XIIe Open International de Cappelle-la-Grande 1996

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    GMI   NENASHEV         ALEXANDER     UZB   2595  7,5   2700

2    GMI   KVEINYS          ALOYZAS       LTU   2500  7     2634

3    GMI   LERNER           KONSTANTIN    UKR   2595  7     2599

4    GMI   GUREVICH         MIKHAIL       BEL   2590  6,5   2657

5    MI    KAZHGALEYEV      MURTAS        KAZ   2490  6,5   2629

6    GMI   EINGORN          VYACHESLAV    UKR   2580  6,5   2627

7    GMI   ULIBIN           MIKHAIL       RUS   2535  6,5   2618

8    GMI   KUDRIN           SERGEY        USA   2535  6,5   2614

9    MI    SERGEEV          VLADIMIR      UKR   2410  6,5   2603

10   GMI   ISTRATESCU       ANDREI        ROM   2500  6,5   2597

11   GMI   KUZMIN           GENNADI       UKR   2535  6,5   2595

12   MI    KUPOROSOV        VIKTOR        RUS   2505  6,5   2592

13   GMI   HEBDEN           MARK          ENG   2540  6,5   2588

14   GMI   MAKAROV          MARAT         RUS   2545  6,5   2587

15   MI    BABURIN          ALEXANDER     IRL   2505  6,5   2582

16   MI    RYTSHAGOV        MIKHAIL       EST   2495  6,5   2578

17   GMI   LANDA            KONSTANTIN    RUS   2560  6,5   2576

18   GMI   TSESHKOVSKY      VITALY        RUS   2540  6,5   2569

19   GMI   HORVATH          JOZSEF        HUN   2505  6,5   2568

20   GMI   KOVALEV          ANDREI        BLR   2495  6,5   2558

21   MI    NIKCEVIC         NEBOJSA       YUG   2485  6,5   2549

22   GMI   CVITAN           OGNJEN        CRO   2540  6,5   2546

23   GMI   NIJBOER          FRISO         NED   2475  6,5   2540

24   MI    RAETSKY          ALEXANDER     RUS   2485  6,5   2540

25   MI    GRABARCZYK       MIROSLAW      POL   2505  6,5   2535

26   MI    VOLZHIN          ALEXANDER     RUS   2485  6,5   2521

27   MI    REINDERMAN       DIMITRI       NED   2495  6,5   2501

28   GMI   SZEKELY          PETER         HUN   2435  6     2575

29   GMI   NOVIKOV          IGOR          UKR   2590  6     2571

30   GMI   STURUA           ZURAB         GEO   2540  6     2568

31   GMI   GLEIZEROV        EVGENY        RUS   2540  6     2562

32   MI    ORATOVSKY        MICHAEL       ISR   2485  6     2562

33   GMI   DVOIRYS          SEMEN         RUS   2585  6     2557

34   MI    DANIELIAN        OGANES        ARM   2450  6     2556

35   GMI   STEFANSSON       HANNES        ISL   2540  6     2553

36   GMI   KHARITONOV       ANDREI        RUS   2560  6     2547

37   MI    BARSOV           ALEXEI        UZB   2465  6     2544

38   MI    EISMONT          OLEG          RUS   2460  6     2542

39   MI    MATLAK           MAREK         POL   2450  6     2541

40   MI    GEORGIEV         VLADIMIR      BUL   2435  6     2540

41   GMI   KIROV            NINO          BUL   2435  6     2538

42   GMI   TREGUBOV         PAVEL         RUS   2470  6     2532

43   GMI   ANASTASIAN       ASHOT         ARM   2520  6     2531

44   GMI   ATALIK           SUAT          TUR   2535  6     2526

45   MI    HACHIAN          MELIK         ARM   2440  6     2526

46   MI    ZAGORSKIS        DARIUS        LTU   2530  6     2524

47   MI    KLOVANS          JANIS         LAT   2520  6     2518

48   MI    STANEC           NIKOLAUS      AUT   2490  6     2518

49   GMI   SHER             MIRON         RUS   2500  6     2514

50   GMI   BRODSKY          MIKHAIL       UKR   2545  6     2506

51   MI    PEDERSEN         STEFFEN       DEN   2405  6     2500

52   GMI   MARIC            ALISA         YUG   2435  6     2494

53   GMI   GULIEV           SARHAN        AZE   2505  6     2491

54   MI    SAPIS            WITALIS       POL   2470  6     2491

55   GMI   NEVEDNICHY       VLADISLAV     ROM   2505  6     2484

56   MI    NOTKIN           MAKSIM        RUS   2515  6     2484

57   MI    ATLAS            VALERI        LIE   2440  6     2478

58   MI    CHATALBASHEV     BORIS         BUL   2455  6     2467

59   GMI   STEFANOVA        ANTOANETA     BUL   2370  6     2459

60   GMI   MOTWANI          PAUL          SCO   2505  6     2449

61   MI    GALDUNTS         SERGEY        ARM   2450  6     2446

62   MF    WERNER           CLEMENS       GER   2325  6     2446

