XIe Open International de Cappelle-la-Grande 1995

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    GMI  MILES             ANTHONY        ENG   2615  7    2717

2    GMI  HEBDEN            MARK           ENG   2550  7    2714

3    GMI  SVESHNIKOV        EVGENI         RUS   2560  7    2701

4    MI   TKACHIEV          VLADISLAV      KAZ   2575  6,5  2665

5    GMI  MALANIUK          VLADIMIR       UKR   2615  6,5  2661

6    GMI  ROMANISHIN        OLEG           UKR   2595  6,5  2654

7    GMI  SOKOLOV           ANDREI         RUS   2575  6,5  2648

8    GMI  SMYSLOV           VASSILY        RUS   2540  6,5  2644

9    GMI  DVOIRYS           SEMEN          RUS   2550  6,5  2637

10   MI   SOKOLOV           ANDREI         LAT   2520  6,5  2624

10   GMI  SMAGIN            SERGEI         RUS   2540  6,5  2624

12   GMI  GOFSHTEIN         LEONID         ISR   2465  6,5  2623

12   MI   LEMPERT           IGOR           UKR   2510  6,5  2623

14   GMI  RASHKOVSKY        NUKHIM         RUS   2550  6,5  2622

14   MI   LANDA             KONSTANTIN     RUS   2500  6,5  2622

16   GMI  SAVCHENKO         STANISLAV      UKR   2585  6,5  2615

17   GMI  GUREVICH          DMITRY         USA   2530  6,5  2609

18   GMI  GRIVAS            EFSTRATIOS     GRE   2460  6,5  2600

19   GMI  GIORGADZE         GIORGI         GEO   2590  6,5  2590

20   MI   DUMITRACHE        DRAGOS         ROM   2530  6,5  2589

21   GMI  SKEMBRIS          SPYRIDON       GRE   2525  6,5  2587

22   GMI  YAKOVICH          YURI           RUS   2555  6,5  2584

23   GMI  CVITAN            OGNJEN         CRO   2520  6,5  2578

24   GMI  ARKHIPOV          SERGEY         RUS   2515  6,5  2575

24   MI   SHIPOV            SERGEI         RUS   2510  6,5  2575

26   GMI  SHABALOV          ALEXANDER      USA   2570  6,5  2574

27   GMI  ISTRATESCU        ANDREI         ROM   2505  6,5  2571

27   GMI  ATALIK            SUAT           TUR   2500  6,5  2571

29   MI   MUHUTDINOV        MARAT          RUS   2485  6,5  2560

30   GMI  STEFANSSON        HANNES         ISL   2530  6,5  2559

31   GMI  SHNEIDER          ALEKSANDR      UKR   2530  6,5  2543

32   GMI  TREGUBOV          PAVEL          RUS   2515  6,5  2537

33   GMI  MUREY             JACOB          ISR   2495  6,5  2498

34   MI   SALTAEV           MIHAIL         UZB   2495  6,5  2467

35   MI   NOTKIN            MAKSIM         RUS   2485  6    2627

36   MI   KRAKOPS           MARIS          LAT   2475  6    2601

37   GMI  RAZUVAEV          YURI           RUS   2580  6    2582

38   MI   REINDERMAN        DIMITRI        NED   2440  6    2571

39   GMI  RAUSIS            IGORS          LAT   2495  6    2564

40   GMI  TSESHKOVSKY       VITALY         RUS   2530  6    2556

41   GMI  POLULJAHOV        ALEKSANDR      RUS   2450  6    2555

42   GMI  MINASIAN          ARTASHES       ARM   2540  6    2552

43   GMI  MILADINOVIC       IGOR           YUG   2535  6    2550

44   GMI  NENASHEV          ALEXANDER      UZB   2605  6    2537

45   MI   CHUCHELOV         VLADIMIR       BEL   2530  6    2536

46   GMI  NOVIKOV           IGOR           UKR   2590  6    2533

47   GMI  KROGIUS           NIKOLAI        RUS   2480  6    2524

48   MI   RYTSHAGOV         MIKHAIL        EST   2485  6    2523

49   MI   APICELLA          MANUEL         FRA   2505  6    2516

50   GMI  SAKAEV            KONSTANTIN     RUS   2535  6    2514

51   MI   HAUCHARD          ARNAUD         FRA   2445  6    2511

52   MI   HENNIGAN          MICHAEL        ENG   2410  6    2510

53   MI   HOWELL            JAMES          ENG   2520  6    2496

53   MI   RAETSKY           ALEXANDER      RUS   2510  6    2496

55   MI   KALESIS           NIKOLAOS       GRE   2410  6    2492

56   GMI  SHERBAKOV         RUSLAN         RUS   2520  6    2491

57   MI   NIKOLENKO         OLEG           RUS   2480  6    2486

58   GMI  ZAITSEV           IGOR           RUS   2455  6    2477

59   MF   KRATOCHWIL        CHRISTIAN      GER   2340  6    2476

60   MI   PIENIAZEK         ARTUR          POL   2420  6    2474

61   GMI  MATVEEVA          SVETLANA       RUS   2430  6    2470

62   MI   THORHALLSSON      THROSTUR       ISL   2420  6    2466

63   MI   KISELEV           SERGEY         RUS   2495  6    2464

63   MI   MAGOMEDOV         MAGARAM        TJK   2455  6    2464

65   GMI  SOLOZHENKIN       EVGENIY        RUS   2480  6    2447

66   MI   VESCOVI           GIOVANNI       BRA   2465  6    2428

67   GMI  GLEIZEROV         EVGENY         RUS   2545  6    2423

68   MI   PEDZICH           DOMINIK        POL   2410  6    2413

69   MI   LYRBERG           PATRIK         SWE   2415  6    2395

70   MF   COLLAS            DIDIER         FRA   2335  6    2357

