15e Open International de Cappelle-la-Grande 1999

 

                Classement final                 

 

Cl.       NOM              PRENOM        Fed   Elo   Pts   Dep2

1    GMI   AGDESTEIN        SIMEN          NOR   2550  7,5  2789

2    GMI   GUREVICH         MIKHAIL        BEL   2627  7,5  2769

3    GMI   TREGUBOV         PAVEL          RUS   2570  7,5  2739

4    GMI   GRETARSSON       HELGI-ASS      ISL   2459  7    2715

5    GMI   VOLZHIN          ALEXANDER      RUS   2548  7    2714

6    GMI   AKOPIAN          VLADIMIR       ARM   2640  7    2706

7    GMI   AVRUKH           BORIS          ISR   2609  7    2702

8    GMI   DVOIRYS          SEMEN          RUS   2562  7    2691

9    GMI   MALAKHOV         VLADIMIR       RUS   2557  7    2681

10   GMI   KHARLOV          ANDREI         RUS   2600  7    2677

11   GMI   LANDA            KONSTANTIN     RUS   2542  6,5  2675

12   GMI   POLULJAHOV       ALEKSANDR      RUS   2566  6,5  2674

13   GMI   BESHUKOV         SERGEI         RUS   2511  6,5  2645

14   GMI   KRUPPA           YURI           UKR   2561  6,5  2636

15   GMI   VOLKOV           SERGEY         RUS   2587  6,5  2634

16   GMI   NIKOLAIDIS       IOANNIS        GRE   2510  6,5  2626

17   MI    SOCKO            BARTOSZ        POL   2497  6,5  2621

18   GMI   SAVCHENKO        STANISLAV      UKR   2539  6,5  2616

19   GMI   SHNEIDER         ALEKSANDR      UKR   2545  6,5  2610

20   GMI   DAVID            ALBERTO        LUX   2530  6,5  2589

21   GMI   MIEZIS           NORMUNDS       LAT   2525  6,5  2588

22   GMI   KAMINSKI         MARCIN         POL   2516  6,5  2583

23   GMI   YAKOVICH         YURI           RUS   2565  6,5  2580

24   MI    SERGEEV          VLADIMIR       UKR   2452  6,5  2575

25   MI    GEORGIEV         VLADIMIR       BUL   2508  6,5  2555

26   GMI   SKEMBRIS         SPYRIDON       GRE   2445  6,5  2542

27   GMI   MUREY            YAACOV         ISR   2463  6,5  2521

28   MI    PIRA             DAVOUD         MEUD  2382  6,5  2438

29   GMI   AKESSON          RALF           SWE   2530  6,5  2669

30   GMI   KVEINYS          ALOYZAS        LTU   2502  6,5  2613

31   GMI   NENASHEV         ALEXANDER      UZB   2616  6    2631

32   GMI   LESIEGE          ALEXANDRE      CAN   2521  6    2621

33   GMI   GOLOD            VITALI         ISR   2554  6    2613

34   GMI   MARCIANO         DAVID          MONA  2521  6    2612

35   GMI   MILES            ANTHONY        ENG   2609  6    2599

36   GMI   BAUER            CHRISTIAN      NANC  2528  6    2582

37   MI    GRABARCZYK       MIROSLAW       POL   2462  6    2582

38   GMI   STEFANSSON       HANNES         ISL   2569  6    2576

39   GMI   ZILBERMAN        YAACOV         ISR   2513  6    2575

40   MI    SAFIN            SHUKHRAT       UZB   2484  6    2571

41   GMI   SKRIPCHENKO-LAU  ALMIRA         MDA   2414  6    2571

42   GMI   LEGKY            NIKOLAY        UKR   2487  6    2561

43   GMI   MIKHALEVSKI      VICTOR         ISR   2531  6    2560

44   GMI   TIMOSHENKO       GEORGY         UKR   2592  6    2550

45   GMI   ATALIK           SUAT           TUR   2593  6    2549

46   MI    KRIVOSHEY        SERGEI         UKR   2451  6    2545

47   GMI   GALKIN           ALEXANDER      RUS   2507  6    2542

48   GMI   BRODSKY          MICHAIL        UKR   2530  6    2541

49   GMI   IBRAGIMOV        ILDAR          RUS   2602  6    2541

50   MI    PIERROT          FACUNDO        ARG   2442  6    2540

51   MI    GRIGORE          GEORGE-GABR.   ROM   2526  6    2538

52   GMI   ASEEV            KONSTANTIN     RUS   2519  6    2536

53   MI    DGEBUADZE        ALEXANDRE      GEO   2539  6    2535

54   GMI   MARKOWSKI        TOMASZ         POL   2549  6    2531

55   GMI   LEVIN            FELIX          GER   2496  6    2530

56   GMI   IVANOV           SERGEY         RUS   2528  6    2529

57   MI    URBAN            KLAUDIUSZ      POL   2444  6    2525

58   GMI   CHUCHELOV        VLADIMIR       BEL   2534  6    2522

59   MI    KEKELIDZE        MIKHEIL        GEO   2439  6    2522

60   GMI   GDANSKI          JACEK          POL   2530  6    2517

61   MI    MCSHANE          LUKE           ENG   2497  6    2514

62   GMI   CVITAN           OGNJEN         CRO   2521  6    2512

63   GMI   NATAF            IGOR-ALEX.     CLIC  2481  6    2509

64   GMI   BERELOVICH       ALEKSANDAR     UKR   2484  6    2502

65   GMI   DEGRAEVE         JEAN-MARC      CLIC  2536  6    2502

66   GMI   DIZDAR           GORAN          CRO   2563  6    2494

67   GMI   OLAFSSON         HELGI          ISL   2503  6    2490

68   GMI   NIKCEVIC         NEBOJSA        YUG   2472  6    2482

69   MF    SZIEBERT         ADAM           HUN   2302  6    2476

70   CF    SZELAG           MARCIN         POL   2408  6    2460

71   MI    PETKEVICH        JUSEFS         LAT   2452  6    2459

72   MI    MATLAK           MAREK          POL   2448  6    2458

73   MI    ORATOVSKY        MICHAEL        ISR   2480  6    2451

74   GMI   SUMMERSCALE      AARON          ENG   2440  6    2443

75   MI    GINSBURG         GENNADIJ       GER   2495  6    2440