63   MI    GUREVICH         VLADIMIR      UKR   2445  6     2444

64   MI    SULAVA           NENAD         CRO   2480  6     2437

65   MF    ARONIAN          LEVON         ARM   2310  6     2433

66   MI    BELIKOV          VLADIMIR      RUS   2500  6     2419

67   GMI   CHUCHELOV        VLADIMIR      BEL   2510  6     2405

68   MI    SILVA            FERNANDO      POR   2365  6     2399

69   GMI   GURIELI          NINO          GEO   2360  6     2377

70   GMI   UMANSKAYA        IRINA         RUS   2320  6     2357

71   CF    KAMINIK          ALEXANDR      UKR   2255  6     2355

72   CF    PINSKI           JAN           POL   2320  6     2345

73   MI    RIEMERSMA        LIAFBERN      NED   2390  5,5   2557

74   MI    RUZELE           DARIUS        LTU   2465  5,5   2556

75   GMI   GIPSLIS          AIVARS        LAT   2465  5,5   2551

76   MI    VELICKA          PETR          CZE   2420  5,5   2522

77   GMI   ARBAKOV          VALENTIN      RUS   2455  5,5   2516

78   MI    DAVID            ALBERTO       LUX   2455  5,5   2504

79   GMI   YAKOVICH         YURI          RUS   2540  5,5   2504

80   GMI   MC NAB           COLIN         SCO   2465  5,5   2500

81   MI    IONOV            SERGEY        RUS   2515  5,5   2499

82   GMI   FARAGO           IVAN          HUN   2525  5,5   2491

83   GMI   RADULOV          IVAN          BUL   2395  5,5   2486

84   MI    DUNNINGTON       ANGUS         ENG   2450  5,5   2484

85   GMI   SHERBAKOV        RUSLAN        RUS   2565  5,5   2482

86   MI    GORBATOW         ALEXEJ        RUS   2430  5,5   2481

87   MF    KASIMDZHANOV     RUSTAM        UZB   2425  5,5   2480

88   GMI   LUKOV            VALENTIN      BUL   2450  5,5   2478

89   GMI   MINASIAN         ARTASHES      ARM   2580  5,5   2472

90   MI    THORHALLSSON     THROSTUR      ISL   2445  5,5   2468

91   CF    BLEHM            PAWEL         POL   2435  5,5   2466

92   MI    CARLIER          BRUNO         NED   2380  5,5   2464

93   MI    ROGOZENKO        DORIN         MDA   2430  5,5   2463

94   GMI   HORVATH          CSABA         HUN   2540  5,5   2453

95   MI    DGEBUADZE        ALEXANDER     GEO   2470  5,5   2451

96   MI    MRDJA            MILAN         CRO   2450  5,5   2447

97   GMI   MURREY           JACOB         ISR   2495  5,5   2447

98   MI    PEDZICH          DOMINIK       POL   2425  5,5   2447

99   MI    VOTAVA           JAN           CZE   2540  5,5   2443

100  MI    BYKHOVSKY        ANATOLY       RUS   2425  5,5   2439

101  MI    LANE             GARY          ENG   2400  5,5   2439

102  MI    VUL              ARKADI        RUS   2410  5,5   2435

103  GMI   DIZDAR           GORAN         CRO   2525  5,5   2433

104  GMI   GRETARSSON       HELGI ASS     ISL   2450  5,5   2433

105  MI    DOBOSZ           HENRYK        POL   2385  5,5   2427

106  GMI   LUPU             MIRCEA-SERG.  ROM   2500  5,5   2417

107  GMI   IVANOV           MIKHAIL       RUS   2375  5,5   2415

108  MI    CHERNIKOV        OLEG          RUS   2385  5,5   2392

109  MI    GRECHIHIN        VALERY        RUS   2480  5,5   2383

110  MI    SOKOLOV          ANDREI        LAT   2495  5,5   2381

111  GMI   ZAGREBELNY       SERGEY        UZB   2500  5,5   2381

112  MI    IVANOV           JARDAN        BUL   2380  5,5   2372

113  GMI   NAUMKIN          IGOR          RUS   2480  5,5   2367

114  MI    HARTMAN          CHRISTER      SWE   2370  5,5   2361

115  GMI   BOBROWSKA        MONIKA        POL   2305  5,5   2356

116  GMI   BRUSTMAN         AGNIESZKA     POL   2320  5,5   2352

117  MF    GRETARSSON       ANDRI ASS     ISL   2330  5,5   2331

118  MI    KRAKOPS          MARIS         LAT   2490  5,5   2331

119  CF    VITOR            ANTONIO       POR   2290  5,5   2329

120  CF    SCETININ         ALEXANDER     RUS   2310  5,5   2307

121  CF    BRAUNE           STEPHAN       GER   2300  5,5   2288

122  MI    ALEKSIEVA        SILVIA        BUL   2345  5,5   2280

123  MF    DUBOIS           JEAN-MARIE    FRA   2265  5,5   2277

124  MI    VOLOGIN          VIKTOR        RUS   2325  5,5   2272

125  MF    MOHANDESI        SHAHIN        BEL   2325  5,5   2267

126  CF    DENAYER          ERIC          BEL   2185  5,5   2264