71   CF   ATLAS             DIMITRY        BLR   2350  6    2354

72   CF   GROENN            ATLE           NOR   2320  6    2334

73   MI   BELOV             IGOR           RUS   2430  5,5  2532

74   MI   MARGOLIN          BORIS          RUS   2390  5,5  2530

75   GMI  KUZMIN            GENNADI        UKR   2545  5,5  2524

76   MI   KOGAN             ARTUR          ISR   2465  5,5  2522

77   MI   BARKHAGEN         JONAS          SWE   2400  5,5  2518

78   MI   SCHLINDWEIN       ROLF           GER   2425  5,5  2515

79   GMI  ULIBIN            MIKHAIL        RUS   2540  5,5  2509

80   MI   SAPIS             WITALIS        POL   2440  5,5  2494

81   MI   NIKOLAIDIS        IOANNIS        GRE   2495  5,5  2492

82   MI   AGNOS             DEMETRIOS      ENG   2445  5,5  2482

83   MI   SHTYRENKOV        VENIAMEN       RUS   2460  5,5  2478

84   GMI  IVANOV            MIKHAIL        RUS   2450  5,5  2469

85   CF   WERNER            BERND-MICKAEL  GER   2165  5,5  2466

86   MI   LUPU              MIRCEA-SERGIU  ROM   2475  5,5  2464

87   MI   SIDEIF-SADE       FIKRET         AZE   2415  5,5  2463

88   MI   GORBATOW          ALEXEY         RUS   2410  5,5  2459

89   MI   BERG              KLAUS          DEN   2420  5,5  2458

90   MI   TOMPA             JANOS          HUN   2450  5,5  2455

91   GMI  BURMAKIN          VLADIMIR       RUS   2555  5,5  2454

92   GMI  STURUA            ZURAB          GEO   2550  5,5  2447

93   MI   BYKHOVSKY         ANATOLY        RUS   2420  5,5  2442

94   MI   LANE              GARY           ENG   2405  5,5  2441

95   MI   BIELCZYK          JACEK          POL   2365  5,5  2440

96   MI   KAZHGALEYEV       MURTAS         KAZ   2495  5,5  2438

97   GMI  LANKA             ZIGURDS        LAT   2510  5,5  2429

98   MI   VOKAC             MAREK          CZE   2475  5,5  2422

99   MI   FILIPENKO         ALEXANDR       RUS   2425  5,5  2419

100  GMI  SOFIEVA           AINUR          AZE   2370  5,5  2401

101  MI   FROLOV            ARTUR          UKR   2545  5,5  2400

102  MI   SKRIPCHENKO       ALMIRA         MDA   2260  5,5  2385

103  MI   NALBANDIAN        TIGRAN         ARM   2430  5,5  2375

104  GMI  BOTSARI           ANNA-MARIA     GRE   2355  5,5  2374

104  MI   VUL               ARKADI         RUS   2410  5,5  2374

106  GMI  LUKOV             VALENTIN       BUL   2425  5,5  2372

106  CF   BOUTON            CHRISTOPHE     FRA   2260  5,5  2372

108  MI   MASTROKOUKOS      GEORGIOS       GRE   2425  5,5  2370

109  MF   ROVID             KALMAN         HUN   2385  5,5  2358

110  MI   BEIKERT           GUNTHER        GER   2440  5,5  2354

110  MI   SYGULSKI          BOGUSLAW       POL   2340  5,5  2354

112  GMI  KADIMOVA          ILAHA          AZE   2370  5,5  2348

113  CF   GUIDEZ            YANN-MICHEL    FRA   2285  5,5  2345

114  MI   BERN              IVAR           NOR   2360  5,5  2341

115  CF   IVLIEV            OLEG           RUS   2280  5,5  2339

116  CF   SULEIMANOV        SALMAN         AZE   2330  5,5  2337

116  GMI  PAVLOVIC          MILOS          YUG   2505  5,5  2337

118  GMI  MCNAB             COLIN          SCO   2475  5,5  2336

119  GMI  NAUMKIN           IGOR           RUS   2500  5,5  2335

120  MI   GAPONENKO         INNA           UKR   2390  5,5  2334

121  GMI  RADU              ELENA-LUMINA   ROM   2330  5,5  2331

122  CF   BECKUIS           GERNOT         GER   2265  5,5  2324

123  CF   SWOL              MICHAL         POL   2270  5,5  2321

124  MI   KLOVANS           JANIS          LAT   2500  5,5  2319

125  MI   SALAI             LADISLAV       SVK   2425  5,5  2318

126  CF   SCETININ          ALEXANDER      RUS   2315  5,5  2310

127  GMI  SAKHATOVA         ELVIRA         KAZ   2385  5,5  2307

127  GMI  DABROWSKA         KRYSTYNA       POL   2305  5,5  2307

129  CF   SPISAK            CZESLAW        POL   2295  5,5  2300

130  CF   JOHANSEN          OIVIND         NOR   2295  5,5  2294

131  GMI  VELIKHANLI        FIRUZA         AZE   2340  5,5  2286

132  MF   VERAT             LAURENT        FRA   2295  5,5  2283

133  MF   SHAW              JOHN           SCO   2280  5,5  2278

134  CF   BOBRAS            PIOTR          POL   2285  5,5  2246

135  CF   GASPARIANTS       GARRY          RUS   2260  5,5  2241

136  CF   COENEN            NORBERT        GER   2335  5,5  2236

137  MF   SHELDON           RUTH           ENG   2155  5,5  2229

137  GMI  ERNESTE           INGUNA         LAT   2290  5,5  2229

139  CF   ROUNEAU           MARC           FRA   2125  5,5  2219

140  CF   SZABO             ZSOLT          HUN   2350  5,5  2202

141  CF   SAHETCHIAN        ARMINE         ARM   2065  5,5  2193