76   MF    WATANABE         AKIRA          JPN   2364  6    2435

77   MI    CARLIER          BRUNO          NED   2415  6    2379

78   GMI   DERVISHI         ERALD          ALB   2484  5,5  2548

79   GMI   LANKA            ZIGURDS        LAT   2521  5,5  2542

80   GMI   PAVLOVIC         MILOS          YUG   2509  5,5  2541

81   MI    GALDUNTS         SERGEY         ARM   2435  5,5  2539

82   GMI   APICELLA         MANUEL         CLIC  2515  5,5  2530

83   GMI   MINASIAN         ARTASHES       ARM   2594  5,5  2513

84   MI    BLEHM            PAWEL          POL   2428  5,5  2497

85   MI    KHACHIAN         MELIKSET       ARM   2478  5,5  2494

86   MI    PAYEN            ARNAUD         PONT  2415  5,5  2494

87   MI    GROOTEN          HERMAN         NED   2405  5,5  2492

88   MI    COSMA            IOAN           ROM   2475  5,5  2491

89   GMI   HABA             PETR           CZE   2545  5,5  2490

90   GMI   RELANGE          ELOI           CLIC  2478  5,5  2490

91   GMI   KOBALIJA         MIHAIL         RUS   2537  5,5  2486

92   GMI   KOGAN            ARTUR          ISR   2507  5,5  2486

93   CF    BUCHER           DENIS          SUI   2276  5,5  2481

94   MI    MIKHALETZ        LUBOMIR        UKR   2485  5,5  2481

95   GMI   STEFANOVA        ANTOANETA      BUL   2452  5,5  2479

96   GMI   SULSKIS          SARUNAS        LTU   2568  5,5  2478

97   GMI   PLACHETKA        JAN            SVK   2395  5,5  2477

98   MI    GOLUBOVIC        BORIS          CRO   2450  5,5  2459

99   GMI   GHITESCU         THEODOR        ROM   2365  5,5  2453

100  GMI   GUREVICH         VLADIMIR       UKR   2513  5,5  2453

101  MF    BOBRAS           PIOTR          POL   2371  5,5  2450

102  MI    FOISOR           OVIDIU         ROM   2491  5,5  2449

103  GMI   KLOVANS          JANIS          LAT   2470  5,5  2440

104  MI    SALMENSUU        OLLI           FIN   2449  5,5  2436

105  MI    ROEDER           MATHIAS        GER   2448  5,5  2435

106  GMI   GIPSLIS          AIVARS         LAT   2470  5,5  2433

107  GMI   KISELEVA         NATALIA        UKR   2316  5,5  2430

108  CF    BRUNELLIERE      PIERRE         BELF  2238  5,5  2429

109  MI    VAREILLE         FRANCOIS       CHSN  2418  5,5  2429

110  GMI   BOBROWSKA        MONIKA         POL   2440  5,5  2428

111  GMI   SOLOZHENKIN      EVGENIY        RUS   2545  5,5  2428

112  MI    MURDZIA          PIOTR          POL   2441  5,5  2421

113  MF    HOLMSTEN         ALEKSEI        FIN   2373  5,5  2420

114  GMI   SANTO-ROMAN      MARC           ORAN  2381  5,5  2414

115  GMI   MC NAB           COLIN          SCO   2418  5,5  2413

116  MF    BALLMANN         MARTIN         SUI   2401  5,5  2411

117  MI    MARCELIN         CYRIL          MANS  2383  5,5  2399

118  GMI   FOISOR           CRISTINA       ROM   2370  5,5  2397

119  GMI   GAPONENKO        INNA           UKR   2406  5,5  2397

120  CF    BERKVENS         JOOST          NED   2215  5,5  2388

121  MI    FROIS            ANTONIO        POR   2405  5,5  2387

122  MF    JENNI            FLORIAN        SUI   2394  5,5  2387

123  GMI   VASILEVICH       TATJANA        UKR   2395  5,5  2386

124  MI    KAIUMOV          DMITRY         UZB   2482  5,5  2381

125  MI    MANNION          STEPHEN        SCO   2343  5,5  2380

126  MF    VERAT            LAURENT        CLIC  2294  5,5  2379

127  GMI   BAGIROV          VLADIMIR       LAT   2493  5,5  2377

128  MI    WERNER           ISABEL         GER   2233  5,5  2375

129  CF    KHECHUMYAN       GAGIK          ARM   2372  5,5  2373

130  GMI   HEBDEN           MARK           ENG   2556  5,5  2370

131  MI    IVANOV           JORDAN         BUL   2359  5,5  2370

132        DRAOUI           NAJIB          MAR   2117  5,5  2369

133  CF    BEKKER-JENSEN    SIMON          DEN   2360  5,5  2366

134  CF    BROCHET          PHILIPPE       ORAN  2351  5,5  2366

135  CF    KARATOROSSIAN    DAVID          ARM   2348  5,5  2366

136  CF    PINSKI           JAN            POL   2346  5,5  2365

137  MI    SHAW             JOHN           SCO   2425  5,5  2363

138  MI    ANTONIEWSKI      RAFAL          POL   2431  5,5  2362

139  MI    COLLAS           DIDIER         LODA  2330  5,5  2358

140  MI    FRANZEN          JOZEF          SVK   2320  5,5  2353

141  MI    VUL              ARKADI         RUS   2454  5,5  2353

142  CF    MIDOUX           SEBASTIEN      FOSM  2225  5,5  2349

143  CF    DOGHRI           NEBIL          TUN   2337  5,5  2344

144  MI    ZIGURA           OLEG           UKR   2430  5,5  2344

145  MI    MANIK            MIKULAS        SVK   2478  5,5  2341

146  CF    BELICHEV         NIKOLAI        UKR   2397  5,5  2339

147  MI    TOUZANE          OLIVIER        MPEC  2358  5,5  2337

148  CF    MORAWIETZ        DIETER         GER   2425  5,5  2328

149  GMI   RAUSIS           IGORS          LAT   2508  5,5  2323

150  GMI   SUETIN           ALEXEY         RUS   2391  5,5  2316

151  CF    HANDKE           FLORIAN        GER   2326  5,5  2313

152  CF    FABIANO          GIUSEPPE       ITA   2282  5,5  2309

