       AUCH  1710  3,5   1776

311        ROCH             THIERRY       TOUL  1830  3,5   1769

312        MAAZOUN          MEHDI         BOUL  1660  3,5   1760

313        IGLESIAS         CHRISTOPHE    MARO  1740  3,5   1755

314        WARKENTIN        SABINE        ETOU  1720  3,5   1743

315        CASIER           FABRICE       CAPP  1650  3,5   1742

316        DEBRUYNE         SYLVAIN       ETOU  1660  3,5   1717

317        VANLEYNSEELE     PATRICK       DOFM  1620  3,5   1698

318        ALLOUARD         MARC          FERR  1650  3,5   1669

319        GRIMA            ERIC          TREM  1530  3,5   1653

320        BELLER           MARCEL        DOFM  1640  3,5   1646

321        COPELAND         RAYMOND       ENG.  1720  3,5   1622

322        PACCOU           JEAN          BAIL  1660  3,5   1619

323        FACON            ALBERT        BAIL  1630  3,5   1618

324        FOVET            SEBASTIEN     LONG  1500  3,5   1618

325        CARTIGNY         PATRICK       CAPP  1710  3,5   1606

326        JEANNELLE        ANDRE         ETOU  1560  3,5   1588

327        LIEVENS          FABRICE       CAPP  1700  3,5   1571

328        GARRIGUES        BERTRAND      DUNK  1550  3,5   1549

329        LISASI           MIOTO         BEL.  N1660 3,5   1532

330        BALIQUE          PHILIPPE      CAPP  1510  3,5   1530

331        BERQUEZ          JEAN          BOUL  1440  3,5   1510

332        BEDU             JEAN-PIERRE   CHAU  1490  3,5   1505

332        SALON            PASCAL        CAPP  N1520 3,5   1505

334        LEFEBVRE         SERGE         CALA  1470  3,5   1504

335        COLIN            CLAUDE        HERB  1580  3,5   1486

336        DARQUES          OLIVIER       LONG  1220  3,5   1376

337        KUSZEK           REMY          BOUL  1420  3,5   1373

338        MINET            TEDDY         CHAN  1170  3,5   1271

339        MARETTE-BRAR     CECILE        BOUL  1010  3,5   1228

339        SIAME            JULIEN        LONG  1180  3,5   1228

341        LOCATELLI        VINCENT       CAPP  N1700 3,5   1671

342        FOURNIER         SYLVAIN       BOUL  1390  3,5   1318

343        VILLETTE         HERVE         BOUL  1700  3     1711

344        CAMUS            ALAIN         LILL  1800  3     1693

345        ANGONESE         LAURENT       AECH  1790  3     1662

346        COLLINET         LAURENT       REIM  1720  3     1632

347        MICHEL           JEROME        LAMB  1510  3     1527

348        VAN DER ZWALMEN  MIRANDA       BEL.  N1400 3     1506

349        TAVERNIER        CHRISTINE     LIEN  1510  3     1493

350        VERHAEGHE        JEAN-FREDERIC CAPP  1460  3     1479

351        DERNONCOURT      JEAN-BENOIT   LAMB  1380  3     1470

352        HUBA             MARK          ENG.  1504  3     1439

353        PARFETT          GERALD        ENG.  1512  3     1430

354        GUIDEZ           THOMAS        VASQ  1370  3     1385

355        LUCAS            JEAN          DUNK  N1580 3     1383

356        PELLERIN         MICHEL        LAMB  1430  3     1373

357        DELOBEL          CHRISTOPHE    LONG  N1520 3     1370

358        MARTINELLI       OLIVIA        LIEV  1240  3     1368

359        MEGHRICHE        ERIC          ETOU  N1260 3     1341

360        DUBOIS           JEAN-PIERRE   NOYA  N1080 3     1339

361        ROSZAK           FABRICE       CAPP  1370  3     1325

362        GREMY            PAUL          SAIN  1450  3     1317

363        GOUVART          STEPHANE      CAPP  1290  3     1311

363        GRUBER           JULIEN        BOUL  1220  3     1311

365        MALLEVAEY        GUILLAUME     CAPP  1250  3     1302

366        VERMERSCH        DAVID         CAPP  1160  3     1295

367        DIOLOGENT        JULIEN        DIEP  N1280 3     1263

368        LECOESTER        MATTHIEU      CAPP  1030  3     1174

369        BLONDEL          AUDREY        CAPP  1160  3     1154

370        BOURGAIN         LOUIS         BOUL  1240  3     1126

371        BLONDEL          GAETAN        CAPP  N1100 3     1067

372        COLSON           LYNDA         BOUL  N1000 3     1000

372        TEMPLEUR         CECILE        CAPP  1010  3     1000

374        VOLKOVENKO       EVGUENI       RUS.  2000  3     1732

375        LERUSTE          GEORGES       EHEM  1450  2,5   1502

376        GREGOIRE         THIERRY       ETOU  N1300 2,5   1435

377        FLIES            MICHEL        BEL.  1630  2,5   1428

378        COURTHAUDON      LUCIEN        BOUR  1480  2,5   1425

379        LECLUSE          CLAUDE        BETH  1310  2,5   1356

380        GWINNER          ISABELLE      LILL  N1220 2,5   1277

381        LEFEBVRE         JEROME        CALA  1180  2,5   1272

382        BRIOUL           GUILLAUME     MAT8  1290  2,5   1211

383        CLAEYMAN         MICKAEL       BOUL  1170  2,5   1164

384        BLONDEL          CYRIL         CAPP  1070  2,5   1145

385        KOITKA           JOHAN         HENI  1700  2,5   1700

386        BOUZIDI          ABDELHAMID    TUN.  N1420 2,5   1423

387        LEBLANC          LUDOVIC       CAPP  N1120 2,5   1291

388        PRIMEL           DOMINIQUE     ISSY  1950  2,5   1727

389        PIHEN            SABINE        NOYA  N1200 2     1212

390        ENTZMANN         HELENE        CAPP  N1160 2     1103

391        MAILLARD         MICHAEL       CAPP  N1099 2     1073

392        GARABEDIAN       ANAHID        ISSY  1130  2     1046

393        TEMPLEUR         REMI          CAPP  N1000 2     1000

394        CAVERNE          STEPHANE      BOUL  N1060 2     1016

395  CF    MARCHAND         FRANCOIS      FRA   2260  2     2213

396        LEFEVRE          SABRINA       CAPP  N1040 1,5   1000

396        MANTEN           GEOFFREY      CAPP  N1000 1,5   1000

398        KOUZNETSOV       GUENNADI      RUS.  2000  1,5   1629

399        CATTEAU          LUDOVIC       LISC  2090  1,5   1869

400        IVATCHENKO       VLADIMIR      RUS.  2000  1     1694

401        LE GARS          YVES          PAUH  N1499 0     0