142  CF   IZMUKHAMBETOV     SALAVAT        KAZ   2125  5,5  2178

143  CF   COUCHE            DIDIER         FRA   2080  5,5  2110

144  CF   GIACOPELLI        VINCENZO       GER   2140  5,5  2011

145  MF   MANDEL            ANDREAS        GER   2355  5    2479

146  CF   BLEHM             PAWEL          POL   2210  5    2436

147  MI   SARNO             SPARTACO       ITA   2410  5    2426

148  MI   ROEDER            MATHIAS        GER   2440  5    2414

149  MI   DEGRAEVE          JEAN-MARC      FRA   2425  5    2407

150  MI   LISENKO           ALEXANDER      RUS   2390  5    2404

151  CF   ELSNESS           FRODE          NOR   2250  5    2400

151  MI   GUREVICH          VLADIMIR       UKR   2445  5    2400

153  MI   PEDERSEN          STEFFEN        DEN   2400  5    2384

154  MI   FROIS             ANTONIO        POR   2365  5    2379

155  MI   DUNNINGTON        ANGUS          ENG   2380  5    2375

156  CF   LIPKA             JURAJ          SVK   2360  5    2374

157  MI   CZEBE             ATTILA         HUN   2430  5    2365

158  CF   ABOLIANIN         ARTHUR         NED   2275  5    2363

159  MF   DAUSCH            RENE           GER   2305  5    2350

160  GMI  SHUMIAKINA        TATJANA        RUS   2350  5    2347

161  GMI  BRUSTMAN          AGNIESZKA      POL   2290  5    2346

162  CF   POULTON           JAMES          ENG   2330  5    2333

162  CF   JANOCHA           WIESLAW        POL   2395  5    2333

164  MI   NEI               IIVO           EST   2420  5    2327

165  MI   PRIE              ERIC           FRA   2480  5    2323

166  MI   PETKEVICH         JUSEFS         LAT   2460  5    2318

167  MI   MANOUCK           THIERRY        FRA   2320  5    2307

168  MI   RELANGE           ELOI           FRA   2420  5    2302

169  MF   BRITTON           RICHARD        ENG   2320  5    2299

169  CF   STROMER           ALEXANDER      GER   2250  5    2299

171  MI   VOLOGIN           VIKTOR         RUS   2340  5    2291

172  MI   ETCHEGARAY        PATRICE        FRA   2335  5    2289

172  MI   JONSSON           BJORGVIN       ISL   2395  5    2289

174  CF   MANCINI           MARIO          FRA   2215  5    2277

175      ROMANELLI         ROBERT         BEL   2162  5    2276

175  CF   NATAF             IGOR-ALEXANDRE FRA   2340  5    2276

177  CF   McCAMON           BOYD           SCO   2295  5    2271

178  GMI  PUSHKOV           NIKOLAI        RUS   2505  5    2268

179  MF   BUDDE             VLADIMIR       GER   2330  5    2263

180  GMI  GURIELI           NINO           GEO   2370  5    2262

181  GMI  GRABUZOVA         TATIANA        RUS   2330  5    2261

181  CF   ZININA            NATALIA        UKR   2180  5    2261

183  MI   LUPU              SMARANDA       ROM   2125  5    2240

183  CF   SHNAIDER          DAVID          RUS   2300  5    2240

185  MF   RUCKSCHLOSS       KAROL          SVK   2240  5    2236

186  CF   QUADRIO           ALEXANDRE      POR   2220  5    2235

187  CF   DEMIREL           TOLGA          TUR   2185  5    2234

188  CF   VAN-DER-LIJN      BAS            NED   2190  5    2232

189  CF   GERARD            NICOLAS        FRA   2165  5    2231

190      BOBOTKOV          VLADIMIR       RUS   2100  5    2227

191      OOMS              ANDY           BEL   2176  5    2223

192  MF   UPTON             TIMOTHY        SCO   2285  5    2222

193  CF   WALL              TIM            ENG   2250  5    2220

194  CF   BIRNBAUM          DETLEV         FRA   2190  5    2217

195  MI   NOSKOV            ANATOLY        KAZ   2280  5    2214

196  CF   GERVAIS           VICTOR         FRA   2225  5    2213

196  CF   GRUND             HOLGER         GER   2345  5    2213

198  CF   RYAN              JOSEPH         IRL   2230  5    2211

199  CF   VAN-BEERS         EDDY           BEL   2205  5    2208

200  CF   RIFF              SEBASTIEN      FRA   2180  5    2199

200  MI   PETRAN            PETER          SVK   2420  5    2199

202  CF   COLEMAN           DAVID          ENG   2240  5    2198

203      LAURENT           HUGUES         FRA   1970  5    2187

204      KARATOROSSIAN     DAVID          ARM   2280  5    2183

205  CF   CHAPLIN           ERIK           FRA   2190  5    2182

205  CF   GENDRE            KOSTIA         FRA   2135  5    2182

207      PLATONOV          ARTUR          KAZ   2000  5    2180

207  MF   TONDIVAR          BABAK          NED   2350  5    2180

209  MI   TSIGANOVA         MONIKA         EST   2245  5    2179

210  MI   NEPEINA           MARIA          UKR   2255  5    2170

211  CF   UNGURE            LIGA           LAT   2130  5    2166

211      BARANOVSKI        ALEXEI         RUS   2100  5    2166