153  MF    PINHEIRO         JOSE           POR   2272  5,5  2305

154  MI    BERGEZ           LUC            MEAB  2378  5,5  2295

155  GMI   LOMINEISHVILI    MAIA           GEO   2397  5,5  2272

156  CF    IPPOLITO         MANUEL         MEAB  2289  5,5  2267

157  CF    COLIN            VINCENT        CAEN  2136  5,5  2265

158  MI    TRABERT          BETTINA        GER   2285  5,5  2259

159  CF    OSORIOS ORTIZ    MARCOS         PER   2285  5,5  2255

160  MI    TE-LALLEMAND     ROSA           FOAV  2330  5,5  2234

161  GMI   AGABABEAN        NAIRA          MDA   2352  5,5  2223

162  MF    JONKMAN          HARMEN         NED   2321  5,5  2223

163        BAUDE            CHRISTIAN      STAN  1990  5,5  2035

164  GMI   KENGIS           EDVINS         LAT   2571  5,5  2536

165  MI    MITON            KAMIL          POL   2383  5    2485

166  MI    WELLING          GERARD         NED   2334  5    2475

167  CF    MANCINI          MARIO          LIEN  2328  5    2468

168  GMI   LELCHUK          ZOJA           UKR   2373  5    2411

169  GMI   ZLOCHEVSKIJ      ALEXANDER      RUS   2457  5    2405

170  CF    MUNSCHI          SERGE          PTTS  2285  5    2401

171  GMI   KIRIAKOV         PETR           RUS   2564  5    2396

172  GMI   COSMA            ELENA-LUMIN.   ROM   2365  5    2395

173  MI    PEDZICH          DOMINIK        POL   2436  5    2390

174  MI    RAETSKY          ALEXANDER      RUS   2453  5    2390

175  GMI   KLINOVA          MASHA          ISR   2360  5    2374

176  GMI   RADZIEWICZ       IWETA          POL   2384  5    2373

177  CF    KUEMIN           SIMON          SUI   2197  5    2372

178  GMI   SPRAGGETT        KEVIN          CAN   2523  5    2369

179  GMI   ALEKSIEVA        SILVIA         BUL   2318  5    2367

180  MI    PERIC            SLAVISA        YUG   2300  5    2365

181  MI    SEUL             GEORG          GER   2443  5    2364

182  MI    WACH             MARKUS         AUT   2407  5    2353

183  MI    NADANIAN         ASHOT          ARM   2413  5    2347

184  MF    TISSIR           MOHAMED        MAR   2303  5    2346

185  MI    FONTAINE         ROBERT         CAIS  2369  5    2343

186  MI    ALMASI           ISTVAN         HUN   2451  5    2341

187  MI    BRESTIAN         EGON           AUT   2428  5    2339

188  MI    KRIVONOSOV       OLEG           LAT   2446  5    2335

189  CF    CIEZA            ARCADIO        PER   2335  5    2331

190  MI    LANE             GARY           ENG   2411  5    2328

191  MF    REIZNIECE        DANA           LAT   2270  5    2327

192  MI    KAABI            MEJDI          TUN   2327  5    2311

193  CF    NOVAK            PETR           GER   2220  5    2310

194  GMI   BATYROV          SAPAR          TKM   2505  5    2307

195  MI    ESTRADA NIETO    JULIAN         MEX   2370  5    2307

196  CF    RIFF             SEBASTIEN      MULH  2225  5    2304

197  MF    CORVI            MARCO          ITA   2330  5    2301

198  CF    SCETININ         ALEXANDER      RUS   2305  5    2297

199  MF    MOHANDESI        SHAHIN         BEL   2316  5    2295

200  MI    PETRAN           PETER          SVK   2433  5    2295

201  MF    ARI              ZEKI           TUR   2271  5    2285

202  CF    KUJOVIC          MICHAL         SVK   2346  5    2285

203  CF    REIS             LUIS-SOUSA     POR   2225  5    2281

204  CF    OLIVIER          JEAN-CHRIST.   GREV  2421  5    2276

205  CF    DE VREUGT        DENNIS         NED   2417  5    2274

206  GMI   DANIELIAN        ELINA          ARM   2353  5    2267

207  MI    DELEMARRE        JOP            NED   2383  5    2252

208  CF    MCMICHAEL        RICHARD        ENG   2255  5    2248

209  CF    KOVARCIK         THOMAS         ORAN  2181  5    2245

210  GMI   BRUSTMAN         AGNIESZKA      POL   2379  5    2233

211  CF    NOLAN            GRAEME         SCO   2174  5    2228

212  CF    HAMM             STEFAN         GER   2245  5    2222

213  MI    BJERRING         KAI            DEN   2308  5    2214

214  CF    MICKIEWICZ       PIOTR          POL   2230  5    2212

215  CF    WANTIEZ          FABRICE        BEL   2241  5    2211

216  CF    HANDKE           HARALD         GER   2179  5    2208

217  MF    DUBOIS           JEAN-MARIE     MARO  2314  5    2205

218  GMI   DWORAKOWSKA      JOANNA         POL   2323  5    2205

219  CF    DOHR             ALEXANDER      AUT   2218  5    2196

220  CF    HOHMEISTER       JENS           GER   2145  5    2191

221  CF    FLACHSBART       ALEXANDER      GER   2157  5    2182

222  MI    VOLODIN          VIKTOR         RUS   2273  5    2182

223  CF    CALISTRI         TRISTAN        CRET  2246  5    2178

224  CF    DELEBARRE        XAVIER         DRAN  2261  5    2175

225  CF    MARCHYLLIE       BRUNO          CAPG  2190  5    2171

226  CF    TANAKA           YUUKI          JPN   2178  5    2169

227  MF    WEGERER          FRED           AUT   2211  5    2153

228        SANGLAN          PHILIPPE       EVRY  2000  5    2149

229  CF    HARASTA          VLADIMIR       SVK   2196  5    2148