127  MF    DEGENHARDT       HORST         GER   2350  5,5   2258

128  GMI   ZATULOVSKAYA     TATIANA       RUS   2180  5,5   2258

129  MI    MANOUCK          THIERRY       FRA   2285  5,5   2245

130  MI    DWORAKOWSKA      JOANNA        POL   2265  5,5   2233

131  GMI   VOISKA           MARGARITA     BUL   2340  5,5   2203

132  MI    OLARASU          GABRIELA      ROM   2280  5,5   2193

133  MI    URBAN            KLAUDIUSZ     POL   2440  5     2479

134  MI    WELLING          GERARD        NED   2395  5     2440

135  MI    ROWSON           JONATHAN      SCO   2415  5     2429

136  MI    NEDELA           VLASTIMIL     CZE   2445  5     2424

137  MI    ROEDER           MATHIAS       GER   2445  5     2411

138  GMI   IVANOV           SERGEY        RUS   2545  5     2401

139  MI    MATAMOROS        FRANCO CARLO  ECU   2430  5     2386

140  GMI   KADIMOVA         ILAHA         AZE   2325  5     2382

141  MI    BIELCZYK         JACEK         POL   2360  5     2376

142  MI    LAZAREV          VLADIMIR      RUS   2445  5     2372

143  MI    PETKEVICH        JUSEFS        LAT   2440  5     2372

144  GMI   SKRIPCHENKO      ALMIRA        MDA   2400  5     2361

145  GMI   DANIELIAN        ELINA         ARM   2330  5     2355

146  MI    TODOROV          OGNJAN        BUL   2380  5     2350

147  MI    BUCKLEY          GRAEME        ENG   2385  5     2342

148  MF    TONDIVAR         BABAK         NED   2300  5     2341

149  MI    BOSCH            JEROEN        NED   2440  5     2337

150  MF    ESTRADA NIETO    JULIAN        MEX   2345  5     2335

151  GMI   OSTOJIC          PREDRAG       YUG   2320  5     2331

152  CF    PERDOMO          CARLOS ANDRE  COL   2305  5     2330

153  CF    GASPARIANTS      GARRY         RUS   2255  5     2326

154  GMI   KHOLMOV          RATMIR        RUS   2495  5     2324

155  MI    PETRAN           PETER         SVK   2325  5     2321

156  CF    VAN BEERS        EDDY          BEL   2270  5     2297

157  MF    VAN DE MORTEL    JAN           NED   2315  5     2297

158  MF    SHAW             JOHN          SCO   2355  5     2295

159  CF    SHNAIDER         DAVID         RUS   2295  5     2289

160  MI    SOCKO            BARTOSZ       POL   2455  5     2288

161  MF    BEULEN           MARCEL        NED   2320  5     2275

162  MF    KOTAN            LADISLAV      SVK   2370  5     2272

163  GMI   VELIKHANLI       FIRUZA        AZE   2350  5     2270

164  MF    EHRENFEUCHT      WOJCIECH      POL   2360  5     2269

165  MI    DUMITRACHE       DRAGOS        ROM   2510  5     2260

166  CF    DALY             COLM          IRL   2285  5     2257

167  MF    MAMEDOVA         RENA          UZB   2245  5     2257

168  CF    DEPYL            PASCAL        FRA   2185  5     2250

169  GMI   FATALIBEKOVA     ELENA         RUS   2240  5     2246

170  MI    LUPU             SMARANDA      ROM   2145  5     2244

171  MI    BAGINSKAITE      KAMILE        LTU   2260  5     2242

172  CF    RIFF             SEBASTIEN     FRA   2225  5     2239

173  MI    GRINFELD         ALLA          RUS   2265  5     2234

174  CF    ARCHANGELSKY     MIKHAIL       RUS   2215  5     2230

175  CF    HAMIDA           OUAHID        FRA   2130  5     2226

176  CF    LEBEL            PATRICK       MNC   2190  5     2221

177  GMI   RADU-COSMA       ELENA-LUMIN.  ROM   2295  5     2221

178        WILHELM          JOCHEN        GER.  1920  5     2219

179        MELLOUL          CLAUDE        TORC  1950  5     2216

180  CF    SZYLAR           ERIC          FRA   2115  5     2215

181  CF    LATZKE           BORIS         GER   2205  5     2209

182  CF    PETRIK           TOMAS         SVK   2180  5     2209

183  CF    VIOT             ALAIN         FRA   2175  5     2208

184  CF    CATTEAU          BRUNO         FRA   2200  5     2206

185  MI    WHITELEY         ANDREW        ENG   2295  5     2204

186  CF    DEWENTER         ULF           GER   2310  5     2200

187  CF    HURLEY           JOHN          IRL   2225  5     2198

188  CF    MANCINI          MARIO         FRA   2235  5     2198

189  CF    GINGENE          ERIC          FRA   2145  5     2195

190  GMI   GRABUZOVA        TATJANA       RUS   2245  5     2190