213      KRIVOKAPIC        RATKO          FRA   2240  5    2162

214  CF   JONGSMA           WIETZE         NED   2170  5    2161

215  MI   DURAO             JOAQUIM        POR   2185  5    2157

216      LADISIC           ALEXANDRE      FRA   2020  5    2152

217  CF   PREVOT            EMMANUEL       FRA   2255  5    2141

218  CF   DE-LAGONTRIE      JEAN           FRA   2100  5    2137

219  CF   SAHETCHIAN        ARMAND         FRA   2210  5    2125

220  CF   GOURMELEN         MICHEL         FRA   2205  5    2120

221  CF   WILLIAMS          SIMON          ENG   2225  5    2108

222  MF   MOINGT            JEAN-CLAUDE    FRA   2225  5    2096

223      DEFOUR            RUDY           BEL   1908  5    2088

224      LEVIEUX           PASCAL         FRA   2200  5    2074

225  MF   NICOARA-ETCHEGA.  MALINA         FRA   2130  5    2066

226  MI   NASCIMENTO        ALEXANDRE      ANG   2230  5    2064

227  CF   FRANK             ALBERT         BEL   2125  5    2060

228  CF   PETRAKI           MARIA          GRE   2130  5    2057

228  CF   OLCAYOZ           ALPER          TUR   2240  5    2057

230  CF   BEATON            KENNETH        SCO   2140  5    2029

231      PETITCUNOT        PIERRE         FRA   1760  5    1942

232      MEDGHOUL          ABDEL          FRA   1790  5    1863

233      CARTIGNY          PATRICK        FRA   1790  5    1842

234      JEANNELLE         ANDRE          FRA   1640  5    1828

235      CARTON            CAMILLE        FRA   1780  5    1751

236  GMI  KIROV             NINO           BUL   2455  5    2564

237  MI   TODOROV           OGNJAN         BUL   2405  5    2496

238  GMI  MEDUNA            EDUARD         CZE   2480  5    2441

239  GMI  PISKOV            YURY           RUS   2540  5    2496

240  CF   SOUSA             ARMINDO        ANG   2205  5    2219

241  CF   RAMOS             ARISTOTELES    ANG   2170  5    2217

242  CF   FONTAINE          ROBERT         FRA   2200  4,5  2328

243  CF   DALY              COLM           IRL   2210  4,5  2311

244  CF   DUMONT            ANDRE          BEL.  2158  4,5  2292

244  GMI  NEMET             IVAN           SUI   2420  4,5  2292

246  CF   CATTEAU           BRUNO          FRA   2185  4,5  2289

247  MI   USKOVA            FLIURA         KAZ   2215  4,5  2281

248  CF   BOUHALLEL         RABAH          FRA   2225  4,5  2268

248      MONAKHOV          YURI           RUS   2100  4,5  2268

250  CF   NAYLOR            JOHN           ENG   2235  4,5  2266

251  CF   GENTILLEAU        JEAN-PHILIPPE  MNC   2220  4,5  2261

252  CF   MEVEL             ALBERIC        FRA   2195  4,5  2241

253  GMI  BOUAZIZ           SLIM           TUN   2510  4,5  2237

254  MI   SADILKOVA         VERA           GER   2200  4,5  2228

255  MI   SAFRANSKA         ANDA           LAT   2240  4,5  2216

256  MF   MOHANDESSI        SHAHIN         BEL   2265  4,5  2206

256      STEPANOV          VLADIMIR       RUS   2260  4,5  2206

258  CF   ARCHANGELSKY      MIKHAIL        RUS   2250  4,5  2193

259      OUPINDRIN         NARAYANIN      FRA   1940  4,5  2191

260      MENDEIROS         JEROME         FRA   2190  4,5  2179

261  CF   MAMEDOVA          RENA           UZB   2180  4,5  2173

262  CF   NELSON            JONATHAN       ENG   2245  4,5  2154

263  CF   HAGAROVA          ZUZANA         SVK   2230  4,5  2152

264  MF   MAH               KARL           ENG   2170  4,5  2145

265  CF   PELLE             GUILLAUME      FRA   2190  4,5  2133

266  CF   MICHALET          GUY            FRA   2270  4,5  2132

267      JEMAIL            TAOUFIK        TUN   N2140 4,5  2130

268  CF   HOURIEZ           ALAIN          FRA   2090  4,5  2129

269  CF   LECONTE           JEAN-OLIVIER   FRA   2245  4,5  2125

270  CF   DENAYER           ERIC           BEL   2215  4,5  2119

271  CF   CAPPON            JOHN           FRA   2125  4,5  2113

272  CF   PEREZ             SERGE          FRA   2250  4,5  2111

273  CF   CATTEAU           YVES           FRA   2180  4,5  2110

274      ANGONESE          LAURENT        FRA   1870  4,5  2108

275  CF   ROYER             SYLVAIN        FRA   2170  4,5  2104

276  GMI  ALEKHINA          NATALIA        RUS   2230  4,5  2094

277  CF   ZAITSEVA          TAMARA         RUS   2310  4,5  2089

278      LECLERC           LOUIS          FRA   1900  4,5  2086

279  CF   PRIMEL            DOMINIQUE      FRA   2035  4,5  2082

280      VALLET            MARC           FRA   2050  4,5  2064

281  CF   MOLONEY           NICHOLAS       ENG   2040  4,5  2060

282  CF   BIRENS            ERIC-ANDRE     FRA   2125  4,5  2059

283      HAMIDA            OUAHID         FRA   1870  4,5  2052