230  CF    THIERRY          PATRICE        MARO  2171  5    2143

231  CF    FEJZOVSKI        ENVER          PAU4  2160  5    2138

232        FAURE            STEPHANE       LIEN  1990  5    2116

233  CF    KOWALCZYK        LUCJAN         POL   2137  5    2088

234  CF    MIELLET-BENSAN   YVES           CORB  2177  5    2080

235        SCHMIDT          MARTIN         GER   2184  5    2074

236  CF    KOVARCIK         GUILLAUME      ORAN  2165  5    2060

237        COUDERC          CHRISTOPHE     TGCA  2110  5    2024

238  CF    SALAUN           NICOLAS        MARO  2121  5    2016

239        ARNETTA          MARIA-TERESA   ITA   1750  5    2006

240        RIHOUAY          CLEMENT        TOUR  1970  5    1997

241        DUCHENE          NATHALIE       NOYO  1960  5    1976

242        TOUZE            JEAN-PAUL      BELF  1970  5    1941

243  MI    KOVACEVIC        SLOBODAN       YUG   2437  5    2311

244  MI    BLIMKE           DALIA          POL   2281  5    2282

245  GMI   NAUMKIN          IGOR           RUS   2493  5    2339

246  MI    SHELDON          RUTH           ENG   2265  4,5  2374

247  GMI   VOISKA           MARGARITA      BUL   2364  4,5  2367

248  CF    BARTEL           MATEUSZ        POL   2260  4,5  2364

249  MI    MAKSIMOVIC       SUZANA         YUG   2228  4,5  2346

250  MF    LORSCHEID        GERHARD        GER   2323  4,5  2326

251  CF    BURGNIES         STEPHANE       LIEN  2129  4,5  2325

252  CF    BEKKER-JENSEN    DAVID          DEN   2263  4,5  2321

253  CF    AC               MICHAL         SVK   2265  4,5  2307

254  CF    ABELN            MICHIEL        NED   2225  4,5  2284

255  CF    FERNANDO         DIOGO          POR   2238  4,5  2284

256  CF    CLAVERIE         CHRISTOPHE     DIJO  2303  4,5  2281

257  CF    PETIT            ERIC           BXAS  2260  4,5  2269

258  CF    GUIDARELLI       LAURENT        ORAN  2272  4,5  2265

259  CF    PETITCUNOT       PIERRE         HENB  2250  4,5  2259

260  CF    CROUAN           STEPHANE       SAUT  2153  4,5  2257

261  CF    GRAFL            FLORIAN        GER   2258  4,5  2231

262  MF    BERTHELOT        YANNICK        MANS  2327  4,5  2221

263  CF    LESKIEWICZ       MAKSYMILIAN    AUS   2223  4,5  2215

264  CF    PELLE            GUILLAUME      VALE  2217  4,5  2208

265  CF    BAURY            GHISLAIN       VILP  2163  4,5  2207

266        DEBREE           ALAIN          CORB  2120  4,5  2190

267  CF    GENTILLEAU       JEAN-PHIL.     MNC   2185  4,5  2188

268  CF    BERSOULT         FRANCOIS       MARO  2238  4,5  2187

269  CF    VALLET           MARC           LIEN  2230  4,5  2184

270        ZAZZI            DIMITRI        FOSM  2150  4,5  2184

271  CF    GONCALVES        LAURENT        BELF  2009  4,5  2181

272  MF    MOINGT           JEAN-CLAUDE    CLIC  2290  4,5  2181

273  MF    HENRIS           LUC            BEL   2255  4,5  2177

274  CF    RENAUDIN         MATHIEU        BAYO  2139  4,5  2173

275  CF    CATTEAU          BRUNO          CAPG  2170  4,5  2169

276  CF    DAURELLE         HERVE          APSA  2221  4,5  2167

277  CF    LAURENT          HUGUES         BOUR  2200  4,5  2167

278  CF    THERKILDSEN      THOMAS         LETQ  2144  4,5  2164

279  MI    ROUMEGOUS        MARINA         APSA  2212  4,5  2161

280  CF    CAPPON           JOHN           CAPG  2155  4,5  2160

281  CF    HOUSIEAUX        DAVID          AMIE  2200  4,5  2155

282  CF    MONTHEARD        XAVIER         CLIC  2255  4,5  2154

283  MI    PTACNIKOVA       LENKA          CZE   2225  4,5  2153

284  CF    AUREL            LUC            UNIC  2135  4,5  2151

285        LANDUYT          ERIC           CAPG  1920  4,5  2146

286        GAMBEE           KEVIN          STAN  2000  4,5  2145

287  CF    LARUELLE         JOEL           TOUL  2117  4,5  2143

288  GMI   FATALIBEKOVA     ELENA          RUS   2271  4,5  2141

289  CF    REUS             RUDOLF         GER   2320  4,5  2139

290  MF    CIRUK            JERZY          POL   2267  4,5  2137

291  CF    MOEN             ANDREAS        NOR   2201  4,5  2136

292  CF    DEMIREL          TOLGA          TUR   2232  4,5  2133

293  CF    HANSEN           TORBJORN       NOR   2159  4,5  2133

294        DEGRAEVE         JEAN-PIERRE    NEUF  2050  4,5  2129

295  CF    STURC            GUSTAV         SVK   2152  4,5  2129

296  CF    FERKINGSTAD      SJUR           NOR   2085  4,5  2128

297  CF    SCHLEFING        HEINZ          GER   2059  4,5  2123

298  CF    TIMMERMANS       IVO            NED   2249  4,5  2123

299  CF    ROUMEGOUS        ETIENNE        APSA  2121  4,5  2121

300        BORCHGREVINK     HARALD         NOR   2035  4,5  2120

301        BARBINI          DENIS          CAGC  1970  4,5  2119

302  CF    KONIECZNY        SEBASTIEN      AUCH  2045  4,5  2119

303        ROCQ             CHRISTIAN      ROCF  1990  4,5  2115

304  CF    SCHIFFER         STEVE          GER   2141  4,5  2113

305  CF    ROYER            SYLVAIN        MEAB  2275  4,5  2099

306  CF    MAGLOTT          PHILIPPE       LIEN  2021  4,5  2098