191  CF    MEVEL            ALBERIC       FRA   2225  5     2185

192  MI    PAASIKANGAS      JOHANNA       FIN   2200  5     2182

193  CF    WERNER           ISABEL        GER   2145  5     2174

194  CF    DUBOIS           LOIC          FRA   2210  5     2171

195  MI    SAFRANSKA        ANDA          LAT   2255  5     2164

196        SCHNEIDER        MICHAEL       GER.  2130  5     2159

197  CF    MARCHYLLIE       BRUNO         FRA   2210  5     2156

198  MI    FIERRO           MARTHA        ECU   2165  5     2148

199        SONDORS          PETERIS       LTU.  2100  5     2129

200  CF    COUCHE           DIDIER        FRA   2085  5     2120

201  CF    PIACENTINI       CLAUDIO       BEL   2075  5     2116

202        WANDEL           DIETRICH      GER.  2100  5     2085

203  CF    MARTIN           STEFAN        GER   2250  5     2081

204  CF    GRABARSKA        BARBARA       POL   2165  5     2065

205  CF    ROUNEAU          MARC          FRA   2095  5     2064

206        STURC            GUSTAV        SVK.  2193  5     2061

207  CF    BOULET           PHILIPPE      FRA   2080  5     2055

208  CF    CROONENBORGHS    TOM           BEL   2230  5     2054

209        INSABATO         GIOVAN BATTI  ITA.  N2040 5     2045

210        KRAUSS           MICHEL        AVOI  2190  5     2042

211        MAUQUOI          RUDI          LUX.  2075  5     2035

212  MF    GRACHEV          BORIS         RUS.  N2020 5     2027

213  CF    CHUROVA          IVANA         CZE   2075  5     1996

214  CF    HAEZEBAERT       PHILIPPE      FRA   2095  5     1990

215        KOVARCIK         THOMAS        MARS  1740  5     1987

216        VEKEMANS         DENIS         LIEN  1790  5     1915

217        VANDERSTRAETEN   PATRICE       TGCA  1590  5     1807

218        ISRAEL           GREGORY       TGCA  1580  5     1792

219        PRUD'HOMME       XAVIER        BOUL  1560  5     1790

220  MI    HEBERT           JEAN          CAN   2435  5     2492

221        DURNECKER        LAURENT       BELF  1600  5     1818

222  MI    JARACZ           PAWEL         POL   2405  4,5   2337

223  CF    FATTOUMI         HEYKEL        FRA   2155  4,5   2307

224        BERGES           DANIEL        ERDR  2070  4,5   2292

225  MF    ARNOLD           LOTHAR        GER   2385  4,5   2284

226  GMI   PUSHKOV          NIKOLAY       RUS   2540  4,5   2276

227  CF    KOUNTZ           JOCHEN        GER   2265  4,5   2253

228  CF    LUCARONI         MASSIMILIANO  ITA   2260  4,5   2249

229  MI    SZIVA            ERIKA         NED   2255  4,5   2224

230  CF    NAMYSLO          HOLGER        GER   2285  4,5   2218

231  CF    GIKAS            BASILI        GER   2080  4,5   2216

232  CF    GERVASIO         RICARDO CESA  FRA   2325  4,5   2211

233  MF    SIGFUSSON        SIGURDUR      ISL   2245  4,5   2208

234        BURGNIES         STEPHANE      VASQ  1980  4,5   2203

235  MI    SHEREMETIEVA     MARINA        MDA   2265  4,5   2202

236  CF    WERNER           VERONIKA      GER   2210  4,5   2183

237  CF    CARUSO           AUGUSTO       ITA   2205  4,5   2179

238  CF    KULAGIN          ALEXANDER     RUS   2255  4,5   2170

239  CF    VAN DE BERKMORT  THEO          NED   2260  4,5   2168

240  CF    WERNER           BERND-MICH.   GER   2165  4,5   2163

241  CF    KARADENIZ        EMRE          TUR   2235  4,5   2159

242  CF    MINNICAN         ALAN          SCO   2245  4,5   2152

243  CF    DEMIREL          TOLGA         TUR   2190  4,5   2146

244  CF    VEHRESCHILD      AXEL          GER   2100  4,5   2142

245  MI    VELCHEVA         MARIA         BUL   2270  4,5   2141

246  MI    DURAO            JOAQUIM       POR   2195  4,5   2140

247  CF    MENGHI           CARLO         LUX   2265  4,5   2137

248  CF    BREJA            STANISLAV     SVK   2220  4,5   2134

249  CF    LAURENT          HUGUES        FRA   2225  4,5   2124

250  CF    PELLE            GUILLAUME     FRA   2180  4,5   2117

251  CF    SCHETTLER        JURGEN        GER   2165  4,5   2108

252        BAUGET           PATRICE       ERMO  1960  4,5   2104

253  MI    WOHLERS-ARMAS    FREDERIQUE    FRA   2235  4,5   2098

254        LERUSTE          GEORGES       VASQ  2000  4,5   2094