284  MI   DUBOIS            MARTINE        FRA   2105  4,5  2046

285  CF   KAWACIUKOVA       ZUZANA         CZE   2110  4,5  2044

286      CATTEAU           LUDOVIC        FRA   2020  4,5  2041

287  CF   DELAHAYE          FREDERIC       FRA   2065  4,5  2039

288      MAALLA            ABDESSADEK     MAR   1990  4,5  2038

289      TARIN             NICOLAS        FRA   1920  4,5  2037

290      MAGLOTT           PHILIPPE       FRA   2000  4,5  2026

291  CF   BAUTISTA          MARC           ENG   2090  4,5  2021

292      VAILLANT          FREDERIC       FRA   1900  4,5  2010

293  CF   THIERRY           PATRICE        FRA   2155  4,5  2009

294      FEYS              JAN            BEL   2140  4,5  2007

295  CF   EUSEBE            AURELIEN       FRA   2090  4,5  2003

296      ROMIEUX           SEBASTIEN      FRA   2150  4,5  2001

297      MICHAUD           PASCAL         FRA   1980  4,5  1997

298      RABASCALL         JACQUES        FRA   2110  4,5  1996

298      MINNICAN          ALAN           SCO   2120  4,5  1996

300      MESTDAGH          FRANCK         FRA   1820  4,5  1989

301      McVICAR           JOHN           ENG   1875  4,5  1965

302      LANDUYT           ERIC           FRA   1930  4,5  1962

303      JENSEN            SOREN          DEN   2005  4,5  1961

304      GAIGNIERRE        GILLES         FRA   1890  4,5  1959

305      JOAO              FRANCISCO      ANG   N1880 4,5  1957

306      GUILBERT          JEAN-LOUIS     FRA   1990  4,5  1940

307      MARCHE            FABRICE        FRA   2070  4,5  1929

308      BODLET            FREDERIC       FRA   1920  4,5  1916

309      ARNETTA           MARIA-TERESA   ITA   N1900 4,5  1909

310      HAREUX            HUBERT         FRA   1880  4,5  1908

311  CF   HENRICHSEN        JENS           DEN   2135  4,5  1907

312      THERKILDSEN       THOMAS         FRA   1710  4,5  1897

312      TKITEK-MOHAMED    MAJED          TUN   N1900 4,5  1897

314      ZERBIB            CLAUDE         FRA   1720  4,5  1891

315      BELLARDI          MICHEL         FRA   1870  4,5  1888

315      LERUSTE           GEORGES        FRA   1690  4,5  1888

317      LIGER             JEREMY         FRA   1670  4,5  1887

318      HUGUENIN          OLIVIER        FRA   1860  4,5  1885

319      CLARK             ROBIN          ENG   1868  4,5  1842

320      MUNTADAS          ALAN           FRA   N1900 4,5  1830

321      FERRANT           CHRISTOPHE     FRA   1680  4,5  1793

322      DEBACKER          FRANCOIS-XAVI. FRA   1620  4,5  1775

323      DEROUIN           STEPHANE       FRA   1710  4,5  1732

324      DAUCHY            STEPHANE       FRA   1620  4,5  1583

325  MI   CARLIER           BRUNO          NED   2350  4,5  2342

326  MI   KOVACEVIC         SLOBODAN       YUG   2365  4,5  2300

327  MF   BELLOMO           FRANCESCO      ITA   2375  4,5  2286

328  GMI  ZLOCHEVSKIJ       ALEXANDRE      RUS   2485  4,5  2413

329      BELICHEV          NIKOLAI        UKR   N2260 4    2262

330      KRAUSS            MICHEL         FRA   2020  4    2201

331  CF   DUMITRACHE        SERBAN         ROM   2235  4    2183

332  CF   GUEDON            STEPHANE       FRA   2245  4    2178

333      NEUILLET          ALEXANDRE      FRA   2050  4    2163

334  CF   HUNT              ADAM           ENG   2205  4    2123

335      LECLUYSE          DOMINIQUE      BEL   2229  4    2100

336      LEROY             DIDIER         FRA   1860  4    2083

337  CF   SZYLAR            ERIC           FRA   2080  4    2065

338  MF   GERVAIS           CLAIRE         FRA   2205  4    2064

339      YACOB             FRANCOIS       FRA   1850  4    2061

340  CF   IOANNIDES         MILTON         ENG   2065  4    2056

341      GROS              PATRICK        FRA   1910  4    2054

342      RASMUSSEN         NIELS          DEN   2048  4    2051

343  CF   SIMON             LAURENT        FRA   2085  4    2049

343  CF   SPADA             ANGELO         ITA   2185  4    2049

345      PASS              DEBORAH        FRA   1910  4    2032

346      CHAPU             LAURENT        FRA   1920  4    2029

347  CF   SZEMOK            ISTVAN         HUN   2205  4    2024

348  CF   HAEZEBAERT        PHILIPPE       FRA   2080  4    2005

349  CF   SALOMON           FRANCK         FRA   2065  4    1972

350      STURC             GUSTAV         SVK   2174  4    1968

351      GALIOTO           GIOVANNI       ITA   N1960 4    1965

352      BURGNIES          STEPHANE       FRA   2000  4    1964

353      ROGER             MEHDI          FRA   1830  4    1960

354      BLERY             GILLES         FRA   1830  4    1958

355      WARKENTIN         JUERGEN        FRA   1840  4    1956