307  CF    PREVOT           EMMANUEL       AVOI  2194  4,5  2089

308        CLERY            NICOLAS        AMIE  2220  4,5  2088

309  MI    DURAO            JOAQUIM        POR   2118  4,5  2088

310        TROUVILLE        REMI           CHAR  2000  4,5  2088

311  CF    HAREUX           HUBERT         CAPG  2158  4,5  2085

312        VANDEWEEGHE      SIMON          HEME  2030  4,5  2084

313  CF    MARTINE          JEAN-CHRIST.   MARO  2160  4,5  2076

314  CF    BERGES           DANIEL         SAUT  2161  4,5  2073

315        LEBURGUE         SYLVAIN        TGCA  1940  4,5  2073

316  CF    CHAPU            LAURENT        AUCH  2055  4,5  2069

317        FABIUS           RAPHAEL        BELF  1890  4,5  2068

318        LAPORTE          DAMIEN         NAUJ  1830  4,5  2068

319        FRANC            NATHALIE       NANC  1940  4,5  2065

320  CF    GILBERT          CHRISTOPHE     ROSN  2148  4,5  2059

321        PARANT           FREDERIC       AMIE  2070  4,5  2059

322        MELLEM           NIKOLAS AXEL   NOR   1801  4,5  2043

323        MORELLE          LUDOVIC        BASX  2140  4,5  2038

324        LEIGNEL          NICOLAS        FOUW  2130  4,5  2037

325        PRIMEL           DOMINIQUE      AIGR  2030  4,5  2032

326  CF    CARTIGNY         PATRICK        CAPG  2051  4,5  2030

327        ASSAD            KARINE         NOYO  1850  4,5  2021

328  CF    FLAMENT          FRANCOIS       LETQ  2049  4,5  2015

329  CF    MANET            ERIC           ARRA  2020  4,5  2013

330        MUHREN           WILLEM         NED   1979  4,5  2010

331  CF    MELLOUL          CLAUDE         TORC  2093  4,5  2005

332        GOUVART          STEPHANE       CAPG  2050  4,5  2004

333  CF    LADRAT           MATTHIEU       ROCF  2100  4,5  1995

334  GMI   ZATULOVSKAYA     TATIANA        RUS   2181  4,5  1988

335        BENOIT           JEAN CLAUDE    CAPG  1900  4,5  1983

336  CF    HOURIEZ          ALAIN          AULN  2075  4,5  1980

337  CF    HOPPER           PAUL           SCO   2174  4,5  1974

338  CF    GROS             PATRICK        AVOI  2043  4,5  1970

339  CF    CHAPELLE         EMILIE         STRA  2011  4,5  1966

340        KOITKA           JOHAN          AUCH  1990  4,5  1966

341        PIERMEE          EMILIEN        CHAR  1890  4,5  1958

342  CF    FLAMENT          FREDERIC       LETQ  2044  4,5  1956

343        STERK            MICHEL         NOR   1611  4,5  1923

344        HAVERKAMP        KLAUS          GER   1927  4,5  1915

345        LECLAIRE         ARNAUD         LIBE  1650  4,5  1911

346        TURPIN           NICOLAS        LIBE  1750  4,5  1905

347        BOUDRENGHIEN     FRANCOIS       NEUF  2050  4,5  1897

348        MEDGHOUL         ABDEL          MARO  1960  4,5  1861

349        BRUNED           BORIS          USAM  1700  4,5  1780

350        DIELTIENS        ELODIE         FOUW  1570  4,5  1745

351        DERACHE          JEROME         HENB  1880  4,5  1664

352        IHLER            FLORIAN        GER   1298  4,5  1624

353  MI    KALANTARIAN      NORIK          ARM   2381  4,5  2366

354  MF    ASSMANN          THOMAS         GER   2346  4,5  2301

355  CF    DURUFLE          ARNAUD         LIEN  2069  4,5  2035

356        TIO              ANTHONY        NEUF  1620  4,5  1808

357  CF    WILLEMZE         JEROEN         NED   2269  4    2226

358  CF    ROUZAUD          PHILIPPE       CRET  2187  4    2180

359        PIOT             OLIVIER        ROSN  2200  4    2175

360  CF    PEL              BONNO          NED   2202  4    2148

361  CF    PAPA             SEVERIN        SUI   2114  4    2128

362  CF    MORY             ERIC           MONA  2056  4    2122

363  CF    DELAHAYE         FREDERICK      CAPG  2075  4    2116

364  CF    DEPYL            PASCAL         MARO  2237  4    2097

365  CF    ROGER            MEHDI          LIEN  2160  4    2092

366  CF    BOULET           DOMINIQUE      LIEN  2100  4    2091

367  CF    HAEZEBAERT       PHILIPPE       CAPG  2095  4    2090

368  CF    ACOSTA           MARIANO        USA   2070  4    2087

369  CF    ELLIA            JEROME         CAGC  2100  4    2081

370  CF    SOUEVAMANIEN     PASCAL         MEAB  2184  4    2071

371        MARCINIAK        MARCEL         LIEV  2060  4    2067

372  CF    MEDGHOUL         SHERIF         MARO  2057  4    2065

373  CF    ORTMANN          DAVID          GER   2139  4    2061

374        WOLBERS          JOAN           NED   2008  4    2052

375  CF    DELMONT          JEAN-ROBERT    CHBM  2056  4    2042

376  CF    DAVID            VINCENT        BUXE  2176  4    2037

377        KIEFFER          CHRISTIAN      VALE  1960  4    2037

378  CF    LAPEYRE          PIERRE         MIMI  2169  4    2036

379  CF    GINGUENE         IGOR           YFFI  2083  4    2023

380  CF    MICHALOWSKI      LAURENT        AUCH  2005  4    2009

381  CF    ISRAEL           GREGORY        TGCA  2120  4    2007

382        FREYD            LAURENT        PTTS  2070  4    2002

383  CF    GUEZ             FABIEN         CRET  2110  4    2001