255  CF    REINHARD         MARKUS        GER   2160  4,5   2078

256        CARTON           CAMILLE       NOYO  2010  4,5   2072

257  CF    NEUILLET         ALEXANDRE     FRA   2260  4,5   2069

258  MF    DAUSCH           RENE          GER   2340  4,5   2067

259  CF    MIELLET-BENSAN   YVES          FRA   2120  4,5   2063

260  CF    CHARDIN          THIERRY       FRA   2120  4,5   2061

261        GROS             PATRICK       ROSN  2000  4,5   2046

262        BITTNER          THOMAS        GER.  2003  4,5   2039

263  CF    MARIETTE         CHRISTIAN     FRA   2145  4,5   2025

264  CF    MALISZEWSKI      LADISLAW      POL   2090  4,5   2021

265        POUVREAU         DAVID         FOUR  1850  4,5   2015

266        BALTRUNAS        ARVYDAS       LTU.  2030  4,5   2001

267        PETITCUNOT       PHILIPPE      HENB  1890  4,5   1994

268        BLERY            GILLES        ORLE  2020  4,5   1987

269        BOULET           DOMINIQUE     ROUB  1930  4,5   1976

270        HAREUX           HUBERT        DUNK  1960  4,5   1975

271        FEYS             JAN           BEL.  2135  4,5   1967

272        LEGRAND          PATRICK       LIEN  1910  4,5   1955

273        DUPONCHEL        CLAUDE        CALA  1830  4,5   1945

274  MI    DUBOIS           MARTINE       FRA   2035  4,5   1942

275  CF    ROYER            SYLVAIN       FRA   2175  4,5   1942

276        KOVARCIK         GUILLAUME     MARS  1780  4,5   1937

277  CF    CATTEAU          YVES          FRA   2165  4,5   1925

278        TOUZE            JEAN-PAUL     BELF  1970  4,5   1918

279        CRAPIS           FREDERIC      VIEN  1800  4,5   1914

280        HARDIER          BERTRAND      NOYO  1820  4,5   1901

281        KLIMSOVA         RENATA        CZE.  N1920 4,5   1901

282        JANSSENS         MANU          BEL.  1915  4,5   1897

283        PETITCUNOT       PIERRE        HENB  2000  4,5   1884

284        WALLART          ADRIEN        BETH  1860  4,5   1855

285        FLEUR            DAVID         AUCH  1800  4,5   1848

286        GAMBEE           KEVIN         STAN  1760  4,5   1826

287        STALIN           GAUTHIER      CALA  1870  4,5   1782

288        LEVERS           THIERRY       AULN  1840  4,5   1770

289        DECOTTE          DELPHINE      NOYO  1680  4,5   1767

290        ZERBIB           CLAUDE        TGCA  1800  4,5   1765

291        GOSSET           ARNAUD        NOYO  1760  4,5   1740

292        ABBONDANZA       LIONEL        EVRY  1690  4,5   1736

293        DJAMAI           BENAOUDA      VASQ  1630  4,5   1721

294        CASTALLAN        GERALD        BELF  1600  4,5   1633

295        DARQUES          OLIVIER       LONG  1460  4,5   1313

296  CF    PREVOT           EMMANUEL      FRA   2145  4,5   2247

297        CHAMPAULT        PIERRE-EMMAN  BELF  1880  4,5   1965

298  MF    ATLAS            DIMITRY       LIE   2320  4     2289

299  CF    CHMELIK          LUKAS         SVK   2260  4     2208

300  CF    CAPPON           JOHN          FRA   2125  4     2154

301  MI    SOLONAR          STEFAN        MDA   2335  4     2143

302  CF    BONDAR           ANATOLY       RUS   2230  4     2125

303  CF    KOVARCIK         GILLES        FRA   2095  4     2069

304        VELCKO           MIRO          SVK.  2098  4     2067

305        HUGUENIN         OLIVIER       LIEN  1860  4     2064

306  CF    ROMASZKO         SYLVIA        POL   2050  4     2053

307  CF    DUMITRACHE-BODO  ELMESE        ROM   2045  4     2034

308        GIUA             FREDERIC      NOYO  2020  4     2026

309        HERVAIS          ADRIEN        MARO  1880  4     2021

310        BALLESTER        ALEXANDRE     CHES  2010  4     2005

311  CF    HOURIEZ          ALAIN         FRA   2110  4     2001

312        MEDGHOUL         SHERIF        ROUE  1900  4     1990

313        BADOUAL          PATRICE       VIEN  1850  4     1978

314        CHAPU            LAURENT       AUCH  1860  4     1977

315  CF    VAILLANT         FREDERIC      FRA   2110  4     1965

316        GUILBERT         JEAN-LOUIS    BOUL  2030  4     1949

317        LIEVENS          FABRICE       CAPG  1820  4     1949