356      LEVERS            THIERRY        FRA   1810  4    1949

356  CF   LOUIS             JEAN-PHILIPPE  FRA   2080  4    1949

356  CF   MARIETTE          CHRISTIAN      FRA   2160  4    1949

359      GAILLARD          BRUNO          FRA   1820  4    1948

360      CROONENBORGHS     TOM            BEL   1970  4    1920

361  CF   DELOBEL           ALAIN          FRA   2030  4    1914

362  CF   EGRETEAU          ERIC           FRA   2095  4    1909

363      DELOBEL           BERNARD        FRA   1940  4    1908

364      MEDGHOUL          SHERIF         FRA   N1900 4    1904

365  CF   KACINCOVA         JARMILA        SVK   2085  4    1899

366      GUERIN            BERNARD        FRA   1800  4    1883

367      BOUNZOU           NADIR          FRA   1730  4    1879

368      PETITCUNOT        PHILIPPE       FRA   1910  4    1869

369      WAMBERGUE         MAURICE        FRA   1810  4    1866

370      AVRON             DAVID          FRA   1890  4    1864

371      ROCHE             YVES           FRA   1780  4    1859

372      GAILLARD          PIERRE         FRA   1670  4    1856

373      CALIN             MIGUEL         FRA   1910  4    1855

374      ARNETTA           BENEDETTO      ITA   N1840 4    1854

375      AMRAM             ROGER          FRA   1830  4    1846

376      CHARDIN           THIERRY        FRA   1970  4    1845

377      PARKER            GLENN          ENG   1900  4    1841

378      WEIL              DANY           FRA   N1900 4    1840

379      BRIGNON           CHRISTOPHE     FRA   1710  4    1837

380      KONIECZNY         SEBASTIEN      FRA   1790  4    1831

381      FONSECA           LUC            FRA   1890  4    1824

382      GRIFFON           OLIVIER        FRA   1680  4    1818

383      KOKOSZYNSKI       MARC           FRA   N1800 4    1807

384      COTONNEC          ANTOINE        FRA   1900  4    1796

385      HOJ               PREBEN         DEN   2040  4    1788

386      THIERRY           CHRISTOPHE     FRA   1730  4    1767

387  CF   DREYER            ANDRE          GER   2030  4    1764

388      PARISSE           DENIS          FRA   1860  4    1750

389      PAUTROT           STEPHANE       FRA   1890  4    1749

390      JANVARI           ANDRAS         HUN   1759  4    1736

391      SOJKA             BERNARD        FRA   1680  4    1725

392      GARRIGUES         BERTRAND       FRA   1770  4    1721

393      LANGUE            MAXIME         FRA   1590  4    1715

394      COLIN             CLAUDE         FRA   1585  4    1712

395      CHAPELLE          EMILIE         FRA   1650  4    1709

396      NORMAN            ROBERT         ENG   1632  4    1700

397      PACCOU            JEAN           FRA   1630  4    1692

398      SINQUIN           MARC           FRA   1690  4    1687

399      MICHALOWSKI       LAURENT        FRA   1670  4    1680

400      WARKENTIN         SABINE         FRA   1710  4    1677

401      MARCHYLLIE        ISABELLE       FRA   1730  4    1676

401      NICOLAS           LUDOVIC        FRA   1660  4    1676

401      DEBRUYNE          SYLVAIN        FRA   1610  4    1676

404      CHALABI           HAISSAM        FRA   1670  4    1645

405      PARFETT           GERARD         ENG   1416  4    1642

406      CHEVALIER         BERNARD        FRA   1680  4    1636

407      GAMBEE            KEVIN          FRA   1490  4    1630

408      DECOTTE           DELPHINE       FRA   1660  4    1629

409      BOUDIER           ERIC           FRA   1610  4    1628

410      CROOKS            RONALD         ENG   1576  4    1615

411      RAMMAULT          MICHEL         FRA   1730  4    1612

412      VAUTRELLE         PHILIPPE       FRA   N1640 4    1611

413      WOLFANGEL         CYRIL          FRA   1350  4    1558

414      DABROWSKI         WALDEMAR       FRA   1600  4    1525

415      DJAMAI            BENAOUDA       FRA   1640  4    1523

416      DESINTE           DAVID          BEL   1381  4    1518

417      BAUDUIN           NICOLAS        FRA   1350  4    1465

418  CF   AUREL             LUC            FRA   2185  4    2096

419      BEJAOUI           BECHIR         FRA   1890  4    1946

420  CF   YARD              MARIO          FRA   2135  4    1945

421      FOURNIER          PHILIPPE       FRA   1950  4    1823

422      FOREST            BERNARD        FRA   1660  4    1646

423      CASIER            FABRICE        FRA   1670  4    1551

424  MI   LENGYEL           BELA           HUN   2320  4    2360

425  CF   ZIELINSKA         MARTA          POL   2220  3,5  2055

426      GROBELNY          FABRICE        BEL   2005  3,5  1981

427      DEKNUYDT          CLAUDY         FRA   1920  3,5  1979