384        BRAUN            HANS-JOCHEN    GER   1930  4    1999

385        DIAZ             JOAQUIM        GER   2050  4    1999

386        MAUQUOI          RUDI           LUX   2060  4    1999

387        RAULET           ALAIN          CHAL  2020  4    1998

388  CF    RYO              SHIOMI         JPN   2074  4    1997

389  GMH   VREEKEN          CORRY          NED   2095  4    1995

390        TRAPEAUX         JEROME         LIEN  2190  4    1991

391        GAIGNIERE        GILLES         FERT  1910  4    1987

392        RUIN             GILLES         ARCU  1960  4    1983

393        WOLFANGEL        CYRIL          NOYO  2070  4    1978

394  CF    DUPRE-GUEGAN     MICKAEL        YFFI  2110  4    1975

395        SILVERT          ALEXANDRE      NOYO  1880  4    1967

396        LIEVENS          FABRICE        CAPG  2020  4    1965

397        GALMICHE         NICOLAS        HENB  1950  4    1959

398        TAVEAU-DEGLET.   JEAN-FRANC.    CORB  1750  4    1959

399        BJERKE           SILJE          NOR   1886  4    1953

400        COTONNEC         ANTOINE        AUBV  1810  4    1953

401        LAURENT          OLESSYA        BOUR  1820  4    1953

402  CF    COUCHE           DIDIER         CAPG  2055  4    1951

403  CF    CRAPIS           FREDERIC       CORB  2044  4    1950

404        PETITPAS         FRANCK         NOYO  1870  4    1949

405        BROUTIN          PHILIPPE       HENB  1950  4    1944

406        TARDIF           OLIVIER        ISSY  1800  4    1943

407        HANSEN           VICTOR         NOR   1812  4    1941

408        GARRIGUES        GILLES         DUNK  2050  4    1940

409        VILLETTE         HERVE          BOUL  1950  4    1939

410        VREEKEN          PIET           NED   1825  4    1928

411        LEBON            JOFFREY        FOUW  1820  4    1927

412        BORTOT           OLIVIER        ROSN  1960  4    1921

413  CF    RUYTHOORENS      NICOLAS        STAN  2010  4    1921

414        SOBRY            SEBASTIEN      TGCA  1990  4    1920

415  CF    CLARAC           JEAN-MARIE     ROSN  2165  4    1919

416        QUABACH          JUERGEN        GER   1836  4    1917

417        AUNEAU           DOMINIQUE      LIBO  1880  4    1916

418        PONCHEL          CLAUDE         MALF  1990  4    1903

419        OHLUND           NICOLAS        CAPA  1650  4    1902

420        BESNUS           EMMANUEL       STRP  1800  4    1898

421        ARNAUD           JEAN-PAUL      TORC  1830  4    1894

422        LAFOLIE          ARNAUD         NAUJ  1800  4    1887

423  CF    PETIT            RENE           PTTS  2080  4    1871

424        DECOTTE          DELPHINE       AMIE  1870  4    1866

425        AVRON            DAVID          CAPG  1970  4    1856

426        AC               ALEXANDER      SVK   1918  4    1850

427        GAFTARNIK        OLIVIER        TREM  1920  4    1848

428        SEIBT            PETER          PTTM  1810  4    1848

429        DESSIGNY         EMMANUEL       NOYO  1870  4    1845

430        MALLEVAEY        GUILLAUME      CAPG  1910  4    1840

431        GOUILLARD        SYLVAIN        AMIE  1860  4    1838

432        BALCEREK         DANIEL         LIEV  1990  4    1823

433        DEBACKER         FRANCOIS-XAV   AUCH  1790  4    1797

434        SCHMIT           FRANCIS        LUX   1905  4    1793

435        SPAZIANI         GIANNI         ITA   1641  4    1793

436        HERSVIK          ANITA          NOR   1518  4    1787

437        LUPO             FRANCESCO      ITA   1731  4    1786

438        SVENSEN          TARJEI         NOR   1531  4    1784

439        DUPONT           CHRISTOPHE     BAEF  1870  4    1779

440        ANGONESE         LAURENT        FRAN  1910  4    1754

441        DUPONCHEL        CLAUDE         CALA  1800  4    1753

442        VALENET          OLIVIER        ROSN  1650  4    1746

443        BIHARI           PASCAL         REPB  1650  4    1734

444        MARTIN           GILLES         LONG  1860  4    1724

445        PLATEL           ALEXANDRE      CAPG  1800  4    1680

446        VERHAEGHE        JEAN-FREDER.   CAPG  1530  4    1678

447        RIQUIER          LAURENT        AMIE  1950  4    1674

448        ROHART           MAXIME         CALA  1490  4    1658

449        MATUSZEWSKI      DAVID          SYNT  1460  4    1647

450  MI    KREIMAN          BORIS          USA   2474  4    2375

451        BEDNARCZYK       GABRIEL        CAPG  2000  4    2056

452        LEGRAND          PATRICK        HERL  2110  4    2047

453        SOJKA            BERNARD        COUR  1820  4    1959

454        BRY              STEPHANE       BAEF  1890  4    1874

455        GARZON           YOANN          REPB  1760  4    1799

456  MI    HAUCHARD         ARNAUD         GONF  2524  4    2527

457  GMI   KEMPINSKI        ROBERT         POL   2533  4    2525

458  GMI   GLEK             IGOR           RUS   2566  4    2456

459  CF    DAHM             GERALD         GER   2118  3,5  2068

460  CF    MACKENZIE        COLIN          IRL   2125  3,5  2063

461        THOMAS           OLIVIER        AMIE  2050  3,5  2059