318        COTONNEC         ANTOINE       AUBV  1830  4     1945

319        TARIN            NICOLAS       CHEC  1950  4     1944

320        YATSENKO         VITALY        RUS.  2100  4     1941

321        ANGONESE         LAURENT       FRAN  2020  4     1938

322        GRIPPON          BERTRAND      NEUB  1840  4     1935

323        DEKETELAERE      FRANCKY       BEL.  1929  4     1931

324        VAILLANT         STEPHANE      ORLE  1880  4     1928

325        THERKILDSEN      THOMAS        TGCA  1910  4     1925

326        VALLIN           CHRISTIAN     VIEN  1920  4     1920

327        SCHMIT           FRANCIS       LUX.  1890  4     1886

328        LANDUYT          ERIC          CAPG  1920  4     1878

329        VANDERVORST      JEAN-MARC     AULN  1910  4     1855

330        MUNTADAS         ALAN-JOHN     LIEN  1800  4     1853

331        AMRAM            ROGER         ISSY  1850  4     1849

332        CHAPELLE         EMILIE        HAVR  1720  4     1834

333        BOUNZOU          NADIR         TREM  1780  4     1826

334        SEIBT            PETER         PTTM  1800  4     1825

335        BRIGNON          CHRISTOPHE    FRAN  1820  4     1824

336        MANET            ERIC          CAMB  1660  4     1824

337        GARRIGUES        GILLES        DUNK  1790  4     1814

338        DEMBELE          MARCEL        CAPG  1850  4     1811

339        YATSENKO         ALEXEJ        RUS.  N1820 4     1810

340        LICATA           LUC           MEXI  1760  4     1807

341        GOBEL            NICOLAS       BELF  1810  4     1793

342        NADIN            STEPHANIE     NANC  1880  4     1788

343        PIOT             OLIVIER       ROSN  1730  4     1783

344        FEUVRIER         STEPHANIE     BELF  1620  4     1773

345        SVATON           FREDERIC      MOUL  1720  4     1771

346        DELOBEL          ALAIN         CAPG  1960  4     1765

347        LAPORTE          DAMIEN        BORD  N1700 4     1761

348        MAGNIE           MOISE         FOUR  1760  4     1759

349        NYMAN            JOHN          ENG.  1784  4     1759

350        ORSINI           PATRICK       AIXP  1830  4     1752

351        GAILLARD         BRUNO         BOUL  1850  4     1735

352        LEBLIC           PIERRE        MARO  1540  4     1719

353        GRIMA            ERIC          TREM  1480  4     1715

354        WOLFANGEL        CYRIL         NOYO  1630  4     1714

355        DEBACKER         FRANCOIS-XAV  AUCH  1670  4     1706

356        BOUGEL           CLAUDE        LONG  1730  4     1703

357        CARTIGNY         PATRICK       CAPG  1730  4     1699

358        CROOKS           RONALD        ENG.  1580  4     1699

359        KIEFFER          CHRISTIAN     VALE  1680  4     1696

360        CHEVALIER        BERNARD       OYEP  1670  4     1695

361        LANGUE           MAXIME        BOUL  1650  4     1694

362        GAIGNIERRE       GILLES        BOGN  1870  4     1693

363        GREMY            PAUL          SAIN  1480  4     1692

364        WOLFANGEL        CLAUDE        NOYO  1550  4     1688

365        DABROWSKI        WALDEMAR      ROUB  1570  4     1665

366        ASSAD            KARINE        NOYO  1580  4     1647

367        SILVERT          ALEXANDRE     NOYO  1450  4     1626

368        COOLEN           OLIVIER       VITR  1550  4     1624

369        FACON            ALBERT        BAEF  1590  4     1622

370        BIHARI           PASCAL        MALF  1740  4     1616

371        THEILLER         DAVID         BELF  1690  4     1614

372        BOUEDO           EMMANUEL      NEUF  1660  4     1600

373        GRALL            GWENOLE       META  1600  4     1590

374        VERHAEGUE        JEAN-FREDER.  CAPG  1520  4     1589

375        FLEUR            JEROME        AUCH  1640  4     1586

376        ARNAUD           JEAN-PAUL     TORC  1560  4     1564

377        GUIDEZ           THOMAS        VASQ  1530  4     1540

378        COLLET           BERANGERE     FENA  1430  4     1501

379        LEROY            PATRICK       LETO  1450  4     1494

380        LUCAS            JEAN          DUNK  1710  4     1476

381        MARETTE-BRAR     CECILE        BOUL  1290  4     1460