428      RICROQUE          JEAN-PIERRE    FRA   1810  3,5  1973

429  CF   MINET             STEEVE         FRA   2145  3,5  1912

430      LEGRAND           PATRICK        FRA   1840  3,5  1888

431      LOGIE             MARC           FRA   1890  3,5  1847

432      PAUWELS           RUDI           BEL   1960  3,5  1846

433      LIEVENS           FABRICE        FRA   1720  3,5  1842

434      JEAN              LUDOVIC        FRA   N1760 3,5  1816

435      VLAHOVIC          DIMITRI        FRA   N1740 3,5  1802

436      DUPONCHEL         CLAUDE         FRA   1760  3,5  1799

437      URBANIAK          PATRICK        FRA   1910  3,5  1766

438      BIHARI            PASCAL         FRA   1740  3,5  1756

439      WALLON            VINCENT        FRA   1680  3,5  1736

440      WALLART           ADRIEN         FRA   1640  3,5  1732

441      BELLER            MARCEL         FRA   1640  3,5  1723

442      CARPENTIER        CLAUDE         FRA   1700  3,5  1721

443      MARTIN            GILLES         FRA   1810  3,5  1711

444       EQUEY             DANIEL         FRA   1760  3,5  1691

445      DUPONT            DANY           FRA   1660  3,5  1688

445      MAPELLE           SYLVIE         FRA   1530  3,5  1688

447      VANLEYNSEELE      PATRICK        FRA   1630  3,5  1687

448      MAAZOUN           KARIM          FRA   1570  3,5  1684

449      JORDAN            JOHN           FRA   1960  3,5  1682

450      FACON             ALBERT         FRA   1650  3,5  1673

450      KOITKA            JOHAN          FRA   1770  3,5  1673

452      BOUGEL            CLAUDE         FRA   1720  3,5  1670

453      GALOPPA           LUDOVIC        FRA   1540  3,5  1653

454      THOMAS            PHILIPPE       FRA   1700  3,5  1650

455      CAUDRON           PHILIPPE       FRA   1630  3,5  1647

456      VILLETTE          HERVE          FRA   1690  3,5  1638

457      COPELAND          RAYMOND        ENG   1784  3,5  1623

458      WALLART           JEAN           FRA   1520  3,5  1614

459      BRY               STEPHANE       FRA   1420  3,5  1600

459      DORLET            NICOLAS        FRA   1520  3,5  1600

461      GRIMA             ERIC           FRA   1530  3,5  1598

462      GANTY             MARC           FRA   1560  3,5  1592

463      BOUEDO            EMMANUEL       FRA   1460  3,5  1589

464      GOUADJELIA        KHEMISSI       ALG   N1560 3,5  1585

465      GREGOIRE          THIERRY        FRA   1530  3,5  1570

466      DELGORGE          ERIC           FRA   1580  3,5  1567

467      GUIDEZ            THOMAS         FRA   1490  3,5  1563

468      LOUNIS            HOURIA         ALG   N1600 3,5  1560

468      LECLUSE           CLAUDE         FRA   1440  3,5  1560

470      MIZABI            SILIMAN        FRA   1560  3,5  1557

471      PIOT              OLIVIER        FRA   1710  3,5  1552

472      LEFEBVRE          SERGE          FRA   1460  3,5  1540

473      LOCATELLI         VINCENT        FRA   1440  3,5  1530

474      FOVET             SEBASTIEN      FRA   1560  3,5  1504

475      SVESHNIKOVA       LIOUDMILA      RUS   N1480 3,5  1482

476      GOUVART           STEPHANE       FRA   1280  3,5  1476

477      WOLFANGEL         FLORENCE       FRA   1410  3,5  1459

478      SIAME             JULIEN         FRA   1170  3,5  1379

479      ALIAS             JEAN-CHRISTOP. FRA   N1400 3,5  1362

480      COLLET            CHRISTIAN      FRA   1290  3,5  1308

481  CF   BENOIT            MICHEL         FRA   2250  3,5  2110

482      GARRETT           YURI           ITA   1856  3,5  1988

483      MARTENS           WIN            BEL   1822  3,5  1737

484      LEGRAND           THIERRY        FRA   1500  3,5  1682

485      HOLLEBECQUE       ANTOINE        FRA   1640  3,5  1591

486  MF   SKALLI            KAMAL          MAR   2250  3,5  2207

487      NOIRE             ERIC           MNC   2270  3,5  2126

488      CARPENTIER        PIERRE         FRA   1760  3,5  1760

489      PLETINCKX         EDDY           BEL   1943  3    1808

490      SVESHNIKOV        VLADIMIR       RUS   2014  3    1705

491      DEBEHAIGNE        BENOIT         FRA   1940  3    1646

492      OUKID             AMINE-FAYCAL   ALG   N1620 3    1604

492      FLIES             MICHEL         BEL   1660  3    1604

494      THIBAULT          NICOLAS        FRA   N1600 3    1597

495      JOSSIEN           REMY           FRA   1560  3    1594

496      BARA              MAURICE        FRA   1520  3    1586

497      JOURDAIN          PHILIPPE       FRA   1485  3    1563

498      KUSZEK            REMI           FRA   1390  3    1561

499      DAZIN             CLAUDE         FRA   1690  3    1560

499      BLONDE            XAVIER         FRA   1520  3    1560