462        DELGRANGE        JOFFREY        VALE  1970  3,5  2030

463        DEHESDIN         WILFRIED       AMIE  1960  3,5  2009

464        FISCHER          DANIEL         GER   1962  3,5  1999

465        LEVERS           THIERRY        AULN  1860  3,5  1971

466  CF    LEMIERE          FREDERIC       AIXP  2110  3,5  1969

467        THIERY           CHRISTOPHE     FEIG  2110  3,5  1949

468  CF    VAILLANT         STEPHANE       ORLE  2142  3,5  1945

469        MILLER           VINCENT        HENB  1930  3,5  1943

470        DEKNUYDT         CLAUDY         DUNK  1890  3,5  1940

471        MACHENSKI        JEROME         HENB  1890  3,5  1916

472        ANTON            JOSE           FOSM  1820  3,5  1910

473  CF    RICHTER          GOETZ          GER   2141  3,5  1906

474        FREITAS          FERNANDO       TGCA  1680  3,5  1886

475        LEPERE           PHILIPPE       CLIC  1720  3,5  1883

476        GAILLARD         BRUNO          BOUL  1890  3,5  1882

477        CHEVALIER        BERNARD        ANSE  1730  3,5  1878

478  CF    CZAJKA           ZBIGNIEW       POL   2140  3,5  1878

479  CF    VANDERVORST      JEAN-MARC      AULN  2076  3,5  1876

480        PACCOU           JEAN           BAEF  1840  3,5  1865

481        HENRY            LIONEL         BELF  1820  3,5  1849

482        MAILLEUX         GUY            BEL   1783  3,5  1849

483        DUPONT           DANY           AMIE  2000  3,5  1848

484        TRUONG           HUBERT         ISSY  1890  3,5  1828

485        YTTEBORG         JAN-HENRIK     NOR   1553  3,5  1822

486        BRUNED           YVAIN          USAM  1760  3,5  1819

487        GONZALES         MATHIAS        AUCH  1810  3,5  1816

488        RATEL            LAURENT        ARRA  1860  3,5  1815

489        DORNER           ARMIN          GER   1715  3,5  1808

490        URBANIAK         PATRICK        LIEV  1960  3,5  1808

491        MICELI           GAETAN         BEL   1729  3,5  1799

492        SCHWARTZ         MATHIEU        BXAS  1770  3,5  1797

493        BARDIN           CHRISTIAN      APSA  1610  3,5  1784

494        LUCAS            JEAN           DUNK  1880  3,5  1784

495  CF    GREGOIRE         THIERRY        TGCA  2043  3,5  1782

496        WARKENTIN        SABINE         TGCA  1710  3,5  1771

497        EECKHOUT         JEAN-LOUIS     CAPG  1760  3,5  1762

498        BADOUAL          PATRICE        CORB  2010  3,5  1756

499        NOREK            ARNAUD         BASX  1890  3,5  1755

500        MAJDAN           JOANNA         POL   1600  3,5  1753

501        SALAUN           THIBAULT       MARO  1940  3,5  1749

502        JUANES           MAURICE        LIEN  1790  3,5  1737

503        GROSSE           MANFRED        GER   1770  3,5  1735

504        BRIXHE           ABEL           AULN  1790  3,5  1733

505        DEPOORTER        ENGUERRAN      NEUF  1690  3,5  1726

506        GRALL            GWENOLE        CANO  1710  3,5  1718

507        PINCON           STEPHANE       CHBM  1780  3,5  1718

508        GUILBAUD         BERTRAND       CHBM  1710  3,5  1707

509        HERREBRECHT      PIERRE         SYNT  1420  3,5  1690

510        DREUMONT         FRANCK         LIEN  1530  3,5  1684

511        KIFFE            ANDREAS        GER   1600  3,5  1678

512        PARFETT          GERALD         ENG   1448  3,5  1677

513        SPYCHALA         DAVID          LIBE  1510  3,5  1661

514        MILETIC          DRAGAN         DIJO  1780  3,5  1660

515        WOLFANGEL        FLORENCE       NOYO  1820  3,5  1655

516        FRAVALO          JEAN CHARLES   ARRD  1740  3,5  1644

517        FLEUR            DAVID          AUCH  1800  3,5  1594

518        BERANGER         THIERRY        GORG  1630  3,5  1580

519        LEFEBVRE         JEAN-PIERRE    LONG  1610  3,5  1579

520        TIRLOY           MICKAEL        SYNT  1600  3,5  1571

521        ARAPOVIC         SENAD          BXAS  1630  3,5  1567

522        WOLFANGEL        CLAUDE         NOYO  1580  3,5  1554

523        PLATEL           ANGE           CAPG  1240  3,5  1422

524        PETITPAS         STEVEN         NOYO  1630  3,5  1405

525  CF    SOULAGES         LAURENT        CRET  2228  3,5  2158

526  MI    DUBOIS           MARTINE        NIAL  2025  3,5  1948

527        AMIARD           JEAN-CLAUDE    MALF  1680  3,5  1778

528  CF    SOKOLOWSKI       RYSZARD        POL   2255  3,5  2254

529  CF    APPLEBERRY       MARTIN         USA   2282  3,5  2258

530  CF    AYRAL            VINCENT        CLIC  2087  3    1885

531        HAPKE            RALF           GER   1700  3    1878

532        TESTARD          PHILIPPE       SEPL  2050  3    1877

533        PEINKOFER        GABRIEL        GER   N1820 3    1823

534        SMUK             MARIUS         LIEV  1920  3    1811

535        ZERBIB           CLAUDE         TGCA  2020  3    1775

536        DRONET           SYLVAIN        AIGR  1730  3    1757

537        DERIAN           EMMANUEL       REPB  1780  3    1751

538        CAMUS            ALAIN          HERL  1680  3    1734