382        FLAMENT          FRANCOIS      LETO  1290  4     1438

383        COURTHAUDON      LUCIEN        BOUR  1610  4     1391

384        HAJZLER          FREDDY        ARRA  1110  4     1320

385  CF    GENTILLEAU       JEAN-PHIL.    MNC   2220  4     2229

386        CASIER           FABRICE       CAPG  1630  4     1545

387  CF    RIBEIRO          FERNANDO      POR   2325  3,5   2054

388  CF    KONIECZNY        SEBASTIEN     FRA   2010  3,5   2051

389        VERSPECHT        THIERRY       BEL.  2206  3,5   1904

390        LUPO             FRANCESCO     ITA.  N1940 3,5   1873

391        FREGER           LEONID        RUS.  N1860 3,5   1851

392        MARUEJOLS        CLAUDE        AIXP  1920  3,5   1827

393        COPELAND         RAYMOND       ENG.  1744  3,5   1818

394        KOITKA           JOHAN         AUCH  1720  3,5   1799

395        VLAHOVIC         DIMITRI       COLO  1880  3,5   1777

396        NIEMERS          JOHANNES      GER.  1637  3,5   1765

397        MEGHRICHE        ERIC          TGCA  1600  3,5   1751

398        MOSKALIUK        NATALJA       RUS.  N1740 3,5   1748

399        GRIFFON          OLIVIER       TGCA  1720  3,5   1731

400        PACCOU           JEAN          BAEF  1640  3,5   1729

401        GREGOIRE         THIERRY       TGCA  1590  3,5   1707

402        GONCALVES        LAURENT       BELF  1500  3,5   1693

403        MORIN            JEAN-LOUIS    FSGT  1550  3,5   1688

404        BELLER           MARCEL        DOFM  1670  3,5   1686

405        GUEGAN           CORINNE       ERDR  1590  3,5   1683

406        BRY              STEPHANE      BAEF  1570  3,5   1682

407        WEIL             DANY          TGCA  1600  3,5   1663

408        THIERY           CHRISTOPHE    FERG  1710  3,5   1634

409        VANLEYNSEELE     PATRICK       DOFM  1680  3,5   1623

410        WUISSART         GABRIEL       CAPG  1450  3,5   1620

411        WALLON           VINCENT       CALA  1700  3,5   1619

412        GANTY            MARC          CAPG  1580  3,5   1603

413        CARPENTIER       CLAUDE        AULN  1700  3,5   1598

414        EQUEY            DANIEL        SAIN  1660  3,5   1589

415        GAFTARNIK        OLIVIER       TREM  1630  3,5   1582

416        CAUDRON          PHILIPPE      ARRA  1550  3,5   1576

417        DUQUENOY         PATRICE       OYEP  1580  3,5   1570

418        FLAMENT          FREDERIC      LETO  1490  3,5   1558

419        MOSKALIUK        EVGENY        RUS.  N1540 3,5   1556

420        DELAPORTE        MARCEL        CAPG  1410  3,5   1536

421        GALOPPA          VALERIE       CAPG  1340  3,5   1518

422        JEANNELLE        ANDRE         TGCA  1570  3,5   1509

423        ACCADEBLED       DAVID         FOUR  1400  3,5   1490

424        SIAME            JULIEN        LONG  1340  3,5   1480

425        HENON            JOHNNY        OYEP  1450  3,5   1463

426        ASSAD            PATRICK       NOYO  1390  3,5   1424

427        DREUMONT         FRANCK        VASQ  1270  3,5   1358

428        WOLFANGEL        FLORENCE      NOYO  1530  3,5   1309

429        FABIUS           RAPHAEL       BELF  1560  3,5   1588

430        BORDEAUX         JEAN-JACQUES  ANGE  1430  3,5   1521

431        MAURE            PHILIPPE      LAMB  1830  3,5   1820

432  CF    CHEKHOV          GENNADY       RUS   2235  3     1968

433        GARRIGUES        BERTRAND      DUNK  1850  3     1726

434        GEISLER          RAPHAEL       SARR  1570  3     1693

435        SAILLY           OLIVIER       BOUL  1590  3     1639

436        CHATARD          PATRICE       BOUR  1780  3     1598

437        BUTORA           FRANTISEK     SVK.  1865  3     1597

438        VANDERSTRAETEN   DOMINIQUE     TGCA  1670  3     1569

439        MEDGHOUL         ABDEL         ROUE  1890  3     1565

440        DUCHENE          NATHALIE      NOYO  1460  3     1544

441        JOURDAIN         PHILIPPE      STGL  1510  3     1533

442        ROCCHIA          ALAIN         CALA  1500  3     1528

443        FOVET            SEBASTIEN     LONG  1560  3     1525

444        PACIFICO         NICOLAS       DOFM  1850  3     1518

445        RYZHKOV          VIKTOR        RUS.  N1520 3     1514