501      VERHAEGHE         JEAN-FREDERIC  FRA   1450  3    1534

502      BEDU              JEAN-PIERRE    FRA   1540  3    1531

503      DUNNINGTON        PATRICIA       BEL   1500  3    1519

504      LE-ROCH           DANIEL         FRA   1600  3    1517

505      COURTHAUDON       LUCIEN         FRA   1470  3    1504

506      WOLFANGEL         CLAUDE         FRA   1550  3    1492

507      BERQUEZ           JEAN           FRA   1500  3    1490

508      COLLET            BERANGERE      FRA   1450  3    1489

509      PRUDHOMME         XAVIER         FRA   1450  3    1473

510      HOUCK             VERONIQUE      FRA   N1440 3    1453

511      DELOBEL           CHRISTOPHE     FRA   N1400 3    1447

512      LECOESTER         MATTHIEU       FRA   1230  3    1431

512      ISRAEL            GREGORY        FRA   N1320 3    1431

514      SALLOKHIDDINOV    ALOVIDDIN      TJK   N1420 3    1428

515      LECOEUR           BORIS          FRA   1470  3    1427

516      DELAPORTE         MARCEL         FRA   1460  3    1376

517      GREMY             PAUL           FRA   1470  3    1367

518      BRIOUL            GUILLAUME      FRA   1230  3    1366

519      MARETTE-BRAR      CECILE         FRA   1310  3    1362

520      LAPPART           STEPHANE       FRA   N1340 3    1358

521      LUCHEZ            GUY            FRA   1340  3    1347

522      FLAMENT           FREDERIC       FRA   N1280 3    1346

523      DECOSTER          CLEMENT        FRA   1330  3    1333

524      COLLET            PHILIPPE       FRA   1340  3    1327

525      DIOLOGENT         JULIEN         FRA   1240  3    1326

526      MALLEVAEY         GUILLAUME      FRA   1240  3    1300

527      HOUCK             GAUTIER        FRA   N1300 3    1290

528      DUSAUTOIR         SYLVAINE       FRA   N1360 3    1286

529      RENAUD            FRANCOIS       FRA   1200  3    1279

530      FONTAINE          MYLENE         FRA   1390  3    1273

531      FLAMENT           FRANCOIS       FRA   N1200 3    1271

532      ROUSSET           PATRICK        FRA   N1180 3    1259

533      MINET             TEDDY          FRA   1220  3    1137

534      BOURGAIN          LOUIS          FRA   1240  3    1112

535      FOURCROY          FLORIAN        FRA   1050  3    1088

536      TOUZE             JEAN-PAUL      FRA   1960  3    1974

537      GAFTARNIK         OLIVIER        FRA   1520  3    1618

538      GRALL             GWENOLE        FRA   1560  3    1519

539      VERSPORTEN        WIM            BEL   2160  3    2011

540      BUTORA            FRANTISEK      SVK   1850  2,5  1527

541      TAVERNIER         CHRISTINE      FRA   1480  2,5  1391

542      PIZZUTO           FREDERIC       FRA   1315  2,5  1385

543      DESBIENS          CEDRIC         FRA   N1240 2,5  1351

543      LUCAS             JEAN           FRA   1380  2,5  1351

545      GALOPPA           VALERIE        FRA   1260  2,5  1343

546      DREUMONT          FRANCK         FRA   N1240 2,5  1324

547      VERMERSCH         DAVID          FRA   1320  2,5  1280

548      POLLAERT          CORINNE        FRA   N1340 2,5  1261

549      BLONDEL           CYRIL          FRA   1100  2,5  1200

550      MEVEL             JOSEPH         FRA   1020  2,5  1097

551      VAAST             JEAN           FRA   1440  2,5  1450

552      WUISSART          GABRIEL        FRA   N1360 2,5  1399

553  CF   SANCHIS           ANTOINE        FRA   2145  2,5  2058

554      ROYER             MICHEL         FRA   1425  2    1291

555      ENTZMANN          HELENE         FRA   N1220 2    1246

556      CAVERNE           STEPHANE       FRA   N1180 2    1177

557      GODEFROY          VERONIQUE      FRA   N1200 2    1140

558      BLONDEL           AUDREY         FRA   1200  2    1138

559      PLATEL            ALEXANDRE      FRA   N1280 2    1136

560      BLONDEL           GAETAN         FRA   1160  2    1134

561      HAJZLER           FREDDY         FRA   N1000 2    1120

562      BULTE             LAURENT        FRA   1260  2    1091

563      BLONDEL           FRANCOISE      FRA   N1080 2    1071

564      TEMPLEUR          REMI           FRA   1010  2    1003

565       ENTZMANN          NICOLAS        FRA   N1240 1,5  1237

566      LANKA             NINA           UKR   1600  1,5  1056

567      SERY              ARNAUD         FRA   N1120 1,5  1015

568      CAETANO           AMELIA         FRA   N1020 1,5  1000

569  CF   APPLEBERRY        MARTIN         USA   2250  1,5  2058

570      KIRKET            THOMAS         FRA   N1000 1    1000

571  MI   SERET             JEAN-LUC       FRA   2420  0,5  0

572  CF   CZAJKA            ZBIGNIEW       POL   2210  0    0