539        BULTE            ISABELLE       CAPG  1820  3    1724

540        EQUEY            DANIEL         SAIN  1790  3    1709

541        BARAN            BARBARA        POL   1600  3    1684

542        FOURNIER         CAROLE         MAUS  1700  3    1679

543        FOISOR           SABINA         GREN  1700  3    1667

544        LALLEMAND        DANIEL         FOAV  1820  3    1662

545        ZIOBROWSKA       DANUTA         POL   1600  3    1660

546        VERSTRAET        NICOLAS        SYNT  1680  3    1643

547        BLOT             PHILIPPE       SYNT  1500  3    1614

548        GAC              JEAN-LUC       RENN  1550  3    1596

549        GANTY            MARC           CAPG  1550  3    1595

550        ALLOUARD         MARC           CAPG  1780  3    1594

551        HENNION          DAVID          NEUF  1620  3    1590

552        BLONDE           XAVIER         CAPG  1620  3    1577

553        HOUCK            GAUTIER        CAPG  1660  3    1566

554        RIGOLOT          MATTHIEU       CHBM  1490  3    1564

555        CUVELIER         JULIEN         AMIE  1580  3    1563

556        BOURDON          FRANCOIS       BELF  1470  3    1560

557        GAC              GWENDOLINE     RENN  1610  3    1558

558        DEWAS            PHILIPPE       CAPG  1540  3    1545

559        LOCATELLI        VINCENT        CAPG  1530  3    1537

560        SERGENT          FRANCOIS       BOUL  1560  3    1534

561        DI BELLA         THOMAS         TGCA  1430  3    1514

562        PRUVOST          ALAIN          DUNK  1360  3    1501

563        MONY             DIDIER         NETH  1560  3    1496

564        HUBA             MARK           ENG   1410  3    1467

565        VASSEUR          MICHAEL        ANSE  1430  3    1446

566        CARPENTIER       CLAUDE         AULN  1480  3    1438

567        FAURE            YVES           TREM  1380  3    1416

568        DUPONT           DANIEL-NOEL    FOUW  1310  3    1406

569        COUDRETTE        OLIVIER        BONS  1450  3    1403

570        MONTENEGRO       CLAUDIA        BRA   N1640 3    1639

571        JOURDAIN         PHILIPPE       CLIC  1640  3    1447

572        DESWARTE         SANDY          CAPG  N1820 2,5  1810

573        ALLARD           SOPHIE         HENB  1550  2,5  1693

574        DEBARBIEUX       DENIS          LISC  1550  2,5  1641

575        GERARD           GUY            DIJO  1720  2,5  1612

576        COUPEZ           STEPHANE       FOUW  1650  2,5  1570

577        GREMY            PAUL           COJA  1530  2,5  1530

578        TURQUET          CHRISTOPHE     CAPG  1390  2,5  1530

579        LECLUSE          CLAUDE         TGCA  1450  2,5  1522

580        FAYEULLE         FREDERIC       BOUL  1500  2,5  1508

581        RODRIGUES        ALAIN          DUNK  1640  2,5  1497

582        MARSYLLE         CHRISTIAN      CAPG  1440  2,5  1473

583        VENDOIS          DAVID          AULN  1560  2,5  1463

584        GRONDIN          LUCIEN         CAPG  N1520 2,5  1427

585        VASSEUR          NICOLAS        ANSE  1330  2,5  1417

586        ISRAEL           RICHARD        TGCA  1450  2,5  1413

587        PAUCHET          JACQUES        CAPG  1320  2,5  1372

588        PETENATI         EMMANUEL       AZIN  1350  2,5  1340

589        MARIAU           NOEL           REPB  1230  2,5  1337

590        DUCARNE          LAURENT        CAPG  1200  2,5  1305

591        MONY             MAXIME         NETH  1270  2,5  1304

592        BURCET           OSWALD         LETQ  1210  2,5  1214

593        BRUNED           VIANNEY        USAM  1210  2,5  1140

594        BELABDELOUAHAB   RYAD           PUTX  2020  2,5  2012

595  CF    WAKSELMAN        SIMON          PUTX  2052  2,5  1969

596  CF    CARLIER          ERIC           EVRY  2115  2,5  1845

597        COURTHAUDON      LUCIEN         BOUR  1530  2    1471

598        PETENATI         AMANDINE       AZIN  1360  2    1442

599        PERRET           BRUNO          HEME  N1380 2    1379

600        BOURGAIN         LOUIS          BOUL  1300  2    1298

601        OKER             BERTIL         GER   1300  2    1208

602        DELELIGNE        LAURENT        DUNK  1400  2    1201

603        BULTE            LAURENT        CAPG  1150  2    1108

604        VASSEUR          REMI           BOUL  1090  2    1058

605        MAILLARD         SEBASTIEN      CAPG  N1080 2    1016

606        HOUCK            VERONIQUE      CAPG  1400  2    1402

607        SCHREFHEERE      ANTHYME        CAPG  1300  2    1228

608        MACHON           EMMANUEL       CAPG  N1040 2    1099

609  MI    SHIRAZI          KAMRAN         USA   2403  2    2208

610        FOUCQUE          PATRICE        CAPG  N1020 1,5  1150

611        WOLFANGEL        JOCELYNE       NOYO  1220  1,5  1106

612        LEFEBVRE         SERGE          CALA  1560  1,5  1423

613        ROYER            MICHEL         TREM  N1020 1    1124

614        FOISOR           VERONICA       ROM   N1080 1    1022

615  CF    KOVARCIK         GILLES         ORAN  2058  1    0