446        LECOEUR          BORIS         MARO  1510  3     1512

447        LAPPART          STEPHANE      CVER  1370  3     1503

448        COLLET           PHILIPPE      FENA  1470  3     1467

449        LEFEBVRE         JEROME        CALA  1470  3     1467

450        AGNERAY          FREDERIC      OYEP  N1460 3     1464

451        SALON            PASCAL        CAPG  1420  3     1464

452        LEFEBVRE         SERGE         CALA  1530  3     1453

453        BLONDE           XAVIER        CAPG  1480  3     1448

454        LOCATELLI        VINCENT       CAPG  1490  3     1448

455        GOUVART          STEPHANE      CAPG  1420  3     1447

456        LECOESTER        MATTHIEU      CAPG  1370  3     1427

457        RONSE            SEBASTIEN     BEL.  N1380 3     1416

458        DESSIGNY         EMMANUEL      NOYO  1420  3     1412

459        COLIN            CLAUDE        FSGT  1570  3     1404

460        TURQUET          CHRISTOPHE    CAPG  N1360 3     1392

461        LECLUSE          CLAUDE        BETH  1400  3     1390

462        PARFETT          GERALD        ENG.  1544  3     1376

463        DEBOULLE         PATRICK       BEL.  1376  3     1334

464        FOSSETTE         YANN          BOUL  1330  3     1333

465        HEURTEBISE       LAURENT       BLOI  N1260 3     1329

466        PLATEL           ALEXANDRE     CAPG  1250  3     1324

467        WALLART          JEAN          BETH  1490  3     1314

468        PAUCHET          JACQUES       CAPG  N1300 3     1312

469        BLONDEL          CYRIL         CAPG  1290  3     1307

470        FEYS             BERT          BEL.  N1200 3     1297

471        DIOLOGENT        JULIEN        CAPG  1220  3     1293

472        DUJARDIN         LUDOVIC       BOUL  N1240 3     1259

473        MONY             DIDIER        FSGT  1230  3     1256

474        MERLIN           ROLAND        BOUL  N1280 3     1251

475        ROYER            MICHEL        DAMG  1370  3     1219

476        BEHAGUE          FRANCOIS      OYEP  N1240 3     1209

477        PARISSE          DENIS         META  1830  3     1947

478        BAUDE            CHRISTIAN     STAN  1830  3     1946

479        HOUCK            GAUTIER       CAPG  1360  2,5   1463

480        DECOSTER         CLEMENT       LISC  1400  2,5   1423

481        MAYEUX           JOSE          OYEP  N1380 2,5   1388

482        MALLEVAEY        GUILLAUME     CAPG  1290  2,5   1371

483        BLONDEL          GAETAN        CAPG  1260  2,5   1274

484        RENAUD           FRANCOIS      NEUF  1170  2,5   1242

485        DUSAUTOIR        SYLVAINE      CAPG  1190  2,5   1194

486        BLONDEL          AUDREY        CAPG  1170  2     1235

487        HOUCK            VERONIQUE     CAPG  1300  2     1212

488        HERMAND          THIBAULT      BOUL  N1120 2     1167

489        MONY             MAXIME        FSGT  1150  2     1157

490        MEVEL            JOSEPH        EGLY  1120  2     1127

491        BULTE            LAURENT       CAPG  1190  2     1079

492        HURET            GAUTHIER      FSGT  N1060 2     1074

493        TERROIR          JULIEN        BOUL  1140  2     1055

494        TEMPLEUR         REMI          CAPG  1090  2     1054

495        HUCHIN           EMILIE        BOUL  N1140 2     1017

496        STIEVENARD       ALEXANDRE     FSGT  N1000 2     995

497        OGES             HELENE        BOUL  1010  2     993

498        RZESKI           MARC          FSGT  N1000 2     936

499        SAILLY           ESTHER        BOUL  1010  2     934

500        WOLFANGEL        JOCELYNE      NOYO  1100  2     1011

501  CF    LACOUR           SERGE         FRA   2050  2     1785

502  MI    ZIELINSKA        MARTA         POL   2250  2     2214

503        VARINIAC         EMMANUEL      BETH  1540  2     1488

504        BAILLON          J-FRANCOIS    FOUR  N1080 1     1020

505        BOURGAIN         LOUIS         BOUL  1290  1     1099

506        FONSECA          LUC           LETQ  1870  1     1833

507        BERQUEZ          JEAN          BOUL  1450  0,5   1287

508        LEROUX           JASON         CALA  N1000 0     800

509  CF    PEREZ            SERGE         FRA   2220  0     1805